Skocz do zawartości
IGNORED

studio16


terror twins

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 6.10.2020 o 21:58, Piotr83 napisał:

Witam , człowiek wraca po jakimś czasie , a tu takie kwiatki. Ale do rzeczy: 

czy ktoś łączył Minasy z Denon 1600ne ? Mam ochotę coś zmienić i padło na wzmacniacz roksana m1 i chyba dac audiolaba i chce to wymienić na jedno pudełko Denona. Jakieś sugestie ?

Hej,

Ja mam Minas Anor IIIs 2,5 właśnie z tym wzmacniaczem i jest bardzo, bardzo dobrze.

Ostatnie pół roku szukałem punktu "G" w moim salonie, który da mi fajny bas, bo wydaje się czasami, że jest go mało. Ale to kwestia ustawienia, akustyki. Znalazłem ustawienie w którym wszystkie pasma są tak jak trzeba. Denon trzyma te kolumny w ryzach i robi z nimi co chce.

(Była walka z żoną, muszę jeszcze kanapę lub dwa fotele kupić :) )

W najbliższym czasie będę chciał zakupić Bluesound Node 2i, ponieważ gram głównie z komputera, a to jest mocno nie wygodne - choć jakość muzyki jest bardzo dobra - DAC wbudowany w ten wzmacniacz daje sobie spokojnie radę. Raz odtworzyłem kilka plików DSD - to daje jeszcze lepsze efekty.

Będę chciał z ciekawości sprawdzić i porównać jak Minasy mogą grać z jakąś lampą, może Cayina.

 

P. S.

Wczoraj byłem z tym Denonem na odsłuchu kolumn Fyne Audio 502SP i 703 (dlaczego chciałem ich posłuchać, to inna, długa historia). Grają dziwnie, nienaturalnie i rozczarowałem się, szkoda pisać o tym (a przecież kosztują majątek).

Natomiast na koniec postawili mi kolumny PMC Twenty5.26. Denon ten robił co chciał z kolumnami o skuteczności 86db !!! Następnie podłączyli jeszcze dwa wzmacniacze za cenę samochodu. Jedynie hybryda Unico 150 (za 17tys) była trochę lepsza - granie było nieco bardziej szczegółowe. Wróciłem do domu, włączyłem mój zestaw, posłuchałem tej samej muzyki i ... okazało się, że mam zestaw, który kosztował mnie razem 10tys. i gra tylko trochę gorzej niż te kolumny PMC cenione teraz 33tys. (w PMC jest nieco więcej szczegółów i bas jest ciekawszy, ale różnica w cenie kosmiczna). Także na razie zostaję na pewno przy Minasach i tak jak pisałem, kupię źródło dla wygody, wypróbuję lampę. Może kupię jakieś kable zasilające, bo na razie podłączone jest na komputerowych. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, bigosqt napisał:

Hej,

Ja mam Minas Anor IIIs 2,5 właśnie z tym wzmacniaczem i jest bardzo, bardzo dobrze.

Ostatnie pół roku szukałem punktu "G" w moim salonie, który da mi fajny bas, bo wydaje się czasami, że jest go mało. Ale to kwestia ustawienia, akustyki. Znalazłem ustawienie w którym wszystkie pasma są tak jak trzeba. Denon trzyma te kolumny w ryzach i robi z nimi co chce.

(Była walka z żoną, muszę jeszcze kanapę lub dwa fotele kupić ?)

W najbliższym czasie będę chciał zakupić Bluesound Node 2i, ponieważ gram głównie z komputera, a to jest mocno nie wygodne - choć jakość muzyki jest bardzo dobra - DAC wbudowany w ten wzmacniacz daje sobie spokojnie radę. Raz odtworzyłem kilka plików DSD - to daje jeszcze lepsze efekty.

Będę chciał z ciekawości sprawdzić i porównać jak Minasy mogą grać z jakąś lampą, może Cayina.

 

P. S.

Wczoraj byłem z tym Denonem na odsłuchu kolumn Fyne Audio 502SP i 703 (dlaczego chciałem ich posłuchać, to inna, długa historia). Grają dziwnie, nienaturalnie i rozczarowałem się, szkoda pisać o tym (a przecież kosztują majątek).

Natomiast na koniec postawili mi kolumny PMC Twenty5.26. Denon ten robił co chciał z kolumnami o skuteczności 86db !!! Następnie podłączyli jeszcze dwa wzmacniacze za cenę samochodu. Jedynie hybryda Unico 150 (za 17tys) była trochę lepsza - granie było nieco bardziej szczegółowe. Wróciłem do domu, włączyłem mój zestaw, posłuchałem tej samej muzyki i ... okazało się, że mam zestaw, który kosztował mnie razem 10tys. i gra tylko trochę gorzej niż te kolumny PMC cenione teraz 33tys. (w PMC jest nieco więcej szczegółów i bas jest ciekawszy, ale różnica w cenie kosmiczna). Także na razie zostaję na pewno przy Minasach i tak jak pisałem, kupię źródło dla wygody, wypróbuję lampę. Może kupię jakieś kable zasilające, bo na razie podłączone jest na komputerowych. 

 

Zamiast kabelków kup sobie  2sztuki Dyfuzorów schroedera w miejsce pierwszych odbić za kolumnami - będzie grało lepiej niż te PMC ?

obiektywnie o audio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
Godzinę temu, Niepokorny napisał:

Jakie kolumny grały najlepiej z Naimem ?

Masz firmowe forum Naima i full informacji na temat co najlepiej gra z Naimem.

 

Natomiast u mnie najlepiej Naim wypadł z niepozornymi MF Reference 2. Obudowa zamknięta, 20 cm bas, średniej wielkości monitory, zaprojektowane do postawienia blisko ściany. Projektował je Martin Colloms, gość, który był pierwszym projektantem w Monitor Audio.

"Są audiofile i melomani jak i audiodebile..."  -  darkul w wątku 11299 "Co ma w sobie Garrard ?"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Im więcej w systemie było Naima z Naima (dodawane z czasem zasilacze, pre, kable) tym synergia bardziej znikała.

 

"Są audiofile i melomani jak i audiodebile..."  -  darkul w wątku 11299 "Co ma w sobie Garrard ?"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy
22 godziny temu, S0nic napisał:

Na początku była synergia, potem nie ?

Ja słyszałem (conajmniej) trzy różne systemy (w różnych wariantach) u Rocha oparte o Naim i S16. Nie jest to udane połączenie na pewno, zresztą sam Pan Konstruktor kolumn, wielokrotnie wypowiadał się o miałkości tego dźwięku, więc skoro zarówno jedna jak i druga strona jest zgodna - że to nie grało, to chyba temat jest jasny... Zresztą ja sam będąc tam wiele razy jestem w stanie to potwierdzić.

Mi najlepiej z tych połączeń jakie zapamiętałem (a słyszałem kilkanaście różnych prób) to monitory (któryś z protoplastów Canto?) opartych na średnim modelu wysokotonówki Morela (CAT308?), w połączeniu ze wzmacniaczem Naim i gramofnoem Rega z Phono MM Rega - to grało fajnie, oczywiście biorąc pod uwagę, że mówimy o monitorze poniżej 5 tys złotych.

Ale synergia raczej wynikała z połączenia głośnika Morel z Regą, bo jak tylko przepinało się na CD Naima to już było bardzo słabo... Więc czym więcej NAIM tym słabiej, po kilkunastu próbach można chyba już wyciągnąć wniosek, że to się nie lubi po prostu. 

-----

Inny znajomy przymierzał się jakiś czas temu do podłogówek s16 (któryś z protoplastów Arkad), do podpięcia w pełnym systemie NAIM (CD x2, Naim XS2 do tego zasilacze Naima, spięte i ustawione jak to NAIM radzi). Nie zagrało to zbyt dobrze, chociaż tu na obronę S16 trzeba dodać - przynajmniej tak to tłumaczył konstruktor, czemu tak słabo gra - że w pokoju miał podwieszany sufit z rigipsu.

