Skocz do zawartości
IGNORED

DAC do 1500


cygaret

DAC  

16 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Który DAC lepiej się wpasuje?



Rekomendowane odpowiedzi

Koledzy, szukam używanego DAC-a co wniesie do systemu trochę elegancji, lekko ociepli i wygładzi brzmienie jednocześnie dodając barw.

Aktualnie gram bezpośrednio z Onkyo C7030, i jest dobrze. Każdy aspekt pasma jest rewelacyjnie zaznaczony, jednak całości brakuje trochę ogłady i muzykalności. Stąd pomysł aby playera wykorzystać jako transport i po prostu dołożyć fajnego dac-a.

 

Na celowniku są dwie sztuki.

 

Myryad Z20

Arcam Ir Dac

 

Myślałem też o Musicalu M1 ale jest chyba zbyt suchy i gra bardziej górą. Proszę głosować lub podać Swoje typy. Z góry dzięki ;-)

 

Aha kolumny mam na Seasach Troelsa Gravesena, wzmacniacz Yaqin MS30L na ruskich ew i el34 tungsol, oraz kondach Jantzen superior z-cap.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Musica curat cor meum et animam meam delenit

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Wybierając DACa należy niewątpliwie patrzeć na zastosowaną kość ale ważniejszą kwestią jest jej implementacja, która w znacznym stopniu wpływa na końcowy efekt. Z tej dwójki zdecydowanie lepszym rozwiązaniem jest Myryad Z20, który jest szczegółowy oraz delikatny w odbiorze. Co ważniejsze nie podbija górnego pasma, a średnica jest blisko słuchacza. Moglibyśmy zaproponować dobrą cenę na tego DACa.

Warto także zainteresować się Audiolabem M-DAC na ES9018. Jest to przetwornik o dużej dynamice, wręcz niespotykanej w tym przedziale cenowym. Jednak w porównaniu do Myryad Z20 ma bardziej zaakcentowane górne pasmo, dzięki czemu słyszymy więcej szczegółów.

Ostatnim produktem wpisującym się w Pana oczekiwania jest Atoll DAC100SE, który czaruje swoim dźwiękiem. Ma mocny, kontrolowany bas oraz łagodną górę. Średnica jest umiejscowiona na równi kolumn.

 

Pozdrawiam

Szymon

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

IrDAC niestety nie wygładzi brzmienia i w średnicy potrafi być nawet nieco ofensywny. Oczywiście wszystko zależy od reszty toru ale ja jestem na to strasznie wrażliwy i irDAC nie dawał mi przyjemności z odsłuchu.

W tym momencie mam u siebie na odsłuchu irDAC'a II i powiem, że jestem bardzo pozytywnie zaskoczony i najprawdopodobniej u mnie zostanie. Właściwe pozostał charakter brzmienia starszego brata poza tą nieszczesną średnicą. Tutaj nastąpiła największa zmiana. Wszystko się pięknie wygładziło, zagęściło i uspokoiło - tak jak lubię. Nie ma to nic wspólnego ze zmuleniem bo szczegółów nie brakuje ale moje pierwsze skojarzenie: relaks :) Zdaję sobie sprawę, że nie każdy lubi taki spokojny dźwięk ale jeżeli szukasz czegoś takiego to daj mu szansę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Cambridge Audio CXC (modyfikowany) -> NuPrime DAC-9 -> Atoll IN200 Signature / słuchawkowy Trilogy 931 -> Xavian Perla Esclusiva

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba właśnie takiego brzmienia potrzebuje, jak będe chciał dać czadu na ac/dc to przełącze z powrotem na onkyo. W sumie taich rytmów to może z 5% odsłuchów. Głównie gram Yoyo Ma lub Georga Winstona, Pavarotti/ Eva Cassidy / Kari Bremnes itp.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Musica curat cor meum et animam meam delenit

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem w jakim stopniu chcesz osiągnąć zmianę. Z tego, co piszesz masz bardzo fajne urządzenia w torze i wnioskuję, że wraz ze zmianą DAC oczekujesz dużej, a nie jak piszesz delikatnej zmiany. Delikatne zmiany proponuję osiągać wymianą okablowania lub poprawą akustyki pomieszczenia. Nowy DAC jak napisał Szymon to czasami odważna decyzja, ale tu znowu powstaje pytanie na ile w muzyce, której słuchasz ważne będą te zmiany. Wyrafinowanie przetworników łączy się często z ich ceną. Starsze i używane np. Cambridge A. wprowadzają spokój, ale ceną jest jakość i sposób w jaki traktują analityczność. Myriad faktycznie może być bardziej odpowiedni, podobnie jak Atol. Sam posłuchaj i oceń.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z moich doświadczeń:

