Skocz do zawartości
IGNORED

Subwoofer do kina domowego


Adi777
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość

(Konto usunięte)

Cytuję " in terms of the pb13, ... can you keep it, or dispose?" , myślę że stało się tak głównie dlatego że sprzedaż pb13 ultra jest już oficjalnie zakończona i ewentualny zwrot miał by sens tylko jako zapasowy " na części " itp. I nie każdy ma miejsce na trzymanie tak wielkiego pudła na magazynie gdy nowe modele na siebie zarabiają. 

Technicznie prawie nowy ale w 100% sprawny nie jest bo słychać bas refleks przy większym przyciśnięciu,  ja słyszałem podczas odtwarzania bas demo z kanału Youthman. 

W codziennym użytkowaniu prawie nie zauważalne. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to już wiesz jak je podłączyć.

Dwa jednakowe pod jedno wejście, ustawienie symetrycznie z przodu i trzeci pod drugie wejście, ustawiony z tyłu.

Lub odwrotnie, dwa z tyłu, jeden z przodu.

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Ja też zostałem przy dwóch.
Różnica między 1 a 2 jest kolosalna.
Dalej już takiej różnicy nie zauważyłem.
No ale jeśli masz jeden dobry sub na swój metraż który daje czadu, że łydki drżą to co poprawi ten drugi? Skręcamy dwa na minimum i cieszymy się że mamy parę? Jaka jest różnica? W czym? Pytam poważnie bo tego nie rozumiem jako laik. Bo piszecie że dwa to kolosalna różnica między jednym.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 suby to maks w normalnej wielkości pomieszczeniu. 3, 4 to w olbrzymich dużych, przystosowanych akustycznie pomieszczeniach. Między jednym a dwoma jest duża różnica. Jeśli nadal nie gra to albo są źle dobrane, albo źle ustawione albo akustyka słaba. Tak czy siak ja nick zobowiązuje :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie tak ja piszesz:
Jeśli nadal nie gra to albo są źle dobrane, albo źle ustawione albo akustyka słaba
To działa chyba w dwie strony. Jeśli wszystko jest źle to właśnie ten jeden dobrze dobrany nie gra. I nikt nic nie zmienia tylko dorzuca drugi sub. I wtedy jest poprawa dźwięku, basu. Ale może to było nie potrzebne. Czy ktoś kiedyś miał taki dylemat.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
13 godzin temu, RAF77 napisał:

Ja też zostałem przy dwóch.
Różnica między 1 a 2 jest kolosalna.
Dalej już takiej różnicy nie zauważyłem.

To nie jest Plug&Play - bo przy 3 krytyczne jest ustawinie trzeciego w pomieszczeniu i jego indywidualna kalibracja. To nie jest kalibracja z poziomu ampli jak ma to mieć ręce i nogi....

5 godzin temu, 5z0p3n napisał:

3, 4 to w olbrzymich dużych, przystosowanych akustycznie pomieszczeniach

to nie ma nic do rzeczy, a właściwa kalibracja 1, 2 , 3, 4, 20, itd......

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

Jak zwykle kończy się orgią teoretyczną specjalistów którzy to nawet 2 suby widzieli na fotkach u kogoś.  Stanowisko RAF77 jak na razie jest potwierdzone bo ćwiczył 2 ,3 jak i 4 suby a wy ? Szkoda gadać,  zero skromności.  I to jeszcze kto jak kto ale forumowy człowiek orkiestra Szopen znawca wszystkiego i niczego, litości.

Will66 skoro trzeci  nie z poziomu ampli żeby to miało ręce i nogi to czyli do tej pory jest bez rąk i nóg skoro są dwa skalibrowane z poziomu ampli ? 

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
46 minut temu, subfan napisał:

Will66 skoro trzeci  nie z poziomu ampli żeby to miało ręce i nogi to czyli do tej pory jest bez rąk i nóg skoro są dwa skalibrowane z poziomu ampli ? 

przestań się chłopie zgrzewać jak jajko na patelni, ok?!

Zacznij czytać, ze zrozumieniem albo zacznij coś robić w tym kierunku, aby zrozumieć skoro już masz 3 suby w pokoju.

A jak już zdecydowałeś i pytasz to nie kwestionuj kogoś - naucz się tego w końcu.... EOT

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez will66
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

Już zrobiłem co trzeba żeby podejść odpowiednio do tematu czyli na dzień dobry zamówiłem rozdzielacz Y.

A skoro właśnie się zdecydowałem i pytam to nie znaczy że będę łykał wszystko co komuś się wtłukło w klawiature jak prawdę obiawioną.  I od kwestionowania powinniśmy zacząć w tym temacie żeby odpadły plewy i teoretyczne historie a zostały tematy z autopsji czyli np doświadczenie raf77.

Wracając do tematu pytam,jakie masz doświadczenie w dual sub lub więcej poza tym oczywiście co przeczytałeś na forum ? Jakie i ile subów sam posiadasz ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale chłopaki powiedzcie w końcu co jest lepiej przy dwóch subach. Bo przecież nie moc. Mocy jest aż nadto z jednego. Czy chodzi o wypełnienie basem pomieszczenia? Czy ładniejsze zejście? Czy co?
Patrzę i słucham tego swojego klipscha i fajnie by wyglądał z drugim. Ale....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

Zejście zawsze będziesz miał to samo bez znaczenia ile subów będziesz miał.  Najbardziej odczuwalne jest po prostu rozłożenie basu i wyrównanie plus oczywiście będzie to odczuwalnie więcej.  Dziwie się że uważasz że masz aż nad to basu z jednego suba i to średniej mocy . Co prawda klipsch ma podbite granice 50hz ale za to przy np 20 - 25 praktycznie nie istnieje( mam na myśli nawet większego brata 115) i tu właśnie jest pies pogrzebany z drogimi i i bdb subami czyli zakres powiedzmy do 30 - 35 hz.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

(Konto usunięte)
19 minut temu, subfan napisał:

Najbardziej odczuwalne jest po prostu rozłożenie basu i wyrównanie plus oczywiście będzie to odczuwalnie więcej. 

Jak siedzę na fotelu w tym samym miejscu odsłuchowym to chyba to rozłożenie nic nie daje. Może faktycznie wtedy jednak być tak, że przy dwóch subach może bardziej równomiernie rozkłada się bas w całym pomieszczeniu. Ale to by najlepiej było po prostu pomierzyć i sprawdzić na wykresie. Wtedy by była pełna jasność.  Bo samo zakładanie że zawsze dołożenie drugiego suba polepszy mody w pomieszczeniu a nie je pogorszy jest trochę jednak naiwne.Tu jednak dużo ważniejszy jest pomiar i dobra korekcja DSP zrobiona dla naszego miejsca odsłuchowego.

Wyrównanie basu można osiągnąć takie same na jednym jak i na dwóch. Dołożenie drugiego suba czyli podniesienie poziomu SPL o 3 dB nie powinno mieć wpływu na wyrównanie krzywej SPL.

Oczywiście odczuwalnie basu będzie więcej właśnie o te 3dB, ale będzie to miało znaczenie tylko w przypadku gdy nasz pojedynczy sub nie jest w stanie sam bez zniekształceń zagrać o te 3dB głośniej.

Edytowane przez HQ150
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

Wspominałem wcześniej że dodanie drugiego suba to poprawa 3 lub 4 krótka dźwięku haha tak średnio proporcjonalnie ale tak jest . Dodasz jeden taki sam a dźwięk całkiem z innej bajki , nawet się nie zastanawiaj STELVIO tylko dorzuć drugi.

Doznania opisane na podstawie najlepszego urządzenia pomiarowego czyli własnych uszu,  żadne wykresy i tabelki nie zastąpią tego,.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czemu. 

Ale tez jestem zdania ze dwa suby nawet pokosilbym sie o slowa (2 gorsze suby) sa lepsze od 1 dobrego.

@stelvio na test, pozycz byle jaki sub, nawet jakis stary za 300zl. zobaczysz co sie dzieje. Bo jakies zjawisko musi wystepowac lub cos -- nie wiem. 

 

U mnie roznica jest bardzo duza. A mam BK Monolith+ a drugi sub to stary jamo s360 - ktorego poprostu szkoda mi wyrzucic na smietnik. Dziwne uczucie i wogole ale jak zalaczam Jamo gdy gra BK to mam odczucie jakbym mial dwa suby BK. Naciagane jest to troche ale trzeba to uslyszec. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Nie wiem czemu. 
Ale tez jestem zdania ze dwa suby nawet pokosilbym sie o slowa (2 gorsze suby) sa lepsze od 1 dobrego.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) na test, pozycz byle jaki sub, nawet jakis stary za 300zl. zobaczysz co sie dzieje. Bo jakies zjawisko musi wystepowac lub cos -- nie wiem. 
 
U mnie roznica jest bardzo duza. A mam BK Monolith+ a drugi sub to stary jamo s360 - ktorego poprostu szkoda mi wyrzucic na smietnik. Dziwne uczucie i wogole ale jak zalaczam Jamo gdy gra BK to mam odczucie jakbym mial dwa suby BK. Naciagane jest to troche ale trzeba to uslyszec. 
No właśnie. O takie odczucia mi chodziło. Tak to sobie wyobrażałem. Jest to ciężkie do wytłumaczenia.
Dokładnie.
Logika nakazuje powiedzieć że po dodaniu drugiego suba jest dwa razy lepiej ale tak nie jest bo jest jakieś 3-4 razy lepiej :))) i tu nie chodzi o jakiś łomot tylko jakby gęściejszy i cudny basik,  mioooodzio:)))
Właśnie o to miodzio mi chodzi.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli jak dobrze rozumiem to do tych końcówek które są teraz w subie podłączam nowe kabelki ( pojedyńcze lub Y ) i jadę dalej do już dwóch subów? Nie ma znaczenia, że jeden wtyk jest biały drugi czerwony? Jadę od nich nowymi kablami.
W takim razie będzie potrzebna także nowa kalibracja systemu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

Tzn tak jak masz teraz , dorzucasz drugi sub z takim samym kablem jak masz teraz i oba końce tych kabli ładujesz w rozdwojony koniec kabla Y ( ja kupiłem krótki 20cm) a drugi koniec w pojedyńcze wejście w ampli.  Chodzi o to żeby z miejsca odsłuchu mieć taką samą głośność subów bez znaczenia gdzie je umieścimy.  Nie zawsze np połowa głośności będzie brzmiała tak samo w całym pokoju i musisz to właśnie uwzględnić ustawiając głośność w obu subach. Zmierz oddzielnie jeden i drugi i wtedy dopiero podłącz do ampli w Y.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmierz oddzielnie jeden i drugi i wtedy dopiero podłącz do ampli w Y
Co to znaczy? Oddzielna kalibracja dla jednego i drugiego?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.