Skocz do zawartości
IGNORED

Słuchawki do ok. 700 zł (2018 r.)


Peter07

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich!

 

Tak jak w temacie, poszukuję słuchawek do ok. 700 zł. Jestem początkującym audiofanatykiem wchodzącym dopiero w świat Hi-Fi, dlatego byłyby to moje pierwsze "porządne" słuchawki. Do tej pory używałem głównie Pioneer'ów SE-M290, w których podoba mi się zrównoważone, nieco ocieplone brzmienie z lekko wycofanym środkiem.

 

Mam na oku głównie Sennheisery HD 599, gdyż bardzo spodobało mi się ich brzmienie po odsłuchu w sklepie. Nie wiem jednak czy postąpiłbym najlepiej kupując właśnie te słuchawki, gdyż nie za bardzo znam się na słuchawkach konkurentów (np. AKG, Audio Technica, Beyerdynamic, itp.).

 

Pomoglibyście mi czego warto jeszcze odsłuchać i co wybrać?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sugeruję zaliczyć na odsłuchach te 2 modele:

Beyerdynamic DT 770 pro - przestrzenne, jaśniejsze brzmienie

SENNHEISER Momentum M2 - gęste, ciepłe brzmienie

 

Jeszcze istotne z czym mają zagrać - jaka sygnatura, moc.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"...dźwięk oceniać dostępnym osobniczo aparatem do tego stworzonym a nie logiczna połówką mózgu." Ś.P. Mamel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za podpowiedź :) Spróbuję je znaleźć i odsłuchać.

 

Czy są jeszcze inne konkurencyjne słuchawki warte odsłuchania?

 

Co do sprzętu z jakim mają grać to nie mam wzmacniacza (mam jedynie amplituner w dużym pokoju, ale nie słucham za często z niego muzyki). Głównie używałbym ich w połączeniu z laptopem (Lenovo G580) i z telefonem (mam zamiar niedługo kupić iPhona SE). Nie byłoby dla mnie też problemu kupić np. Audiotraka Prodigy Cube'a albo czegoś podobnego w razie potrzeby).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Beyerdynamic DT 770 pro - w takim razie tutaj celuj w wersję 32 ohm

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"...dźwięk oceniać dostępnym osobniczo aparatem do tego stworzonym a nie logiczna połówką mózgu." Ś.P. Mamel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W porównaniu do HD 598 (a być może więc i 599) DT 770 trudno nazwać przestrzennymi. Do 700 zł trudno nie polecić spróbowania AKG K701, ale jak się spodobają to co najmniej Cube nieodzowne, a lepiej Dragonfly Black.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Byś mógł mnie obrazić, najpierw muszę cenić Twoje zdanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

Sennheiser HD599 będzie opcją dobrą, jako alternatywa spójrz na Beyerdynamic DT880 lub DT990 w wersji 32 omy lub 250 omów, ewentualnie Audio-Technica ATH-MSR7.

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W porównaniu do HD 598 (a być może więc i 599) DT 770 trudno nazwać przestrzennymi. Do 700 zł trudno nie polecić spróbowania AKG K701, ale jak się spodobają to co najmniej Cube nieodzowne, a lepiej Dragonfly Black.

 

Dziękuję za propozycję od AKG :) A jaką one mają specyfikę dźwięku? (ciepłe/jasne, dynamiczne/mało dynamiczne, itp.)?

 

Co do DAC-a to mam pytanie: czy wnosi on dużo też do pozostałych słuchawek wymienionych w tym temacie czy jest on "nieodzowny" tylko do AKG K701?

 

Cześć,

Sennheiser HD599 będzie opcją dobrą, jako alternatywa spójrz na Beyerdynamic DT880 lub DT990 w wersji 32 omy lub 250 omów, ewentualnie Audio-Technica ATH-MSR7.

 

Dziękuję za propozycje :) Mam też pytanie jak grają wyżej wymienione modele w porównaniu do Sennheiserów HD 599 (czym się różnią w brzmieniu)?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wnosi on dużo też do pozostałych słuchawek wymienionych w tym temacie

 

bezapelacyjnie

polecam ifi idac2

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"...dźwięk oceniać dostępnym osobniczo aparatem do tego stworzonym a nie logiczna połówką mózgu." Ś.P. Mamel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bezapelacyjnie

polecam ifi idac2

 

Dziękuję za propozycję, ale niestety jest on za drogi jak na mój obecny budżet. Myślę że dałbym radę kupić DAC-a do ok. 400 zł. Czy Dragonfly Black byłby najlepszym wyborem DAC-a do ok. 400 zł do słuchawek w tym temacie?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję wszystkim za sporo wczorajszych propozycji słuchawek :)

 

Dzisiaj czytałem i oglądałem recenzje ich wszystkich. Nie odsłuchiwałem jeszcze żadnej z tych propozycji ale chciałbym wybrać "najlepsze" dla mnie eliminując niektóre propozycje, gdyż jest ich dużo :)

 

A więc moja lista słuchawek do wyboru to (wg. wczorajszych propozycji):

 

Sennheiser HD 599

Sennheiser Momentum M2

Beyerdynamic DT 770 pro

Beyerdynamic DT 880

Beyerdynamic DT 990

AKG K701

Audio-Technica ATH-MSR7

 

Pomoglibyście mi w eliminacji powyższych propozycji i wybraniu "zwycięzcy" lub kilku najlepszych propozycji z powyższej "siódemki" (jeśli jest to możliwe bez wcześniejszego ich odsłuchania)?

 

P.S.

Byłbym bardzo wdzięczny za porównania pomiędzy powyższymi propozycjami.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję wszystkim za sporo wczorajszych propozycji słuchawek :)

 

Dzisiaj czytałem i oglądałem recenzje ich wszystkich. Nie odsłuchiwałem jeszcze żadnej z tych propozycji ale chciałbym wybrać "najlepsze" dla mnie eliminując niektóre propozycje, gdyż jest ich dużo :)

 

A więc moja lista słuchawek do wyboru to (wg. wczorajszych propozycji):

 

Sennheiser HD 599

Sennheiser Momentum M2

Beyerdynamic DT 770 pro

Beyerdynamic DT 880

Beyerdynamic DT 990

AKG K701

Audio-Technica ATH-MSR7

 

Pomoglibyście mi w eliminacji powyższych propozycji i wybraniu "zwycięzcy" lub kilku najlepszych propozycji z powyższej "siódemki" (jeśli jest to możliwe bez wcześniejszego ich odsłuchania)?

 

P.S.

Byłbym bardzo wdzięczny za porównania pomiędzy powyższymi propozycjami.

Ja miałem Dragonfly black 1.5 i świetnie się zgrywał z Audio Technica MSR 7... jednak zgadzam się z postem kolegi wyżej że każdy ma inne preferencje muzyczne.. aby uniknąć rozczarowania wcześniejszy odsłuch jest konieczny

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy wiele zyskasz kupując dac audioquest względem dobrego smartfona, słuchałem tego maleństwa i moim zdaniem nie warto.

 

Do telefonu i przy takim budżecie warto kupić akg k550/k551/k553 (to to samo), dobre brzmienie, łatwość wysterowania i jeżeli są dobrze założone to tłumienie hałasu otoczenia - oto ich zalety.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak w międzyczasie, zanim uda mi się odsłuchać wszystkie modele, nasunęło mi się pare pytań:

 

1) Czy słuchawki o niższej impedancji (mniej ohmów) są "skazane" z reguły na gorsze brzmienie od tych, które mają wyższą impedancję?

2) Jak sprawdzić czy na płycie CD jest muzyka w MP3 czy FLAC?

3) Jak zgrywać muzykę z płyty CD w najlepszy sposób? Czy wystarczy zwykły Windows Media Player z ustawieniem najwyższej jakości zgrywania (załączam zrzut ekranu)?

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy wiele zyskasz kupując dac audioquest względem dobrego smartfona, słuchałem tego maleństwa i moim zdaniem nie warto.

 

Do telefonu i przy takim budżecie warto kupić akg k550/k551/k553 (to to samo), dobre brzmienie, łatwość wysterowania i jeżeli są dobrze założone to tłumienie hałasu otoczenia - oto ich zalety.

