Skocz do zawartości
IGNORED

Subwoofer do kina domowego


Adi777
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość

(Konto usunięte)

Nie, po prostu o jednolitą głośność z obu w miejscu odsłuchu.  Jak ustawie z np dwa suby na połowę głośności to nie znaczy że w miejscu odsłuchu będą brzmiały identycznie. Jeden będzie trzeba pewnie trochę podbić albo wyciszyć żeby poziom db w miejscu słuchania był równy.  Zgraj sobie nawet byle jaką apke na telefon i dokonaj pomiaru. 

Ja np prawy sub mam o stopień niżej niż lewy i dopiero wtedy brzmią tak samo z kanapy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Nie, po prostu o jednolitą głośność z obu w miejscu odsłuchu.  Jak ustawie z np dwa suby na połowę głośności to nie znaczy że w miejscu odsłuchu będą brzmiały identycznie. Jeden będzie trzeba pewnie trochę podbić albo wyciszyć żeby poziom db w miejscu słuchania był równy.  Zgraj sobie nawet byle jaką apke na telefon i dokonaj pomiaru. 
Ja np prawy sub mam o stopień niżej niż lewy i dopiero wtedy brzmią tak samo z kanapy.
Aaaaa. Teraz jasne. Spróbuję. Tylko kabelki muszę dokupić jakieś. Dzięki za wytłumaczenie.
Lolo2 zapalił mi lampkę. Przecież mam poprzedni sub od Tagi. Chociaż na nim mogę sprawdzić czy wyczuję różnicę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
No ale jeśli masz jeden dobry sub na swój metraż który daje czadu, że łydki drżą to co poprawi ten drugi? Skręcamy dwa na minimum i cieszymy się że mamy parę? Jaka jest różnica? W czym? Pytam poważnie bo tego nie rozumiem jako laik. Bo piszecie że dwa to kolosalna różnica między jednym.
Tzn.
Jest tak .
Mówią że subwoofera nie da się usłyszeć lokalizacji.
Ja słyszę.
Jak masz możliwość ustawić jeden subwoofer w idealnym miejscu to może i jeden jest ok.
(Chociaż w specyfikacji THX zawsze były dwa subwoofery).

Jak masz dwa, to można je postawić po bokach i źródło pozorne wypada pośrodku,
dla mnie idealnie.

Dodatkowo likwiduje się niektóre mody pomieszczenia.
Niektórzy preferują jeden z przodu drugi z tyłu, co znowu inaczej wpływa na rozłożenie basu w pomieszczeniu.

Generalnie dwa subwoofery są po to żeby rozłożenie basu było bardziej wyrównane, nie po to żeby było głośniej.
No właśnie tak ja piszesz:
Jeśli nadal nie gra to albo są źle dobrane, albo źle ustawione albo akustyka słaba
To działa chyba w dwie strony. Jeśli wszystko jest źle to właśnie ten jeden dobrze dobrany nie gra. I nikt nic nie zmienia tylko dorzuca drugi sub. I wtedy jest poprawa dźwięku, basu. Ale może to było nie potrzebne. Czy ktoś kiedyś miał taki dylemat.
Tak jak piszesz, jeden subwoofer stawia większe wymagania do ustawienia go i do pomieszczenia. Dwa dają większą dowolność.
Ja nie mogę postawić subwoofera w miejscu dla niego idealnym, więc dwa subwoofery niwelują ten problem.
to nie ma nic do rzeczy, a właściwa kalibracja 1, 2 , 3, 4, 20, itd......
Ja miałem 4, Jak dla mnie tylko w parach.
2 lub 4.
1 i 3 u mnie nie hula dobrze.
Jak zwykle kończy się orgią teoretyczną specjalistów którzy to nawet 2 suby widzieli na fotkach u kogoś.  Stanowisko RAF77 jak na razie jest potwierdzone bo ćwiczył 2 ,3 jak i 4 suby a wy ? Szkoda gadać,  zero skromności.  I to jeszcze kto jak kto ale forumowy człowiek orkiestra Szopen znawca wszystkiego i niczego, litości.
Will66 skoro trzeci  nie z poziomu ampli żeby to miało ręce i nogi to czyli do tej pory jest bez rąk i nóg skoro są dwa skalibrowane z poziomu ampli ? 
Faktycznie 3 też miałem ale mi nie pasowało i dokupiłem 4tego
A potem wróciłem do dwóch ale dużych dwóch.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

(Konto usunięte)
2 godziny temu, subfan napisał:

Doznania opisane na podstawie najlepszego urządzenia pomiarowego czyli własnych uszu,  żadne wykresy i tabelki nie zastąpią tego,.

