Skocz do zawartości
IGNORED

Cyrus CD-t


SilentEmpire
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Mam taki napęd. Kupiłem niby nowy w super sklepie.

Po trzech latach zaczął się zacinać (cca 2 przycięcia na płytę, w różnych miejscach). Super sklep podjął się naprawy - najpierw czyszczenie, a jeśli nie pomoże to wymiana lasera.

Czyszczenie nie pomogło. Co gorsza - po wymianie lasera było jeszcze gorzej (przycięcia co kilka minut). Napęd wrócił do serwisu, wymieniono tym razem taśmę (tę, która się porusza i wygina wraz z ruchem lasera).

Napęd trochę pograł dobrze i z czasem zaczął mieć problemy z zaczytaniem dłuższych płyt (powyżej 60 minut). Bardzo długo je kręci i sam wysuwa wyświetlając komunikat ‘disc error’. Czasem, za którymś razem płytę wczyta i wtedy gra dobrze całość.

Problem narasta, coraz krótsze płyty są wypluwane i coraz dłużej zaczytuje nawet single z 3ma kawałkami.

Nie wiem, czy ma to związek z naprawami czy to całkiem coś innego.

Naprawy kosztowały mnie 4 stówki i tyle samo czasu sprzętu w serwisie.

Co więcej, okazało się, że w tym niby audiofilskim sprzęcie jest laser taki, jak w najtańszych mantach. Kosztuje kilka dyszek. Chyba.

Czy ktoś potrafi mi autorytatywnie powiedzieć, że kupiłem bubla, który już się sypie i lepiej go zezłomować, czy może jest sens jeszcze to gdzieś próbować naprawić?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A dawales go do naprawy u obecnego dystrybutora EIC czy poprzedniego tj. Trimex? Ten obecny podobno dobry. Byl moment, ze mialem ochote nabyc CD-t ale Pan z salonu powiedzial wprost, ze o ile z piecykami Cyrusa nie mieli reklamacji to CD-t dosc czesto wracal do serwisu, i w ten sposob temat CD-t upadl, zwlaszcza po przedziwnej "naprawie" mojego Atoll-a cd 100se2 bedacego na gwarancji w ktorej najpierw wina za usterke obciaza sie mnie bo nie przyslalem od razu wadliwego klamota do serwisu by po kilku tygodniach pobytu w serwisie stwierdzic, ze usterki nie bylo i nie ma... a ja dalej jestem z wadliwym napedem (mimo gwarancji) a serwisowi jest "przykro" z tego powodu. Mozesz podac serwis, ktory nie potrafi naprawic Twojego Curus-a? Uwazam, ze o takich sprawach powinnismy pisac na forum, zeby w jakis sposob wymusic na serwisach, dystrybutorach itd. jak najlepszy serwis, zwlaszcza gdy urzadzenie objete jest jeszcze gwarancja. Odnosze wrazenie, ze w naszym kraju dystrybucja konczy sie na kupieniu paru recenzji a serwis to zwykla kpina z klienta. Gdyby ktos byl zainteresowany serwisem klamotow od Atoll-a to zapraszam do Klubu Atoll, gdzie sporo osob jest "zadowolonych" tak jak ja z "naprawy" gwarancyjnej.

Moze ktos poda namiary na sprawdzone serwisy klamotow audio, gdzie poradza sobie z naprawa mojego Atoll-a i Kolegi Cyrus-a?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, ja też mam Cyrusa CD-t od niemal roku. Sprzęt działa bez zarzutu, choć istotnie, może ze 2 razy, po wrzuceniu płyty pojawił się napis "Reading" i dalej nic... płyta się nie kręciła i po ok. 1 minucie napęd wyrzucił płytę z komunikatem "Disc error". Pomogło ponowne wyłączenie i załączenie urządzenia.

Były może 2 takie incydenty, i to po dłuższym okresie, w którym nie używałem napędu. Poza tym, wszystko śmiga niezawodnie i jestem bardzo zadowolony. Gdyby jednak, odpukać, coś tam w nim się zepsuło - mam u siebie znajomy serwis, który takie rzeczy naprawia bez problemu i w normalnych pieniądzach.

Zawsze można też wysłać sprzęt do UK, gdzie go sprawdzą w fabryce Cyrusa, przy okazji dokonując upgrade do specyfikacji Signature... no, ale to już są konkretne wydatki.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam taki napęd. Kupiłem niby nowy w super sklepie.

Po trzech latach zaczął się zacinać (cca 2 przycięcia na płytę, w różnych miejscach). Super sklep podjął się naprawy - najpierw czyszczenie, a jeśli nie pomoże to wymiana lasera.

Czyszczenie nie pomogło. Co gorsza - po wymianie lasera było jeszcze gorzej (przycięcia co kilka minut). Napęd wrócił do serwisu, wymieniono tym razem taśmę (tę, która się porusza i wygina wraz z ruchem lasera).

Napęd trochę pograł dobrze i z czasem zaczął mieć problemy z zaczytaniem dłuższych płyt (powyżej 60 minut). Bardzo długo je kręci i sam wysuwa wyświetlając komunikat ‘disc error’. Czasem, za którymś razem płytę wczyta i wtedy gra dobrze całość.

Problem narasta, coraz krótsze płyty są wypluwane i coraz dłużej zaczytuje nawet single z 3ma kawałkami.

Nie wiem, czy ma to związek z naprawami czy to całkiem coś innego.

Naprawy kosztowały mnie 4 stówki i tyle samo czasu sprzętu w serwisie.

Co więcej, okazało się, że w tym niby audiofilskim sprzęcie jest laser taki, jak w najtańszych mantach. Kosztuje kilka dyszek. Chyba.

Czy ktoś potrafi mi autorytatywnie powiedzieć, że kupiłem bubla, który już się sypie i lepiej go zezłomować, czy może jest sens jeszcze to gdzieś próbować naprawić?

 

Znajomy kupił CYRUS CDi i jak coś nie grało, przesłał do nowego dystrybutora, a ten wysłał do nowego serwisu, któy meści się w Niemczech (ponoć to aktualnie jedyny serwis autoryzowany na terenie EU) - sprzęt wrócił naprawiony i problemów brak.

 

spróbuj kontaktu z nowym dystrybutorem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A dawales go do naprawy u obecnego dystrybutora EIC czy poprzedniego tj. Trimex?

 

spróbuj kontaktu z nowym dystrybutorem.

 

Oddałem do sklepu, w którym kupiłem. Miał mieć super serwis i to zrobić. Napisałem właśnie do EIC, czekam na odpowiedź.

 

Zawsze można też wysłać sprzęt do UK, gdzie go sprawdzą w fabryce Cyrusa, przy okazji dokonując upgrade do specyfikacji Signature... no, ale to już są konkretne wydatki.

 

Wg cennika 1300 funciaków i nadal jest sam transport... Ja chyba tej firmy już nie lubię. Mam wrażenie, że to gniot, albo ja trafiłem na przeróbki. Mam AMP 8 ver.2 DAC - wypadło jedno gniazdo toslink, chyba przy 3cim wyłączeniu. Nie wiem, czy nie brakuje tam jakiegoś zabezpieczenia dla kolumn, przy załączaniu i wyłączaniu słychać 'pyknięcie', nie miałem tego w innych wzmacniaczach.

W napędzie (napędzie, czyli brak DACa) jest laser Sanyo SF-HD850 za 15 PLN (napęd 4 tysie detal) - właściciel sklepu mi wmawiał, że tam jest 'wyższy' model lasera, ma inne, lepsze rozpraszanie no i nie może czytać płyt takich, jak 'zwykły' sprzęt, np DVD.

 

Mozesz podac serwis, ktory nie potrafi naprawic Twojego Curus-a? Uwazam, ze o takich sprawach powinnismy pisac na forum, zeby w jakis sposob wymusic na serwisach, dystrybutorach itd. jak najlepszy serwis, zwlaszcza gdy urzadzenie objete jest jeszcze gwarancja.

 

Nie wiem, w jakim stopniu serwis jest winny i co mu zostało przekazane, czekam na odpowiedź od nich. Sklep ten sprzęt tam zawozi albo posyła i zdaje się, że dokłada niezłą marżę, dodatkowo oznajmiając, że za serwis opłata tylko gotówką, dowodu zapłaty w postaci paragonu brak. Za pseudo-czyszczenie bez sprawdzenia (no bo nic nie dało, więc w sumie nie wiem, czy coś było robione) i laser za 15 zyli z wymianą dałem 400PLN. Potem tasiemkę wymieniono w ramach całej usługi (z tego wniosek, że laser niepotrzebnie, bo nie był uszkodzony). Tasiemka chyba była wadliwa, bo działało, nie wiem, ile kosztowała, ale sprowadzana była 2 tygodnie, więc zapewne to ekstremalnie droga i dobra tasiemka. No, a co potem to opisałem na początku.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oddać czym prędzej... takie produkty za taką cenę muszą zaslugiwac na najgorsze uznanie niestety...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

