Skocz do zawartości
IGNORED

Subwoofer do kina domowego


Adi777
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Gosc

(Konto usunięte)
10 minut temu, subfan napisał:

A twoj ulep najlepszy na swiecie , amen .

Smutne jak na sile chcesz udowodnic wspanialosc swojego suba hejtujac tak zacne i uznane suby jak SVS.

Odwal się ode mnie wreszcie!

Ani słowem nie wspomniałem o swoim subwooferze, nie ma on tutaj nic do rzeczy. Ty to robisz non stop.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

Ty no jak opisuje usterkę gwarancyjną która nie powinna mieć miejsca to pisze do producenta że jest uszkodzony . Jeżeli myślę o tym szczerze to mam gratisowy sub którego mogę używać z trzema portami zamkniętymi lub tylko jednym i wtedy jest idealny a w modzie otwartym trzeba to pchnąć do maximum żeby tą usterkę wychwycić.  Teraz rozumiesz ? A I dzięki za odwiedzanie klubu , widać że sympatyzujesz z svs ale nie wiem po co reszte wymyślasz. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

O kolumnach się nie wypowiadam bo nie słyszałem,  ja to nie Szopen . Tyle co mogę powiedzieć to że są cholernie drogie , tzn seria Ultra. 

Az takim fan boyem nie jestem zeby miec cisnienie na wszystko z svs . Jestem bardzo zadowolony z setu klipscha i to bardzo .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Marcinos89

(Konto usunięte)

Ja słyszałem ale nie porównywałem bez pośrednio, mam teraz okazje porównać w sobotę svs premium i b&w 700 i może będą mieli suby 16ultra to sprawdzę czy te zjawisko w filmikach na YouTube ma miejsce czy nie. A będę w siedzibie 

https://www.grobi.tv/search?sSearch=svs

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chętnie zamienię swojego SVS PC12+ na tego "uszkodzonego" PB16 lub PB13. Mój nie furkocze ale i tak bym zamienił ;) 

A tak na poważnie to na tym utwirze jest moment bardzo niskiego basu, z okolicy 10hz. Ciężko żeby rozkręcony na maxa subwoofer z otwartymi wszystkimi portami (najwyższe strojenie na chyba 20hz, z najbardziej stromym spadkiem SPL poniżej tej częstotliwości ) dał radę to czysto odtworzyć bez furkotania bas refleksów albo dużego spadku SPL, gdzie może być słychać ruch głośnika. Nawiasem mówiąc ruch głośnika jest cały czas słyszalny tylko jest zagłuszany przez dźwięk.  Tam doszło do częstotliwości gdzie membrana pracowała przy tak dużym obciążeniu/wychyleniu i niskich częstotliwościach, (strzelam że 10-15hz - co przy otwartych wszystkich portach dało duży spadek SPL) że ten dźwięk jej ruchu przewyższył to co jest w utworze. Otwarte 3 porty i ustawienie na 20hz to moim zdaniem porażka.  U mnie jest super zejście przy zamkniętej obudowie (12hz), ewentualnie przy 1 (na 3) otwartym porcie (strojenie 16hz z zejściem i mocniejszym kopem), przy itwartych 2 lub 3 pirtach jest za dużo dudnienia, za słabe zejście.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez don111
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Marcinos89

(Konto usunięte)
19 minut temu, don111 napisał:

Chętnie zamienię swojego SVS PC12+ na tego "uszkodzonego" PB16 lub PB13. Mój nie furkocze ale i tak bym zamienił ;) 

A tak na poważnie to na tym utwirze jest moment bardzo niskiego basu, z okolicy 10hz. Ciężko żeby rozkręcony na maxa subwoofer z otwartymi wszystkimi portami (najwyższe strojenie na chyba 20hz, z najbardziej stromym spadkiem SPL poniżej tej częstotliwości ) dał radę to czysto odtworzyć bez furkotania bas refleksów albo dużego spadku SPL, gdzie może być słychać ruch głośnika. Nawiasem mówiąc ruch głośnika jest cały czas słyszalny tylko jest zagłuszany przez dźwięk.  Tam doszło do częstotliwości gdzie membrana pracowała przy tak dużym obciążeniu/wychyleniu i niskich częstotliwościach, (strzelam że 10-15hz - co przy otwartych wszystkich portach dało duży spadek SPL) że ten dźwięk jej ruchu przewyższył to co jest w utworze. Otwarte 3 porty i ustawienie na 20hz to moim zdaniem porażka.  U mnie jest super zejście przy zamkniętej obudowie (12hz), ewentualnie przy 1 (na 3) otwartym porcie (strojenie 16hz z zejściem i mocniejszym kopem), przy itwartych 2 lub 3 pirtach jest za dużo dudnienia, za słabe zejście.

No widzisz nie mogłeś tak od razu odpowiedzieć na mój wcześniejszy post... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktore nosniki sygnalu muzycznego przenosza 10Hz?

CD zaczyna sie od 20Hz

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez xajas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, xajas napisał:

Ktore nosniki sygnalu muzycznego przenosza 10Hz?

To jedno. Drugie to który sprzęt jest to wstanie zagrać. Taki PB16 to przeczuwam że zejdzie do 20 HZ co i tak jest rewelacyjnym wynikiem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko dla dopełnienia tego obrazu trzeba powiedzieć że mówimy o 20hz z liniowym  spadkiem przy najwyższym strojeniu. W najniższym zejdzie w okolice 13hz, prawie liniowo. A słyszalnie na pewno pod 10hz. To są nierealne wartości dla największych subwooferów marek wszystkomających w ofercie (od kolumn, przez inne rzeczy) . Te najczęściej nie zejdą liniowo do nawet 25hz a o 20hz mogą pomarzyć, (co najwyżej przy minimalnym SPL - czyli coś tam przy tej wartości słychać).   To tak apropo prawdziwych wartości a nie danych technicznych zmyślonych przez producenta. 

 

9 minut temu, 5z0p3n napisał:

To jedno. Drugie to który sprzęt jest to wstanie zagrać. Taki PB16 to przeczuwam że zejdzie do 20 HZ co i tak jest rewelacyjnym wynikiem.

 

22 minuty temu, Marcinos89 napisał:

No widzisz nie mogłeś tak od razu odpowiedzieć na mój wcześniejszy post... 

To nie wyklucza tego o czym pisałem poprzednio. Nadal to tylko próby wyjaśnienia przypuszczeń, bo filmików z youtube nie można brać do końca na poważnie. A niektórzy na ich podstawie próbują wysnuwać tak bzdurne wnioski, że ręce opadają. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, don111 napisał:

A słyszalnie na pewno pod 10hz.

Ale jak słyszalnie?

Skoro już nastolatkowie słyszą do 30HZ osoby starsze wciąż witalne jeszcze więcej.

Rozumiem że to zejście jest potrzebne także dla doznań odczuwalnych :D

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja na próbę postawiłem jeden subwoofer pośrodku, pół metra przed centralnym.

No powiem, że jest lepiej. Więcej basu.

Niż jak stał w rogu.

W sumie żona bardzo nie krzyczy, to narazie tak zostanie.

Jak będę film na projektor włączał to dam dwa na środku, obok siebie, zamiast w rogach.

Muszę im tylko górę odkleić tym czarnym velvetem, żeby światła nie odbijały.

 

Jak by tak miał stać, na środku to jeden wielki subwoofer śmiało można kupować.

Tylko kto sobie może pozwolić na takiego kloca na środku pokoju

 

Ps.

Ooooo, pochwaliłem się za wcześnie, już mi pokazała, że ten klocek, to na bok wyjazd

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

 

Tu jest szybszy punktowy bas , zaraz będzie z trochę niższym i lekko trapowym.  Różnica słyszalna a raczej odczuwalna.  Tu jest z trzema portami otwartymi ale będę używał z jednym zatkanym dla najniższego odtwarzania bo natężenie jest wystarczające, koszulka ciała prawie nie dotyka . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

Tiaa? To podłącz to pod słuchawki z łaski swojej.

Ogólnie chodzi o komiczne filmiki które ktoś wczoraj wrzucił z przesterowanymi subami które nagrywajacy ustawił na max wychylenie a tu masz wychylenie w całkowicie wystarczającym natężeniu .  

Popatrz też na szybkość pracy w pierwszym video pamiętając o tym że to suby bas refleks z otwartymi wszystkimi portami.

Chodzi o sam ruch membrany no ale jak zwykle jakieś uszczypliwosci muszą się pojawić.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak. Te filmiki co najwyżej pokazują ruch membrany. Mikrofon w telefonie i YT robią resztę tak że słuchając tego można wręcz nie kupić z powodu rozczarowania. 

Ale takich filmików na YT są miolony. I ktoś to ogląda. Uwierzcie ludzie na prawdę na tej podstawie wybierają sprzęt. Przykre.  

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie, jedyne co można zobaczyć to ruch membramy. Pisanie tu o niskim, czy chrapliwym basie, to naprawdę nie na miejscu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Teraz, subfan napisał:

I o nic innego mi nie chodziło. Nawiązać chciałem do tych furkoczących subów i różnicy w wychyleniu które jest całkowicie wystarczające a tym co powoduje jakieś piardy i dziwne dźwięki ( niemożliwe ustawienie do normalnego oglądania filmów) 

Nie no lubisz się nimi chwalić po prostu. I nie wiedzę w tym nic złego. Po prostu piszemy że nie słyszymy z tych filmów tego o czym piszesz.....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.