No i tutaj się różnimy diametralnie. nigdy nasze ucho nie będzie lepsze niż profesjonalny sprzęt pomiarowy obsługiwany przez specjalistę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Stelvio weź paragon i wymień jak nie będzie pasowało ale na oko jest ok.
To było w euro agd. Tam jest mały wybór. Jeszcze skoczę do MM zobaczyć. Na szczęście mam wszystko pod ręką.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

@HQ150Jeżeli liczą się dla Ciebie pomiary i wykresy a nie to co słyszysz to dlaczego składałeś suba DIY a nie kupiłeś gotowego , uznanego ale i drogiego na zaprojektowanie którego spędzono setki o ile nie tysiące godzin. ? 

I czy jest sens placic za kalibracje profesjonalna jezeli nie uslyszysz roznicy tyle ze wiesz ze ona jest w cyferkach ? 10groszy nie jest warty upgrade jeżeli nie mogę go usłyszeć. 

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

(Konto usunięte)
6 minut temu, subfan napisał:

Jeżeli liczą się dla Ciebie pomiary i wykresy a nie to co słyszysz

Zacytuj proszę gdzie coś takiego napisałem?

Napisałem tylko, że nasze uszy zawsze będę mniej doskonałe niż profesjonalny sprzęt pomiarowy obsługiwany przez profesjonalistę. Jeśli uda Ci się na własne uszy ustawić subwoofery lepiej niż zrobi to fachowiec ze sprzętem, to wtedy przyznam Ci rację. Ja się czegoś takiego nie podejmę, bo wiem, że za każdym razem moje nastawy nie będą miały nic wspólnego z profesjonalną kalibracją. I dopiero po profesjonalnej kalibracji każdy może się przekonać jak zmienił się dźwięk pomiędzy tym co ustawił na słuch a co jest po dobrze zrobionym DSP.

 

10 minut temu, subfan napisał:

dlaczego składałeś suba DIY a nie kupiłeś gotowego , uznanego ale i drogiego na zaprojektowanie którego spędzono setki o ile nie tysiące godzin. ? 

Znowu się mylisz. Miałem taki subwoofer. Jeden z najlepszych na rynku za 20000zł. I ten mój D.I.Y. ustawiony przez profesjonalistę nie da się nawet porównywać z tym drogim DD12.

Więc wiem o czym mówię bo miałem porównanie.

12 minut temu, subfan napisał:

I czy jest sens placic za kalibracje profesjonalna jezeli nie uslyszysz roznicy tyle ze wiesz ze ona jest w cyferkach ?

Słyszałeś kiedyś efekt profesjonalnej kalibracji?

Na 100% nigdy nie, bo czegoś takiego byś nie napisał. To jest kompletna bzdura.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

W glowie masz specjalny sprzet pomiarowy do odbioru dzwieku czy zwykłe uszy ?  Po co tracic czas i pieniadze i skupiac sie na czyms czego i tak nie bedziesz w stanie usłyszeć?  Wszystko ok i rozumiem pomiary itp ale nie planuje żadnej profesjonalnej kalibracji bo wiem że nie przełoży się na to ile za nią zapłaciłem,  innymi słowy jestem zadowolony z dźwięku w moim systemie i nie będę się doszukiwać na siłę bo dlatego uciekam do " kino domowe " od " stereo" gdzie to nawet podstawki pod kable mają wpływ na brzmienie i kwitnie tego rodzaju farmazono- patologia dla zarobionych snobo- idiotów. 

Nie twierdzę że kalibracja to ściama,  po prostu nie w każdych warunkach jest konieczna. 

Pewny jesteś czy twój dd dostawał by tak od DYI gdyby nie różniły się tak wielkością i mocą? Bo ja szczerze wątpię. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

(Konto usunięte)
15 minut temu, subfan napisał:

Po co tracic czas i pieniadze i skupiac sie na czyms czego i tak nie bedziesz w stanie usłyszeć? 

Kompletna bzdura. To słychać od razu. Pamiętam jak parę lat temu mieliśmy spotkanie forumowiczów u mnie w domu. Chyba z 8 osób z różnych części Polski ze swoimi sprzętami. Zaprosiliśmy też audiosynergię. Jak już naprzerzucaliśmy się zabawkami to on poprosił o chwilę czasu i pomierzył jakiś zestaw u mnie w pokoju i wprowadził tylko na dolny bas poprawki do playera i właczył jeszcze raz. Następnie przełączał nam bez DSP i z DSP. Każdy z forumowiczów był w lekkim szoku jak zmienił się dźwięk. A to były zestawy stereo z pasywnym basem normalnie w kolumnach. W aktywnych subach zmiany są dużo bardziej spektakularne.

