Skocz do zawartości
IGNORED

Wymiana wzmacniacza, czesc II


Bogusław_59825

Rekomendowane odpowiedzi

Przetestować warto wszystkie z wymienionych choć ja bym obstawiał Mytek. Jako główny powód wyboru to fakt, że najmniej "kombinuje" przy dźwięku. Pokazuje go w sposób najwierniejszy i najbardziej wiarygodny. Rozmawiałem z ludźmi, którzy preferują bardziej "stonowany" i "uduchowiony" styl grania i nawet oni byli pod wielkim wrażeniem rozdzielczości tego przetwornika. Ja lubię słuchać tego, co jest zawarte na płycie a nie wizji dźwięku producenta sprzętu czy to przetwornika czy wzmacniacza. Stąd mój typ. Jako drugi, bezwzględnie bardziej popularny i trochę tańszy Chord Qutest (wiem, że małe pudełeczko o osobliwej stylistyce ale to GRA). Dodaj do listy TEAC UD-505. Może być bardzo ciekawą alternatywą. Zarówno pod względem jakości dźwięku jak i funkcjonalności

 

Porównywałeś może Myteka z Qutestem? Ja miałem Chorda u siebie na testach i zrobił na mnie bardzo pozytywne wrażenie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety. Moja znajomość z Chordem ogranicza się niestety tylko do bardzo pozytywnych opinii innych osób na temat tego sprzętu. Natomiast szukając czegoś dla siebie, obstawiałbym właśnie te dwa. - Myteka i Chorda

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Purist Audio Design Poseidon - XLR na który czekałem, już jest w drodze, tylko czeka mnie wygrzewanie bo nowy jest.

W ostatnim AV był test IC do 3k, ale co ciekawsze będzie za miesiąc bo cena testowanych IC będzie sięgać 6k. Ciekawe czy warto tyle wydawać jeśli te za 3k już zostały wysoko ocenione.

0001.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Bogusław_59825
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kabelek wpięty w miedzy cd i Mac. Nowy, wiec trzeba z tydzień poczekać z oceną.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Bogusław_59825
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

No i już został. Kto ma do mnie blisko zapraszam na kawę i ocenę brzmienia.

Może, jeszcze wymiana głośnikowych, acz nie jest to pilne...... i do wiosny nic nie zmieniam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Predzej był AQ Earth i dał słyszalną natychmiast poprawę do Harmonix CI 230 MK2, zaś do AQ Water nie było o już tak bardzo słyszalne, nie które elementy lepiej, inne gorzej, ale jako całość to Harmonix się bronił. Analogicznie jest z PAD, Genesis na równo z dodatkiem przestrzeni a Musaeus to odpowiednik AQ Water, tylko i innym brzmieniu, nie gorszym i nie lepszym, całościowo. PAD Poseidon jest odpowiednikiem AQ Earth, jego wpięcie natychmiast odczujemy nawet teraz bez wygrzewania, Harmonix tu już przegrywa, wiadomo, to nie ta sama szuflada cenowa., to słychać.

Z obecnego grania bas tak, jak bym połączył Genesis i Musaeusa, Góra rozdzielcza, bałem się o sybilanty, ale parę jasnych płyt przeszło bez większego zgrzytu. Jeszcze środek się układa, jest lekko cofnięty, W tej chwili gra Miles Davis ‎– Kind Of Blue i trąbka potrafi ukłuć w ucho, ale kontrabas, fortepian i pałkarz robią robotę.

AQ Earth był cholernie sztywny i długie wtyki, miałem kłopoty z podłączeniem., wiec został wymieniony na NRD Thunder / High-Current i pomimo ponownych kłopotów z podłączeniem, po 24h grania, przesłuchałem parę płyt i odsunąłem szafkę Audio od ściany (a chciałem tego nie robić) i pojechałem się rozliczyć z kaucji. Wpływ tego kabla przewyższył zmiany wprowadzone przez xlr Earth.

 

Analogicznie jest teraz z PAD, Genesis był fajny wiec chciałem sięgnąć coś z wyższej pułki, Musaeus dał poprawę i teraz Poseidon, i to jest zmiana która najbardziej mi pasuje, z jednym małym ale, teraz już słychać źle zrealizowane płyty.

PAD Poseidon to kabel który działa jak filtr, czyści wszystkie szorstkości w sopranach, tam gdzie nasze ucho najwięcej słyszy zniekształcenia dając czytelniejszy dźwięk, inni mówią że tło jest czarniejsze. Wiem że to przewód droższy od samego cd playera, ale kable za 100, 200 czy 500 już przerabiałem i ...część .......porozdawałem. Dlatego przydał by się jeszcze niezależny głos który oceni obecną konfiguracje, chociaż jeszcze nie zmieniłem głośnikowych, ale i to wkrótce się stanie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po co Ci ten niezalezny glos? Jakie to ma znaczenie? Dla 90% osob z tego forum to co piszesz o kabelkach juz jest kabaretem ale czy to cos zmieni w Twoim podejsciu do kabelkow? Ano nie. To samo bedzie z niezaleznym glosem, przyjdzie "koles", ktory ma alergie na firme Heco i powie, ze jest dramat a nie dobre brzmienie. No chyba, ze to wlasnie chcesz uslyszec (z jakiegos tam powodu).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To tez racja, każdy z nas układa dźwięk pod siebie, czyli możemy temat zamknąć.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale są pewne "wzorce", granice... Tak jak VW Golf nigdy nie dorówna MB Klasy S. Niby auto roku, najwięcej sprzedanych egzemplarzy, ale nie o to w tym chodzi? Oczywiście można woleć Golfa od Klasy S, tylko dlaczego, bo mniej pali?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko dopisze że po 4 paz. zaszły małe zmiany, wpierw był poszukiwany DAC, były ....

spacer.png

spacer.png

spacer.png

 

dźwiękowo najlepszy był Mac D150, miał też wadę.

wiec wybrałem Moon 280D  / Atoll DAC300 - nic szczególnego, czuły na kabel zasilający i prawidłowy połączenie plusa.

