Skocz do zawartości
IGNORED

studio16


terror twins

Rekomendowane odpowiedzi

  • 5 tygodni później...
W dniu 28.02.2021 o 11:31, Dawid Chromiak napisał:

Wczoraj miałem okazje porównać canto grand z wersją signature.Jest mega przepaść na korzyść signature.Jak wracasz do zwykłych, nie chce ci sie już ich słuchać,efekt jak byś dwa koce zawiesił na nich.

Najlepiej zabrać swoje kolumny i jechać do właściciela lub jego salonów.

No ale to jest 4 tysi różnicy więc jednak cenowo to już inna klasa, inna sprawa to wygrzanie, u mnie chyba z miesiąc trwało zanim głośniki się wygrzały i dograły ze sprzętem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Serwus, 

Jak to jest z basem , zejściem i rozciągnięciem w Minas Anor iii 2,5R?

szukam kolumn do elektroniki , rocka, jazzu w zasadzie wszystkiego po trochu i potrzebuje faktyczne zejście do 30Hz (im niżej tym lepiej).

oczywiście nie szukam tłustych kolumn z podbitym wyższym basem , ale neutralnych z rozciągniętym pasmem , z dobrą średnicą i aksamitnymi wysokimi . Bez sybilantów , syczenia , zapiaszczenia etc . Ale ten bas musi być słyszalny i dobrze oddany.

Pozdrawiam,

„Im dalej społeczeństwo dryfuje od prawdy, tym bardziej nienawidzi tych, którzy ją głoszą. Prawda jest nową mową nienawiści. Mówienie prawdy w epoce zakłamania jest czynem rewolucyjnym.“ —  George Orwell _______________________________________________________

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Minasy mają tyle basu co potrzeba. Jeżeli na  odtwarzanym utworze go nie ma to Minasy nie podbijają i nie pompują go efekciarsko. Grałem na Minasach ok. 5 lat i byłem z nich bardzo zadowolony. Uniwersalne paczki do szerokiego spectrum muzycznego. Aktualnie również gram na paczkach S 16Hz☺️

,,Żyj prawdziwie, kochaj szczerze zanim wszystko śmierć zabierze".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 16.07.2021 o 13:31, Tajitsu napisał:

Serwus,

Jak to jest z basem , zejściem i rozciągnięciem w Minas Anor iii 2,5R?

szukam kolumn do elektroniki , rocka, jazzu w zasadzie wszystkiego po trochu i potrzebuje faktyczne zejście do 30Hz (im niżej tym lepiej).

oczywiście nie szukam tłustych kolumn z podbitym wyższym basem , ale neutralnych z rozciągniętym pasmem , z dobrą średnicą i aksamitnymi wysokimi . Bez sybilantów , syczenia , zapiaszczenia etc . Ale ten bas musi być słyszalny i dobrze oddany.

Pozdrawiam,

Niżej schodzi seria Aries

Ilu ludzi tyle opinii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
W dniu 17.07.2021 o 21:34, Bartik napisał:

Minas anor IV miały np mało basu ,trójek nie słuchałem .

Właśnie zastanawiam się nad Anor IV. Hmmm wg Ciebie mało tzn mało czy po prostu był kontrolowany , konturowy? Jak oceniasz zejście basu w IV? Słychać te sporadyczne 30Hz?

W dniu 17.07.2021 o 17:58, morawka napisał:

Niżej schodzi seria Aries

Aries niestety używek nie znalazłem .

Edytowane przez Tajitsu

„Im dalej społeczeństwo dryfuje od prawdy, tym bardziej nienawidzi tych, którzy ją głoszą. Prawda jest nową mową nienawiści. Mówienie prawdy w epoce zakłamania jest czynem rewolucyjnym.“ —  George Orwell _______________________________________________________

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Tajitsu napisał:

Właśnie zastanawiam się nad Anor IV. Hmmm wg Ciebie mało tzn mało czy po prostu był kontrolowany , konturowy? Jak oceniasz zejście basu w IV? Słychać te sporadyczne 30Hz?

Aries niestety używek nie znalazłem .

Nie chce wpływać na Twoją decyzje ,najlepiej u siebie posłuchać gdyż akustyka pokoju

ma ogromny wpływ również na bas ,jego jakość i ilość .

Dla mnie Canto Grand pokonały w bezpośrednim porównaniu Minasy i to jest nie tylko moja opinia .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Bartik napisał:

...

Dla mnie Canto Grand pokonały w bezpośrednim porównaniu Minasy i to jest nie tylko moja opinia .

Dzięki za wpis , lepiej się upewnić niż później żałować .

