Skocz do zawartości
RAFKO_Dystrybucja

Triangle Esprit - nowe ceny i zestawy kina domowego

Rekomendowane odpowiedzi

RAFKO Dystrybucja, wyłączny przedstawiciel Triangle na Polskę, informuje o wprowadzeniu:

• nowych cen na linię Esprit

• nowych zestawów kina domowego

 

 

Aktualna oferta produktowa (wraz z cenami) Triangle Esprit EZ prezentuje się następująco:

 

 

australe.jpg

Australe EZ (bipolarna) – kolor walnut - 13 995zł / biały lub czarny wysoki połysk – 16 495zł

 

 

 

antal-wersje.jpg

Antal EZ – kolor walnut lub black ash – 8 995zł / biały lub czarny wysoki połysk – 10 995zł

 

 

 

 

gaya-ez.jpg

Gaia EZ – kolor walnut lub black ash – 6 995zł / biały lub czarny wysoki połysk – 8 995zł

 

 

comete-ez.jpg

Comete EZ – kolor walnut lub black ash – 4 195zł / biały lub czarny wysoki połysk – 5 595zł

 

 

 

titus.jpg

 

Titus EZ – kolor walnut lub black ash – 3 295zł / biały lub czarny wysoki połysk – 4 195zł

 

 

 

heyda.jpg

Heyda EZ – kolor walnut lub black ash – 3 195zł / biały lub czarny wysoki połysk – 4 095zł

 

 

 

 

 

voce.jpg

 

Voce EZ – kolor walnut lub black ash – 2 495zł / biały lub czarny wysoki połysk – 2 995zł

 

 

 

Ponadto RAFKO Dystrybucja wprowadza do oferty zestawy kina domowego oparte o komponenty serii Esprit EZ:

Triangle Esprit GVH50 (Gaia + Voce + Heyda) – 13 185zł

Triangle Esprit GVH51 (Gaia + Voce + Heyda + subwoofer Tales 340) – 15 330zł

Triangle Esprit AVH50 (Antal + Voce + Heyda) – 17 185zł

Triangle Esprit AVH51 (Antal + Voce + Heyda + subwoofer Tales 340) – 19 330zł

Triangle Esprit LVH50 (Australe + Voce + Heyda) – 22 685zł

Triangle Esprit LSVH51 (Australe + Voce + Heyda + subwoofer Tales 340) – 24 830zł

 

 

O linii ESPRIT EZ

Seria ESPRIT EZ łączy firmowe brzmienie marki z wyjątkowym designem podkreślonym prostymi formami z aluminiowym i szklanym wykończeniem. W skład linii ESPRIT wchodzą kolumny podłogowe: Australe, Antal i Gaia, kolumny podstawkowe: Comete, Titus i Heyda oraz kolumna centralna Voce. Triangle Esprit Australe EZ

 

TRIANGLE ESPRIT EZ - najważniejsze cechy linii (na podstawie topowego modelu Australe):

- tweeter TZ2550 łącząca prawdziwą tubę z kopułką wysokotonową

- technologia DSP: wykorzystanie dwóch przetworników wysokotonowych umieszczonych po jednym z przodu i z tyłu kolumny w celu zredukowania kierunkowości i osiągnięcia holograficznego brzmienia

- przetworniki średnioniskotonowe z półzawiniętym zamieszeniem wykonanym z pianki i gumy specjalnie profilowany stożek średnioniskotonowy

- nowa generacja przetworników niskotonowych z kompozytu puply drewnianej i włókna węglowego

- technologia pochłaniania drgań DVAS - system mechanicznie odsprzęgający przetworniki średnio i niskotonowe od obudowy za pomocą wewnętrznych wzmocnień kolumny umieszczonych zaraz za magnesami przetworników

- zwrotnica z miedzianymi cewki o średnicy 1mm i kondensatorami MET (Metallized Polyester Film)

- terminale głośnikowe ze szczotkowanego aluminium

- możliwość połaczenia bi-wiring

- wyjątkowe podstawy ze szkła i gumy

- możliwość umieszczenia podstaw na aluminiowych kolcach lub gumowych stopkach

- dwie wersje kolorystyczne o wysokim połysku: czarna oraz biała

 

 

Tweeter z serii TZ2500 - własna technologia Triangle

Głośnik wysokotonowy to jedyny w swoim rodzaju, firmowy produkt od Triangle. Tweeter z serii TZ2500 to najnowsze wcielenie tytanowej kopułki połączone z komorą kompresyjną. Pozwala to zwiększyć skuteczności całej konstrukcji, obniżyć zniekształcenia dźwięku i poprawić rozpraszanie.