-----------------------------

xlr PAD trafił miedzy DAC - wzmacniacz, a z CD cyfrowo AQ Carbon coaxial.

Zaczęły się kłopoty z sybilantami (carbon 5% srebra) został zastąpiony

spacer.pngspacer.png

 

Wszystko wróciło do normy. Później były eksperymenty z podstawkami Orea Bronze - IsoAcoustics, cdn.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Bogusław_59825 napisał:

Tylko dopisze że po 4 paz. zaszły małe zmiany, wpierw był poszukiwany DAC, były ....

Tiaaa… Śledzę ten sam Twój wątek na innym forum. Nawet próbowałem pomóc, a dzisiaj to chyba Ci szczerze współczuję. Dopasowywać akcesoria już przez prawie rok i końca nie widać.

ps. a sybilanty, jeżeli nawet występują (choć powinny bardzo rzadko) to nie powinny przeszkadzać w odbiorze muzyki. Jeżeli jest inaczej, to rzeczywiście coś jest nie tak.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kiedyś kupiłem bardzo dobry wzmacniacz, naprawdę super. Chciałem mieć go trochę wizualnie zmodyfikowanego i przy okazji sobie trochę pogadałem z twórcą o audio. Kiedy pytałem go o kable to wyczułem jakieś takie zażenowanie, jakby chciał mi powiedzieć, że jestem debilem, ale był dobrze wychowany i tego nie zrobi. Jak go przycisnąłem, że na Audio Show miał wpięty Nordost  Red Dawn i dlaczego takie to odpowiedź była, że jakieś kable musiał mieć ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Sine Metu

(Konto usunięte)



Tiaaa… Śledzę ten sam Twój wątek na innym forum. Nawet próbowałem pomóc, a dzisiaj to chyba Ci szczerze współczuję. Dopasowywać akcesoria już przez prawie rok i końca nie widać.
ps. a sybilanty, jeżeli nawet występują (choć powinny bardzo rzadko) to nie powinny przeszkadzać w odbiorze muzyki. Jeżeli jest inaczej, to rzeczywiście coś jest nie tak.


Już patrząc tylko na ten fragment, widać kilka podstawowych błędów. No ale przecież w Hi-End ważne są kabelki i bezpieczniki, a nie akustyka 8e361f2d2115e6fbbc74e9a89d1bba7f.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To żeby nie przedłużać....

by set kablowy był pełny (prawie), doszły głośnikowe 

spacer.png

oraz inne ....

MA252 dostał na zamówienie nowe nóżki, gwint M4 stały, Kepler`a

spacer.png

 i oczywiście....

spacer.png x-Fuse

testowany były jeszcze..

spacer.png  platforma pod CD

spacer.png   i Bazodrut Antenne

 

------

Nie oceniajmy dźwięku po zdjęciu, czy książki po okładce. 

....szklane półki czekają na podmianę na sklejkę 32mm, a całosc na wzmocnione Kepler`y

.... do testów kolumny są przesuwane metr do przodu i starczy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak się jakoś stało że od pewnego czasu CD Emotiva miała kłopoty z wczytywaniem płyt i pojechała na serwis i już nie wróciła. Zostałem bez CD playera. Jako że Moon 280D robi za przetwornik D/A, potrzebny tylko dobry sprawdzony mechanizm.

 na test był już Audiolab 6000CDT od S4Home (dziękować, dziękować)

spacer.png

 

Niestety, nie był w stanie w pełni zastąpić ERC3. 

Tu wytopił efekt, początkowego Wow, jest dobrze .... po paru dniach, po dobrym posłuchaniu, już tak nie było, Transport "potrafi" grać bardziej skrajami i preferuje mocno tylko pierwszy plan, chociaż jest bardzo szeroka scena, instrumenty mają miejsce wokół i dobra separacja kanałów (lepsza od Emotivy).

-----

Tylko, ... po załadunku płyty nic się nie dzieje, brak automatycznego play, trzeba użyć pilota lub manualnie, przyciskiem. Nie tak jestem przyzwyczajony.

cdn.

-----------

@Lolo2   przeniosłem Twój wpis

Oczywiscie, temat nowych flagowych Heco, jest mi znany.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Na dziś nikt jeszcze ich nie ma, ale można się domyślać, że S4 będzie się ich domagać na salon.

Jest niemal pewne, że zagrają razem z RV4 Magnata na wystawie AVS 2019.   Widziałem gdzieś fotke z takiego połączenia na niedawnej wystawie w Niemczech

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Bogusław_59825
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Gość
    Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.


    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 25

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.