„Im dalej społeczeństwo dryfuje od prawdy, tym bardziej nienawidzi tych, którzy ją głoszą. Prawda jest nową mową nienawiści. Mówienie prawdy w epoce zakłamania jest czynem rewolucyjnym.“ —  George Orwell _______________________________________________________

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć Wszystkim! 🙂

Zapisuję się do Klubu, posiadam od dość dawna bo od 2016 roku, budżetowe Vector II. Do tej pory nie zdecydowałem się udzielać ponieważ  mój system w żółwim tempie sobie ewoluował i do końca nie wiedziałem ile można wycisnąć z tej konstrukcji, aż do wczoraj, gdzie nastąpiła "mała" rewolucja - Baltlab Endo 1 przejął pałeczkę po TEAC A1-D.

Aktualnie jestem w trakcie intensywnych odsłuchów, gdzie integra Baltlaba tak bardzo ożywiła i otwarła Vectory, że z podziwu nie potrafię wyjść jak duży kaganiec był założony na nie do tej pory. Szerzej o tej konfiguracji napiszę za jakiś czas, gdy bardziej się osłucham.

Wracając do kolumn Vector II, czy któryś z Klubowiczów miał z nimi może do czynienia? Bądź może jest tu osoba, która przytoczyłaby chociaż "rys historyczny" tych paczek?
W archiwum można odkopać informacje dotyczące pierwszej wersji (wraz z gównoburzą jaka się równocześnie tam odbyła 😉 ), natomiast o drugiej iteracji internet milczy. Próbowałem odkopać wpisy na zarchiwizowanej stronie producenta (za pośrednictwem Wayback Machine), grzebałem w prasie, niestety bez powodzenia. Przez chwilę przeszła mi myśl, aby je rozkręcić, jednak odpuściłem, są w niezłej kondycji i szkoda mi ingerować w nie niepotrzebnie. Być może zbudowano tylko kilka kompletów...

S16HzV2_20210817_112230.jpg

VII_E1_20210819_143021.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Cześć Wszystkim! 🙂

Nawiązując do mojej powyższej wypowiedzi, wszystkich zainteresowanych możliwościami kolumn S16Hz Vector II, umieściłem w krótkim, bardzo amatorskim opisie moich wrażeń z odsłuchów po zmianie integry na Baltlab Endo 1 w linku poniżej. Gdyby pojawiły się jakieś pytania w ich kontekście to z chęcią w wolnej chwili na nie odpowiem tutaj w klubie lub w wątku Klubu Baltlaba.

Do przeczytania!

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Życie po Pathos Classic MKIII z Minas Anor IV Signature ? Ktoś / coś ? Na razie tylko luźne przemyślenia. Spoglądasm w stronie Hegla H390 albo Pathosa Logos Mk II. Pytanie czy coś więcej wyciągnę z tych kolumn, zatem czy zmieniać kolumny czy dalej inwestować w elektronikę ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Ja tymczasem przeprowadzam się do nowego domu i Arcady dostały duuuzo więcej przestrzeni, nareszcie grają bez zduszenia. Kable to wszystko zostanie ogarnięte, bo dopiero jedną noc tu jestem

Wysłane z mojego LE2123 przy użyciu Tapatalka



4bd5e096f855f8c9f5b712fefc086248.jpg

83ad4997ee62784e6c7c5c5adad2472f.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, venom200 napisał:

Ja tymczasem przeprowadzam się do nowego domu i Arcady dostały duuuzo więcej przestrzeni, nareszcie grają bez zduszenia. Kable to wszystko zostanie ogarnięte, bo dopiero jedną noc tu jestem

Wysłane z mojego LE2123 przy użyciu Tapatalka



4bd5e096f855f8c9f5b712fefc086248.jpg

83ad4997ee62784e6c7c5c5adad2472f.jpg

Możesz wkleić lepszej jakości foto?

Podziękował 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...
1 godzinę temu, Tweeter2016 napisał:

Ktoś używa tańszych podstawkowych? Canto Grand NEW..... Z czym można je porównać (ze znanych kolumn)? Jaka to jest półka na tle konkurencji?

z Audio Academy

ten świat na trzeźwo jest nie do przyjęcia 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, slawek.xm napisał:

z Audio Academy

Dzięki. Choć chodziło mi o znanych producentów (jak KEF, MA, Focal, Tannoy czy DALI) 🙂   Chciałem porównać jakość ze znanymi produktami.

Firmy Audio Academy nie znam, choć teraz poznałem. No z polskich znam jeszcze bydgoski BMN.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
25 minut temu, cortes napisał:

A z której części polski jesteś? Jak nie znajdzie się nikt, to najprościej piec pod pachę i podjechać do kogoś kto ma te paczki.

Tak by było najlepiej. Może ktoś na północnym Mazowszu się znajdzie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 3.10.2022 o 20:11, Tweeter2016 napisał:

Ktoś używa tańszych podstawkowych? Canto Grand NEW..... Z czym można je porównać (ze znanych kolumn)? Jaka to jest półka na tle konkurencji?

Fajne raczej ciepłe granie , z obszernym  basem , na początek dobre .

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 1 miesiąc temu...
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 12

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.