Skocz do zawartości
IGNORED

Wybór kolumn podłogowych


fender

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich serdecznie.

 

Chciałbym się poradzić Państwa na temat wyboru kolumn głośnikowych do pokoju o metrażu 20m2. Tylko i wyłącznie kolumny podłogowe wchodzą w grę.

 

Muzyki jakiej słucham to głównie ciężkie brzmienia (tak 80%) typu Heavy Metal, Hard Rock, czasem Thrash Metal. Pozostałe 20% to jazz, pop więc raczej kolumny mają być pod te cięższe klimaty.

 

Wzmacniacz jaki posiadam to Naim 5si. Dac Arcam Irdac 2. Okablowanie Melodika.

 

Cena na kolumny to 3K - 5K. W sumie to troche rozrzut cenowy , ale czy droższe zawsze znaczy lepsze? No nie w każdym aspekcie, a w audio nie wiem, więc muszę się przekonać.

 

Penetrując różne fora muzyczne wytypowałem kilka kolumn , które ludzie polecają do takiej muzyki. Są to:

 

Elac Debut F6

 

Klipsch Rp 260

 

Dynaudio Emit M30

 

Heco Aurora 700

 

Nie wiem jak mam "rozmawiać" z takim wyborem gdyż nigdy tych kolumn nie słyszałem. Czy będą pasować do mojego wzmacniacza i gatunku muzycznego? Nie wiem ...

 

Napiszę tylko, że wiele płyt z tego gatunku jest zrealizowana dość jasno , bez masy, więc chyba kolumny muszą grać dość masywnie, aby nie było pisku, oczywiście dynamicznie i z energią, aby też nie przymulało tej muzyki.

 

Macie Państwo jakieś propozycje?

 

Pozdrawiam serdecznie ...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z moich obserwacji, a raczej słuchu wynika, że nagrania wcale nie są zrealizowane tak jasno, tylko wzmacniacze tak je oddają, stąd do jazzu dość łatwo znaleźć odpowiedni zestaw nad którym można piać z zachwytu, ale przy dużej gęstości i energii i masie wypada to już trochę jak jazgot i trzeba szukać kolumn "zamulaczy" jazgotu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakup w ciemno odradzam. Dynaudio tak, pozostałe raczej nie i nie ze względu na ich charakter,

ale musisz się liczyć z tym, że zbyt dużo głośników i kolumna nie nadąża za tempem utworu.

Jeśli jednak większość repertuaru to kawałki typu"funeral" ;-) to dołóż do listy np. tego Elaca.

Poza tym unikaj twardych kopułek i gdybym szukał teraz czegoś dla siebie, to raczej z jednym

wooferem i tekstylną kopułką - tak coś z bazy bydgoskiego BMN'a - link:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ring radiator rules

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

 

do Twoich potrzeb moim zdaniem całkiem fajnie mogą z NAIMem zagrać

Fyne Audio F501 (nowy producent ze Szkocji), całkiem fajnie zagrały ich kolumny w Monachium, puszczali to z Regą.

Dynaudio też bym posłuchał, może być ciekawie z Twoją elektronika, ale np Klipscha bym odpuścił, chyba że lubisz mega zarysowaną górę, w Klipschu przez głośnik tubowy, strasznie zdominowane są wysokie tony.

 

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Elac Debut F6

 

Klipsch Rp 260

 

Dynaudio Emit M30

 

Heco Aurora 700

 

Wytypowałeś kolumny o różnym brzmieniu. Szczególnie Emit M30 i Klipsch Rp 260 to skrajnie różne brzmienie. Jeśli nie szukasz jasnego brzmienia i ma być dobra masa to z tych dwóch bardziej Emity. Pytanie czy będzie wystarczająco szybko i z energią. Musisz posłuchać. Wzmacniacz masz fajny do takiej muzyki. Szybki, rytmiczny, wyższa średnica i wysokie tony nie są wyeksponowane.

