Skocz do zawartości
IGNORED

Mały samochód miasto/trasa - czas umierać


Mrok

Rekomendowane odpowiedzi

  • Moderatorzy

Wystarczy zrobić darmową komunikację miejską.

3/4 zastanowi się czy nie odpuścić samochodów albo nie zostawiać ich gdzieś po drodze.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

" Mądry głupiemu ustępuje więc głupota triumfuje"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

We Fieście lustereczka podgrzewane! Dziś rano minus 2C u mnie we wsi. Jak ja nienawidzę zimy! A w moim samochodzie fotele z dermy bez grzania tyłka. Zgroza!

Mówisz o Mietku? Tosz to jakiś mega bida edyszyn ;) ...Jeśli tak, to się nie dziwię, że tak Cię cieszy , jak na forda, pełne wyposażenie... :) 

 

 

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Yodas napisał:

Mówisz o Mietku? Tosz to jakiś mega bida edyszyn ? ...Jeśli tak, to się nie dziwię, że tak Cię cieszy , jak na forda, pełne wyposażenie... ?

Dokładnie. Niby Avantgarde a grzania 4 liter ni ma. Wgl nic ni ma w porównaniu do możliwości wyposażenia współczesnych aut. No ale to 2008 rocznik więc już dziadek. W porównaniu do Fiesty przewaga w wypasie to tylko: skóra (powiedzmy...). elektryczna regulacja foteli i  lusterko fotochromatyczne oraz gniazdo Aux. A tak to Fiesta wygrywa. Mimo wszystko Miecio nie jest na sprzedaż bo jest zupełnie bezproblemowy i po co sobie nowego wroga szukać?  ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jeśli DAC - to NOS-DAC z buforem lampowym, jeśli wzmacniacz - to Pure Class A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Avantgarde to tylko wersja stylistyczna...czyli niebieskie szyby, niższe zawieszenie o 1,5cm, ciemne drewno w środku i białe zegary, jeśli mówimy o w211. Może być Avangarde a będzie goły jak polonez...hehe...

...wiem bo jeżdżę takim staruszkiem właśnie w Avangardzie, tylko, że u mnie jest dość mocno wyposażony...ponad 70 pozycji wyposażenia dodatkowego...więc mam pęłną radość z jazdy...i wszystko działa...hehe

A Webasto, ach ten "bajer" ...od dwóch lat nie wiem co to skrobanie, odśnieżanie szyb i nieprzyjemne wnętrze gdy chłodniej na zewnątrz...silnik także rozgrzany więc zimnych startów brak...latem natomiast Webasto pełni funkcję przewietrzania wnętrza, aby nie wsiadać do piekarnika,jak kilka godzin w słońcu postoi...a to tylko jeden z bajerów w moim dziadku...jak ja lubię te bajery...

Ale już nie będę Cię denerwował i pisał co mi tam jeszcze umila życie w moim dziadku... ;)

Bo jakbym się rozpisał z listą wyposażenia to byś tego gołego Fordzika z silniczkiem od kosiareczki pogonił ;) ...

Wiem,wiem to dla Twojej Pociechy kupione... :)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Yodas napisał:

Wiem,wiem to dla Twojej Pociechy kupione... ?

Tak, ja to tylko awaryjnie skorzystam czasem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jeśli DAC - to NOS-DAC z buforem lampowym, jeśli wzmacniacz - to Pure Class A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy

Przyszłość miejskich samochodów ?

Zasięg 250 , 0-100 koło 7 s , szybkie ładowanie , w mojej Łodzi ma być niedługo 200 punktów szybkiego ładowania.

Co ciekawe góra deski rozdzielczej pokryta jest jakimś filcem - przejęli arabski pomysł z futerkiem żeby w środku mniej się nagrzewało.

 

? jakby co to jest do sprzedania, czeka tylko na profesjonalne przełożenie kiery i środka na lewą stronę

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez stench

" Mądry głupiemu ustępuje więc głupota triumfuje"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daleka,daleka przyszłość....a dlaczego? Niestety ceny elektryków zabijają...jak będą kosztować w dzisiejszych cenach nieelektryków to zacznie to wszystko działać...

Jak na razie to kaprys dla bogatych...

Oczywiście ktoś powie, że można kupić używane... oczywiście, że można ale raczej na pewno trzeba będzie zainwestować w akumulatory, a to tanie nie jest...

Jeśli chodzi o ekonomię to 100km "elektrycznych" nie jest wcale takie taniutkie...