 

australe_detail_packshot_03.jpg

 

Założenia projektu głośnika wysokotonowego dla serii Signature pozwoliły na rozwinięcie nowego profilu tuby rozpraszającej wraz ze zmodyfikowanym korektorem fazy. Korektor poszerza zakres rozpraszania wysokich tonów i zapewnia jednolity rozkład natężenia dźwięku w całym pomieszczeniu.

 

2korektor_fazy(1).jpg

 

Wraz z nowymi elementami tuby i korektora powstał kompaktowy układ napędowy głośnika z super silnym magnesem neodymowym i komorą absorbcyjną. Tył komory został zaprojektowany w celu zatrzymania propagacji fal grających w stronę obudowy, a tym samym redukcji zniekształceń wysokich tonów. Rezultat zastosowanych technologii to bogatyw w naturalne barwy dźwięk bez grama wyostrzeń.

 

Technologia DSP

Kolumny Australe EZ wykorzystują technologię Triangle DSP czyli Dynamic Pulse System, która dotąd zarezerwowana była dla najwyższej serii kolumn: Magellan. System DSP polega na umieszczeniu dodatkowego, drugiego przetwornika wysokotonowego na tylnej części obudowy kolumny. Dzięki temu rozpraszanie wysokich częstotliwości nie jest zakłócane przez otoczenie w jakim znajduje się kolumna. A to pozwala roszerzyć scenę dźwiękową o wielowymiarowe plany w głąb oraz lepiej pozycjonować instrumenty oraz muzyków. Wykorzystanie rzadkiej techniki umieszczania tweeterów po przeciwnych stronach kolumny skutkuje uzyskaniem efektu niemal holograficznej sceny dźwiękowej, który jest bardzo dobrze słyszalny niezależnie od miejsca odsłuchowego.

 

dsp.JPG

 

Przetworniki średniotonowe

Jednym z wyróżników najpoważniejszych producentów kolumn na świecie jest dedykowany głośnik średniotonowy. Niewielu producentów ma możliwości technologiczne, czasowe i finansowe, aby skonstruować przetwornik przeznaczony wyłącznie do przetwarzania tej części pasma.

 

australe_detail_packshot_02.jpg

 

Aby zapewnić najwyższą jakość średnich tonów przy zachowaniu mocnego, głębokiego basu, Triangle stworzyło półzawinięte zawieszenie głośnika średniotonowego wykonane z unikalnego połączenia: pianki i gumy. Zmniejszenie szerokości zawieszenia pozwoliło na powiększenie powierzchni membrany, co pozytywnie odbiło się na efektywności oraz poziomie zniekształceń głośnika.

 

Dodajmy do tego odpowiednio wyprofilowany stożek z masy celulozowej dla lepszego rozpraszania. Całość sprawia, że głośnik uzyskuje bezkonkurencyjną dynamikę, a przy tym bierze na siebie cały ciężar przetwarzania zakresu średniego pasma. Tak, aby głośniki niskotonowe nie brały udziału w przetwarzaniu wokali. Pozwala to zapobiec nadmiernemu udziałowi niskich tonów w całościowej prezentacji dźwięku.

 

Nowa generacja przetworników niskotonowych

Najnowsza generacja głośników niskotonowych od Triangle jest wciąż rozwijana, aby uzyskać jeszcze lepsze brzmienie niskich tonów. Membrany niskotonowe wykorzystują nowy materiał kompozytowy łączący w sobie pulpę naturalnego pochodzenia i włókna węglowe. Wykorzystanie tego mariażu zapewnia wysoką sztywność przy zachowaniu niskiej masy, dzięki czemu bas jest silny i szybki zawsze, kiedy jest taka potrzeba.

 

australe_detail_packshot_01.jpg

 

Układ napędowy głośnika wykonany został z przewymiarowanego magnesu ferrytowego. Wspólnie z cewką zasila membranę, która w niezależnych pomiarach jest w stanie zejść nawet do 29Hz, co jest zakresem zarezerwowanym dotychczas wyłącznie dla aktywnych subwooferów.

