Skocz do zawartości
IGNORED

Naim Supernait 2 jakie kolumny ?


chcheckitout
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

za 8800 mam Dynaudio Contur 1.4 s LE wraz ze standami Rogoz . lub PMC Twenty 24 za 9500 nowe ekspozycyjne pudła gwarancja , mogę przyjechać na odsłuch do Ciebie info na priv

 

1.4 LE to wyborne kolumny tak jak C1 czy SE25 i S40. Znam je bardzo dobrze. Miałem 25 i 40 na własność z Octave. Gimnastyka z ustawieniem była niesamowita. W końcu ustawiłem ale nie mogłem słuchać w tym pomieszczeniu (dzienny pokój).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to może Klipsch Palladium P17B wraz ze stadem za 7900 Lub Wilson Benesch ARC

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez lukag72
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to może Klipsch Palladium P17B wraz ze stadem za 7900 Lub Wilson Benesch ARC

 

Wszystko spoko, tylko gdzie to odsłuchać

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj. Naim wysteruje i napędzi wiele kolumn. Po pierwsze radzę dołożyć do sn2 zasilacz. Jak wiadomo naim zasilaczami stoi. Naim bez zasilacza i z zasilaczem to inne granie. Budżet pozwala na kilka opcji. Z kolumn które znam polecę ci :

1. Neat - świetne granie z naim

2. Spendor

3. Audiovector

4. Proac

 

Pozdrawiam tomek

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 1.NAIM+ BOENICKE+ PRO JECT         2. NAIM+BOENICKE      3. ULTRASONE+ CHORD HUGO 2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Neat Acoustics rzeczywiście mogą być opcją, która się spodoba, z Audiovector na pewno musisz odsłuchać, ponieważ będzie to charakter z mocno zarysowaną górą i bliską prezentacją dźwięku. Ale jak z drugiej strony masz PMC za 9500 zł i domyślam się, że ich słuchałeś skoro już wiesz, że są pudła itd, to czego tutaj jeszcze szukać :) No chyba, że używek :) Przecież to rabat prawie 50%, więc jak na nowe to bardzo dobra cena. Skonfrontuj je jeszcze z Neat jak kolega radzi powyżej i wybierz najlepsze dla Ciebie. Ja akurat słuchałem podstawek z Neat Momentum SX3i i ten izobaryk robił na prawdę robotę. Oczywiście innych nie ma też co wykluczać, więc teraz wszystko w Twoich rękach, unów się na odsłuch, albo wypożycz do domu i po sprawie

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja na pmc bym uważał,wiem ze kazdy lubi co innego ale nie raz slyszalem 24 z naimem 200/202 i jak dla mnie jest to zbyt analityczny dzwiek. Na rogu mam dystrybutora pmc i osluchalem sie praktycznie kazdego modelu w konfiguracji z brystonem czy MF i wiem ze napewnoe pmc to nie jest granie dla mnie ,moze jest tak dla tego ze jakies 5lat gralem naproac d18.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś słuchałem kilka kolumn PMC ale niestety z jakimś słabo wydajnym Marantzem i było suchutko. W przyszłym tygodniu odsłucham coś z Proac bo jestem umówiony na odsłuchy. Nie ukrywam, że bym chciał podłogówkę ...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś słuchałem kilka kolumn PMC ale niestety z jakimś słabo wydajnym Marantzem i było suchutko. W przyszłym tygodniu odsłucham coś z Proac bo jestem umówiony na odsłuchy. Nie ukrywam, że bym chciał podłogówkę ...

d20r lub tansze dt8

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ronaldo, zgadzam się. Naim z PMC brzmi trochę za analitycznie. Ostatnio słuchałem Twenty 24 z dzielonym Naimem i tak też się stało.

 

Dla odmiany nowe Proaci DT 8 to ciekawe głośniki. Reprezentują trochę odmienny styl w stosunku do np. D18 czy D20.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ronaldo, zgadzam się. Naim z PMC brzmi trochę za analitycznie. Ostatnio słuchałem Twenty 24 z dzielonym Naimem i tak też się stało.

 

Dla odmiany nowe Proaci DT 8 to ciekawe głośniki. Reprezentują trochę odmienny styl w stosunku do np. D18 czy D20.

 

DT8 odsłucham bo są na miejscu w salonie ale to za duże będzie dla mnie.

 

prawdopodobnie wszystko zależy od akustyki i wielkości pomieszczenia. U mnie istnieje i to dobrej jakości.

 

hehe i o to chodzi. Każdy ma inne ucho :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za duża kolumna, a nie za duża kasa.

 

Wysłane z mojego LG-H930 przy użyciu Tapatalka

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Przecież dt8 są malutkie
Nie patrzyłem w specyfikację ale na zdjęciach wyglądają na duże. Jutro coś odsłucham ale w salonie niestety.

 

Wysłane z mojego LG-H930 przy użyciu Tapatalka

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki uprzejmości Pana Sławomira od Impuls Audio goszczę u siebie model Lagune. Jak na razie to najlepsze kolumny z jakimi miałem do czynienia u siebie w pokoju. Dół na prawdę kontrolowany, góra nie wrzeszczy. Jeszcze chwilę chcę je posłuchać ale na pewno dam szansę jeszcze innym. Napiszę o nich więcej jak przysiądę na wieczór któregoś dnia.

 

Strasznie mnie kusi coś ze Spendor, Proac i Neat. Są do kupienie teraz Neaty SE2 ale jakoś mało opinii i bez dopisku SE raczej bardzo słabe wrażenia. Dalej idąc jak brzmią A5, A6. Jest trochę tego w używkach. Dochodzę do wniosku, że raczej lubię ciemne granie z wycofaną górą.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprzedałem dzisiaj Spendor A5. Co teraz do Supernaita 2 do muzyki rockowej i metalu? W spendorach brakowało mi basu. Pokój 25m.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obczaj może te ATC 40. Ja postaram się je sprowadzić do sobie.

 

Wysłane z mojego LG-H930 przy użyciu Tapatalka

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obczaj może te ATC 40. Ja postaram się je sprowadzić do sobie.

 

Wysłane z mojego LG-H930 przy użyciu Tapatalka

Najnowszy model?

Gdzie mieszkasz?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ATC SCM 40 to są kolumny, które porzebują sporo mocy i prądu. Supernaint w tych dziedzinach jakimś wyczynowcem nie jest. W dodatku z obudowy zamkniętej dużych ilości basu raczej nie można się spodziewać.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to ja proponuję Esa Neo 3se.

Mam takie u siebie. W metalu i rocku dają radę z wystarczającymi ilościami basu na 27m2.

Dokladnie tak samo w muzyce spokojnej i relaksacyjnej jak na przykład ścieżki dźwiękowe z filmów.

Polecam, bo można się miło zaskoczyć.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Wiem, że było już trochę o tym ale może coś się pozmieniało ...

 

Mój przyjaciel wyjechał do Kanady do końca wakacji i zostawił mi ten wzmacniacz (być może go wezmę jak cena będzie dobra). Niestety bez kolumn bo się wyzbył wszystkiego. Co polecacie pod ten wzmacniacz ? Generalnie chcę coś wypożyczyć do małego pokoju 12 m czyli jakieś maluchy i coś dużego podłogowego do około 25 - 28 metrów.

 

Posiadam aktualnie Qutesta i kable od VDH (to mój sprzęt). Budżet ? Sam nie wiem co można wycisnąć z Naima. Może tak do 12 tyś za duże, a małe tak do max 8. Jaki dźwięk preferuję ? Coś szybkiego, nie rozwleczonego z dobrą kontrolą dołu do muzyki elektronicznej (ambient, downtempo, drum & bass i pochodne) i rocka.

 

 

Pozdro,

Ł.

Starsze Eposy ES 11 lub 14

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

De gustibus non est disputandum

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam Dali Grand Coupe z Naim Xs, 5i ,Flatcap XS. Jest przyjemnie i muzykalnie.

 

Mozna je dostac za ok 2,5 tys i sporo taniej a kosztowały kilkanascie tys. wiele lat temu. Sa to porządne, pancerne skrzynki z porządnymi głośnikami, które są podobno długowieczne. Koszt samych elementów do złożenia takich kolumn to bankowo ponad 5 tys.

 

Wg uzytkowników, Grand to seria na poziomie dzisiejszych Epicon.

 

Takze mozna sobie kupic takie monitory - raczej bardzo tanio (basu nie zabraknie) + jakies podłogówki, np ESA Ostinato, i zamknąc sie w kwocie 5 tys. Potestowac u siebie i zostawic te , które lepiej przypadną do gustu a drugie odsprzedac. Najtaniej i najrozsądniej.

Wielu uwaza, ze Dali Grand i Esa Ostinato to konstrukcje wybitne. A są teraz w cenie kabla zasilającego. Starsze konstrukcje, tak jak samochody były lepiej robione - i chyba kazdy sie zgodzi z tym. Tak samo jak z tym, ze dzisiejsze ceny za sprzet audio są 100-300% wyzsze niz 10-15 lat temu za tą samą jakość. A tak zwana różnica, którą słyszymy to zazwyczaj różnica w cenie, która działa na mózg w wiadomy sposób. A "opad szczęki" wystepuje u ludzi, którzy słuchali sprzetu w sklepie lub u znajomego przez 2 h. Ile razy ja to miałem. W domu, po 2 dniach juz nie tak pieknie. Takze uwazam, ze krótki odsłuch w salonie daje nam tylko malutki wycinek całego obrazka.

 

Poza tym, jesli pokój nie jest "akustycznie przyjazny" a muzyka nie jest tzw audiofilska to chyba najmądrzej bedzie kupic cos tanszego, uzywanego, co przeszło test czasu, niz wydawac dyche na głośniki, których nie mozna posłuchac u siebie przez kilka tygodni.

 

Prosta psychologia mówi, ze ludzie zawsze bedą polecali to co sami mają, zeby sie upewnic, przez aprobate innych, ze dokonali dobrego zakupu. Nikt nie chce wyjsc na jelenia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam Dali Grand Coupe z Naim Xs, 5i ,Flatcap XS. Jest przyjemnie i muzykalnie.

 

Mozna je dostac za ok 2,5 tys i sporo taniej a kosztowały kilkanascie tys. wiele lat temu. Sa to porządne, pancerne skrzynki z porządnymi głośnikami, które są podobno długowieczne. Koszt samych elementów do złożenia takich kolumn to bankowo ponad 5 tys.

 

Wg uzytkowników, Grand to seria na poziomie dzisiejszych Epicon.

 

Takze mozna sobie kupic takie monitory - raczej bardzo tanio (basu nie zabraknie) + jakies podłogówki, np ESA Ostinato, i zamknąc sie w kwocie 5 tys. Potestowac u siebie i zostawic te , które lepiej przypadną do gustu a drugie odsprzedac. Najtaniej i najrozsądniej.

Wielu uwaza, ze Dali Grand i Esa Ostinato to konstrukcje wybitne. A są teraz w cenie kabla zasilającego. Starsze konstrukcje, tak jak samochody były lepiej robione - i chyba kazdy sie zgodzi z tym. Tak samo jak z tym, ze dzisiejsze ceny za sprzet audio są 100-300% wyzsze niz 10-15 lat temu za tą samą jakość. A tak zwana różnica, którą słyszymy to zazwyczaj różnica w cenie, która działa na mózg w wiadomy sposób. A "opad szczęki" wystepuje u ludzi, którzy słuchali sprzetu w sklepie lub u znajomego przez 2 h. Ile razy ja to miałem. W domu, po 2 dniach juz nie tak pieknie. Takze uwazam, ze krótki odsłuch w salonie daje nam tylko malutki wycinek całego obrazka.

 

Poza tym, jesli pokój nie jest "akustycznie przyjazny" a muzyka nie jest tzw audiofilska to chyba najmądrzej bedzie kupic cos tanszego, uzywanego, co przeszło test czasu, niz wydawac dyche na głośniki, których nie mozna posłuchac u siebie przez kilka tygodni.

 

Prosta psychologia mówi, ze ludzie zawsze bedą polecali to co sami mają, zeby sie upewnic, przez aprobate innych, ze dokonali dobrego zakupu. Nikt nie chce wyjsc na jelenia.

haha tak to właśnie jest z tymi 30min odsłuchania,a później się wypowiadają jak by sprzęt mieli na miesiąc w domu.A jak zapytasz co z czym grało to sami do końca nie wiedzą.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.