 

A na jakich kolumnach teraz grasz?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

 

Zdecydowanie zakup bez odsłuchu byłby bardzo ryzykowny. Elac może być dobrym pomysłem pod warunkiem, że skorzystamy z wyższych serii posiadających wstęgowy głośnik wysokotonowy. np. seria FS 247.3. To jednak trochę droższa konstrukcja. Heco bym nie skreślał - to zaskakująco barwnie i analogowo brzmiące kolumny, muzykalne i z dużymi możliwościami dynamicznymi. Do tego znakomity bas. Zupełnie inne niż reszta oferty tej firmy. Polecam również Kef R500. Bardzo fajne połączenie z Naim-em oraz klasowo już sprzęt z innej, lepszej półki. Całkiem niezłe mogłyby być też Pylon Audio Sapphire 25. Klipsch będzie zbyt ostry, zbyt dyskotekowy. Generalnie wybór jest duży i dopóki nie jesteśmy z pewnymi modelami osłuchani ciężko jednoznacznie stwierdzić co Ci się spodoba. Mamy na miejscu chyba wszystkie dobre kolumny w tym i zbliżonym przedziale cenowym więc zachęcam do testowania. Ewentualnie możemy też pomyśleć o wysyłce kolumn aby przetestować je w domu.

 

Pozdrawiam,

Michał.

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naim jako ze jest to dość dynamiczne granie fajnie zgrywa się z brytyjskimi głośnikami o raczej łagodnym charakterze

Szukałbym wśród :

Naim

ProAc

Kudos

Spendor

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ilu ludzi tyle opinii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź nasze wyprzedaże, zapytaj o rabaty dla forumowiczów. 

https://sklep.rms.pl/wyprzedaz-promocje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myśle, że wspomniane Fyne Audio F 501 na pewno są warte uwagi - świetna scena, równe brzmienie. Lekko naciągając budżet dostaniesz świetne Qudarale Chromium Style 8 - wyraźna, ale nieagresywna góra, potrafią zejść nisko jednak bas cały czas pod kontrolą, pracuje punktowo. Jeśli Heco to raczej zwróciłbym uwagę na starsze Music Style 1000.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim dziękuję z góry wszystkim za chęć pomocy.

 

A na jakich kolumnach teraz grasz?

 

Ten zestaw miałem z kolumnami Dynaudio Dm 2/7 , jednak grało to w 13 m2, teraz przeniosłem się na większy metraż , dokładnie 21m2 , no i jak dla mnie to już za mały dźwięk po prostu do takiej muzyki. W tamtym pokoju grało to ładnie, jednak też nie mam porównania do innych kolumn gdyż takowych bardzo mało słyszałem. W przeciwieństwie do wzmacniaczy, tutaj troszkę miałem już porównanie i Naim w tych pewnych rejonach cenowych odtworzył tą muzykę jak dla mnie najlepiej.

 

Słyszałem jeszcze w między czasie z tym zestawem Klipsch R26F (pożyczone od kolegi kina domowego) w tym większym pomieszczeniu z tym zestawem no i wolumen dźwięku, uderzenie bardzo mocne, muzyka ciężka na tym zestawie miała wygar i to mocny, ale jednak brakowało wypełnienia, masy, takie chude, jasne sztuczne granie. Dlatego pomyślałem nad Klipsch Rp 260, którzy wszyscy opisują, że to znacznie lepsze kolumny od tych rf - ale to chyba jednak nie tędy droga.

 

Propozycji padło dużo i w sumie co wpis to każda inna ;)

 

Generalnie wybór jest duży i dopóki nie jesteśmy z pewnymi modelami osłuchani ciężko jednoznacznie stwierdzić co Ci się spodoba.

 

No właśnie, tutaj to zdanie mówi samo za siebie. Odsłuch... No muszę po prostu odsłuchać kilka kolumn, aby mieć większe rozeznanie, a wybór jest ogromny.

 

Dlatego też szukam teraz salonu , gdzie nie przestraszą się , że klient chce posłuchać muzyki ciężkiej , a nie tylko jazzu ;) W sumie z większym asortymentem, aby można było porównać.

Mieszkam koło Warszawy i tak się rozglądam za takim salonem.

 

Taki Q21 widzę, że ma większy asortyment i świetne opinie więc może warto przejechać te 200km do nich, w sumie 400 w dwie strony. Może jeszcze jakieś inne salony polecicie?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wzmacniacz masz dobry do takiej muzyki, więc kwestia kolumn jest teraz bardzo ważna, aby nie zepsuć. Również jak koledzy wyżej do takiej muzyki odradzam kolumny grające jasno, ostro. Potrzebujesz czegoś z miękką kopułką, po cieplejszej stronie. Generalnie jest tak , że to wyższa średnica "zabija" te złe realizacje takiej muzyki. Kiedy jest ona ostra, krzykliwa to jeszcze podkreśla ten aspekt na takich płytach i mamy dźwięk męczący.

