Skocz do zawartości
IGNORED

Subwoofer do kina domowego


Adi777

Rekomendowane odpowiedzi

17 godzin temu, subfan napisał:

To było do Ciebie miszczu. 

Oczywiscie Twoje ataki na mnie są już znane na tym forum. Pokazałeś nie raz jak nisko potrafisz zejść z kulturą. Wiedza zdobyta na forum przekładasz z mądralowanie i udzielanie się. Mam tylko nadzieje że nikt się nie nabierze na Twoje pseudo "porady". A że forum jest otwarte to jest tu miejsce na takie wybryki :) Dobrego dnia subfan.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, HQ150 napisał:

Miałem taki subwoofer. Jeden z najlepszych na rynku za 20000zł. I ten mój D.I.Y. ustawiony przez profesjonalistę nie da się nawet porównywać z tym drogim DD12.

Więc wiem o czym mówię bo miałem porównanie.

To błędny punkt widzenia. Ten DD12 nie jest wart 20 tys. i nigdy nie był, nawet gdy konkurencja kulała, choć mogli go na tyle wyceniać wariaci :) Na obecny czas byłby średnio opłacalny nawet gdyby kosztował 6 tys. Cenowo w Polsce na obecną chwilę rządzi SVS (jakość, jakość do ceny, moc). Żadne komercyjne suby  (nie liczę innych amerykańskich, niedostępnych w PL czy Europie) nie mają na chwilę obecną szans, odstają w jakości do ceny (pomijam te kosztujące > 20 tys.). Jakbyś chciał porównać swój subwoofer z komercyjnym w jakiejś sensownej, osiągalnej cenie to tylko z największym i najdroższym SVS (ten 16-calowy, 1.5kW). Ze swoim DIY wyszedłeś najlepiej i tak, bo to... DIY ;) Nawet jeśli wywaliłeś sporo kasy to jest trochę taniej od tego SVS a subwoofer jest z pewnością lepszy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość

(Konto usunięte)

@don111 tak się właśnie nieraz zastanawiałem nad tymi subami DIY i w sumie nie wiem do jakich wniosków to wszystko prowadzi . Chyba ludzie kupując " komercyjne" ale drogie np pb16 stawiają na wygodę w dużym stopniu skoro je w ogóle wybierają.  Za dużo ludzi na YT ma drogie komercyjne a nie DIY  . Mało jest za to filmów z subami DIY i nawet wzmianek o nich na forach. Wiem że tu można się pokusić o teorie w stylu " suby DIY są nie na rękę producentom i i są lepsze " ale jeżeli były by aż tak dobre to czemu ktoś woli wywalić 2,5k$ a nie skleić samemu tańszego i lepszego ?

Wiem ze w przypadku jankesów wygoda to ważny aspekt :)

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi też by się nie chciało samemu dłubać przy tym.

Aczkolwiek robię coś czego "normalny" człowiek zwykle nie robi.

Mianowicie, sam kawę wypalam w maszynce, którą sam zbudowałem.

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Gosc

(Konto usunięte)
35 minut temu, subfan napisał:

ale jeżeli były by aż tak dobre to czemu ktoś woli wywalić 2,5k$ a nie skleić samemu tańszego i lepszego ?

Bo jak ktoś samemu sobie coś ,, skleci'' to wiadomo co wyjdzie. Nędza. Wtedy lepiej iść do sklepu.

Żeby zrobić rewelacyjnej jakości subwoofer to trzeba mieć dużą wiedzę, doświadczenie, umiejętności i sprzęt. Dokładnie takie samo jak przy projektowaniu i wykonywaniu kolumn stereo plus jeszcze pomiar akustyki pomieszczenia i profesjonalna korekcja DSP. A to już mało kto jest w stanie ogarnąć samemu. 

Tak samo w stereo jedni kupują kolumny za dziesiątki tysięcy złotych a inni wolą zrobić to samemu lub zlecić komuś kto potrafi to zrobić. 

I masz wytłumaczenie dlaczego to są rzadkie przypadki.

Edytowane przez HQ150
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość

(Konto usunięte)

I problem przy ewentualnej sprzedarzy, mało kto orientuje się w markach cenionych w DIY .

Już sobie nie schlebiaj  bo wszyscy wiedzą że skorzystałeś z istniejącego projektu i praktycznie ktoś zrobił to dla Ciebie a nie sam do wszystkiego doszedłeś. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Gosc

(Konto usunięte)
15 minut temu, subfan napisał:

Już sobie nie schlebiaj  bo wszyscy wiedzą że skorzystałeś z istniejącego projektu i praktycznie ktoś zrobił to dla Ciebie a nie sam do wszystkiego doszedłeś. 

Nie skorzystałem z istniejącego projektu. Piszesz bzdury.

Jak masz dostęp do tego projektu to z przyjemnością się z nim zapoznam. Dawaj linka.

Natomiast prawdą jest, że nie robiłem tego sam. Od początku o tym pisałem. Ani moja wiedza ani sprzęt ani praktyka i umiejętności na to nie pozwalają. Nie wiem więc skąd bierzesz to ,, schlebianie''?

Co do ewentualnej odsprzedaży to oczywiście sytuacja jest inna niż przy zabawkach sklepowych, ale już sporo elektroniki i nawet kolumn D.I.Y. sprzedałem. Z mniejszą stratą niż przy zabawkach sklepowych, niektóre nawet z zyskiem. Tylko to wymaga zapoznania osoby zainteresowanej z tym jak to gra. Jak sprzęt jest zrobiony solidnie i przewyższa jakością porównywalne cenowo sklepowe sprzęty, to ze sprzedażą też ogromnego kłopotu nie ma.

Edytowane przez HQ150
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Gosc

(Konto usunięte)
13 minut temu, subfan napisał:

Ulepiłeś

Gdybym to robił sam to byłoby ulepione, ale tu poziom wykonania jest inny.

Zachowaj więc tego rodzaju określenia dla siebie, skoro nie masz bladego pojęcia o poziomie wykonania tego subwoofera. W innym temacie masz pretensje do 5z0p3n że wypowiada się mało pochlebnie o Klipschu, nie mając z nim do czynienia, a co robisz Ty?

Za wszelką cenę próbujesz dezawuować jakość mojego subwoofera a też go nie słyszałeś. Więc gdzie Twój obiektywizm? W przypadku Twojej osoby obowiązują inne standardy czy jak? Inni nie mogą w stosunku do Ciebie robić rzeczy które Ty sam stosujesz? 

 

Edytowane przez HQ150
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość

(Konto usunięte)

Rozumiem twoją flustracje bo trochę godzin przy nim spędziłeś i masz do niego osobiste podejscie,  takie twoje dzidzi można by powiedzieć.  Nie zgodzę się natomiast z jakimś astronomicznym wycenianiem takich konstrukcji jak to gdzieś widziałem ( nie wiem czy nie w twoim temacie ) . Czasy są takie że dawno by to ktoś podchwycił i mieli byśmy Studio 18 Hertz ( tyle że produkujące suby ) jeżeli były by tak miażdżące,  koszt materiału 7k a cena rynkowa 30k . 

Nie drwie z Ciebie w tym momencie absolutnie bo trzymam kciuki za takie zapędy ale w sensie majsterkowania i własnej inicjatywy a nie wspaniałości tego co ulepiłeś.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Gosc

(Konto usunięte)
5 minut temu, subfan napisał:

Rozumiem twoją flustracje

Opanuj się proszę. A i słownik by się przydał.

 

5 minut temu, subfan napisał:

a nie wspaniałości tego co ulepiłeś.

Po raz kolejny odmawiam odpowiedzi na tak prymitywnym poziomie. Nie zachęcisz mnie do kierowania w Twoim kierunku równie niewybrednych określeń. Jak Ci to tylko sprawia przyjemność to już jakiś plus z tej naszej ,, rozmowy'' jest.

Edytowane przez HQ150
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość

(Konto usunięte)

Krótko i na temat . Opisałeś sub i jego budowe już jakiś czas temu i sam przyznasz że nie dostałeś ode mnie żadnej wiadomości na priv dotyczącej jego budowy czy części użytych co mogło by wskazywać na moje głębsze zainteresowanie twoją konstrukcją,  dlaczego ? Bo mnie nie interesuje na tyle żeby coś w tym kierunku zrobić. 

