Jump to content
userHD

Wzmacniacz lampowy "Reduktor Szumu"

Recommended Posts

17 godzin temu, Mufcore napisał:

Pytanie na jakie wartości V postawiać zasilacz i co kolejno trzeba pozmieniać żeby to cokolwiek dało.

Proponuję ściągnąć program do modelowania zasilaczy PSU Designer II i sprawdzić co i na jakie wartości pozmieniać by napięcia były odpowiednie 😉 

W załączniku pliczek ze schematem do obróbki.

PSU (Medium).jpg

Hidden Content

Give reaction or reply to this topic to see the hidden content.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

O widzisz ślicznie dziękuje

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

1 godzinę temu, Mufcore napisał:

O widzisz ślicznie dziękuje

Z ciekawości machnąłem ten wzmacniacz w LTSpice. Model trafa wykombinowałem ten "Leszkowy" 5,2k. Możesz się pobawić w dobór elementów i posprawdzać co się zmieni. W załączniku plik .asc do LTSpice`a. Charakterystyka częstotliwościowa woła o pomstę do nieba 😉 Pozdrawiam.

RSTubeAmp.jpg

Hidden Content

Give reaction or reply to this topic to see the hidden content.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

xavian

No to teraz już mnie załamałeś, czy w ogóle coś z tym da się zrobić czy lepiej natychmiast w kosz, przyznam się szczerze iż nie spodziewałem się aż takiego produktu. 

Niestety aż tak biegły nie jestem żeby się podjąć mieszać w takim oprogramowaniu.

Fakt dołu jest dość mało a znowu sopranów dużo.

A z zasilaczem mam drobny kłopot bo jak zmieniam elementy to niewiele się chcą zmieniać te napięcia.

Edited by Mufcore

@Mufcore Jak gra muzykalnie to warto pokombinować. Jakaś większa inwestycja w ten wzmacniacz wg mnie się nie opłaca. Wspominałeś o płytce klona Audio Note L1 gdzieś wcześniej. Poskładałem ten wzmacniacz. Gra rewelacyjnie. Przy odpowiednio dobranych elementach NFB pasmo wzmacniacza od 12 Hz do 90kHz (-3dB) na trafach LO (tych mniejszych). Gdybyś był zainteresowany to mam PCB gołą. Mam też polutowaną i trafa LO 25 do tego projektu. Jak coś pisz PM 😉

13 minut temu, Mufcore napisał:

Fakt dołu jest dość mało a znowu sopranów dużo.

Bo ta "autorska" konstrukcja wzięła z Karioki trochę a nie całość 😉 Potencjometry w mostku w Karioce mają 2M, więc kondensator 10nF z pierwszej triody na mostek był jeszcze w porządku - zwłaszcza, że to radio. Również można jakoś uzasadnić 500pF do masy przed mostkiem - w radiu powyżej 10kHz to szumi a poza tym nie było tam głośników, które by to odtworzyły. Więc na początek ten kondensator C103 przynajmniej 47nF, a C105 w ogóle won i będzie lepiej.

16 minut temu, Mufcore napisał:

A z zasilaczem mam drobny kłopot bo jak zmieniam elementy to niewiele się chcą zmieniać te napięcia.

W sumie to anodowe dla EL masz już OK, problemem jest ewentualnie za niskie napięcie U3, dlatego zamiast 22k trzeba tam dać 10k (bo znów - Karioka była mono) i będzie OK.

nagrywamy.com