W tej sytuacji doradzam przede wszystkim odsłuchy, aby się zapoznać z dźwiękiem kilku firm, doświadczyć jak mogą brzmieć różne kolumny. Każdy ma swoje preferencje odnośnie muzyki i to co podoba się jednemu nie znaczy , że spodoba się Tobie pomimo nawet takiej samej słuchanej muzyki. Dlatego odsłuch wskazany - nic w ciemno bo można się sparzyć. I to nie ważne czy za kolumny 2k, 5k czy 20k. Sprzęt audio to nie bułki w markecie , gdzie się kupuje na szybko bo słodkie i dobre ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli mają być nowe, to w/w muzykę zagrają Canton Chrono 509.2 DC, słuchałem ich w różnych konfiguracjach, zawsze było miło,pastelowo i z dociążonym basem

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

audiokarma.org

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za najlepsze do 2-3 tyś uważam STX Electrino 250. Każdy zakres jest dopracowany przy relatywnie wysokiej efektywności. Po za tym najładniejszy design no i w 100% polskie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może wśród nowych

Ale jeśli chodzi o używane to za 2-3K można raczej kupić lepsze kolumny od STX

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ilu ludzi tyle opinii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście gram na Fyne Audio f501 ale do metalu bym ich nie kupił. Dają sobie rady w tych gatunkach ale nie do tego zostały stworzone. Elac debut f6 używałem ponad dwa lata i do metalu już bardziej ale czy taki charakter brzmienia by ci odpowiadał, musisz sprawdzić. Jak bym słuchał tylko metalu to chyba skorzystał bym z opcji Elac Fs77 albo fs78. To granie ciemne, gęste, łagodne i nieeksponujące sopranów, jak ktoś chce metalu komfortowo słuchać, a nie się wyżywać i jarać efektownie podawaną gitarą. Naim 5si sam w sobie ma górę nieujarzmioną i nie potrzeba mu podkreślać tego zakresu jakimiś jasnymi kolumnami

 

Dynaudio m30 gra konkretnie punktowym basem. Niższa średnica ma energie i gitary będą miały dzięki temu moc. Mi w nich przeszkadzało podbicie na sopranie i wycofanie wyższej średnicy. Dadzą rady te kolumny.

 

Odnośnie sprzętu do metalu są różne teorie. Często podkreśla się, że powinno to grać szybko, twardo, często z eksponowaniem skrajów pasma i poleca się takie wynalazki jak Klipsch (też miałem, odpuść) i Paradigm monitor. Jak parę lat temu szukałem kolumn do metalu to mi polecano Monitor Audio. Jacyś sadyści mi to polecali. Pytanie jest jak lubisz słuchać. Kolumn do metalu by się trochę znalazło, zależy która szkoła ci odpowiada.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odp.

 

Osobiście gram na Fyne Audio f501 ale do metalu bym ich nie kupił. Dają sobie rady w tych gatunkach ale nie do tego zostały stworzone. Elac debut f6 używałem ponad dwa lata i do metalu już bardziej ale czy taki charakter brzmienia by ci odpowiadał, musisz sprawdzić. Jak bym słuchał tylko metalu to chyba skorzystał bym z opcji Elac Fs77 albo fs78. To granie ciemne, gęste, łagodne i nieeksponujące sopranów, jak ktoś chce metalu komfortowo słuchać, a nie się wyżywać i jarać efektownie podawaną gitarą. Naim 5si sam w sobie ma górę nieujarzmioną i nie potrzeba mu podkreślać tego zakresu jakimiś jasnymi kolumnami

 

Dynaudio m30 gra konkretnie punktowym basem. Niższa średnica ma energie i gitary będą miały dzięki temu moc. Mi w nich przeszkadzało podbicie na sopranie i wycofanie wyższej średnicy. Dadzą rady te kolumny.

 

Odnośnie sprzętu do metalu są różne teorie. Często podkreśla się, że powinno to grać szybko, twardo, często z eksponowaniem skrajów pasma i poleca się takie wynalazki jak Klipsch (też miałem, odpuść) i Paradigm monitor. Jak parę lat temu szukałem kolumn do metalu to mi polecano Monitor Audio. Jacyś sadyści mi to polecali. Pytanie jest jak lubisz słuchać. Kolumn do metalu by się trochę znalazło, zależy która szkoła ci odpowiada.