Poza tym nigdzie nie napisałem że to badziewie czy coś w tym stylu , otoczka trochę jest wokół niego rozdmuchana i tyle.

29 minut temu, HQ150 napisał:

 dezawuować 

 

I to mi słownik potrzebny ? :)))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Gosc

(Konto usunięte)

Rozumiem. Jednak bądź uprzejmy nie wytykać komuś błędów językowych w słowie które jak widzę widzisz po raz pierwszy, bo wypada to naprawdę śmiesznie.

Gdybyś jeszcze był się w stanie zebrać na zwykłe przepraszam to pół biedy ale....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem co jest z tym gościem. Widzę że nie tylko ze mną wchodzi w konfikt. Do mnie to ma wyjątkowe wąty, ale niechęci do siebie to na każdym kroku szuka.

@don111 który SVS według Ciebie najlepiej oddaje stosunek cena jakość?

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, subfan napisał:

@don111 tak się właśnie nieraz zastanawiałem nad tymi subami DIY i w sumie nie wiem do jakich wniosków to wszystko prowadzi . Chyba ludzie kupując " komercyjne" ale drogie np pb16 stawiają na wygodę w dużym stopniu skoro je w ogóle wybierają.  Za dużo ludzi na YT ma drogie komercyjne a nie DIY  . Mało jest za to filmów z subami DIY i nawet wzmianek o nich na forach. Wiem że tu można się pokusić o teorie w stylu " suby DIY są nie na rękę producentom i i są lepsze " ale jeżeli były by aż tak dobre to czemu ktoś woli wywalić 2,5k$ a nie skleić samemu tańszego i lepszego ?

Wiem ze w przypadku jankesów wygoda to ważny aspekt :)

Subów DIY jest dużo. Wpisz sobie na YT  np Dayton ultimax. To akurat drogi i mało efektywny głośnik, można zrobić troszkę gorsze ale o znacznie lepszym stosunku jakość do ceny. Budowa suba to nie taka trudna rzecz. Kupujesz jakiś porządny głośnik 15 lub lepiej 18" o dobrej skuteczności. Do tego głośnika trzeba wyliczyć skrzynie w programie (lub poprosić kogoś z forum o symulację), znając jaki litraż obudowy i jaka konstrukcja. Wzmacniacz albo gotowy do tego z filtrami albo coś estradowego ale z pełnym pasmem na dole. Koszty wyjdą różnie - w zależności od tego jak wysoko celujesz. Na przebicie/dorównanie PB13 trzeba liczyć że taki sub DIY wyjdzie minimum 2,5 tys., PB16 to kolejny 1k minimum w górę. Wszystko to przy wyborze głośników/wzmacniacza o dobrej relacji cena/jakość. 

2 minuty temu, 5z0p3n napisał:

Nie rozumiem co jest z tym gościem. Widzę że nie tylko ze mną wchodzi w konfikt. Do mnie to ma wyjątkowe wąty, ale niechęci do siebie to na każdym kroku szuka.

@don111 który SVS według Ciebie najlepiej oddaje stosunek cena jakość?

 

Na pierwszy rzut oka - tanie i małe a bardzo mocne są suby zamknięte SB1000 czy SB2000, żeby osiągnąć takie zejście i SPL przy najniższym paśmie to trzeba by zastosować dużo większe suby innych marek. Im droższe tym większe i mocniejsze, trudniej im znaleźć konkurencję (np do 12" PB SVS konkurencją może być 15" Klipsch).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Gosc

(Konto usunięte)
47 minut temu, subfan napisał:

Za co mam Cię przepraszać?  Chyba po wczorajszym Cię jeszcze trzyma !

No to edukacji ciąg dalszy.

Przedtem Ci tłumaczyłem ,, trudne '' słowo a teraz zasady kulturalnego zachowania.

Jak komuś publicznie zarzucasz błędy językowe a później się okazuje,  że żadnego błędu językowego nie popełnił, tylko nie słyszałeś po prostu o tym słowie do tej pory, to powinieneś za to po prostu przeprosić.

I dodatkowo może u Ciebie na wsi normalną rzeczą jest, że sobotni alkoholizm jeszcze w niedzielę nie pozwala mieszkańcom na swobodne formułowanie myśli, ale nie u mnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, subfan napisał:

Dorownanie pb13 za 2,5 tys złotych?

A pb16 za 3,5 ? Wolne żarty. 

Mówimy o zakupie głośnika,  wzmacniacza , obudowy itp.

Mówimy o minimalnych kosztach. Buda z 500-700zł. Żeby dorównać PB13 to nie trzeba szukać cudów, większość głośników 15" z wysokiej półki i 18" ze średniej półki da sobie radę lepiej, tylko trzeba pamiętać aby głośnik był w miarę efektywny, żeby nie trzeba było stosować wzmacniacza o wielkiej mocy, tylko np 500W. Żeby przebić PB16 trzeba porządnej 18"stki i możliwe że mocniejszego wzmacniacza, więc tu koszty będą większe

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość

(Konto usunięte)

Zrobisz za 2,5 tys taki sub ? 

Pb13 ma opcję prasowania w 3 trybach , rozległe menu, lata na szczycie domowych subów a ty porownujesz do głośnika plus obudowa , tyle do szczęścia wystarczy ? A gdzie godziny projektowania ,testów i prototypów? Glosnik głośnikiem ale obudowie trzeba poświęcić trochę czasu i testów kilka trzeba odbyć żeby to miało ręce i nogi.

Czemu nie ma na rynku obecnie dostępnych subów robionych za 2,5 a sprzedawanych powiedzmy za 6 czy 7 skoro pb13 kosztował 10 ?

Czemu o takiej rewolucji nie słyszałem haha

Żeby przebić sub za 10k w polskich warunkach wystarczy 2,5 k więc ile kosztuje to w chinach gdzie pb13 jest produkowany ?  Czemu tak odkrywcze teorie rodzą się w Polsce na forum i nikt na tym fortuny nie zarobił? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość

(Konto usunięte)

Gość z YT , Youthman testował nie jedną 18" ale po dwie na sub i mimo to wybrał pb16, ciekawe dlaczego ? No i czy w pogoni za jakością nie wpadł by na DIY gość z jego budżetem?

 

Idąc tym tropem takiego mono plus od BK można przebić za 700zl 

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Monolith ma parametry zbliżone do PB12 Plus. Budowa suba DIY wyjdzie powyżej 1.5k. Sam panel wzmacniacza 300W to minimum 500zł, głośnik też minimum 500zł, obudowa itd.  Najtańsza opcja to Dayton Classic 15" lub 18", wysoka skuteczność - 300W mu styknie. Budując takiego  suba zmieścisz się w około 2-2,5 tys. zł.  Wydajność 18" tego Daytona będzie zbliżona do PB13. Do wydajności PB16 trzeba by kupić Dayton serii HO 18" (ok 1500zł sam głośnik) i wzmacniacz z 1000W. Do 4k spokojnie do ogarnięcia.

22 minuty temu, subfan napisał:

Gość z YT , Youthman testował nie jedną 18" ale po dwie na sub i mimo to wybrał pb16, ciekawe dlaczego ? No i czy w pogoni za jakością nie wpadł by na DIY gość z jego budżetem?

Mówisz o Power Sound czy o innych subach 18"  ? DIY z tego co wiem nie testował, jak ma kasę to po co mu DIY, to nie biedny Polak co kombinuje :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Marcinos89

(Konto usunięte)

Don111

 

widze ze dobrze to ująłeś „ Tylko My Polacy Kombinujemy” bo nas nie stać i tyle, ale tak naprawdę ja wole kupić mały sub porządnej firmy niż jakiś tam daytony... i samemu się pier...lić z obudowa, strojeniem, wykończeniem, wzmacniacz (kolejny klocek) itp.  

Malo tego za każdym razem jak będę chciał coś przestawić czy cuś będę musiał wzywać na nowo kogoś kto mi to skalibruje a tak mikrofon apka i jadę z koksem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, subfan napisał:

Testował właśnie s3611 na dwóch 18 każdy. 

O monolith jeżeli już to czytałem że jest prawie dobry jak pb2000 z mniejszą kasę bo porównanie do pb12 plus 800w i 60kg jest nie na miejscu .