w końcu kompletny system:)             Geodezja - Geologia - Górnictwo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, miałem CDt (były różne wersjie CDT, id) i nigdy nie miałem z nim problemów. Oczywiście to o czym piszecie, czyli problemy z czytaniem płyt CD występują czasami ale z tego, co pamiętam Trimex miał na pokładzie serwisanta, który wiedział, co z tym zrobić i raz naprawiony działa. Sprzedałem ten napęd ponieważ ... udało mi się kupić za grosze CD XT SE2, PSX-R i DAC XP+ za 6k na allegro. W między czasie zrobiłem upgrade DAC XP do specyfikacji Signature (za czasów Intrady za przysłowiowe grosze) i jest super. Jeszcze, jak uda mi się wymienić zasilacz na PSX-R2 będzie OK). Miałem także Stream X, później upgarde do X2 (dodanie obsługi 24/192) i zmienił właściciela z powodu posłuchania wersji Signature. Mam końcówki Mono X i z różnych końcówek, różnych producentów (łącznie ze Stereo 200 Cyrusa) tylko Electrocomaniet dał radę napędzić moje WB Square 2 (pierwsza wersja). Kable głośnikowe Nordost Red Dawn bi-wire, XLR Heimdall (pierwszej generacji) a cyfrowe Clearer Audio (Heimdal je zjadł na śniadanie ale tamte były gratisowe). Docelowo Square 3 i AW180 Electrocomanieta. Ewentualnie Mono X300 Signature ale nie miałem okazji ich posłuchać a mówią, że są super w porównaniu z X200 (miałem na odsłuchu - nie powalały vs Mono X).

 

Pozdrawiam fanów Cyrusa, Wilson Benesch i Nordosta. Electrocompanieta także ale w zakresie końcówek. 6DS i 6DX, jako wzmacniacze OK, DAC może być a streamer jest słaby w porównaniu nawet z Stream X2.

 

Darek

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No coz, widac nasze serwisy nie sa odpowiednio przygotowane do napraw, jedynie ceny za naprawy maja "europejskie". Krytykowalem Vincenta cd400, ze sypie sie na potege od razu po zakupie, a tu jak widac napedy Cyrusa, cedeki NAIM-a czy NAD-a tak samo awaryjne. A wisienka na torcie obecnych odtwarzaczy CD jest Atoll, ktory nie dosc, ze psuje sie jak powyzsze to jeszcze jest wadliwie zaprojektowany i trzeba mu dolutowywac na pale rezystory, zeby zatuszowac wady projektu... i producent nie widzi w tym nic nadzwyczajnego. Czas najwyzszy przechodzic na ten caly "striming" albo kupic jakis najtanszy CXC, zeby w razie usterki utopic jak najmniej pieniedzy.

SilentEmpire ciekawe ile za naprawe wezmie autoryzowany serwis, obawiam sie, ze bedzie grubo.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak tak się człek naczyta tych awarii to chyba lepiej kupić taniego playera japońca i dokupić dac-a z europy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Musica curat cor meum et animam meam delenit

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chwila moment, jakie awaryjne? Na razie to czytamy o problemach z jednym Cyrusem, pozostali właściciele - w tym i ja także - jakoś dobrze się wypowiadają (?).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problemy zawsze są nagłaśniane i z 1 czy 2 przypadków robi się zaraz katastrofa na forum :)

 

Pamiętam jak niejakiego Pionka PD 50 ktoś tam opisywał że to awaryjny szmelc ... tymczasem masę osób go posiada i jest bardzo zadowolonych i ja się do takich zaliczam bo to świetny SACD player/dac a kosztuje grosze.

 

A tak naprawdę to obecnie nie ma chyba CD-ka bez ryzyka awarii ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Luk77
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, ja nie chciałem wywołać burzy związanej z tym, czy Cyrus jest dobry czy nie, bardziej liczyłem na wskazanie złotej rączki, która potrafiłaby naprawić, tudzież opinii, że może już coś rozgrzebanego kupiłem i ewentualnie ostrzec przed sklepem i serwisem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Jakieś 2lata temu kupiłem Streamlina-2 owego cyrusa wiedząc ze jest uszkodzony softwerowo.Problem objawiał się tym ze po krótkim czasie urządzenie się zawieszalo-resetowalo i był problem żeby je ponownie uruchomić.Bylo to na tyle denerwujące ze nie dało się z niego korzystać.Trimex próbował 4 razy i nic totalnie mnie olali twierdząc ze urządzenie jest sprawne.Oddalem je właścicielowi nie wiem czy udało się mu je doprowadzić do ładu wiem tylko ze wysłał je do głównego serwisu w Anglii.

Dzisiejsze urządzenia to loteria 5miesiecy temu kupiłem nowa Yamahe cd-s3000 flagowy odtwarzacz i co po 2miesiacach padła szuflada a mianowice napęd otwierania naszczescie został wymieniony na nowy w przeciągu 3tyg ale kto wie jak długo pochodzi

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obecny dystrybutor, EIC, w naprawy pogwarancyjne się nie bawi. Odesłał mnie do jedynego autoryzowanego serwisu w Europie - w Niemczech. Napisałem im tego samego maila i tyle jak na razie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem z Lublina i mam tu dobry serwis, z usług którego korzystam od lat i mogę go śmiało polecić. Z tym problemem również powinien sobie poradzić. Jeśli chcesz wiedzieć więcej, pisz do mnie na pw.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od grudnia zeszłego roku eksploatuję ile wejdzie tego Cyrusa Lyric . Narazie zero jakiejkolwiek zawiechy software czy hardware. Dyski sieciowe z ripami mojej kolekcji CD odczytuje momentalnie.