 

Zależy mi właśnie bardziej na gęstości, ciemniejszym graniu. Klipsch (przynajmniej R26F) pomimo swojego wybuchowego temperamentu to nie moje granie. Na początku jest WoW a po 30 minutach zgrzytanie zębami. Taki trochę plastikowy ten dźwięk. Więc jasność , ostrośc, krzykliwość to nie to czego szukam. Właśnie ta druga strona. Do dłuższych odsłuchów. Z tymi Dm 2/7 w tym mniejszym pokoju było właśnie całkiem nieźle, a to na pewno nie jakieś szybkie i konturowe granie tych kolumn, ale co najlepsze z Naim'em nic nie muliło.

 

Ciekawe propozycje z tymi Elac Fs 77/78. Będe je miał mocno na uwadze, zresztą tak samo ja te Emity M30 (z czystej ciekawości)

 

KrzysiekB czy jeszcze mógłbyś polecić jakieś kolumny do odsłuchu?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odp.

 

 

 

Zależy mi właśnie bardziej na gęstości, ciemniejszym graniu. Klipsch (przynajmniej R26F) pomimo swojego wybuchowego temperamentu to nie moje granie. Na początku jest WoW a po 30 minutach zgrzytanie zębami. Taki trochę plastikowy ten dźwięk. Więc jasność , ostrośc, krzykliwość to nie to czego szukam. Właśnie ta druga strona. Do dłuższych odsłuchów. Z tymi Dm 2/7 w tym mniejszym pokoju było właśnie całkiem nieźle, a to na pewno nie jakieś szybkie i konturowe granie tych kolumn, ale co najlepsze z Naim'em nic nie muliło.

 

Ciekawe propozycje z tymi Elac Fs 77/78. Będe je miał mocno na uwadze, zresztą tak samo ja te Emity M30 (z czystej ciekawości)

 

KrzysiekB czy jeszcze mógłbyś polecić jakieś kolumny do odsłuchu?

Słuchałem jeszcze Polk Audio rti a7 i do metalu by przeszły ale też podkręcają skraje pasma. Lepiej iść w wypełnienie środka. Seria fs 70 Elaca jest wyprzedawana i za fajną kasę można je kupić. Jako ciekawostka Kef r300 do takiego metrażu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście gram na Fyne Audio f501

 

Czy mógłbyś coś więcej opowiedzieć o tych kolumnach ? Jak to gra u Ciebie ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Arcam SA30 + Tannoy Revolution XT 8F

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jasne. Fyne audio f501, czyli te mniejsze. Producent podaje, że mają głośnik o średnicy 15cm. Jest to w rzeczywistości standardowe w większości kolumn 16,5cm. Jest to konstrukcja bliźniacza Tannoy Revolution. Firmę założyli ludzie z Tannoya, którzy odeszli firmy po przejęciu przez Behringera i założyli właśnie Fyne Audio. W odróżnieniu od Tannoya grają zdecydowanie bardziej rozrywkowo. To kolumny do rocka i popu. W r'n'b też dają rady ze względu na gęste basy. Jak ktoś lubi muzykę elektroniczną i taki charakter brzmienia to spokojnie dadzą rady.

 

Pasmo: Basy są gęste i masywne. Eksponują zejście ale bez przesady ale też nie kosztem uderzeń basu. Nie przesadzają w żadną stronę. W tych kolumnach bas jest ustawiony gdzieś pomiędzy masywnym, gęstym, a punktowym uderzeniem. W szybkiej muzyce nic się nie gubi, lecz nie jest to walenie jak z armaty w stylu Dynaudio Emit czy kolumn Focala. Soprany są przycięte i pozwalają skupić się na średnicy. Te kolumny to przede wszystkim granie średnicą, która jest gęsta, obszerna, a jednocześnie wyrazista, precyzyjna i detaliczna dzięki tubie. Przejście na zwrotnicy jest przy 1600 Hz. Na średnicy skupia się energia tych kolumn. Wokale są podkreślone. Nie ma się co spodziewać cudów. Tu jest gwizdek wsadzony w tubkę. Lubi wyostrzyć co nieco i gra ze sporą energią. Co prawda nie drze ryja tak skrajnie jak Klipsch ale dodaje pikanterii do dźwięku. Jak ktoś nie miał nigdy do czynienia z tubami to imituje to trochę koncerty na otwartej przestrzeni, co najlepiej słychać po damskich wokalach. Powiedziałbym, że te kolumny grają efektownie średnicą. Scenę bardziej budują w głąb niż na boki i mocno zagęszczają ten obszar. Nie nadają się do bardzo głośnego grania. Membrany łatwo wprawić w ruchy przy niezbyt dużych poziomach głośności. Przy nich Tannoy Revolution to kolumny dla emeryta.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim dziękuję z góry wszystkim za chęć pomocy.

