Skocz do zawartości
IGNORED

Wzmacniacz 4 kanały 2 x stereo


Francio

Rekomendowane odpowiedzi

Bo jak gra Dolby D , DTS słabo słychać z tyły , a jak się odpali w trybie ''kołchoźnika " to jest CZAD

tyle zrozumiałem z wypowidzi autora tematu

Mniej wiecej;). Faktycznie poza wzmakami samochodowymi, nie udalo mi sie znalezc wzmaka domowego z takimi wejsciami.

Na poczatku chcialem wlasnie jakis sytem 5.0, ale problem u mnie jest tego typu, ze w moim prostokatnym salonie o wymiarach mniej wiecej 8mx4m, kanapa stoi niestety przy tej krotszej krawedzi 4m.

W systemie wielokanalowym, zazwyczaj sa 2 duze kolumny, ktore rozstawa sie jak najdalej od siebie, a siedzac na tej kanapie, mialbym wtedy wrazenie odsluchu czegos z boku, a nie w centrum, stad pomysl na kwadrofonie.

A jaki w takim razie polecilibyscie NOWY wzmak 5 kanalowy (5.0, subwoofer zbedny), zeby chociaz 2 kanaly mialy min 50W@8ohm?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak komputer ma robić za przedwzmacniacz/procesor to może dało by się użyć coś takiego

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) , ale to trzeba by było podłączyć i się przekonać czy karta w komputerze ją wysteruje , i jeszcze kable trzeba by było kombinować żeby to do kupy złączyć , ale mocy nie powinno zabraknąć w sklepie stacjonarnym pewnie za 1500 + by wyrwał

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak komputer ma robić za przedwzmacniacz/procesor to może dało by się użyć coś takiego

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) , ale to trzeba by było podłączyć i się przekonać czy karta w komputerze ją wysteruje , i jeszcze kable trzeba by było kombinować żeby to do kupy złączyć , ale mocy nie powinno zabraknąć w sklepie stacjonarnym pewnie za 1500 + by wyrwał

Wyglada ciekawie, szkoda tylko, ze nie ma amplitunera do podbicia tonow, bo samo wysterowanie softwareowe nie wystarczy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyglada ciekawie, szkoda tylko, ze nie ma amplitunera do podbicia tonow, bo samo wysterowanie softwareowe nie wystarczy.

 

A jednak pomyliłeś forum- tu pisują zazwyczaj zdrowi ludzie. Jak Ci nie wystarczy korektor w komputerze i chcesz JESZCZE dodawać zewnetrzny, nie masz tu czego szukać.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jednak pomyliłeś forum- tu pisują zazwyczaj zdrowi ludzie. Jak Ci nie wystarczy korektor w komputerze i chcesz JESZCZE dodawać zewnetrzny, nie masz tu czego szukać.

Dobrze TATO ADMINIE, psychopata bedzie szukal czegos w wariatkowie;). Chodzilo mi o zwykle podbicie basow galka bass i treble na wzmaku, zawsze mi sie przydawaly, ale Ty wiesz lepiej, co powinno wystarczyc i sie podobac:D.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze TATO ADMINIE, psychopata bedzie szukal czegos w wariatkowie;). Chodzilo mi o zwykle podbicie basow galka bass i treble na wzmaku, zawsze mi sie przydawaly, ale Ty wiesz lepiej, co powinno wystarczyc i sie podobac:D.

Porlick dobrze napisał , w czym masz jeszcze problem ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze jeszcze raz rozjasnie problem. Mam salon typowy dla domkow, czyli maksymalnie niedostosowany do sluchania muzyki. Nie byloby problemu, gdybym mial pomieszczenie w ksztalcie kwadratu czy prostokata, z 1 drzwiami, oknem i lozkiem. U mnie salon ma ok 45m2, z czego 8m2 to kuchnia, kolejne 8m2 to przedpokoj, no i reszta, to salon, bez sciany odgradzajacej te 2 pierwsze pomieszczenia. Jakby tego bylo malo, na dluzszej scianie, przy ktorej katach chcialbym postawic kolumny, sa okna i drzwi. Natomiast sofa-rogowka, jak sama nazwa wskazuje, stoi w rogu, a nie po srodku dluzszej sciany salonu, czyli siedzac, bede przy tej krotszej scianie, zamiast w centrum naglosnienia. Przy uzyciu tylko 1 systemu stereo, w trybie 5.0 czy innym, obok siebie mialbym wiec w kacie 1 kolumne, a druga na drugim koncu salonu, co przyznacie chyba, ze mija sie z celem? Dlatego stad pomysl, by postawic 4 takie same kolumny, wyrownujace rozlozenie dzwieku w tym pomieszczeniu. Nie wiem, jakie glosniki, jak inaczej rozstawic.

 

Porlick dobrze napisał , w czym masz jeszcze problem ?

Chodzilo mi tylko o 2 galki z podbiciem basu i trebli, tego tez sie nie laczy z korektorem softwareowym? Jezeli karta dzwiekowa daje bardzo slaby sygnal na wzmak z graniem neutralnym, to dlaczego by nie?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spytaj który z forumowiczów używa gałek do basu i sopranu ? Ja mam tylko volume :D

 

Napisano dziś, 21:47

 

Moze jeszcze raz rozjasnie problem. Mam salon typowy dla domkow, czyli maksymalnie niedostosowany do sluchania muzyki. Nie byloby problemu, gdybym mial pomieszczenie w ksztalcie kwadratu czy prostokata, z 1 drzwiami, oknem i lozkiem. U mnie salon ma ok 45m2, z czego 8m2 to kuchnia, kolejne 8m2 to przedpokoj, no i reszta, to salon, bez sciany odgradzajacej te 2 pierwsze pomieszczenia. Jakby tego bylo malo, na dluzszej scianie, przy ktorej katach chcialbym postawic kolumny, sa okna i drzwi. Natomiast sofa-rogowka, jak sama nazwa wskazuje, stoi w rogu, a nie po srodku dluzszej sciany salonu, czyli siedzac, bede przy tej krotszej scianie, zamiast w centrum naglosnienia. Przy uzyciu tylko 1 systemu stereo, w trybie 5.0 czy innym, obok siebie mialbym wiec w kacie 1 kolumne, a druga na drugim koncu salonu, co przyznacie chyba, ze mija sie z celem? Dlatego stad pomysl, by postawic 4 takie same kolumny, wyrownujace rozlozenie dzwieku w tym pomieszczeniu. Nie wiem, jakie glosniki, jak inaczej rozstawic.

 

To daj nam jakieś wymiary , foty salonu itp .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega Porlick ma rację...Francio, kombinujesz jak koń pod górę. Estradowa końcówka mocy jest tak " dobra" do domu, jak audio domowe do remizy.

Negujesz wszystkie porady, więc czego oczekujesz ? My tutaj raczej się nie znamy i nie chcemy się znać na domowym zastosowaniu sprzętu estradowego.

Pewnie na forach dla DJ-ów znajdziesz satysfakcjonujące Cię rozwiązanie.

Powodzenia ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

*****Sprzęt: Bezprzewodowy Boombox Hykker Sound Storm z Biedronki*****

                                 Idź Pod Prąd. Z prądem płyną śmieci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega Porlick ma rację...Francio, kombinujesz jak koń pod górę. Estradowa końcówka mocy jest tak " dobra" do domu, jak audio domowe do remizy.

Negujesz wszystkie porady, więc czego oczekujesz ? My tutaj raczej się nie znamy i nie chcemy się znać na domowym zastosowaniu sprzętu estradowego.

Pewnie na forach dla DJ-ów znajdziesz satysfakcjonujące Cię rozwiązanie.

Powodzenia ;)

Nie chodzi o estradowe naglosnienie, ale o problem w samym naglosnienia salonu. Salon ma mniej wiecej 8mx4m, do tego dochodzi jeszcze przedpokoj i kuchnia, graniczace przy jego dluzszej krawedzi bez sciany odgradzajacej. Reszta, jak wyzej, nie wiem, jak na takiej powierzchni rozstawic glosniki tak, by miec satysfakcjonujace naglosnienie, siedzac przy tej krotszej 4m scianie salonu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 8 miesięcy temu...