 

Nuforce dac80 (jak najbardziej do złowienia w tej cenie) - bardzo gładkie i jednocześnie mocno detaliczne granie, świetnie poukładana scena, ale mało w tym wszystkim emocji

 

Myryad Z20 - bardzo silnie napompowany bas, bogate w emocje wokale, góra raczej przeciętnej jakości

 

XiangSheng 05a - muzykalne, funowe granie, dużo zyskuje po wymianie opampów

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale Xiang raczej nie jest ciepły. Prędzej analityczny, równy, lekko rozjasniony. Świadomie polecilem Stello. To jest maszyna przy tych zabawkach.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Wybierając DACa należy niewątpliwie patrzeć na zastosowaną kość ale ważniejszą kwestią jest jej implementacja, która w znacznym stopniu wpływa na końcowy efekt. Z tej dwójki zdecydowanie lepszym rozwiązaniem jest Myryad Z20, który jest szczegółowy oraz delikatny w odbiorze. Co ważniejsze nie podbija górnego pasma, a średnica jest blisko słuchacza. Moglibyśmy zaproponować dobrą cenę na tego DACa.

Warto także zainteresować się Audiolabem M-DAC na ES9018. Jest to przetwornik o dużej dynamice, wręcz niespotykanej w tym przedziale cenowym. Jednak w porównaniu do Myryad Z20 ma bardziej zaakcentowane górne pasmo, dzięki czemu słyszymy więcej szczegółów.

Ostatnim produktem wpisującym się w Pana oczekiwania jest Atoll DAC100SE, który czaruje swoim dźwiękiem. Ma mocny, kontrolowany bas oraz łagodną górę. Średnica jest umiejscowiona na równi kolumn.

 

Pozdrawiam

Szymon

 

A to dziwne. Bo m2tech young zjada Mdaca pod względem dynamiki, muzykalnosci itp. Porównywałem na różnych glosnikach efekt zawsze ten sam czyli na korzyść Younga. Po za tym budowa mdaca to jakiś fantazyjny projekt. Ponad 100 kondensatorów na pokładzie

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem Arcama ale nie miałem Myryada ale Arcam przegral z kretesem z audio gd 10 es2.Gora jest wybitna piękne wybrzmienia talerzy średnica gęsta wokale super a bas potęga stopa perkusji git ale scena mogła by być bardziej w głąb a jest bardziej na boki ale i tak jest super w porównaniu z irDac.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A u mnie byl np. Myryad Z20 i faktycznie gora jest delikutasna, gra to bez rozdzielczosci i detalu, brakuje mu niskiego basu, barwami tez nie zachwyca. Taki DAC, ktory powinien kosztowac max. 1000zl. za nowy. Atoll za to ma specyficzna (czyt. karykaturalna) przestrzen i tylko tym czaruje, no chyba, ze czaruje gigantyczna marza ale tym to chyba czaruje salon, ktory go poleca. Oba odradzam, nie w ich absurdalnych cenach do oferowanego brzmienia. Oczywiscie moim zdaniem.

 

Cygaret a moze warto zapolowac na Rega DAC? Pewnie w tej cenie da sie juz kupic uzywke.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciężki temat, Rega trzyma jednak cenę. Prześpie się i jutro zdecyduje. Dziękuje wszystkim za pomoc.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Musica curat cor meum et animam meam delenit

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Testowaliśmy również regaDac i też nie polecam, brak dynamiki, ospałość ogulnie brak życia. Testuj a ja i tak polecam younga i może jak się uprzesz to za 1500 go znajdziesz z czasem. Może

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No własnie, czas to słowo klucz. Myrada mogę mieć po weekendzie za tysiaka. Na regę trzeba by poczekać aż się pojawi i pomodlić się żeby się pojawiła w założonym budżecie. Young na pewno zagra świetnie ale używka jest za dwa klocki.

Jeżeli myryad ma słabiutką górę to może być zaleta, czerwone jentzeny w parze z 6żp1-ew potrafią dać po garach wysokimi.

Znowu strojenie kolumn nie jest na niski bas, co prawda jest zróżnicowany ale jest go mało (nawet z el34) i tutaj widzę też plus jeżeli ten dac ma go napompowanego.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Musica curat cor meum et animam meam delenit

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No własnie, czas to słowo klucz. Myrada mogę mieć po weekendzie za tysiaka. Na regę trzeba by poczekać aż się pojawi i pomodlić się żeby się pojawiła w założonym budżecie. Young na pewno zagra świetnie ale używka jest za dwa klocki.

Jeżeli myryad ma słabiutką górę to może być zaleta, czerwone jentzeny w parze z 6żp1-ew potrafią dać po garach wysokimi.

Znowu strojenie kolumn nie jest na niski bas, co prawda jest zróżnicowany ale jest go mało (nawet z el34) i tutaj widzę też plus jeżeli ten dac ma go napompowanego.

 

Myrada nie znam, Rege to nie moja bajka, brak emocji, do kołysanek może tak..

 

czemu akurat te dwa tylko ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myrada nie znam, Rege to nie moja bajka, brak emocji, do kołysanek może tak..

 

momentami nie da się tego czytać;)

Rega dac to jedyny element systemu, którego nie sprzedałem podczas reorganizacji systemu (uproszczenia i chyba w kierunku DIY - tylu mamy zdolnych kolegów, tanio i lepiej, jak mawia mój znajomy ,,prawdziwych wzmacniaczy już nie ma" - a nasi elektronicy to stara dobra szkoła i wszystko można potem naprawić.wymienić). Jest to bardzo dobrze wykonany dac od strony projektowej. Brzmienie jest dynamiczne, rega gra środowym pasmem, bardzo przyjemna barwa. Pewnie większość osób nawet nie słyszało tego daca :) W gronie znajomych słuchaliśmy już sporo daców i to co wspólnie stwierdziliśmy, że charakterystyka zastosowanych filtrów (a to jest jest jeden z niewielu daców który posiada filtry) sprawia wrażenie, że mamy do czynienia ze źródłem analogowym a w przypadku przetworników to zagadnienie jest dla mnie najważniejsze. Tak jak w przyapadku wzmacniacza tranzystorowego i impulsowego od razu słuchać tak samo w przypadku daców - to po prostu słychać. Chyba, że słuchamy kraftwerka albo yello ;)

 

Odnośnie bezpośrednich porównań daców podłączonych do wzmacniacza, gdzie istnieje możliwość szybkiego przełączania pomiędzy kanałami różnice między dacami są MINIMALNE! BLISKIE ZERO! Zrobiliśmy takich testów kilkadziesiąt. Są wyjątki od reguły jest dla mnie wlaśnie rega a drugim formumowy diy. Rega podoba mi się również wizualnie, dlatego - czemu nie.

 

gdybym miał konkretnie polecić jakiegoś daca (nowego fabrycznie) to nie ma co przepłacać za audio gd - taki chińczyk jest naprawdę ok -

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

momentami nie da się tego czytać;)

Rega dac to jedyny element systemu, którego nie sprzedałem podczas reorganizacji systemu (uproszczenia i chyba w kierunku DIY - tylu mamy zdolnych kolegów, tanio i lepiej, jak mawia mój znajomy ,,prawdziwych wzmacniaczy już nie ma" - a nasi elektronicy to stara dobra szkoła i wszystko można potem naprawić.wymienić). Jest to bardzo dobrze wykonany dac od strony projektowej. Brzmienie jest dynamiczne, rega gra środowym pasmem, bardzo przyjemna barwa. Pewnie większość osób nawet nie słyszało tego daca :) W gronie znajomych słuchaliśmy już sporo daców i to co wspólnie stwierdziliśmy, że charakterystyka zastosowanych filtrów (a to jest jest jeden z niewielu daców który posiada filtry) sprawia wrażenie, że mamy do czynienia ze źródłem analogowym a w przypadku przetworników to zagadnienie jest dla mnie najważniejsze. Tak jak w przyapadku wzmacniacza tranzystorowego i impulsowego od razu słuchać tak samo w przypadku daców - to po prostu słychać. Chyba, że słuchamy kraftwerka albo yello ;)

 

Odnośnie bezpośrednich porównań daców podłączonych do wzmacniacza, gdzie istnieje możliwość szybkiego przełączania pomiędzy kanałami różnice między dacami są MINIMALNE! BLISKIE ZERO! Zrobiliśmy takich testów kilkadziesiąt. Są wyjątki od reguły jest dla mnie wlaśnie rega a drugim formumowy diy. Rega podoba mi się również wizualnie, dlatego - czemu nie.

 

gdybym miał konkretnie polecić jakiegoś daca (nowego fabrycznie) to nie ma co przepłacać za audio gd - taki chińczyk jest naprawdę ok -

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

To nie czytaj. Ja porównywałem rege z youngiem i mdaciem i właśnie tak wypadła. Mówisz że różnic nie słychać praktycznie między dacami ? A to kolejna ciekawa sprawa, może napisz na czym tych różnic się próbujesz doszukać. U mnie słychać jak na dłoni i nie musze tego robić przełączajac źródłami.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Darek, mercandede chyba chodzilo o to, ze wlasnie Rega DAC wyroznia sie swoja analogowoscia brzmienia wyrazmie od calej reszty tu wymienianych DAC. Sam przyznasz, ze DAC czy cedek Regi brzmieniowo ciezko pomylic z konkurencja, wlasnie przez ta wyjatkowa gladkosc, cieplo, nasycenie, plynnosc, plastyke. Tego szuka autor tego watku i to Rega mu najlepiej zaoferuje.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trafił się Myryad za tysiaka to łykłem jak pelikan. Po weekendzie się okaże czy ryzyko się opłaciło. Rega pomimo szczerych chęci niestety jest poza moim zasięgiem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Musica curat cor meum et animam meam delenit

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trafił się Myryad za tysiaka to łykłem jak pelikan. Po weekendzie się okaże czy ryzyko się opłaciło. Rega pomimo szczerych chęci niestety jest poza moim zasięgiem.

 

To osluchaj się i pisz co i jak.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można to czarne pudełko wpisać na listę urządzeń potrafiących przenieść sluchacza w inny wymiar. Spokój, aksamit. Każdy dźwięk ma swój czas w przestrzeni aby usłyszeć jego wybrzmienie.

Nie ma tu mega rozdzielczości i wyczynowego basu co schodzi do hadesu ale w zamian jest czysta magia. A do damskiego vokalu aż chce się ukłonić.

Stereofonia genialna, dźwięki punktowo na planie.Gra również w głąb sceny. Vokal lekko do przodu i ma tutaj pierwsze skrzypce. Nie ma papki lecz rasowy analogowy dźwięk. Tak to odczuwam.

Recenzje o braku dynamiki to jakieś bzdury, chyba chodziło o szybkość. No, do metalu to się ten DAC faktycznie nie nadaje. Natomiast słuchając Evy Cassidy czy Sary McLachlan mam wrażenie, że ten spektakt jest na moją wyłączność

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Musica curat cor meum et animam meam delenit

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki. Mi to granie przypomina bardzo Linna Majika.

A ja miałem u siebie nada z wbudowanym daciem, asusa stu, audiolaba m daca, kiedyś Valaba(bardzo dobrze wspominam), zestaw MF elektre i Sony cd es i dużo sprzętu odsłuchanego u znajomych. Sam nie widzę sensu inwestować więcej w audio. Nie jestem zdania, że drożej lepiej. Gra cały układ i to trzeba umiejętnie połączyć.

Mogę też zaprzeczyć bo góra Myryada jest rewelacyjna, słabą stroną może być bas ale mi pasuje. Z doświadczenia wiem, że na górę duży wpływ mają kondesatory w torze audio wzmacniacza i w zwrotnicy, także trzba brać poprawkę.Ja dzisiaj wieczór spędze z Karen Souze ☺

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Musica curat cor meum et animam meam delenit

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze można lepiej, tylko czy warto wyżeczeń dla tych 0,% . Trzeba by wydać ze 3x tyle aby się coś poprawiło. Kurde wole skoczyć na weekend do Ustki

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Musica curat cor meum et animam meam delenit

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie bas z Myryada byl calkiem zwawy. Brakowalo barw, rozdzielczosci, gral tylko pierwszym planem. Fajnie, ze wpasowal sie w Twoj system i oczekiwania.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.