Pisałeś o Monolith Plus zdaje się, a to mocniejszy kloc. Tak czy inaczej kilogramy nie mają takiego znaczenia. Mój SVS PC12+ waży tylko 20kg, teraz doceniam że mogę go objąć i przestawić bo Monolitha aktualnie też ostatnio przenosiłem, ciężki kloc - ok 40kg i nieporęczny, ledwo jestem w stanie sam go podnieść.  Bas na mniejszej wadze nie cierpi. Z tego co widzę to PB2000 waży "tylko" 28kg, jeśli już walczymy na kg, tyle co mój mniejszy BK XXLS400 ;)

Co do tego gościa z YT - on kupił 2x PB16 a na testy dostał miesiąc później te S3611, nie wiadomo co by było gdyby nie kupił wcześniej SVS. Recenzje SVS i S3611 na zasadzie - mówimy tylko dobrze, żeby nikogo nie skrzywdzić. Unikał stwierdzenia który grał lepiej dla niego, ale pomiary pokazywały dużą przewagę S3611 na jego testach z miernikiem. Także w kwestii SPL nie ma wątpliwości który jest mocniejszy, nie wiadomo jednak jak z jakością, szybkością basu itd, tego się nie pomierzy. 

37 minut temu, Marcinos89 napisał:

Don111

 

widze ze dobrze to ująłeś „ Tylko My Polacy Kombinujemy” bo nas nie stać i tyle, ale tak naprawdę ja wole kupić mały sub porządnej firmy niż jakiś tam daytony... i samemu się pier...lić z obudowa, strojeniem, wykończeniem, wzmacniacz (kolejny klocek) itp.  

Malo tego za każdym razem jak będę chciał coś przestawić czy cuś będę musiał wzywać na nowo kogoś kto mi to skalibruje a tak mikrofon apka i jadę z koksem...

Daytony to jeden z najbardziej cenionych producentów głośników w USA ;)

Nie pisałem  o skomplikowanym subie jaki ma HQ150 tylko o budowie typowego, prostego subwoofera który po prostu ma możliwości duże (bez bajerów w stylu kalibracji). Przy budowie suba sam się z tym nie pierdzielisz. Kupujesz głośnik, wyliczasz w programie optymalną obudowę - strojenie, to wszystko. Obudowę zlecasz, wymiary otworów podajesz na rury bas reflex, panel wzmacniacza i głośnik. Składasz, podłączasz i gra.  Gra jest warta świeczki przy tak dużych oszczędnościach moim zdaniem, no i masz satysfakcję ;) Ale z drugiej strony nie każdy ma takie wymagania, żeby od razu bawić się w DIY. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość

(Konto usunięte)

Sporo to wszystko uprosciles @don111 . Przy takich opisach transplantacja serca to otwarcie pacjenta , wsadzenie serca i zaszycie pacjenta hmm sam bym to mógł zrobić teoretycznie więc dlaczego nie robię?

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Marcinos89

(Konto usunięte)
25 minut temu, don111 napisał:

 

Daytony to jeden z najbardziej cenionych producentów głośników w USA ;)

Nie pisałem  o skomplikowanym subie jaki ma HQ150 tylko o budowie typowego, prostego subwoofera który po prostu ma możliwości duże (bez bajerów w stylu kalibracji). Przy budowie suba sam się z tym nie pierdzielisz. Kupujesz głośnik, wyliczasz w programie optymalną obudowę - strojenie, to wszystko. Obudowę zlecasz, wymiary otworów podajesz na rury bas reflex, panel wzmacniacza i głośnik. Składasz, podłączasz i gra.  Gra jest warta świeczki przy tak dużych oszczędnościach moim zdaniem, no i masz satysfakcję ;) Ale z drugiej strony nie każdy ma takie wymagania, żeby od razu bawić się w DIY. 

Na temat diy coś wiem bo sam kiedyś sobie cos tam dłubałem jak miałem 13-16 lat, co prawda kupowałem głośniki bez żadnych parametrów w sklepie( tanie jak barszcz 30cm za 120zl) i sam robiłem obudowy co prawda z płyt wiórowej po meblach ale się bawiło i zajefajnie było bo nigdy się nie udało idealnie zrobić za pierwszym razem wiec dla jednego głośnika potrafiłem zrobić 5-6 obudów po to by dostroić na ucho... heh taka zajawkę miałem za młodego...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 13

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.