Pewnie gdyby nie to, byłoby OK. No ale jednak sufit był jaki był i po przewertowaniu forum Naima sprawdził polecane tam, kolumny Audio Solutions. Nie wiem czy to najlepsze kolumny do NAIM, ale gra mu to conajmniej nieźle, nawet pomimo tego nieszczęsnego sufitu... 

simple-events.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po dwóch latach z Canto Grand Standard nadszedł czas na zmiany. Grało to u mnie z Arcam A39 + CDS17.

Z racji bliskości ścian za kolumnami (niecałe 30cm) i miejscu odsłuchowym pod przeciwległą ścianą potrzebowałem dzwięku z mniejszym basem. Chciałem też mieć bardziej dźwięczną górę. Od ponad miesiąca posiadam Kef LS50.

Bas się uspokoił, stał się krótszy i nie schodzi tak nisko ale dzięki temu nie rozlewa się po pokoju. Otwór BR jest dodatkowo częściowo zatkany gąbkami od producenta. Góra jest dźwięczna jest jej więcej. O taką mi chodziło. Do muzyki rockowej  dla mnie wystarczy. Kolumny grają bardziej w szerz niż w głąb. I co dla mnie najważniesze nie słyszę dużych zmian w dzwięku poza miejscem odsłuchu.

Największy minus w porównaniu do Canto Grandów to wygląd. Żona stwierdziła, że zamieniłem ładne kolumny na tandetę. To był też jeden z powodów dla którego wcześniej do nich nie chciałem podejść. Niestety prawie nie ma kolumn w okleinie dąb naturalny ? .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 18.12.2020 o 10:10, norbitek napisał:

Po dwóch latach z Canto Grand Standard nadszedł czas na zmiany. Grało to u mnie z Arcam A39 + CDS17.

Z racji bliskości ścian za kolumnami (niecałe 30cm) i miejscu odsłuchowym pod przeciwległą ścianą potrzebowałem dzwięku z mniejszym basem. Chciałem też mieć bardziej dźwięczną górę. Od ponad miesiąca posiadam Kef LS50.

Bas się uspokoił, stał się krótszy i nie schodzi tak nisko ale dzięki temu nie rozlewa się po pokoju. Otwór BR jest dodatkowo częściowo zatkany gąbkami od producenta. Góra jest dźwięczna jest jej więcej. O taką mi chodziło. Do muzyki rockowej  dla mnie wystarczy. Kolumny grają bardziej w szerz niż w głąb. I co dla mnie najważniesze nie słyszę dużych zmian w dzwięku poza miejscem odsłuchu.

Największy minus w porównaniu do Canto Grandów to wygląd. Żona stwierdziła, że zamieniłem ładne kolumny na tandetę. To był też jeden z powodów dla którego wcześniej do nich nie chciałem podejść. Niestety prawie nie ma kolumn w okleinie dąb naturalny ? .

Miałem te i te,,,zdecydowanie lepiej sprawdziły się u mnie LS50. Mam podobne odczucia jak Twoje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie wszystkich Minasomaniaków. Zdrowych i pogodnych Świat życzę. Przy okazji mam prośbę, niestety z przyczyn zdrowotnych zdecydowałem się na sprzedaż całego sprzętu audio. Do oddania są Minas Anor IV Titanium. Z wypasionymi zwrotnicami. Głośnik wysokotonowy to Titanium Supreme TSCT1104. Kolumny jak nowe, wygrzane. Na codzień stoją przykryte pokrowcami. Zainteresowanych poproszę na PW. Lub [email protected]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Chociaż nie jestem użytkownikiem CG S to pozwolę sobie też odpowiedzieć... Wyraźnie lepsza stereofonia, przestrzeń, "znikanie paczek" oraz mniej podbarwiona, bardziej precyzyjna góra w droższej wersji. Tak z pamięci. Jednak gdybym miał się bawić w zawodowego recenzenta to subiektywnie w umownie przyjętej tabelce - muzykalność - wyższą notę wystawiłbym klasycznej wersji CG. 

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Adam 38 napisał:

Chociaż nie jestem użytkownikiem CG S to pozwolę sobie też odpowiedzieć... Wyraźnie lepsza stereofonia, przestrzeń, "znikanie paczek" oraz mniej podbarwiona, bardziej precyzyjna góra w droższej wersji. Tak z pamięci. Jednak gdybym miał się bawić w zawodowego recenzenta to subiektywnie w umownie przyjętej tabelce - muzykalność - wyższą notę wystawiłbym klasycznej wersji CG. 

Dlatego nie wiem co robić,zostawić podstawową wersję czy upgrade .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chcesz wyższej klasy dźwięk to zdecydowanie upgrade. Natomiast jeżeli jesteś zadowolny z aktualnego dźwięku zostań przy tym co masz a swędzącą kasę wydaj na pliki*, płyty* - *niepotrzebne skreślić.

,,Żyj prawdziwie, kochaj szczerze zanim wszystko śmierć zabierze".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, cortes napisał:

Jeżeli chcesz wyższej klasy dźwięk to zdecydowanie upgrade. Natomiast jeżeli jesteś zadowolny z aktualnego dźwięku zostań przy tym co masz a swędzącą kasę wydaj na pliki*, płyty* - *niepotrzebne skreślić.

Swędzi ,swędzi? ale tak poważnie to zbieram opinie bo jeśli może być lepiej to czemu nie.

Natomiast opinia Adam38 trochę mnie zaskoczyła . Myślałem że wszystko będzie na plus łącznie z muzykalnością bo 

przecież jest ważna .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, Bartik napisał:

Myślałem że wszystko będzie na plus łącznie z muzykalnością bo 

przecież jest ważna .

To są subiektywnie indywidualne odczucia. Najlepiej jakbyś gdzieś w okolicy znalazł właściciela CG signature i przekonał się nausznie, czy tego właśnie oczekujesz od dźwięku.

,,Żyj prawdziwie, kochaj szczerze zanim wszystko śmierć zabierze".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, cortes napisał:

To są subiektywnie indywidualne odczucia. Najlepiej jakbyś gdzieś w okolicy znalazł właściciela CG signature i przekonał się nausznie, czy tego właśnie oczekujesz od dźwięku.

Problem w tym że w okolicy nie znam nikogo kto by miał CGSig.   I zanim podejmę decyzję to chciałem zebrać opinie tych 

co znają dźwięk przed upgrade i po .Też nie małe pieniądze to kosztuje więc nie chciałbym być rozczarowany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od tego jest forum, żeby sobie pomagać. Wywołaj do tablicy użytkowników CG signature i może któryś mieszka nie na drugim końcu kraju i umożliwi odsłuch. Ewentualnie nawiąż kontakt ze S16 Hz.

,,Żyj prawdziwie, kochaj szczerze zanim wszystko śmierć zabierze".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, cortes napisał:

Od tego jest forum, żeby sobie pomagać. Wywołaj do tablicy użytkowników CG signature i może któryś mieszka nie na drugim końcu kraju i umożliwi odsłuch. Ewentualnie nawiąż kontakt ze S16 Hz.

Nie wiem jak wywołać .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Wczoraj miałem okazje porównać canto grand z wersją signature.Jest mega przepaść na korzyść signature.Jak wracasz do zwykłych, nie chce ci sie już ich słuchać,efekt jak byś dwa koce zawiesił na nich.

Najlepiej zabrać swoje kolumny i jechać do właściciela lub jego salonów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 28.02.2021 o 11:31, Dawid Chromiak napisał:

Wczoraj miałem okazje porównać canto grand z wersją signature.Jest mega przepaść na korzyść signature.Jak wracasz do zwykłych, nie chce ci sie już ich słuchać,efekt jak byś dwa koce zawiesił na nich.

Najlepiej zabrać swoje kolumny i jechać do właściciela lub jego salonów.

Tak samo z Minas Anor (IV) - ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 20

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.