Możesz zapytać forumowiczów np. @panerai_47 lub @Bobonerek. Też wtedy u mnie byli.

Zresztą była relacja na forum.

15 minut temu, subfan napisał:

innymi słowy jestem zadowolony z dźwięku w moim systemie i nie będę się doszukiwać na siłę

Rozumiem. Jestem jednak przekonany, że zmieniłbyś zdanie gdybyś choć raz usłyszał jakie są zmiany.

Edytowane przez HQ150
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
A jaki masz ? Jak nie ma sub1, sub2 to dajesz Y i łączysz dwa do jednego. 
Ale muszą być wtedy dwa identyczne, moim zdaniem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

@HQ150Skłamał bym gdybym napisał że mnie to zaciekawiło co napisałeś,  nie planuje profesjonalnej kalibracji czy czegoś takiego jak pisałem dźwięk mnie zadowala i jedynie co sprawdzę to właśnie Anti moda 2.0 i tyle w temacie. Możliwe że kalibracja mogła by coś zmienić ale to dopiero początek bo idzie za tym kupno ustroi i innych cudów które musisz zastosować żeby kalibracja wcześniejsza miała sens, możliwe przemeblowanie itp. Za dużo zachodu jak dla mnie .

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
44 minuty temu, HQ150 napisał:

No i tutaj się różnimy diametralnie. nigdy nasze ucho nie będzie lepsze niż profesjonalny sprzęt pomiarowy obsługiwany przez specjalistę.

mikrofon nie zna naszych przyzwyczajeń, nie wie co lubimy. Wielu słucha rezonansów i myśli że to jest ok.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Czyli jak dobrze rozumiem to do tych końcówek które są teraz w subie podłączam nowe kabelki ( pojedyńcze lub Y ) i jadę dalej do już dwóch subów? Nie ma znaczenia, że jeden wtyk jest biały drugi czerwony? Jadę od nich nowymi kablami.
W takim razie będzie potrzebna także nowa kalibracja systemu.
To napewo.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

(Konto usunięte)
9 minut temu, subfan napisał:

Możliwe że kalibracja mogła by coś zmienić ale to dopiero początek bo idzie za tym kupno ustroi i innych cudów które musisz zastosować żeby kalibracja wcześniejsza miała sens, możliwe przemeblowanie itp. Za dużo zachodu jak dla mnie .

I to rozumiem.

Nie pisz jednak jak poprzednio, że profesjonalna kalibracja to tylko cyferki i nic nie wnosi do dźwięku, bo na taką herezję niestety trzeba reagować.

Edytowane przez HQ150
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

Hq150 to nie wymierne ile kto jest w stanie zapłacić za małe, duże czy też ogromne zmiany w systemie a raczej jego brzmieniu. Ja podchodzę racjonalnie do całego zamieszania i naprawdę wolę jechać na narty niż wywalić 2 czy 3 koła np za delikatną zmianę brzmienia. Audio to moje hobby a nie sens życia i ma mnie cieszyć a nie spędzać sen z powiek i koszmary po nocach w których to goni mnie rezonans haha 

I tak jak wyżej chilluje się właśnie z Post Malone- beter now jako że nie wpadłem wcześniej na to że taki brzydki typ tworzy tak fajne i odprezajace kawałki:)))

Nachy falują bez kalibracji haha

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, subfan napisał:

Wracając do tematu pytam,jakie masz doświadczenie w dual sub lub więcej poza tym oczywiście co przeczytałeś na forum ? Jakie i ile subów sam posiadasz ?

Mam doświadczenia z 1,2 i 4 subami.

Dokonałem kilku instalacji na takich systemach. Zarówno kinowych jak i stereo.

W domu z racji obecnej sytuacji jest jeden. Będą dwa.

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Mam nadzieję że Stelvio też to zauważył:) popatrzyłem i coś tak właśnie nie teges .
Stelvio widział, a i tak kupił. Taki kurcze znawca. Sprawdził, nie pasuje. Bo i jak. Już oddałem.
Jak to mówią "Polacy nic się nie stało".
Z Internetu muszę zamówić jednak bo w tych molochach nie ma. Dzisiaj nici z tego.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem szczerze że nie wiedziałem że będzie taki problem ze znalezieniem tego adaptera Y. Jeden męski dwa żeńskie. Jak są to odwrotne. Masakra.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.