 

 

 

Ten zestaw miałem z kolumnami Dynaudio Dm 2/7 , jednak grało to w 13 m2, teraz przeniosłem się na większy metraż , dokładnie 21m2 , no i jak dla mnie to już za mały dźwięk po prostu do takiej muzyki. W tamtym pokoju grało to ładnie, jednak też nie mam porównania do innych kolumn gdyż takowych bardzo mało słyszałem. W przeciwieństwie do wzmacniaczy, tutaj troszkę miałem już porównanie i Naim w tych pewnych rejonach cenowych odtworzył tą muzykę jak dla mnie najlepiej.

 

Słyszałem jeszcze w między czasie z tym zestawem Klipsch R26F (pożyczone od kolegi kina domowego) w tym większym pomieszczeniu z tym zestawem no i wolumen dźwięku, uderzenie bardzo mocne, muzyka ciężka na tym zestawie miała wygar i to mocny, ale jednak brakowało wypełnienia, masy, takie chude, jasne sztuczne granie. Dlatego pomyślałem nad Klipsch Rp 260, którzy wszyscy opisują, że to znacznie lepsze kolumny od tych rf - ale to chyba jednak nie tędy droga.

 

Propozycji padło dużo i w sumie co wpis to każda inna ;)

 

 

 

No właśnie, tutaj to zdanie mówi samo za siebie. Odsłuch... No muszę po prostu odsłuchać kilka kolumn, aby mieć większe rozeznanie, a wybór jest ogromny.

 

Dlatego też szukam teraz salonu , gdzie nie przestraszą się , że klient chce posłuchać muzyki ciężkiej , a nie tylko jazzu ;) W sumie z większym asortymentem, aby można było porównać.

Mieszkam koło Warszawy i tak się rozglądam za takim salonem.

 

Taki Q21 widzę, że ma większy asortyment i świetne opinie więc może warto przejechać te 200km do nich, w sumie 400 w dwie strony. Może jeszcze jakieś inne salony polecicie?

Jak już będziesz w Q21 w Pabianicach zapraszam do Łodzi na odsłuch kolumn używanych może być to świetna alternatywa , najlepiej ze swoim wzmacniaczem .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich serdecznie.

 

Chciałbym się poradzić Państwa na temat wyboru kolumn głośnikowych do pokoju o metrażu 20m2. Tylko i wyłącznie kolumny podłogowe wchodzą w grę.

 

Muzyki jakiej słucham to głównie ciężkie brzmienia (tak 80%) typu Heavy Metal, Hard Rock, czasem Thrash Metal. Pozostałe 20% to jazz, pop więc raczej kolumny mają być pod te cięższe klimaty.

 

Wzmacniacz jaki posiadam to Naim 5si. Dac Arcam Irdac 2. Okablowanie Melodika.

 

Cena na kolumny to 3K - 5K. W sumie to troche rozrzut cenowy , ale czy droższe zawsze znaczy lepsze? No nie w każdym aspekcie, a w audio nie wiem, więc muszę się przekonać.

 

Penetrując różne fora muzyczne wytypowałem kilka kolumn , które ludzie polecają do takiej muzyki. Są to:

 

Elac Debut F6

 

Klipsch Rp 260

 

Dynaudio Emit M30

 

Heco Aurora 700

 

Nie wiem jak mam "rozmawiać" z takim wyborem gdyż nigdy tych kolumn nie słyszałem. Czy będą pasować do mojego wzmacniacza i gatunku muzycznego? Nie wiem ...

 

Napiszę tylko, że wiele płyt z tego gatunku jest zrealizowana dość jasno , bez masy, więc chyba kolumny muszą grać dość masywnie, aby nie było pisku, oczywiście dynamicznie i z energią, aby też nie przymulało tej muzyki.

 

Macie Państwo jakieś propozycje?

 

Pozdrawiam serdecznie ...

