Skocz do zawartości
IGNORED

Subwoofer do kina domowego


Adi777
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

5 godzin temu, STELVIO napisał:

to pomyślałem j o drugiej 112. 

pamiętaj, ze ustawienie sub’a to nie jest tam gdzie pasuje i nie przeszkadza w codziennym użytkowaniu pomieszczenia. De facto wynika to z akustyki pomieszczenia, a najlepiej z pomiarów...... i to samo dotyczy drugiego sub’a :) plus odpowiednie zintegrowanie/kalibracja z reszta systemu. I wtedy faktycznie jest fan :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez will66
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem teoretycznie na to przygotowany. Może profesjonalnej kalibracji robić nie będę ale trochę po ziemi się począgam i posłucham gdzie lepiej słychać.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Ale prawda jest taka,że jak go dzisiaj wypakowałem i ustawiłem to pomyślałem już o drugiej 112. To jest nie normalne.
Normalne, normalne

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
44 minuty temu, subfan napisał:

dual sub jest ze 3-4 razy lepszy niż pojedynczy

Jak je ustawiles?

- Dwa z przodu ze zgodna faza

- Jedn z przodu i jeden z tylu, ale z odwrotna faza

- ...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kto przy zdrowych zmysłach stawia pralki w salonie?! :P 

a tak serio, to zacnie się prezentują. Nawet ten centralny wygląda przy nich jak zabawka, a wiem, z jakim rozmiarem w jego przypadku mamy do czynienia 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, subfan napisał:

Stoją tak , zgodna faza. Nie słyszałem żeby ktoś ustawiał z inną fazą.

 

Jesli stawiasz po przeciwnych stronach, to Tylko jeden (tylny) ma odwrocona faze w stsunku do przedniego.

To kwestia wyboru/priorytetu:

- maxymalny poziom basu  (dwa z produ)

- jakosc/kontrola basu (po przeciwnych stronach)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

Jest dobrze jak jest i nie będę zmieniał ustawienia. Jak dojdzie pb4000 , będę pytał czy mógłbym go upgradować za doplatą do pb16 ultra. Pod tym względem właśnie cieszy mnie wymiana pb13 na nowy pb4000 tzn oszczędność przy ewentualnej wymianie na pb16 ultra. Pb13 i pb4000 poza apką na smartfona i przednim wyświetlaczem mało się różnią mimo 200W rms więcej ale w moim przypadku zarobiłem 3 tyś na wymianie .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam ustawione swojego Focal'a SW800V na minimum bo już za dużo daje basu, a tu takie dwie bomby, kurcze to wszystko łatwo się zgrywa?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Kolumny: Monitor Audio PL500II oraz Franco Serblin Accordo Essence ::: Wzmacniacz: VTL MB 185 Series 2 Monoblock ::: PRE: Lamm LL2.1 :: DAC: DIY by Pan Waldemar + Audiobyte Black Dragon ::: IC: Audioquest SKY DBS 72V, Van Den Hul The D-102 III XLR Głośnikowe: Transparent Audio Reference 2x4m, Coaxial: Apogee Wyde Eye + WBT Nextgen 0110Cu::: Zasilające: Shunyata Sidewinder + 4x Wireworld Aurora 7.2, Ekran: Adeo Velvet 135" Projektor:JVC X7900/RS540 4K::: Amplituner:Onkyo TX-RZ50 + NAD M25 + NAD C352 Kolumny Dolby Atmos 7.4.2: Monitor Audio PL500II (front) ,Franco Serblin Accordo Essence (boki) Focal Chorus 806(tył, sufit), Monitor Audio PLC3500II (centralny), 4x SW800V (Subwoofer)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem kalibrację. Po ustawieniu głośności na połowę wyszło -12db. Zmieniłem moc na1/4 i po drugiej kalibracji wyszło-4,5db. Oglądając film z dobrymi efektami musiałem podkręcić gdzieś na godz 10/11. Czyli znowu prawie na pół. Inaczej basu nie było. Gdzieś wyczytałem że po kalibracji sub powinien być jak najbliżej 0. Czy to prawda? Czy coś źle zrozumiałem? Czy lepiej jak wszystkie kolumny po kalibracji mają podobne wyniki? Ogólnie jak na początek i tak widzę sporą różnicę na plus. Jest dokładny w punkt. Nie wariuje nie gubi się przy akcjach. Myślę że może być jeszcze lepiej. Ale i tak jestem zadowolony.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak to już bywa z tymi kalibracjami, a własnymi preferencjami. Ale

23 minuty temu, STELVIO napisał:

Zmieniłem moc na1/4 i po drugiej kalibracji wyszło-4,5db. Oglądając film z dobrymi efektami musiałem podkręcić gdzieś na godz 10/11.

w tej sytuacji nie podkręcałbym sub'a, tylko poziom w samym ampli. Inna kwestia, że dałeś raptem na 1/4, kalibracja i tak ucięła moc kanału, a Twoje wrażenia są i tak w niedosycie. W jakim miejscu pomieszczenia ustawiłeś sub'a?

