Skocz do zawartości
IGNORED

Wymiana wzmacniacza, czesc II


Bogusław_59825

Rekomendowane odpowiedzi

Ciekawe czy z Tucana nie bedziesz mial jeszcze wiecej podkreslonych sybilantow, kupujesz ten piec z allegro?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm, może lepiej nie kupować bez testowania, mamy jeszcze inne opcje. Np.

Audia Flight - FL THREE S -- na miejscu

Musical Fidelity M6si -- na miejscu

może - Audia Flight Two -- na miejscu

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czemu nikt się nie odzywa że towar jest.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

to jest sprzet uzytkownika kocurro

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez luk1985
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm, może lepiej nie kupować bez testowania, mamy jeszcze inne opcje. Np.

Audia Flight - FL THREE S -- na miejscu

Musical Fidelity M6si -- na miejscu

może - Audia Flight Two -- na miejscu

 

Miałem przez rok Audie Flight Three S. Przepięknie wykonany wzmacniacz (aluminiowy pilot rewelacja), bardzo funkcjonalny (miałem wersję z wkładką gramofonową i DAC, ma wejście słuchawkowe-nie używałem, PRE-OUT używałem w kinie domowym), ALE ...sprzedałem po roku.

Wydał mi się zimny i mało muzykalny z lekko poluzowanym basem. Przez XLR grał słabo, lepiej używać RCA. DAC wypadł gorzej niż mój CD, także nie używałem za długo. Oczywiście mówimy o niuansach w wysokiej klasie dźwięku. Na plus fantastyczna scena dźwiękowa, niesamowita trójwymiarowość!

Teraz mam tranzystor, który całkiem nieźle udaje lampę, ale niestety nie przetestujesz od paru lat nie produkują.

Co do Audia Flight Two jestem ciekaw jak to brzmi.

Powodzenia:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez gimza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem przez rok Audie Flight Three S. Przepięknie wykonany wzmacniacz (aluminiowy pilot rewelacja), bardzo funkcjonalny (miałem wersję z wkładką gramofonową i DAC, ma wejście słuchawkowe-nie używałem, PRE-OUT używałem w kinie domowym), ALE ...sprzedałem po roku.

Wydał mi się zimny i mało muzykalny z lekko poluzowanym basem. Przez XLR grał słabo, lepiej używać RCA. DAC wypadł gorzej niż mój CD, także nie używałem za długo. Oczywiście mówimy o niuansach w wysokiej klasie dźwięku. Na plus fantastyczna scena dźwiękowa, niesamowita trójwymiarowość!

Teraz mam tranzystor, który całkiem nieźle udaje lampę, ale niestety nie przetestujesz od paru nie produkują.

Co do Audia Flight Two jestem ciekaw jak to brzmi.

Powodzenia:)

Dziękuję za Twój opis, to cenne uwagi. To może sprawdzimy "dwójkę"

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też racja.

A tak na końcu dodam, że NAD jest na sprzedaż.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Bogusław_59825
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe czy z Tucana nie bedziesz mial jeszcze wiecej podkreslonych sybilantow, kupujesz ten piec z allegro?

Tucana ma aksamitna gore - zadnych sybilantow :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ECI 6D wyłączony, stygnie bo czeka go dziś pakowanie, a około 11,00 będzie jutro w Gdańsku.

Co byy tu przywieść?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bogusław, spróbuj żesz tego Magnata RV4 :)

Jestem bardzo ciekaw Twojej opinii o nim w połączeniu z Heco.

A najbardziej odniesienia do hybrydowego Maca.

 

Ewentualnie pożycz Rogue Audio Cronus Magnum 2. Grałem na nim kiedyś po pożyczeniu na jakiś tydzień i był bardzo fajny.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez jaxcek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Magnat RV4

Wzmacniacz, który od dawna chciałem połączyć z Heco The New Statement, świetny wygląd, bogate wyposażenie i nadzieja na dobry dźwięk.

Widzę ze Q21 ma w ofercie, ale trochę jeszcze musi poczekać.

Lampa, wiem, kiedyś, będę musiał spróbować.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Bogusław_59825
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

EC gotowy do transportu. W podsumowaniu napisze że, nie podrasował mi ten wzmacniacz, nie ma się w nim do czego przyczepić, no może, te lekko syczące głoski, ale również to sprzęt który niczym nie zachwyca, klasyczny dobrze grający i dobrze wykonany piec i ten brak gniazda do słuchawek,(pomyłka), że o ponad wymiarowych gabarytach nie wspomnę, bo stolik NorStone Bergen 2 jest za mały.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy

A na Haiku się nie skusisz?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Lucarto Audio Ferro IA40 ; Maraim Welese 3.2, Hegel HD25, Raspberry PI4 + Allo digione Signature, Cambridge Audio 752BD, Lucarto Audio Albero

Miałam: Audio Academy Hyperion IV Plus, Haiku Audio Bright MK4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A na Haiku się nie skusisz?