Może i tak np. Sony Xperia zagra lepiej od dragonfly black... więc poza domem taki smartphone się sprawdzi..

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj odwiedziłem 4 sklepy i w żadnym z nich nie było ani jednego modelu... Były JBL, Sony, Panasonic, "gamingowe", "sportowe", ale ani śladu po AKG, Beyerdynamic, Audio-Technice czy Sennheiserach (poza HD 201). Teoretycznie da się je "zamówić" do sklepu, ale trzeba je od razu kupić (nie ma możliwości odpakowania i sprawdzenia dźwięku).

 

Dzisiaj jeszcze postaram się sprawdzić inne sklepy ale jeśli tam też nie byłoby, to macie pomysł gdzie jeszcze dałoby się ich odsłuchać?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj odwiedziłem 4 sklepy i w żadnym z nich nie było ani jednego modelu... Były JBL, Sony, Panasonic, "gamingowe", "sportowe", ale ani śladu po AKG, Beyerdynamic, Audio-Technice czy Sennheiserach (poza HD 201). Teoretycznie da się je "zamówić" do sklepu, ale trzeba je od razu kupić (nie ma możliwości odpakowania i sprawdzenia dźwięku).

 

Dzisiaj jeszcze postaram się sprawdzić inne sklepy ale jeśli tam też nie byłoby, to macie pomysł gdzie jeszcze dałoby się ich odsłuchać?

Moja sugestia mp3 store. Mają dość bogaty zestaw słuchawek, lub top Hi-Fi

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja sugestia mp3 store. Mają dość bogaty zestaw słuchawek, lub top Hi-Fi

 

Dziękuję za wskazówkę :) Top Hi-Fi na szczęście jest w Szczecinie. Z mp3 store jest gorzej, bo najbliższy jest w Poznaniu.

 

A słuchaweczek, którem

Ci na priv polecił - posłuchaj

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję wszystkim za sporo wczorajszych propozycji słuchawek :)

 

Dzisiaj czytałem i oglądałem recenzje ich wszystkich. Nie odsłuchiwałem jeszcze żadnej z tych propozycji ale chciałbym wybrać "najlepsze" dla mnie eliminując niektóre propozycje, gdyż jest ich dużo :)

 

A więc moja lista słuchawek do wyboru to (wg. wczorajszych propozycji):

 

Sennheiser HD 599

Sennheiser Momentum M2

Beyerdynamic DT 770 pro

Beyerdynamic DT 880

Beyerdynamic DT 990

AKG K701

Audio-Technica ATH-MSR7

 

Pomoglibyście mi w eliminacji powyższych propozycji i wybraniu "zwycięzcy" lub kilku najlepszych propozycji z powyższej "siódemki" (jeśli jest to możliwe bez wcześniejszego ich odsłuchania)?

 

P.S.

Byłbym bardzo wdzięczny za porównania pomiędzy powyższymi propozycjami.

W Szczecińskim Top Hi-Fi powinieneś posłuchać Sennheiserów i Audio Technica.

Obie firmy to inne szkoły grania, Audio Technica bardziej detaliczna, Sennheiser po cieplejszej stronie. MSR7 jak i Momentum M2 nadadzą się jako słuchawki mobilne, HD 599 to już zdecydowanie model domowy.

Ogólnopolska sieć salonów audio-video Top Hi-Fi & Video Design
30 lat doświadczenia | 20 salonów na terenie Polski | Profesjonalni doradcy | Sale odsłuchowe w każdym salonie
www.tophifi.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Szczecińskim Top Hi-Fi powinieneś posłuchać Sennheiserów i Audio Technica.

Obie firmy to inne szkoły grania, Audio Technica bardziej detaliczna, Sennheiser po cieplejszej stronie. MSR7 jak i Momentum M2 nadadzą się jako słuchawki mobilne, HD 599 to już zdecydowanie model domowy.

 

Dziękuję za wskazówkę :)

 

Słuchawki bym używał praktycznie tylko w domu (może tylko pare razy w roku bym je gdzieś zabierał ze sobą).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Właśnie wróciłem po wizycie w Top Hi-Fi i mogę podzielić się wrażeniami. Odsłuchałem Sennheisery HD 569 (nie było HD 599), Audio-Technikę MSR7, Audio-Technikę AD500X (propozycja od sprzedawcy) i Pioneery M290 (tak dla porównania). Reszty propozycji niestety nie było. Słuchawki były podłączone pod wzmacniacz i testowałem je jedne po drugich. Poniżej moje wrażenia (kolejność zakładania słuchawek):

 

1) MSR7 - bardzo dobry dźwięk w którym jest obecny zarówno bas jak i pozostałe pasma

2) HD 569 - inny dźwięk niż MSR7; mniej basu, lepsza scena muzyczna, lepsza dynamika, ale coś "kłuje" w uszy i dźwięk jest nieco wycofany

3) AD500X - WOOOW - dynamiczny dźwięk, wszystko słychać, obecny dobry bas (czego się zupełnie nie spodziewałem po tak bardzo otwartej konstrukcji), bardzo przyjemny dla ucha dźwięk (ma w sobie to coś) i w dodatku (chyba) najlżejsza konstrukcja z dzisiaj testowanych

4) M290 - przepaść - zdecydowanie "lżejszy" dźwięk (nie ma w sobie "masywności", nie wiem do końca jak to opisać), zdecydowanie gorsza dynamika, zdecydowanie mniej szczegółów, ale relatywnie miły dla ucha dźwięk/miła barwa

 

Kilka razy ponownie porównywałem powyższe modele i za każdym razem miałem podobne wrażenia z odsłuchu. Wybór padł więc "z łatwością" na Audio-Technikę AD500X :)

 

W tym miejscu chciałbym podziękować sklepowi Top Hi-Fi za to, że są jednym z niewielu sklepów w Szczecinie, w którym udało mi się odsłuchać oraz porównać słuchawki i to jeszcze z porządnym wzmacniaczem :)

 

Bardzo chciałbym również podziękować Wam, użytkownikom tego forum, za poświęcony czas, wskazówki i rady! :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Właśnie wróciłem po wizycie w Top Hi-Fi i mogę podzielić się wrażeniami. Odsłuchałem Sennheisery HD 569 (nie było HD 599), Audio-Technikę MSR7, Audio-Technikę AD500X (propozycja od sprzedawcy) i Pioneery M290 (tak dla porównania). Reszty propozycji niestety nie było. Słuchawki były podłączone pod wzmacniacz i testowałem je jedne po drugich. Poniżej moje wrażenia (kolejność zakładania słuchawek):

 

1) MSR7 - bardzo dobry dźwięk w którym jest obecny zarówno bas jak i pozostałe pasma

2) HD 569 - inny dźwięk niż MSR7; mniej basu, lepsza scena muzyczna, lepsza dynamika, ale coś "kłuje" w uszy i dźwięk jest nieco wycofany

3) AD500X - WOOOW - dynamiczny dźwięk, wszystko słychać, obecny dobry bas (czego się zupełnie nie spodziewałem po tak bardzo otwartej konstrukcji), bardzo przyjemny dla ucha dźwięk (ma w sobie to coś) i w dodatku (chyba) najlżejsza konstrukcja z dzisiaj testowanych

4) M290 - przepaść - zdecydowanie "lżejszy" dźwięk (nie ma w sobie "masywności", nie wiem do końca jak to opisać), zdecydowanie gorsza dynamika, zdecydowanie mniej szczegółów, ale relatywnie miły dla ucha dźwięk/miła barwa

 

Kilka razy ponownie porównywałem powyższe modele i za każdym razem miałem podobne wrażenia z odsłuchu. Wybór padł więc "z łatwością" na Audio-Technikę AD500X :)

 

W tym miejscu chciałbym podziękować sklepowi Top Hi-Fi za to, że są jednym z niewielu sklepów w Szczecinie, w którym udało mi się odsłuchać oraz porównać słuchawki i to jeszcze z porządnym wzmacniaczem :)

 

Bardzo chciałbym również podziękować Wam, użytkownikom tego forum, za poświęcony czas, wskazówki i rady! :)

Ważne, że jesteś zadowolony. Miłego słuchania :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.