Skocz do zawartości
IGNORED

studio16


terror twins
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 5 tygodni później...
W dniu 28.02.2021 o 11:31, Dawid Chromiak napisał:

Wczoraj miałem okazje porównać canto grand z wersją signature.Jest mega przepaść na korzyść signature.Jak wracasz do zwykłych, nie chce ci sie już ich słuchać,efekt jak byś dwa koce zawiesił na nich.

Najlepiej zabrać swoje kolumny i jechać do właściciela lub jego salonów.

No ale to jest 4 tysi różnicy więc jednak cenowo to już inna klasa, inna sprawa to wygrzanie, u mnie chyba z miesiąc trwało zanim głośniki się wygrzały i dograły ze sprzętem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 miesiące temu...

Serwus, 

Jak to jest z basem , zejściem i rozciągnięciem w Minas Anor iii 2,5R?

szukam kolumn do elektroniki , rocka, jazzu w zasadzie wszystkiego po trochu i potrzebuje faktyczne zejście do 30Hz (im niżej tym lepiej).

oczywiście nie szukam tłustych kolumn z podbitym wyższym basem , ale neutralnych z rozciągniętym pasmem , z dobrą średnicą i aksamitnymi wysokimi . Bez sybilantów , syczenia , zapiaszczenia etc . Ale ten bas musi być słyszalny i dobrze oddany.

Pozdrawiam,

„Im dalej społeczeństwo dryfuje od prawdy, tym bardziej nienawidzi tych, którzy ją głoszą. Prawda jest nową mową nienawiści. Mówienie prawdy w epoce zakłamania jest czynem rewolucyjnym.“ —  George Orwell _______________________________________________________

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Minasy mają tyle basu co potrzeba. Jeżeli na  odtwarzanym utworze go nie ma to Minasy nie podbijają i nie pompują go efekciarsko. Grałem na Minasach ok. 5 lat i byłem z nich bardzo zadowolony. Uniwersalne paczki do szerokiego spectrum muzycznego. Aktualnie również gram na paczkach S 16Hz☺️

,,Żyj prawdziwie, kochaj szczerze zanim wszystko śmierć zabierze".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 16.07.2021 o 13:31, Tajitsu napisał:

Serwus,

Jak to jest z basem , zejściem i rozciągnięciem w Minas Anor iii 2,5R?

szukam kolumn do elektroniki , rocka, jazzu w zasadzie wszystkiego po trochu i potrzebuje faktyczne zejście do 30Hz (im niżej tym lepiej).

oczywiście nie szukam tłustych kolumn z podbitym wyższym basem , ale neutralnych z rozciągniętym pasmem , z dobrą średnicą i aksamitnymi wysokimi . Bez sybilantów , syczenia , zapiaszczenia etc . Ale ten bas musi być słyszalny i dobrze oddany.

Pozdrawiam,

Niżej schodzi seria Aries

Ilu ludzi tyle opinii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 4 tygodnie później...
W dniu 17.07.2021 o 21:34, Bartik napisał:

Minas anor IV miały np mało basu ,trójek nie słuchałem .

Właśnie zastanawiam się nad Anor IV. Hmmm wg Ciebie mało tzn mało czy po prostu był kontrolowany , konturowy? Jak oceniasz zejście basu w IV? Słychać te sporadyczne 30Hz?

W dniu 17.07.2021 o 17:58, morawka napisał:

Niżej schodzi seria Aries

Aries niestety używek nie znalazłem .

Edytowane przez Tajitsu

„Im dalej społeczeństwo dryfuje od prawdy, tym bardziej nienawidzi tych, którzy ją głoszą. Prawda jest nową mową nienawiści. Mówienie prawdy w epoce zakłamania jest czynem rewolucyjnym.“ —  George Orwell _______________________________________________________

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, Tajitsu napisał:

Właśnie zastanawiam się nad Anor IV. Hmmm wg Ciebie mało tzn mało czy po prostu był kontrolowany , konturowy? Jak oceniasz zejście basu w IV? Słychać te sporadyczne 30Hz?

Aries niestety używek nie znalazłem .

Nie chce wpływać na Twoją decyzje ,najlepiej u siebie posłuchać gdyż akustyka pokoju

ma ogromny wpływ również na bas ,jego jakość i ilość .

Dla mnie Canto Grand pokonały w bezpośrednim porównaniu Minasy i to jest nie tylko moja opinia .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Bartik napisał:

...

Dla mnie Canto Grand pokonały w bezpośrednim porównaniu Minasy i to jest nie tylko moja opinia .

Dzięki za wpis , lepiej się upewnić niż później żałować .