Był tylko MK4

 

Lavardin IS Reference - nie było na miejscu, ale był...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy

Był tylko MK4

 

Q21 ma w ofercie

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Lucarto Audio Ferro IA40 ; Maraim Welese 3.2, Hegel HD25, Raspberry PI4 + Allo digione Signature, Cambridge Audio 752BD, Lucarto Audio Albero

Miałam: Audio Academy Hyperion IV Plus, Haiku Audio Bright MK4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiesz, inni tez maja w ofercie ale nie na miejscu, tylko na zamówienie, a jak powiem że na test to nie liczył bym na pozytywny efekt.

 

20180731_151252.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Audia Flight Two

Jako że ten egzemplarz jest już wygrzany, spieszę donieść że to wzmacniacz, który ma więcej do zaoferowania niż poprzedni, chociaż cenowo powinno być odwrotnie, jest moc i wyrafinowane. Jutro przerzucę zestaw plytowo-testowy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Bogusław_59825
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciężko będzie zastąpić NAD-a C375.. jest to naprawdę doskonały wzmacniacz czego pewnie nie doceniasz obarczając go winami kolumn, akustyki lub nagrań.. jeśli nie chcesz mieć gorzej (to już będzie sukces) a chcesz koniecznie wydać więcej to stawiam na Rotela 1572, 1592 lub zestaw dzielony z końcówką RB-1582 MkII.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Drizzt

This ain't no party, this ain't no disco • This ain't no fooling around • No time for dancing, or lovey dovey • I ain't got time for that now

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No jasne, że nie.. widzę, że bez zmian na forum :)

 

Z tymi kolumnami nie zrób tylko błędu kupując flea powered amp, nieważne czy lampa czy tran.. nie sugeruj się samą tylko efektywnością, nie wiadomo jak zresztą mierzoną bo Heco znacznie przesadza z tymi 93dB. NAD C375 będzie dużo lepszy od każdej z tych pchełek, a reszta to już wedle gustu.

 

I proszę bez protekcjonalnego tonu bo grałem chyba z 8 lat na końcówce Pliniusa, ponad 300W/8Ohm, ponad 40 kg wagi a tu chyba taki kaliber nie jest rozważany :) Nie jestem gościem marzącym o pierwszym systemie z NAD-em w roli głównej ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

This ain't no party, this ain't no disco • This ain't no fooling around • No time for dancing, or lovey dovey • I ain't got time for that now

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bogus przesluchał kilka par kolumn, wybrał te które brzmienie uważa za najlepsze. Słuchał tego na Nadzie i teraz chce wyciągnąć max z tych kolumn poprzez kupno lepszego wzmacniacza. Wiec nie rozumiem po co pisać coś o ponownym wyborze kolumn skoro juz dokonał wyboru. Podajcie przykłady wzmacniacza z którymi Heco Statement wejdzie na level wyżej niż z Nad...:-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakieś problemy z czytaniem? Nie pisałem o ponownym wyborze kolumn tylko o możliwych przyczynach takiej a nie innej oceny bardzo dobrego wzmacniacza jakim jest NAD.. a wzmacniaczy równie dobrych lub trochę lepszych jest mnóstwo choć większość to jednak sporo droższe końcówki mocy. Podałem przecież kilka modeli Rotela.. to oczywiście tylko przykład.. Parasound Halo, Anthem STR, Hegel H360 czy integry Brystona spełnią zadanie równie dobrze.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

This ain't no party, this ain't no disco • This ain't no fooling around • No time for dancing, or lovey dovey • I ain't got time for that now

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No jasne, że nie.. widzę, że bez zmian na forum :)

Tak, to prawda, zawsze się znajdzie ktoś, kto urwał się z choinki.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CS-300 - słuchałem, to potwierdzenie moich słów wyżej. Do połowy siły głosu lekko przeciąga bas, powyżej, jest tylko gorzej.

Wzmacniacz wielkości pudełka po butach, gra słodko i bezpieczny wybór, bo żadna Żona nie uwierzy w jego cenę. Do sypialni, ideał!

 

No nic, zostaje podziękować koledze i prosić by tu już nic nie pisał. Zapraszam do wypowiedzi w innych tematach, bo Twoje rady wnoszą dużo nowego., i........kury przestały znosić mi jajka, bo do tej chwil leżą ze śmiechu, na podłodze.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Bogusław_59825
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...stawiam na Rotela 1572, 1592 lub zestaw dzielony z końcówką RB-1582 MkII.

 

Rotel 1592 , potwierdzam to świetna uniwersalna integra z wybornym DAC na pokładzie. Wystarczy tylko do niego dobry transport.

Kiedy byłem w posiadaniu tego Rotela to b.dobrze się zgrywał z Dynaudio Excite X18 . Po wpięciu natomiast Audiovector sr3 signature było wyśmienicie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Luk77
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Gość
    Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.


    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 24

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.