 

Mojej Żony Corsa z podtlenkiem elpidżi pali 7l LPG...mam kolegę Taxi ma Toyotę hybrydę i do tego zagazaowaną 100km po mieście kosztuje go 12zł...

 

 

Ja przez znakomitą większość mojej "kariery" kierowcy zawsze jeździłem Beemkami i Gwiazdami R6,V6 czy V8 wszystko w benzynie...i jak dla mnie dźwięk motoru ma bardzo wielkie znaczenie... :)

Jedyne auta R4 jakie miałem to Hondy CRX ,ale to było 25 lat temu...potem już tylko więcej cylindrów...

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Yodas napisał:

Daleka,daleka przyszłość....a dlaczego? Niestety ceny elektryków zabijają...

Nie taka znów daleka. Na razie to nowość, więc płaci się sporo za optacowanie i niewielką produkcję. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Daphile, Onkyo A-5VL, B&W 606+ASW608 i gra muzyka!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakt...jak byłem młody łeb to lubiłem pojeździć "bez sensu"... ;)
Teraz robię to bardzo rzadko...hehe
Prawie wcale... ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 19.11.2019 o 16:47, Yodas napisał:

Fakt...jak byłem młody łeb to lubiłem pojeździć "bez sensu"

Ja w przyszły piątek pożyczam Fiestę i zasuwam do Kildare Outlet Village. Pewno, że Mietkiem byłoby wygodniej ale chcę sprawdzić jak się samochodzik sprawuje na dłuższej trasie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jeśli DAC - to NOS-DAC z buforem lampowym, jeśli wzmacniacz - to Pure Class A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 18.11.2019 o 20:48, Zbig napisał:

A skąd weźmiesz wodór?  Bo jak z elektrolizy to sama reakcja pochłania prawie 50 kWh na uzyskanie kilograma wodoru na którym auto klasy średniej przejedzie 100 km.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Less is more

Everything Should Be Made as Simple as Possible, But Not Simpler ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Less napisał:

 

A mógłbyś streścić, bo nie bardzo chce mi się oglądać prawie godzinny film popularnonaukowy o nieznanej wartości?

Jak do tej pory o żadnej rewolucji nie słyszałem.  96% produkcji wodoru pochodzi z paliw kopalnych, czyli źródła nieodnawialne plus generacja dwutlenku węgla.  4% to elektroliza, gdzie w samym procesie trzeba dostarczyć 2,5 raza więcej energii niż wartość energetyczna uzyskanego wodoru.  Jakieś 7-8 lat temu było głośno o sztucznej fotosyntezie ale projekt upadł i zrezygnowano z komercjalizacji ze względu na wysokie koszty.  Testowane są metody biologiczne - produkcja wodoru przez algi, tylko że jak łatwo policzyć, aby wyprodukować wodór potrzebny do napędzenia auta które przejedzie 20 tys km rocznie, potrzeba 70 m3 hodowli, przy założeniu 100% wydajności pola...

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czteroosobowe, małe Cabrio, nie większe niż Golf. Golf jakoś mi nie leży, Mini już mam. Myślę o następcy. Jakieś opcje?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Daphile, Onkyo A-5VL, B&W 606+ASW608 i gra muzyka!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, TomekL3 napisał:

...może takie

We wszystkich CC razi przerośnięty kufer.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez szymon1977

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Daphile, Onkyo A-5VL, B&W 606+ASW608 i gra muzyka!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, TomekL3 napisał:

Wprawdzie trochę większy od Golfa...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Gdyby to było dla mnie... musi być małe.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Daphile, Onkyo A-5VL, B&W 606+ASW608 i gra muzyka!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 14.11.2019 o 22:29, d-t-x napisał:

Bzdura wyssana z palca. Dziś zrobiłem trasę 120 kilometrów Rapidem 1.2 TSI. Średnie spalanie 5,4 litra, cała trasa od 70 do 100 km/h, trochę w korku na wjeździe do miasta. W mieście dobijam do 8, choć setką nie jeżdżę.

A przy 120km/h 6-7l. Wynik starego wolnossaka z przed 20lat i normalnej wielkości i mocy. 

W dniu 19.11.2019 o 16:15, Yodas napisał:

Daleka,daleka przyszłość....a dlaczego? Niestety ceny elektryków zabijają...jak będą kosztować w dzisiejszych cenach nieelektryków to zacznie to wszystko działać...

Jak na razie to kaprys dla bogatych..

