Skocz do zawartości
IGNORED

studio16


terror twins

Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, konradwo napisał:

U mnie zmiana lamp mocy coś tam wniosła (kt88 chińczyki kontra tungsole 6550), lecz nie tyle co sterujące.
 

Ja też w swoim A70 wymieniłem  kt88 na 6550 i takie samo odczucie - delikatnie na plus. Teraz będzie kolejna wymiana  na nowe, bo już na jednym kanale delikatnie trzeszczą. Te Tungsole 6550 były całkiem ok. Tylko nie wiem, czy rozglądać się za innymi, czy znowu zamówić tungsole.

A sterujące jakie polecacie? Do tej pory siedzą jeszcze u mnie fabryczne. Konradowo na jakie wymieniłeś u siebie sterujące?

Edytowane przez choina

Stereo Cayin A70 MKII, Marantz 67SE, Studio Hertz 16 Minas Anor 2,5III

Kino Yamaha 767, Blu-ray Panasonic, Himedia 600, Dali concept 1, JBL ES 150, Epson TW 3200

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zależy jaki dźwięk lubisz. Jak robiłem testy to mnie najbardziej spasował duet NOS'ow: ECC83 Valvo + ECC82 Baldwin (czyli przebrandowany Raytheon z czarna anoda).

Na Telefunkenach ECC83 bylo juz dla mnie zdecydowanie za jasno.

W porównaniu s seryjnymi bardzo wyraźna zmiana na plus.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w A70 miałem ecc83 bugle boy amperex i e80cc Philips gold zamiast ecc82

Jako moce 6550 tung sol.

I to było faktycznie najlepsze połączenie według mnie. Zamiast Amperexow próbowałem wiele opcji żadna nie dorównywała .

Najbliżej były Philips miniwatt. Ecc83.

Przestrzeń z Amperexow najlepsza bez dwóch zdań

Jak ktoś chce fajny bas mocno zaznaczony i jakby lekko większy to w miejsce ecc82 założyć RCA Black plate.

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, AudioPietro napisał:

To zależy jaki dźwięk lubisz. Jak robiłem testy to mnie najbardziej spasował duet NOS'ow: ECC83 Valvo + ECC82 Baldwin (czyli przebrandowany Raytheon z czarna anoda).

Na Telefunkenach ECC83 bylo juz dla mnie zdecydowanie za jasno.

W porównaniu s seryjnymi bardzo wyraźna zmiana na plus.

Rozjaśniać nie chcę. Jak by się dało ocieplić jeszcze trochę to by było super.

Stereo Cayin A70 MKII, Marantz 67SE, Studio Hertz 16 Minas Anor 2,5III

Kino Yamaha 767, Blu-ray Panasonic, Himedia 600, Dali concept 1, JBL ES 150, Epson TW 3200

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie podobnie: ecc82 to Raytheony, więcej wnoszą chyba ecc83 i tam mam amperexy buggle boye.
Mam też telefunkeny, jest ciut detaliczniej i jaśniej, ale ucieka delikatnie ta gładka, barwna średnica, wolę więc amperexy.
Z obydwoma jednak mogę żyć, zaś do fabrycznych chińczyków wracałbym już z bólem ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, konradwo napisał:

U mnie podobnie: ecc82 to Raytheony, więcej wnoszą chyba ecc83 i tam mam amperexy buggle boye.
 

Ok. Tylko podpowiedzcie mi jeszcze gdzie taki zestawik kupić? Nie widzę żeby gdzieś na sklepie leżały.

Stereo Cayin A70 MKII, Marantz 67SE, Studio Hertz 16 Minas Anor 2,5III

Kino Yamaha 767, Blu-ray Panasonic, Himedia 600, Dali concept 1, JBL ES 150, Epson TW 3200

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Polsce zazwyczaj z tym słabo. Ja kupiłem na e-bay, trochę w Europie, trochę w Stanach.
Wszystkie lampki przyszły sprawne.
Kupowałem po przeciętnych cenach. W Polsce jest jakiś handlarz, ale ma bardzo wysokie ceny (i mega nachalny marketing - jak już raz zadzwonisz to spamuje ciągle smsami, głównie na Święta i trzeba numer blokować ? ).
Jak Ci się nie spieszy, śledz zagraniczne aukcje, ja tak kupiłem trochę kompletów na zapas ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do stanu to nikt tu gwarancji nie da co przyjdzie, ale jeśli sprzedawca będzie wydawał się OK, mozna ryzykować, nie są to jakieś ogromne pieniądze.
Można jeszcze kombinować z mullardami, będzie pewnie pulchniej, gęściej (tylko pytanie właśnie czy nie za pulchno się zrobi na basie, dla mnie amperexy to taki złoty środek to zrównoważonego systemu, ew. dopasowywanie telefunkenami lub w drugą stronę mullardami jeśli coś nie do końca pasuje).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze raz dzięki. Jak coś znajdę ciekawego wrzucę link przed zakupem. Może pomożecie mi zdecydować ?

pozdr.

Edytowane przez choina

Stereo Cayin A70 MKII, Marantz 67SE, Studio Hertz 16 Minas Anor 2,5III

Kino Yamaha 767, Blu-ray Panasonic, Himedia 600, Dali concept 1, JBL ES 150, Epson TW 3200

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 11.02.2020 o 19:47, choina napisał:

Ok. Dzięki serdeczne.

Poczytaj, zastanów się na Gold Lion Genalex. 

Jeśli szukasz kierunku jak Amparex BB to te lampy na pewno warto sprawdzić. 

U mnie w sumie nawet lepiej się sprawdzają nic BB.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 13.02.2020 o 10:33, maciek36 napisał:

Poczytaj, zastanów się na Gold Lion Genalex. 

Jeśli szukasz kierunku jak Amparex BB to te lampy na pewno warto sprawdzić. 

U mnie w sumie nawet lepiej się sprawdzają nic BB.

O to chodzi?

https://sklep.lampyelektronowe.pl/?341,ecc83-gold-lion

Stereo Cayin A70 MKII, Marantz 67SE, Studio Hertz 16 Minas Anor 2,5III

Kino Yamaha 767, Blu-ray Panasonic, Himedia 600, Dali concept 1, JBL ES 150, Epson TW 3200

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich.

Nabyłem używane Minas Anor IIIs 2,5R.

Napędzam je Denonem PMA 1600NE. Źródło Tidial na komputerze, kabel USB do DACa.

Grają pięknie, jest to, czego szukałem. Analityczność, scena, wokale, instrumenty, góra - wszystko bardzo piękne, czyste.

Natomiast jest problem z BASem.

Nie lubię lejącego się basu po podłodze, lubię szybki, zwarty, no ale żeby był wyraźny. Ogólnie chciałbym, aby było go więcej. 

Szczególnie lubię utwory, w których gra kontrabas. 

Czasami chciałbym posłuchać polskiego rocka (Ira, Perfekt), a tutaj zupełnie tego basu brakuje.

Mam jeszcze stare Vienna Acoustics Haydn - podstawki, które wydaje się że grają mocniej basem - PODSTAWKI.

 

Mam dość tanie kable głośnikowe, czy sądzicie, że zmiana na dobre kable może pomóc?

Jakie kable byście polecili?

 

KR

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, bigosqt napisał:

Nabyłem używane Minas Anor IIIs 2,5R.

 

11 godzin temu, bigosqt napisał:

Natomiast jest problem z BASem.

Jako były użytkownik Minasów które u mnie grały punktowym i nisko schodzącym basem, śmiem twierdzić, że być może problem tkwi w modach pomieszczenia w którym stoją kolumny, lub jest kwestia ich innego ustawienia.  Jak napisał @Silver_85 wrzuć jeśli możesz fotę z pomieszczeniem.

,,Żyj prawdziwie, kochaj szczerze zanim wszystko śmierć zabierze".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




Czasami chciałbym posłuchać polskiego rocka (Ira, Perfekt), a tutaj zupełnie tego basu brakuje.

 


Aby skrócić Twoje cierpienie powiem jedno. Nie będą w/w płyty tych zespółow nigdy dobrze grać z Minasami. Tak jak i wiele rockowych innych płyt. Te kolumny nie są do takiej muzyki.
Taka natura tych konstrukcji.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Godzinę temu, piorasz napisał:


 

 


Aby skrócić Twoje cierpienie powiem jedno. Nie będą w/w płyty tych zespółow nigdy dobrze grać z Minasami. Tak jak i wiele rockowych innych płyt. Te kolumny nie są do takiej muzyki.
Taka natura tych konstrukcji.

 

Coś jest na rzeczy. Miałem podobne odczucia jak bigosqt ze swoimi BMN. Średnica i góra super ale bas bez dynamiki na dodatek z tendencją do wzbudzania. Nabyłem Klipsch Heresy i jest super.

Chario Nobile + Lector ZXT-70 + Lector Digitube S-192 + Lector PSU-Z + Lector Edison 230 + Innuos Zen + UpTone EtherRegen + Qobuz/Tidal +  Tiglon

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

Dziękuje wszystkim za odpowiedzi.

Pobawiłem się ustawieniem i ... optymalnie wyszło w samym środku salonu. No ale niestety nie może tak stać, więc zastosowałem półśrodek, aby żona to zaakceptowała. Teraz mam rozstawione na 2,5m, ale siedzę 5m od kolumn. Bas jest potężny, taki jak ma być. Trochę sceny uciekło, ale jak podkręcę potencjometr to wszystko wraca na miejsce.

No cóż, tak już chyba zostanie. Wrzucę fotkę, jak będę w domu.

Na czas dłuższych odsłuchów, będę przestawiał kolumny zdecydowanie bardziej do przodu i na boki, aby być bliżej tego OPTYMALNEGO ustawienia i zgubić nieco tego 5m.

Jeszcze raz dzięki wszystkim.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, bigosqt napisał:

Pobawiłem się ustawieniem i ... optymalnie wyszło w samym środku salonu.

 

2 godziny temu, bigosqt napisał:

Bas jest potężny, taki jak ma być.

No i wyszło szydło z worka. Ustawienie które jest niejako kluczowe dla prawidłowej reprodukcji  możliwości sonicznych każdych kolumn. Z uwagi na częsty brak w 100% możliwości prawidłowego ich ustawienia w naszych mieszkaniach, domach pojawiają się problemy dźwiękowe jak u Ciebie. Ja słuchałem na tych kolumnach takiej muzy jak Slayer, Sepultura itp... i wcale nie brakowało basu.

Edytowane przez cortes

,,Żyj prawdziwie, kochaj szczerze zanim wszystko śmierć zabierze".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, bigosqt napisał:

Hej,

Dziękuje wszystkim za odpowiedzi.

Pobawiłem się ustawieniem i ... optymalnie wyszło w samym środku salonu. No ale niestety nie może tak stać, więc zastosowałem półśrodek, aby żona to zaakceptowała. Teraz mam rozstawione na 2,5m, ale siedzę 5m od kolumn. Bas jest potężny, taki jak ma być. Trochę sceny uciekło, ale jak podkręcę potencjometr to wszystko wraca na miejsce.

No cóż, tak już chyba zostanie. Wrzucę fotkę, jak będę w domu.

Na czas dłuższych odsłuchów, będę przestawiał kolumny zdecydowanie bardziej do przodu i na boki, aby być bliżej tego OPTYMALNEGO ustawienia i zgubić nieco tego 5m.

Jeszcze raz dzięki wszystkim.

To co Ty w korytarzu masz te kolumny rozstawione?. Siedzisz 5 metrów od kolumn rozstawionych 2,5 metra od siebie. Jakoś nie wyobrażam sobie tego co ty tam słyszysz -nie wdając się w szczegóły typu bas ?   

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 26

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.