27 minut temu, STELVIO napisał:

Czy lepiej jak wszystkie kolumny po kalibracji mają podobne wyniki?

Lepiej, jak kolumny po kalibracji są spójne w brzmieniu, dźwięk sprawia wrażenie jednolitej przestrzeni i siedząc w miejscu odsłuchu masz poczucie, że dźwięk po równo otacza Cię z każdej strony. Nie przejmuj się "cyferkami". Inna kwestia, że kalibrację są różnej jakości, więc czasem warto coś dodać i kosmetycznie zmienić od siebie (jeżeli faktycznie jest taka potrzeba, bo któryś kanał wychodzi przed szereg), ale żeby na siłę zrównywać kanały - nie ma to żadnego sensu.

Jakiś czas temu po zmianie centralnego na 450C od Klipscha, starego centralnego, też od Klipscha, ale nie dużą popierdółkę, na próbę i z ciekawości umieściłem z tyłu, jakiś metr za plecami, tworząc oszukane 7.1 (w zasadzie 6.1). Po kalibracji 450C dostał skalę -9.0, gdzie tylny dostał kilka kresek na plusie. To tak w ramach ciekawostki, że takie różnice mają prawo wyjść, jeżeli same kolumny różnią się od siebie mocą, skutecznością i charakterystyką brzmienia 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w tej sytuacji nie podkręcałbym sub'a, tylko poziom w samym ampli. Inna kwestia, że dałeś raptem na 1/4, kalibracja i tak ucięła moc kanału, a Twoje wrażenia są i tak w niedosycie. W jakim miejscu pomieszczenia ustawiłeś sub'a?

Tego nie wiedziałem. Czyli jak kolumny mają wyniki na poziomie 6,5/8,5 to sub też tyle może mieć? Sub stoi prawie na środku pod tv.884d01e6215913991c4c567188018a35.jpg7f7231e82037fdf3ef13fa7e32624a89.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, STELVIO napisał:

Po ustawieniu głośności na połowę wyszło -12db. Zmieniłem moc na1/4 i po drugiej kalibracji wyszło-4,5db. Oglądając film z dobrymi efektami musiałem podkręcić gdzieś na godz 10/11. Czyli znowu prawie na pół. Inaczej basu nie było

Albo robisz kalibrację automat albo robisz ręcznie: jedno z dwoch....grzebanie w parametrach po kalibracji z reguły rozsypuje to co co zrobił algorytm. Wartości po kalibracji nie musza koniecznie bliskie zeru (u mnie w pomieszczeniu kina domowego z pełna adaptacja akustyczna, wyniki są na poziomie +/- 1 dB), a jedynie wskazują na ustawienie kolumn w akustyce pomieszczenia w zakresie +/-12db. Nie wiem jak Denon, którego posiadasz, ale często w ampli jest opcja ustawienia sub’a na 75dB przed kalibracja. 

System kalibracji powinien dobrać parametry w ten sposób abyś później w miejscu odsłuchu/ oglądania filmów miał referencyjny poziom dzwieku w jaki ścieżka dźwiękowa została nagrana - po kalibracji do ogladania filmow ustawiasz poziom głośności na „0” w skali relatywnej lub „80” w skali absolutnej; często ampli wyświetla to na ekranie. Tak powinno być w założeniu, ze pomieszczenie akustycznie jest ok i kolumny są rozstawione wg schematu w jakim system pracuje, np. 5.1, 7.1, itd. 

Ja u siebie w ten sposób oglądam filmy o nie ma problemu typu, ze jest za głośno lub za cicho....

Co do sub’a, to proponuje ostudzić emocje i na razie skup sie na tym jednym dziecku, które masz :) Proponuje ustawić go na środku ściany, przesuwając szafkę z ampli i skalibrować w tej pozycji bez grzebania w parametrach - potestuj i pobaw sie. 

Co do drugiego sub’a na frontowej ścianie, patrząc na ustawienie na zdjeciu, to nie widze sensu. Jest wąsko, a fronty tez powinny stać szerzej. Dokładając drugiego sub’a stworzysz ścianę dzwieku; nogawki w spodniach bedą furkotaly od basu , jednak jego jakość bedzie kiepska (cos jak słoń w składzie porcelany:))  

W ogóle pomieszczenie jest „twarde”, gołe sciany, a te dwa wysokie meble w rogach nie pomagają, bo mogą wpadać w rezonans, dokładając swoją „ścieżkę melodyczną”.  Reasumując: jeżeli drugi sub to na tylniej ścianie, tez na środku. 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mniej więcej to jak ustawić kolumny to wiem. Docelowo fronty będą szeroko bo zniknął szafy. Będzie tylko szafka RTV. Sub, central i fronty na przedniej ścianie. Płytki gipsowe, na podłodze pojawi się jakiś grubszy dywan. I może coś tam jeszcze dorzuce. Ale to później niż wcześniej. Zrobię jeszcze raz kalibrację teraz. Jak będzie ok to nie będę nic ruszał. Sub volume na połowę. Jak wyjdzie po kalibracji -12db a reszta kolumn -6/8 db to sprawdzę jak to sobie radzi.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

że was uszy nie bolą, przecież wasze ustawiania i pomieszczenia to jest akustyczna masakra.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez fetek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
że was uszy nie bolą, przecież wasze ustawiania i pomieszczenia to jest akustyczna masakra.
 
Nie ma wyjścia kolego. Pokój dzienny razem z teoretyczną salą kinową.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ciężko to czasem połącyzc, ale jakieś panele czy dywanik by sie przydał bo gołe ściany i tyle basu? Nie wiem jak wielkie to pomieszczenia, ale kurcze tak jak wspomniałem na moim focalu SW800V w 30m2 to minimum ustawienia, aby nie psuło efektu. Lubię niski głęboki bas, ale aby nie odstawał od innych częstotliwości. Połączenie 13" wooferów z 16cm midem to chyba lekka przesada.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Kolumny: Monitor Audio PL500II oraz Franco Serblin Accordo Essence ::: Wzmacniacz: VTL MB 185 Series 2 Monoblock ::: PRE: Lamm LL2.1 :: DAC: DIY by Pan Waldemar + Audiobyte Black Dragon ::: IC: Audioquest SKY DBS 72V, Van Den Hul The D-102 III XLR Głośnikowe: Transparent Audio Reference 2x4m, Coaxial: Apogee Wyde Eye + WBT Nextgen 0110Cu::: Zasilające: Shunyata Sidewinder + 4x Wireworld Aurora 7.2, Ekran: Adeo Velvet 135" Projektor:JVC X7900/RS540 4K::: Amplituner:Onkyo TX-RZ50 + NAD M25 + NAD C352 Kolumny Dolby Atmos 7.4.2: Monitor Audio PL500II (front) ,Franco Serblin Accordo Essence (boki) Focal Chorus 806(tył, sufit), Monitor Audio PLC3500II (centralny), 4x SW800V (Subwoofer)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

No widzisz kivlov są i tacy co 18" łączą z 16cm haha co to za technika tym razem i o co chodzi ? Jak bas ma nie odstawać od innych częstotliwości? Jeżeli jest wybuch to co za realizator dźwięku dołoży ścieżkę dźwiękową i natężenie dźwięku jak przy rozmowie dwóch osób czy piardu komara? Co wy majaczycie w ogóle?  Jak ci pasuje i wystarczy sub focala w 30m to nic tylko gratulowac , kasę na subach zaoszczedzisz:))

Fetek napisałeś w liczbie mnogiej :

2 godziny temu, fetek napisał:

że was uszy nie bolą, przecież wasze ustawiania i pomieszczenia to jest akustyczna masakra.

 

o jaką akustyczną masakre ci chodzi? Słyszałeś kiedyś w życiu dobrego suba ? O jakim bólu uszu ty piszesz ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
43 minuty temu, subfan napisał:

o jaką akustyczną masakre ci chodzi? Słyszałeś kiedyś w życiu dobrego suba ? O jakim bólu uszu ty piszesz ? 

i po jaką cholerę ta wycieczka ?

nawet najlepszy sub w twardym pomieszczeniu zagra słabo, z resztą nie bez powodu masz dwa. W Twoim przypadku to kolosalny przerost formy nad treścią, zwłaszcza że amplituner nie ogranie ich kalibracji, liczy się całość nie tylko bas. Dużo nie znaczy dobrze.

BTW: w Twoim przypadku faktycznie TV

2 godziny temu, kivlov napisał:

ale jakieś panele czy dywanik by sie przydał bo gołe ściany i tyle basu? Nie wiem jak wielkie to pomieszczenia

20mkw z tego co pamiętam, basu jest mało dlatego trzeba koksować.

15 godzin temu, STELVIO napisał:

Tego nie wiedziałem. Czyli jak kolumny mają wyniki na poziomie 6,5/8,5 to sub też tyle może mieć? Sub stoi prawie na środku pod tv.

ustaw na ucho, tak by Ci odpowiadało. To podstawowa kalibracja ustawiająca tylko poziom głośności basu w pewnych zakresach będzie za mało w innych za dużo, musisz znaleźć kompromis. Dobre amplitunery mają EQ od 20hz i tam można się bawić ale tutaj warunkiem jest dobry mikrofon i spory zapas mocy na subie, słabe po prostu się skończą a fizyki i tak nie oszukasz ale czasem zmiana 1/2db robi robotę.

2 godziny temu, STELVIO napisał:

Nie ma wyjścia kolego. Pokój dzienny razem z teoretyczną salą kinową. emoji6.png

jak usuniesz szafy to będziesz miał trochę miejsca, zrób coś w rogach zobaczysz że będzie dużo lepiej a wygląd nie ucierpi.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez fetek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

Wybacz fetek ale nie będę pytał kogoś jak mam słuchać muzyki czy filmy oglądać . Twoje priorytety mnie naprawdę nie interesują i to co dla Ciebie w kinie się liczy. Odwiedź kogoś kto ma choć jeden duży sub a zobaczysz o czym pisze a mam ich dwa żeby było miodniej a nie ze względu na twarde pomieszczenie.  Wnioskuje że twoje nastawienie to zwykła zazdrość lub po prostu nieznajomość wysokiej jakości subów jakiej jeszcze nie słyszałeś a próbujesz krytykować i sprawy nawet sobie nie zdajesz jakie brednie wypisujesz . 

Mniemam że u Ciebie przy projekcji najlepszego filmu akcji można się zdżemnąć lub usnąć po prostu z nudów. 

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Marcinos89

(Konto usunięte)

Subfan jaka cześć polski ?? Jeżeli nie daleko to może jest możliwość wpaść obejrzeć film na tych monstrach... oj wiem co tam się może wyprawiać podczas seansu... innymi się nie przejmuj, zazdroszczą tak samo jak ja miałem R-115SW Klipsch i chciałem drugiego kupić...

ja jestem z Rawicza woj. Wielkopolska

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SVS to muszą robić mega miazgę, ale no Ci powiem, że nick masz odpowiedni. Nie wiem co tam się musi dziać podczas seansu w jakimś mocnym filmie akcji. Ja niestety jestem z tych osób co ponad wszystko cenią sobie stereo i dlatego trochę inaczej podchodzę do słuchania dźwięków w filmie. Najważniejsze jest, aby się podobało. Co do odstawania dźwięku to niestety mnie nie zrozumiałeś.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Kolumny: Monitor Audio PL500II oraz Franco Serblin Accordo Essence ::: Wzmacniacz: VTL MB 185 Series 2 Monoblock ::: PRE: Lamm LL2.1 :: DAC: DIY by Pan Waldemar + Audiobyte Black Dragon ::: IC: Audioquest SKY DBS 72V, Van Den Hul The D-102 III XLR Głośnikowe: Transparent Audio Reference 2x4m, Coaxial: Apogee Wyde Eye + WBT Nextgen 0110Cu::: Zasilające: Shunyata Sidewinder + 4x Wireworld Aurora 7.2, Ekran: Adeo Velvet 135" Projektor:JVC X7900/RS540 4K::: Amplituner:Onkyo TX-RZ50 + NAD M25 + NAD C352 Kolumny Dolby Atmos 7.4.2: Monitor Audio PL500II (front) ,Franco Serblin Accordo Essence (boki) Focal Chorus 806(tył, sufit), Monitor Audio PLC3500II (centralny), 4x SW800V (Subwoofer)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
17 godzin temu, STELVIO napisał:

 

Zrobiłem kalibrację. Po ustawieniu głośności na połowę wyszło -12db. Zmieniłem moc na1/4 i po drugiej kalibracji wyszło-4,5db.

 

 

7 godzin temu, STELVIO napisał:

Sub volume na powę.

Stelvio: w Twoich warunkach akustycznych (pusty akustycznie pokoj) sub ustawiony na pol mocy krzyczy.....-12db to Max o ile algorytm kalibracji moze go ściszyć, kumasz? Ustaw mniej wiecej na 10 moc sub’a i puść kalibrację całości. Dalej ustaw gale Volume ampli na „0” jeżeli masz wybrana skale w dB. Następnie usiądź  w fotelu i puść trailer Obvilion’a (Niepamięć) i ocen jak jest....

I wtedy będziesz miał skale odniesienia. Nie grzeb na razie w ustawieniach kalibracji, szukaj optimum w ustawieniu kolumn w pokoju....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez will66
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.