 

Niestety żadne z w/w nie sprawdzą się w ciężkim graniu. Piszę to na podstawie doświadczeń własnych i kolegów z forum specjalizujących się w muzyce metalowej. Szczególnie w kwestii basu będziesz rozczarowany, mulenie, brak dociążenia stopy itp. Inne gatunki muzyczne jak najbardziej dadzą radę. Posłuchaj tych może Ci podejdą w tej muzie chociaż też nie gwarantuję 100% satysfakcji ale na pewno będzie lepiej niż z w/w.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

<br /> Posłuchaj tych może Ci podejdą w tej muzie chociaż też nie gwarantuję 100% satysfakcji ale na pewno będzie lepiej niż z w/w.<br />
<br />

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) /> <br /> <br />

Zawsze należy posłuchać, co do Cantonów polecam posłuchać nieco dłużej , nie przesądzam , że Ci nie podejdą, mnie po pierwszym efekcie wow po prostu zaczęły potwornie męczyć.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Stereo: WBA Blazebird + Ironbird; Pioneer N-70A CDX-1060 ; K-1020; ; JVC QL A7; YAMAHA Yp-701, RME Adi2 PRO FS R Black Edition ; Sony STR-V5 , ;kolumny: Altec Lansing Valencia, ProAc Response One SC. Kino: Yamaha RX-A3030;BC Acoustique EX-502; kolumny: Dali Grand Vocal, B&W 685 S2, Mivoc SW 1500; Raspberry Pi3 B+;DDRC-24 ; DDRC-22D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do tego typu muzy dobrym pomysłem może być właśnie zakup kolumn z aktywnym basem- jak proponowane tutaj Definitive Technology

Takie zejście , potęgę i kontrole niskich częstotliwości ciężko uzyskać z kolumn pasywnych ( zwykle kosztuje to sporo więcej i jeszcze wzmak trzeba dobrać )

Wtedy na resztę pasma wystarczy nawet słabiutka lampka SE ( takie rozwiazanie mamy choćby w Avantgarde Acoustic )

Albo kolumny w pełni aktywne - tu polecę

Backes&Muller ( górę i średnice miałem lepsza z lamp SE,choc i tu niczego nie brakuje ale lepszego basu nie słyszałem nawet z kolumn pasywnych za kilkadziesiąt tysięcy )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ilu ludzi tyle opinii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potrzebujesz selektywnych kolumn z bardzo dobrym odtwarzaniem górnego basu (pusta gitarowa struna "E" ma ok. 80Hz), to zapewnia masaż brzucha przy każdym pociągnięciu strun. Nie skreślał bym Tannoy Revolution, zwłaszcza modelu większego z 8 calówkami. Są trochę droższe niż założony budżet...ale.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie niezmiernie dziękuję wszystkim za udział w temacie. Jedno jest pewne. Ogólnie zakup kolumn pod taką muzykę to raczej nie jest łatwa sprawa niestety, no cóż , a słuchać się chce ;)

 

Wybieram się na odsłuchy i po nich zdam relacje co i jak.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

STX Electrino 500 mają bardzo zrównoważoną charakterystykę i bardzo wysoką efektywność. Z moim Luxem gra to świetnie, jakość studyjna i jednocześnie czujesz się jak na koncercie. Posłuchaj na nich dire straits - money for nothing a zobaczysz co się stanie z twoja oceną "pierdziawek" o rozmiarze 6-8 cali w porównaniu do Electrino 500.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli jeszcze nie słuchałeś to włącz Hotel California, wtedy na Electrino 500 jest energia, otwartość dźwięku i moc wgniata w fotel. Na Audioshole dwa lata wstecz ten kawałek był wałkowany wielokrotnie i zawsze wzbudzał mój podziw. Gdyby zapięli zamiast tej marnej yamaszki jakiegoś... Krela to dopiero byłby szok.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli faktycznie możesz przeznaczyć na kolumny 5K to zapewniam Cię ze można za ta kwotę kupić dużo lepsze kolumny niż te STX

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ilu ludzi tyle opinii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do tego typu muzy dobrym pomysłem może być właśnie zakup kolumn z aktywnym basem- jak proponowane tutaj Definitive Technology

Takie zejście , potęgę i kontrole niskich częstotliwości ciężko uzyskać z kolumn pasywnych ( zwykle kosztuje to sporo więcej i jeszcze wzmak trzeba dobrać )

Wtedy na resztę pasma wystarczy nawet słabiutka lampka SE ( takie rozwiazanie mamy choćby w Avantgarde Acoustic )

Albo kolumny w pełni aktywne - tu polecę

Backes&Muller ( górę i średnice miałem lepsza z lamp SE,choc i tu niczego nie brakuje ale lepszego basu nie słyszałem nawet z kolumn pasywnych za kilkadziesiąt tysięcy )

Popieram DT całkiem przyjemne mocne uderzenie . A zestaw B&M aktywny czy to pasywny to też jedna zacnych Niemieckich manufaktur

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 27

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.