Skocz do zawartości
zildjian

Propozycje bluesrockowej muzyki instrumentalnej

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie,

Proszę o propozycje - o ile istnieją.Często zdarza się,że instrumentalnie jest okay do czasu jak ktoś zaczyna śpiewać.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Pierwsze co mi przyszło to Gov't Mule.

Co prawda jest u nich wokal ale nie zawsze, raczej na pewno na ich płycie "Sco-Mule" z 2015 wokali brak. Jest za to "rzeźbienie" rockowo-bluesowe próby najwyższej, z dodatkiem smaczków jazzowych od Scofielda.

Edytowane przez iro III
  • Lubię to 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dziękuję,słyszałem o tym.Nie lubię Scofielda,ale sprawdzę.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Gary Hoey z reguły na każdej płycie wkładał coś instrumentalnego

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Zachęcony przez W. Manna w poniedziałkowym "Manniaku po ciemku" (tak, w Trójce można jeszcze usłyszeć dwa kawałki w sumie ponad 25 minut, przedzielone tylko zapowiedzią) dorwałem dwie ostatnie (2013, 2017)

z pięciu w ogóle płyt ENDLESS BOOGIE

(Nazwa od płyty J. Lee Hookera)

Muzyka to gęste, ciężkie, tłuste boogie, zabełtane w blues-rocku.

Koleżkowie pochodzą z N.Y. i działają od końca lat 90.

Co prawda jest "wokal" ale to raczej nie śpiewanie a głos przypomina często Kapitana Beefhearta i zajmuje najwyżej 10% czasu trwania utworu.

Utwory to głównie "długasy", nierzadko 10+ minut.

Jeśli nie dotąd znasz - gorąco polecam, również wszystkim zainteresowanym podobnymi klimatami.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Spróbuj gościa o nazwisku Greg Koch. Orbituje wokół bluesrockowego grania, ale jak zawsze tam, gdzie jest instrumentalnie, znajdziesz i odniesienia do innych stylów.

Mój ulubieniec Ronnie Earl nagrał np. znakomitą płytę Language of Soul, jest tylko gitarzystą, więc jeśli nagrywa płyty z wokalem, to są to goście. Subtelne granie, ciut jazzujące, ciut santanowo almanowych klimatów.

Trzecia propozycja pozornie zaskakuje, ale naprawdę warto: Joe Satriani, płyta bez tytułu, czerwona okładka, najbardziej korzenna z jego dokonań, mocno bluesrockowa.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi