Skocz do zawartości
IGNORED

Sztuka aranżacji.


wojciech iwaszczukiewicz

Rekomendowane odpowiedzi

Quincy Jones potrafił aranżować.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Skąpski idzie na ambasadora, wysiada, rozumiesz? A jak on poleci, to poleci Korszul, poleci też Broński i zgadnij kto po nich poleci? Po nich polecę ja! To znaczy ja bym poleciał, gdyby nie Kazik i to dozorostwo."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tim Hagans - znakomity muzyk, trębacz, aranżer, kompozytor. Od zawsze pasował mi jego styl i aranżacje, z wyróżnieniem prawie wszystkich projektów z The Norrbotten Big Band. W jego big-bandowych składach bardzo często pojawia się Peter Erskine, czyli następny gigant ze światowej czołówki drummerów - w sumie nic dziwnego, bo Erskine jest jednym z uniwersalnych perkusistów światowej ligi, który praktycznie odnajduje się wszędzie, w każdej konfiguracji i w każdym stylu, ale Jukkis Uotilla też daje radę niczym 'diabeł'. Z aranżowanych rzeczy Hagansa w dużych składach polecam płyty 'The Avatar Sessions' i 'Worth the Wait'. Z mniejszych składów, to wszystko co nagrał i każdą płytę, którą wydano - niezależnie czy firmowaną jego nazwiskiem czy też z jego udziałem jako sideman - naprawdę rewelacyjne nagrania. Najnowsze jego dziecko, płytka 'Faces Under The Influences' z 2017 jest z kolei następnym dużym projektem z NDR Big-Band z muzyką inspirowaną słynnym aktorem i reżyserem, Johnem Cassavetes. Hagans współpracował z wieloma tuzami jazzu - m.in. z Marią Schneider, Bobem Mintzerem, Joe Lovano, Stanem Kentonem, Markiem Coplandem, Ronem McClure, Bobem Beldenem i setką innych. Następny wielki muzyk, o którym mówi się w Polsce niewiele.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Parker's Mood

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

atmeg

 

Skąd takie przekonanie,że my tu piszący o jazzie nie słuchamy innej muzyki poza nim?Przypuszczam,że z nie wiedzy.Wystarczy poczytać wątki poświęcone innym gatunkom muzycznym aby znaleźć tam wpisy m.in. moje czy Chicago.Mało tego sam zakładałem wątki poświęcone np. tzw. muzyce poważnej,współczesnej czy dawnej.Trzeba się tylko trochę wysilić,poszukać i poczytać.A ten wątek akurat jest poświęcony muzyce jazzowej i szeroko rozumianej rozrywkowej.Tak więc Twój zarzut jest całkowicie chybiony.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wy znacie w 80% jazz a ja znam w 10% muze klasyczną .......

jak to cieżko wyrazić sympatykowi Jazzu że istnieje inna wspaniała muzyka ........nie bedaca w niczym Jazzem .Ale tu was mam ...nie jesteście głusi ani glupi i wiecie jak piekna jest muzyka .....

 

teraz napiszcie o mnie iż to jakiś wariat pisze w temacie i ignora mu dawac nie odpisywać .

 

Przecież język muzyki jest taki sam dla całej muzyki. A im głębiej, tym większy szacunek dla innych form muzyki. O wspaniałości muzyki może świadczyć np sposób budowania napięć i ich rozwiązań.Tysiące innych często przeciwstawnych cech. Ale w dobrym słowa znaczeniu. Wiele z nich i np "takich samych" przejawia się w różnych formach czy gatunkach muzyki. Czy to jazz czy to klasyka. To nie ma znaczenia. Żadnego. Co jest nie dobre do końca ? przerost jednych cech tego języka nad innymi . Nadużywanie środków wyrazu, o braku szczerości nie wspominam bo to podstawa.

Jednocześnie muzyka sama wsobie jest na tyle abstrakcyjna, niedookreślona, nieskończona. Poznawanie jej to ciągła podróż. Nie da się jej zamknąć, ująć w klamry. zawsze będzie się trochę wymykać. To są nieskończone światy wrażeń. Nie da się zamknąć tego w procentach.

Nic nie znamy. Wszyscy tak naprawdę ciągle szukamy tego co ulotne i na swój sposób dla nas fascynujące.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SFJazz Collective - to przede wszystkim sztuka aranżacji kompozycji wielkich mistrzów jazzu, ale i mistrzów muzyki pop takich jak Michael Jackson i Steve Wonder.

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Parker's Mood

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.