 

Elektryki dla mnie to taki okres przejściowy. Wszystko raczej pójdzie w wodór w przyszłości. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, rafal735r napisał:

Elektryki dla mnie to taki okres przejściowy. Wszystko raczej pójdzie w wodór w przyszłości. 

Ciekawe skąd go weźmiesz...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie bój żaby. Są od tego mądre głowy. Uzależnienie od wtyczki zawsze będzie problemem elektryków. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 17.11.2019 o 18:31, il Dottore napisał:

Ford gufno wort. ?

Ale muszę powiedzieć, że jestem zachwycony zwartością, solidnością, wyciszeniem i ogólnym dopracowaniem Fiesty ST-Line. Dzisiaj się pobawiłem Android Auto i systemem rozpoznawania głosu. Auto gada po polsku i rozumie potoczny polski. Mówisz: "napiłbym się kawy" i natychmiast dostajesz info gdzie w pobliżu kupisz kawę. Takie tam pierdoły, ale usługi sieciowe wynoszą samochód na zupełnie inny poziom użyteczności Łatwość podłączenia i  konfiguracji jest nieprawdopodobna. Nie ma sensu płacić na navi, bo integracja z  Google Maps jest fenomenalna. Wszystko łatwiutkie, dostosowane do przysłowiowego 12-letniego Murzyna-analfabety.

MMUX Mercedesa jest oczywiście dużo ładniejszy i ekrany mają wyższą rozdzielczość, inny świat. Ford nie oferuje też Augmented Reality czyli nakładania informacji z nawigacji na obraz z kamery no ale i tak Sync 3 to w tej chwili rynkowa czołówka systemów inforozrywki. Responsywność jak w smartfonie. Extra! W służbowych Kugach w robocie mamy Sync 2 i to jest siermięga w porównaniu. Wielka zmiana na lepsze.

Za wyjątkiem nowego Puga 208 próbowaliśmy z synem wszystkie auta segmentu B i nasza wspólna opinia była taka, że jak dać zarobić - to tylko Fordowi. Bez dwóch zdań Fiesta jest królową segmentu. Oczywiście z naszego subiektywnego punktu widzenia (auto dla max 2 osób), bo gdyby rozpatrywać możliwości transportowe to nowe Polo wewnątrz ma wymiary większe niż Golf 4. Ale nam nie zależało, by auto segmentu B udawało kompakt. Priorytety mieliśmy zupełnie inne. Dlatego wybór zawsze będzie subiektywny.    ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

W tamtym roku kupiłem nowego 208 Allure z salonu . Wykonanie super , masa bajerów, sterowanie głosem , wbudowana karta SIM itd ale silnik 1.2 zaczął szwankować . Coś tarło w środku . Serwis zalał gęsty olej i po 4000km było jeszcze gorzej . Dodatkowo w upały falowały wolne obroty .

Sprzedałem .

Szkoda bo bardzo mało palił i był zwinny .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, rafal735r napisał:

A przy 120km/h 6-7l. Wynik starego wolnossaka z przed 20lat i normalnej wielkości i mocy. 

Tylko że w mieście wolnossak tej wielkości potrafiący zrobić 10 sekund do setki nieco dynamiczniej traktowany palił 11-12 litrów / 100 km

1 minutę temu, rafal735r napisał:

Nie bój żaby. Są od tego mądre głowy. Uzależnienie od wtyczki zawsze będzie problemem elektryków. 

Czyli nie masz bladego pojęcia, tak jak myślałem.  Niestety mądre głowy, w tym MIT,  jak dotąd spasowały i na horyzoncie nic konkretnego nie widać.  96% wodoru pozyskiwanego jest z paliw kopalnych i przy emisji CO2,  reszta z elektrolizy gdzie proces jest kilkukrotnie bardziej energochłonny niż ładowanie akumulatorów.

Póki co wodorem to sobie można napędzać autobusy miejskie bo dla nich wystarczy wodoru który powstaje jako produkt uboczny w procesach przemysłowych.  O ilościach potrzebnych do zasilenia aut osobowych nie ma nawet co marzyć.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co nie zmienia faktów że latanie z wtyczka będzie problemem i trzeba szukać innych rozwiązań. 

18 minut temu, Zbig napisał:

Tylko że w mieście wolnossak tej wielkości potrafiący zrobić 10 sekund do setki nieco dynamiczniej traktowany palił 11-12 litrów / 100 km

No gdzieś tak nieco ponad 11l. Ale coś za coś. Prosta i wytrzymalsza konstrukcja. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 14

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.