 

lifestyle_espritez_australe_01.jpg

 

Technologia pochłaniania drgań przetwornika DVAS

Przy produkcji kolumn Australe EZ, Triangle wykorzystuje technologię pochłaniania drgań przetwornika - DVAS (ang. Driver Vibration Absorption System). DVAS to system mechanicznie odsprzęgający przetworniki średnio i niskotonowe od obudowy za pomocą wewnętrznych wzmocnień kolumny umieszczonych zaraz za magnesami przetworników.

 

 

 

Zwrotnica

 

australe_detail_packshot_05.jpg

 

Wszystkie komponenty wykorzystane do budowy zwrotnicy zostały skompletowane pod kątem zachowania najwyższej jakości. Dlatego zwrotnice kolumn serii ESPRIT wyposażone są w miedziane cewki o średnicy 1mm oraz kondensatory MET (Metallized Polyester Film).

 

 

Terminale głośnikowe ze szczotkowanego aluminium

Terminale głośnikowe wykonane są ze szczotkowanego aluminium, dzięki czemu są nie tylko wytrzymałe, ale efektowne. Co więcej, materiał, z którego zostały wykonane zapobiega wibracjom i zapewnia optymalne uszczelnienie konstrukcji. W celu zapewnienia jak najwyższego bezpieczeństwa połączenia, każdy terminal wyposażony jest w miedziane zaciski z samozamykającym systemem dedykowanym wtykom bananowym. Nie ogranicza to jednak możliwości połączeń: kolumna może być spięta ze wzmacniaczem zaróno za pomocą widełek jak i przez zakręcenie nieterminowanych kabli. W końcu kolumny Australe EZ umożliwiają połączenie bi-wire.

 

 

Wyjątkowe podstawy

australe_detail_packshot_04.jpg

Nowa koncepcja szklanych podstaw z perforowaną gumową wkładką absorbującym drgania obudowy to świetne rozwiązanie wspomagające tłumienie pionowych wibracji obudowy. Szklana baza jest wystarczająco szeroka, by zagwarantować poziomą stabilność całej konstrukcji. Funkcjonalność podstawy pozwala postawić kolumny zarówno na aluminiowych kolcach, jak i gumowych stopkach, aby zapewnić optymalną pracę kolumny na każdym rodzaju powierzchni.

 

 

Warto przypomnieć najważniejsze fakty na temat Triangle:

• przedsiębiorstwo istnieje nieprzerwanie od 35 lat

• produkcja serii Magellan oraz Signature odbywa się we Francji

• najważniejszą serią produktową jest wprowadzona w 2015 roku Esprit EZ

 

• od 2015 roku firma zmieniła kurs jeśli chodzi o sposób wykańczania kolumn oraz ich brzmienie łagodząc styl grania oparty o skraje pasma

 

• Triangle słynie z głośników tubowych opartych o tytanową membranę

• Triangle słynie z dedykowanych głośników średniotonowych opartych o membrany z powlekanych włókien celulozowych

 

• Triangle jako pierwsza firma na świecie zaprezentowała kolumny z wyodrębnionym głośnikiem wysokotonowym na szczycie obudowy – następnie wiele innych firm skopiowało to rozwiązanie, a niektóre uczyniły zeń swój znak rozpoznawczy

 

• Wybrane modele Triangle to kolumny bipolarne: Magellan Grand Concert, Magellan Concert, Magellan Quatuor, Australe Esprit EZ

• W ofercie znajdują się bliźniacze z wyglądu serie: Signature oraz Genese. Warto pamiętać, że łączy je wygląd, ale dzieli co najmniej: miejsce produkcji, technologie przetworników, obudowa i jej wykończenie

• Kolumny Triangle bardzo często łączone są ze wzmacniaczami Musical Fidelity, szczególnie dotyczy to serii Magellan i produktów Nu-Vista

 

 

chambre_anechoique.jpg

 

Każdy projekt akustyczny od Triangle wykorzystuje najnowsze zdobycze technologii, które uczyniły z Triangle liderem francuskiego rynku kolumn głośnikowych. Wśród najważniejszych narzędzi warto wymienić:

• laserowy system pomiaru zniekształceń Klippela

• drukarki przestrzenne i narzędzia do budowy prototypów

• najnowsze oprogramowanie CAD

• system pomiaru akustycznego MLSSA

• elektroakustyczny system pomiarowy CLIO

 

http://www.rafko.com/

http://www.triangle.rafko.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Komentujesz jako gość. Jeśli posiadasz konto, zaloguj się.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.