Skocz do zawartości
tajtus5

Szumy i trzaski z amplitunera

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

W weekend włączyłem wzmacniacz Yamahy AX2 i pojawiły się trzaski i szumy podczas odsłuchu.

Dźwięk jest nadal słyszalny, ale zniekształcony i zagłuszony - zarówno na głośnikach jak i na słuchawkach.

Odłączanie zasilania i reset też nie pomógł.

Sprawdziłem przełączając wybór wejścia sygnału, że zakłócenia występują w każdej pozycji, czy to wejście cd/dvd/aux lub inne...niezależnie także czy jest to wejście cyfrowe czy analogowe.

Trzeszczenie słychać także na wyjściu pre out, bo mam tam na stałe podpięty wzmacniacz stereo.

Pytanie do Was czy ktoś miał podobne usterki w amplitunerach, głównie chodzi mi o to czy to problem jakiegoś kondensatora czy większego i droższego elementu.

AX2 bardzo lubiłem, służyła dzielnie przez kilka lat w początkach przygody z audio, ale wiadomo że jest to stary wzmacniacz, który nie posiada dekoderów HD na których mi ostatnio zależy.

Główne pytanie czy naprawa AX2 jest jeszcze opłacalna, czy dokładając pare stówek celować już w jakąś używkę z dekoderami w stylu Yamahy rx-2065 lub coś podobnej klasy

Pozdrowienia

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi