Skocz do zawartości
IGNORED

Wymiana wzmacniacza, czesc II


Bogusław_59825

Rekomendowane odpowiedzi

wzmacniacz NAD375 wszystkim znany i to on jest do zastąpienia czymś bardziej wyrafinowanym o zbliżonym graniu do 375, ba, ułatwię wam typowania, oto lista modeli które biorę pod uwagę, a waszym zadaniem jest wyeliminować piece które najmniej pasują do sygnatury brzmienia NAD`a i dobrze podpasują kolumnom Heco

 

Electrocompaniet ECI-5 MkII

MONRIO MC206

MCINTOSH MA252

Haiku Audio SOL II

VINCENT SV-700

Rogue Audio Sphinx V2

Sugden A21 Signature

Sonneteer Orton mkIV

 

listę trzeba okroić do 3-4 modeli + ewentualnie wasze typy do 10-12tys.

i jeszcze link do części I

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Haiku i Vincenta słuchałem, kompletnie inne, oba bardzo fajne.

Mam nadzieję, że pomogłem:)

 

Po prostu musisz pożyczyć i posłuchać sam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj.

Nie wiem czy mój post będzie pomocny bo nie słyszałem zbyt wiele w takiej kwocie ale ja osobiście jeżeli miałbym taką kwotę do wydania to obowiązkową pozycją do sprawdzenia byłby Cayin a70t mkII jeżeli lampa wchodzi w grę ;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki wszystkim za podpowiedzi i czekam na więcej.

Musze lekko doprecyzować temat.

wskazane jest gniazdo do słuchawek dużego Jacka, acz przejściówka też jest, sprawa inna to wyjście stałe rca czyli na kaseciaka (pętla tape), drugie wyjście z pre-- (regulowane) też będzie miłym dodatkiem(np. na sub),

Lampa? - wiem że była by wskazana do Heco, ale jednak bym odpuscił, ale hybrydy jak najbardziej.

Jeszcze inny problem to sprzęt używany .... np.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

brak możliwości przetestowania u siebie, a kupno w nadziei że będzie grało z The New Statement dobrze, stoi pod znakiem zapytania.

 

Namieszam ci jeszcze bardziej i zaproponuję Audia Flight FL Three S.

wartościowa propozycja. thx

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Założenie które podałeś można porównać mniej więcej do czegoś takiego: chcę kupić samochód VW albo Mazdę. Może być Honda. Sam nie wiem, Ważne aby jeździł jak mój Mały Fiat bo go lubię.

To tak trochę w formie żartu.

Szukasz wzmacniacza z poziomu "dobrego" Hi-Fi, nie ma sensu odnosić go do poziomu fajnego ale jednak budżetowego grajka. Może łatwiej określić, jakich cech dźwięku poszukujesz w nowym wzmacniaczu. Jeśli skupiamy się właśniena cechach dźwięku, chyba skreśliłbym wszystkie, które zaproponowałeś. Ani jeden nie gra tak jak NAD. Koniec, kropka. Natomiast jeśli szukasz mocno podanego rytmu z dobrą podstawą basową, dynamiki, klimatu grania, który pełni funkcję nadrzędna nad rozkładaniem nagrania na czynniki pierwsze, tak byłoby łatwiej.

Jeśli trzymamy się tego tropu, stary dobry NAIM XS2, używka SUPERNAIT lub ex-demo (jak się znajdzie). Rotel 1592 też sporo potrafi

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponieważ New Statement mają bardzo dużo basu to szukałbym wzmacniacza, który basem nie epatuje zbytnio bo w połączniu z tymi kolumnami byłoby to już nie do zniesienia. Jednym z kandydatów mógłby być XINDAK 6950 w wersji hybrydowej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm,

to inaczej -

góra -- stonowana, bo w Heco 32mm kopułka i pomieszczenie bez adaptacji

średnie - lekko ocieplone i czyste, bo głośnik ALNICO wszystko pokarze

bas -- bardziej twardy, konturowy bo teraz 375 minimalnie przeciąga z Tidala przez D1050

 

zredukujmy listę, dodajmy coś wartościowego a resztę będę testował u siebie

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Bogusław_59825
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli to możliwe ( wypożycz w sklepie lub od znajomego jeśli mają) to przetestuj te Statmenty z jakimś na prawdę dobrym, mocnym i bezkompromisowym wzmacniaczem najlepiej tranzystorowym typu Krell, McIntosch, Mark Levinson itp. żeby przekonać się czy te kolumny pod względem basu da się kontrolować. Jeśli tak to szukaj czegoś równie wydajnego wśród mniej renomowanych firm lub używek, np. Audio-GD Master 10 lub Dussun V8i, a z używanych np. MF6500i. Może też coś z topowych integr takich marek jak Rotel, Teac, Denon, Yamaha, Marantz.

Te kolumny po prostu potrzebują mocnego i wydajnego tranzystora inaczej z tym basem zawsze będzie coś nie tak, chyba, że ich charakter jest taki, że niczym się tego nie opanuje. Czepiam się tego basu bo miałem pierwszą wersję tych kolumn i sobie z tym nie poradziłem więc je sprzedałem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez audiofan01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bas, da się kontrolować, bo sygnał z cd to robi, widać DAC lekko gorszy jest i tyle. Zawsze jeszcze możemy sięgnąć do sprzętu zasilanego w klasie D

( Emotiva XSP-1 Gen 2 + Emotiva XPA G3 / Primare I32)

A może Musical Fidelity M6si gdzie bas jest pod kontrolą. Może Haiku Audio SOL III o którym nic nie wiem, opcji jest sporo wiec trzeba znaleźć wartościowe skrzynki o analogowym brzmieniu, 3-5 max które będę pożyczał i testował.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przecież napisałem `góra ma być nie wyrywna bo akustyka pomieszczenia wpływa na sopran.

Może jutro coś przywiozę to testowania.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bierz Haiku (test u siebie w domu) mnie oczarował bywało ze miałem wzmaki za 60 tysi ,zaden nie zagrał tak dobrze jak Haiku SOL II Custom , moim ostatnim był Einstein z wysokiej półki ,2 miechy porównywałem i za kazdym razem wracałem do Haiku

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pierwszy kandydat już jest. 20180723_182050.jpg

 

Już gra, niestety, jest zupełnie nowy wiec czeka mnie wygrzewanie a w piątek musze oddać. Mało czasu, mało czasu kruca bomba.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ma być podobny do NAD, to skreśl chyba Electrocompanieta, Sugdena i Vincenta. To bardzo dobre, ale inaczej grające wzmacniacze: ciepło, miękki łagodnie.

 

Polecam gorąco Haiku SOL, znakomite wzmacniacze, testowałem:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Możesz zainteresować się jakimiś wzmacniaczami klasy D (impulsowymi) - całkiem dobre granie.

A może Naim?

 

Pozdrawiam Maciej Stempurski

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obecnie gra McIntosh i choć to nówka to już inne granie, porównując do 375, wiec czy sugerować się budżetowym wzmacniaczem? Może lepiej po prostu znaleźć piec do Heco o miłym lekko lampowym brzmieniu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piękny

Obecnie gra McIntosh i choć to nówka to już inne granie, porównując do 375, wiec czy sugerować się budżetowym wzmacniaczem? Może lepiej po prostu znaleźć piec do Heco o miłym lekko lampowym brzmieniu.

Piękny wzmacniacz zacnej firmy. Cudeńko - mówię o McIntoshu ;) ...porównywanie go z 4 krotnie tańszym Nad 375 byłoby nie na miejscu. Ciekawe jak wypadnie w pojedynku z godnymi siebie rywalami.

Bogusławie, czekamy na dalszy ciąg Twoich poszukiwań ...a może MA252 będzie właśnie Tym :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

*****Sprzęt: Bezprzewodowy Boombox Hykker Sound Storm z Biedronki*****

                                 Idź Pod Prąd. Z prądem płyną śmieci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ma być podobny do NAD, to skreśl chyba Electrocompanieta, Sugdena i Vincenta. To bardzo dobre, ale inaczej grające wzmacniacze: ciepło, miękki łagodnie.

 

Polecam gorąco Haiku SOL, znakomite wzmacniacze, testowałem:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Możesz zainteresować się jakimiś wzmacniaczami klasy D (impulsowymi) - całkiem dobre granie.

A może Naim?

 

Pozdrawiam Maciej Stempurski

tak. będę testował SOL II i III

 

ASR Emitter 1 lub 2 ale zestaw to 100kg uciągnie każde kolumny cna koło 9000 zł info na priv

no, aż taki Piec mi nie potrzebny bo moje Heco to 93 dB efektywności.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Bogusław_59825
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bogusław testuje poważnych zawodników :-)

 

Będzie ciekawy wątek - czekamy na relacje.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Arcam SA30 + Tannoy Revolution XT 8F

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piękny

Piękny wzmacniacz zacnej firmy. Cudeńko - mówię o McIntoshu ;) ...porównywanie go z 4 krotnie tańszym Nad 375 byłoby nie na miejscu. Ciekawe jak wypadnie w pojedynku z godnymi siebie rywalami.

Bogusławie, czekamy na dalszy ciąg Twoich poszukiwań ...a może MA252 będzie właśnie Tym :)

tak, sprzęt który nigdy nie zawiedzie właściciela, ale jest ponad budżet.

to będzie długa droga, zakładając 3dni na każdą sztukę wzmacniacza, oj.

 

Własnie gra na 15% Enya z ostatniej płyty i taki poziom grania już daje wgląd w szczegóły ale bas się zgubił, co jest akurat dobrym znakiem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Bogusław_59825
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak. będę testował SOL II i III

 

Ciekawe jak sobie poradzą z tak dużymi kolumnami. U mnie Sol II fajnie zagrał.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na razie Mac na testach.20180724_095529.jpg

 

No nic, przyjdzie "oddać 375 w dobre ręce".

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bas nadal nabiera rumieńców. Ale jest mniejszy, bardziej audiofilski, niż w 375 może to kwestia że NAD po cichu gra w A klasie, kolejny piecyk koniecznie w A klasie i będę wiedział czy tu jest różnica. Zaś góra w Mac`u rozdzielcza, ale pomimo zmian tylu płyt, nigdzie nie było przegięcie, było już prawie ale.....jednak nie i na tym polu 375 gubi połowę materiału. Co do środka pasma to tu najbardziej słychać lampowym sznyt. Nadal sądzę że jeszcze za szybko na pełną ocenę chociaż widać że Heco nie są żadnym wyzwaniem dla MA252, przestrzennie też jest bogato, a przy 75% mocy banki zmieniają kolor na bursztynowy co oznacza korekty w sygnale wprowadzane przez wzmacniacz w ramach własnej technologi Power Guard® czyli głośniej nie warto już kręcić.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

siedzę od pewnego czasu i przerzucam płyty słuchając w słuchawkach (Sennheiser HD 579) i tak się zastanawiam czy nie skończyć poszukiwań?

jaki sprzęt z tej listy wzmacniaczy, ma szanse zagrać lepiej? a ile płacimy za firmę Mcintosh? czemu tak? bo -

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Co myślicie?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

siedzę od pewnego czasu i przerzucam płyty słuchając w słuchawkach (Sennheiser HD 579) i tak się zastanawiam czy nie skończyć poszukiwań?

jaki sprzęt z tej listy wzmacniaczy, ma szanse zagrać lepiej? a ile płacimy za firmę Mcintosh? czemu tak? bo -

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Co myślicie?

Bogusławie, tak długą drogę już przeszedłeś, że uzbrój się w cierpliwość i przesłuchaj jeszcze 2-3 wzmacniacze z tej listy. Jeśli żaden nie zbliży się jakością brzmienia do McIntosha, to zawsze możesz do niego wrócić... na allegro

to cena wywoławcza - sprzedający na pewno liczy na sporo więcej, czy mu się uda ? ...nie wiadomo, bo co by nie mówić, jest to sprzęt baaaaardzo niszowy i musi trafić na zdecydowanego już amatora. W USA ten model kosztuje $3500...cło, podatek,transport - wyjdzie tyle co w Polsce ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

*****Sprzęt: Bezprzewodowy Boombox Hykker Sound Storm z Biedronki*****

                                 Idź Pod Prąd. Z prądem płyną śmieci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze, .......lista nie jest ważna, co brać teraz na test? Oddaje Mac'a i zaglądam w drodze powrotnej do premiumsound.pl a tam są w salonie kilka skrzynek na miejscu, niestety Haiku nie widzę by było od reki.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Premiumsound ma np. Audie Flight. Nie wiem jak to gra , ale kiedyś będę chciał posłuchać :) Weź i daj znać czy warto :) Np. model Two.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Gość
    Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.


    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 12

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.