 

Wbudowany streamer łączy się zawsze i nie zrywa z Tidal , Qobuz .

 

Wbudowany transport pracuje cichutko i nie jest wybredny nawet na nagrywane CD.

 

 

Brzmieniowo jest też bardzo dobrze a porównywaliśmy do all in one Naim Uniti Nova . Niestety Naim potraktował mniej serio tej kategorii sprzęt i nadal woli zarabiać na komponentach dzielonych ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracając do mojego posta powyżej zapomniałem napisać ze zanim kupiłem Luxmana przewinęło się kilka sprzętów w moim domu i zestaw Cyrusa który miałem m.i monobloki Cyrusa Psx-ry cd w wersji signature bardzo dobrze wspominam te klocki ba nawet czasami tęsknie.Pomimo swoich gabarytów te pudełka jak na buty potrafią zagrać b.wybornie.Nigdy nie miały zadyszki.Jesli w przyszłości zmienię sprzęt na mojej liście napewno pojawi się Cyrus

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiejsze urządzenia to loteria

 

To prawda. Miałem kiedyś piękny polski CD lampowy. Koszt zakupu hi-end'owy. Grało fajnie. Grzało też nieźle. Sterownik od początku szwankował i współpraca z pilotem oraz wyświetlanie jakoś się nie synchronizowały. Chyba po roku przestało grać - co prawda serwis bezpłatny, ale jakoś trzeba dostarczyć do fabryki. Coś się tam rozlutowało podobno, wrócił pokrzywiony, nie dało się wypoziomować na stole. Więcej nerwów niż przyjemności.

Najlepiej i najtrwalej działał mi pionek PD-D707, kupiony w latach 90-tych, w tym roku go sprzedałem i żałuję. Czytał płyty umyte pumeksem i posmarowane nutellą. Bez zająknięcia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...

Na zakończenie tematu, dla odważnych:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 lata później...
  • 6 miesięcy temu...

Aktualnie na olx jest wystawiony jeden transport, CD-t (nie mój, zaznaczam). Jak zapewne wiesz, to nie jest pełny odtwarzacz, do grania potrzebny będzie jeszcze przetwornik c/a. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Łukasz_62438
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 21.02.2022 o 07:39, Łukasz_62438 napisał:

Aktualnie na olx jest wystawiony jeden transport, CD-t (nie mój, zaznaczam). Jak zapewne wiesz, to nie jest pełny odtwarzacz, do grania potrzebny będzie jeszcze przetwornik c/a

Wisi od pół roku, sam chciałem go kupić. Brak pudełka, nie wiadomo skąd pochodzi,  czy był naprawiany itp. Podobno właścicielem jest kolega sprzedającego. W końcu kupiłem ex-demo za 3500 zł 😉

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 22.02.2022 o 14:57, g88 napisał:

W końcu kupiłem ex-demo za 3500 zł 😉

Gratulacje! I jak wrażenia, jesteś zadowolony?

Ja planowałem zrobić upgrade do wersji Signature, lub nawet kupić nowego CDt-XR, ale dystrybutor obiecał się odezwać i cisza... Czekam od listopada, zresztą dzisiaj to już mało ważne 😞

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, Łukasz_62438 napisał:

Ja planowałem zrobić upgrade do wersji Signature, lub nawet kupić nowego CDt-XR, ale dystrybutor obiecał się odezwać i cisza... Czekam od listopada, zresztą dzisiaj to już mało ważne 😞

Panie Łukaszu,

jeśli byłaby taka potrzeba to chętnie pomożemy. Jeśli myślał Pan od wersji Signature to obecnie ostatni, fabrycznie zapakowany egzemplarz w kolorze srebrnym można nabyć w cenie 6499 zł. Mamy również Cdt-XR, chociaż po ostatniej podwyżce cen detalicznych oferta nie będzie już tak atrakcyjna jak na przykład w listopadzie.

Pozdrawiam,

Michał

Zapraszamy na odsłuchy i do wypożyczeń - www.natemataudio.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, Na Temat Audio napisał:

jeśli byłaby taka potrzeba to chętnie pomożemy

Panie Michale, dziękuję za ofertę. Sprzęt musi być czarny, niestety, wszystko mam w tym kolorze 😔 w dzisiejszej sytuacji jednak proszę zrozumieć, że odsuwam te sprawy na przyszłość... Oby lepszą dla nas wszystkich. 

Pozdrawiam, Ł. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.