Przyszedł czas na pożegnanie się z kolumnami Jamo Studio 180 i wzmacniaczem Unitra PW-7010.

Z racji braku możliwości rozlokowania systemu dźwięku przestrzennego w moim prawie 50m2 salonie z kuchnią, zmuszony byłem do zastosowania co najwyżej systemu 2xstereo.

Kupiłem więc 2 wzmacniacze stereo Yamaha YAMAHA A-S201 oraz 4 kolumny STX F-360 n, całość ok 4000 PLN.

Odczucia z odsłuchu są bardzo pozytywne, choć domyślam się, ze dla większości audiofili, mających sprzęt powyżej 10K PLN, powyższy sprzęt jest profanacją muzyki ;).

Przede wszystkim jest naprawdę duży skok jakościowy w stosunku do mojego poprzedniego zestawu muzycznego.

Zestawik gra ładnie, czysto, i nie charczy przy niższych częstotliwościach.

Wykonałem najpierw test porównawczy wzmacniacza Yamahy A-S201 (100W@8ohm na kanał) z wzmacniaczami Unitra PW-7010 (25W@8ohm na kanał) oraz Blaupunkt GTA 4 Special MkII (30W@8ohm na kanał). Yamaha jakościowo bije obydwa wzmacniacze na łeb, gra czysto, szczegółowo i nie charczy przy większej mocy. 2 miejsce Blaupunkt, 3 miejsce Unitra.

Moc Yamahy w zupełności wystarcza do rozbujania STXów (na dyskotece do tej pory nie udało mi się przekroczyć 70% mocy na potencjometrze).

Niemniej jestem trochę zawiedziony mocą Yamahy w stosunku do 2 starszych rywali. Unitra gra od Yamahy ok 30% głośniej i mocniej w każdych częstotliwościach, a Blaupunkt ok 2x głośniej i mocniej od Yamahy, która ma teoretycznie prawie 4x większą moc!

Nie zmienia to oczywiście faktu, że Yamaha i tak ma do tego zestawu kolumn wystarczający zapas mocy i daje lepszy dźwięk, a pozostałe wzmaki, oprócz atutów głośności i ceny, grają brzydko i potwornie charczą, czego przy większej głośności nie da się po prostu słuchać.

Średnie tony, których w Jamosach nie było dosłownie w ogóle, tu w końcu są słyszalne i miejscami delikatnie wyróżnione na tle góry i dołu.

Góra jest ok, mogłaby być ciut mocniejsza, ale jest dobrze spasowana z górnymi i dolnymi częstotliwościami.

Tony niskie grają również czysto i nie charczą przy mocniejszym basie, mogłyby być jednak trochę mocniejsze.

Stare kolumny Jamo wygrywają w 2 kategoriach:

1. Cena kolumn i wzmacniacza potrzebnego do ich rozruszania. Niestety STXy zaczynają GRAĆ dopiero przy nastawieniu połowy mocy na gałce potencjometru wzmacniacza.

2. Niskie częstotliwości z górnych granic, przede wszystkim gitary elektryczne, grają w Jamosach mocniej.

STXy mają za to czystszy dźwięk, słyszalną średnicę, grają głośniej i bardziej szczegółowo, a dzięki większej membranie niskotonowców, mają głębszy i bardziej naturalny bass.

Myślę, ze w tej cenie sprzęt jest warty swojej ceny, w szczególności dla osób, lubiących posłuchać dolnych granic niskich częstotliwości, a także delikatnie podkreślonych średnich tonów.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
23 godziny temu, Francio napisał:

Odczucia z odsłuchu są bardzo pozytywne, choć domyślam się, ze dla większości audiofili, mających sprzęt powyżej 10K PLN, powyższy sprzęt jest profanacją muzyki ;).

Kolego, nic się nie przejmuj ?

Najważniejsze, że masz radochę ze słuchania muzyki, a na czym i za ile, to guzik to kogo obchodzi. Może być i nawet Safari 5. Tobie ma sprawiać frajdę. ? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.