„Im dalej społeczeństwo dryfuje od prawdy, tym bardziej nienawidzi tych, którzy ją głoszą. Prawda jest nową mową nienawiści. Mówienie prawdy w epoce zakłamania jest czynem rewolucyjnym.“ —  George Orwell _______________________________________________________

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć Wszystkim! 🙂

Zapisuję się do Klubu, posiadam od dość dawna bo od 2016 roku, budżetowe Vector II. Do tej pory nie zdecydowałem się udzielać ponieważ  mój system w żółwim tempie sobie ewoluował i do końca nie wiedziałem ile można wycisnąć z tej konstrukcji, aż do wczoraj, gdzie nastąpiła "mała" rewolucja - Baltlab Endo 1 przejął pałeczkę po TEAC A1-D.

Aktualnie jestem w trakcie intensywnych odsłuchów, gdzie integra Baltlaba tak bardzo ożywiła i otwarła Vectory, że z podziwu nie potrafię wyjść jak duży kaganiec był założony na nie do tej pory. Szerzej o tej konfiguracji napiszę za jakiś czas, gdy bardziej się osłucham.

Wracając do kolumn Vector II, czy któryś z Klubowiczów miał z nimi może do czynienia? Bądź może jest tu osoba, która przytoczyłaby chociaż "rys historyczny" tych paczek?
W archiwum można odkopać informacje dotyczące pierwszej wersji (wraz z gównoburzą jaka się równocześnie tam odbyła 😉 ), natomiast o drugiej iteracji internet milczy. Próbowałem odkopać wpisy na zarchiwizowanej stronie producenta (za pośrednictwem Wayback Machine), grzebałem w prasie, niestety bez powodzenia. Przez chwilę przeszła mi myśl, aby je rozkręcić, jednak odpuściłem, są w niezłej kondycji i szkoda mi ingerować w nie niepotrzebnie. Być może zbudowano tylko kilka kompletów...

S16HzV2_20210817_112230.jpg

VII_E1_20210819_143021.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...

Cześć Wszystkim! 🙂

Nawiązując do mojej powyższej wypowiedzi, wszystkich zainteresowanych możliwościami kolumn S16Hz Vector II, umieściłem w krótkim, bardzo amatorskim opisie moich wrażeń z odsłuchów po zmianie integry na Baltlab Endo 1 w linku poniżej. Gdyby pojawiły się jakieś pytania w ich kontekście to z chęcią w wolnej chwili na nie odpowiem tutaj w klubie lub w wątku Klubu Baltlaba.

Do przeczytania!

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...

Życie po Pathos Classic MKIII z Minas Anor IV Signature ? Ktoś / coś ? Na razie tylko luźne przemyślenia. Spoglądasm w stronie Hegla H390 albo Pathosa Logos Mk II. Pytanie czy coś więcej wyciągnę z tych kolumn, zatem czy zmieniać kolumny czy dalej inwestować w elektronikę ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Ja tymczasem przeprowadzam się do nowego domu i Arcady dostały duuuzo więcej przestrzeni, nareszcie grają bez zduszenia. Kable to wszystko zostanie ogarnięte, bo dopiero jedną noc tu jestem

Wysłane z mojego LE2123 przy użyciu Tapatalka



4bd5e096f855f8c9f5b712fefc086248.jpg

83ad4997ee62784e6c7c5c5adad2472f.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
22 godziny temu, venom200 napisał:

Ja tymczasem przeprowadzam się do nowego domu i Arcady dostały duuuzo więcej przestrzeni, nareszcie grają bez zduszenia. Kable to wszystko zostanie ogarnięte, bo dopiero jedną noc tu jestem

Wysłane z mojego LE2123 przy użyciu Tapatalka



4bd5e096f855f8c9f5b712fefc086248.jpg

83ad4997ee62784e6c7c5c5adad2472f.jpg

Możesz wkleić lepszej jakości foto?

Podziękował 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 9 miesięcy temu...
1 godzinę temu, Tweeter2016 napisał:

Ktoś używa tańszych podstawkowych? Canto Grand NEW..... Z czym można je porównać (ze znanych kolumn)? Jaka to jest półka na tle konkurencji?

z Audio Academy

ten świat na trzeźwo jest nie do przyjęcia 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, slawek.xm napisał:

z Audio Academy

Dzięki. Choć chodziło mi o znanych producentów (jak KEF, MA, Focal, Tannoy czy DALI) 🙂   Chciałem porównać jakość ze znanymi produktami.

Firmy Audio Academy nie znam, choć teraz poznałem. No z polskich znam jeszcze bydgoski BMN.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 miesiące temu...
  • 2 miesiące temu...
  • 1 miesiąc temu...
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.