Skocz do zawartości
IGNORED

Czy znacie takie słuchawki?


Pawel72

Rekomendowane odpowiedzi

Znalazłem pewne wskazówki , choć nie jest to dokładnie ten model , ale dużo się można dowiedzieć .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchawki to holenderska firma już nie istniejącą. Słuchawki zostały wykonane w Japonii o czym świadczy napis na wtyku. Na ich licencji w Japonii produkowali je. Słuchawki są ponoć z wysokiej pułki. Direct driver oznacza że mają wbudowane trafo i nie trzeba ich podłączać przez specjalny moduł. Elektrostaty muszą być sterowane wyższym napięciem. Wykonane są bardzo solidnie, metal to nie tandeta, wyglądają jakby nigdy nie były używane. Nawet wtyk nie nosi żadnych śladów. Kupiłem je za 120 zł w sklepie z antykami. Jak brzmią to nie mam pojęcia. Mają duży jack i nie mogę do niczego podpiąć bo jestem na wakacjach. Chyba rozumiecie mój ból?

 

Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za opinię, ja mam trochę inny gust. Dla mnie Senki to dopiero od HD 800, niższe modele odbieram jako napompowana przestrzeń i słabo szczegółów.

Jak brzmią Prefer? Niezwykle naturalnie. Zaskoczony jestem tym brzmieniem. Jest dużo szczegółów pomimo że to słuchawki otwarte. Po przesiadce z słuchawek zamkniętych mało basu, ale za to reszta jest niczym nie podbarwiona. Wzmak projektu Reduktora szumu nie jest je w stanie napędzić, chodzi o ten na scalaku słuchawkowy. Wzmak do kolumn radzi sobie doskonale. W tych wystających po środku gdzie są widoczne napisy znajdują się malutkie transformatorki. W środku są wytłumione jakimś materiałem wełnianym. Co dziwne pady mają wydawało by się słabo przylegające z grubej skóry, ale zmiana na większe, miękkie i grubsze pogarsza dźwięk tzn tracą na naturalności.

Jak brzmią? Szczerze?

 

Ultradodupy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Noooo, aleeee... Ja Ci jeszcze nie powiedziałem, które Sennheisery są najmilsze memu 'uchu' i z których zawsze korzystam. Uwierz - długom na nie tyrał!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak zrozumiałem, to zbieractwo. Ja kiedyś słuchałem orpheuszy. Jezu jaki to był piękny dźwięk, jeśli nie słuchałeś to HD 800 albo 850 brzmią podobnie do nich. Miałem bezpośrednie porównanie i tak to zapamiętałem. Ja się nie mogłem doczekać odsłuchania tych elektrostatow bo miałem nadzieję że może choć troszkę zagra jak orpheusz, ale dużo im brakuje może wzmak nie ten. Mają 22 ohma. Próbował ktoś podłączać bezpośrednio pod gniazda głośnikowe?

 

Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Zaryzykowałem i podłączyłem je przez gniazda głośnikowe. Średnica i wysokie były na bardzo dobrym poziomie ale bas to był cienki. Zdawałem sobie sprawę że są to słuchawki otwarte więc nie będzie on tak podkręcony jak w słuchawkach zamkniętych ale przez gniazdo słuchawkowe miałem wrażenie że niższą część basu wogole nie odtwarza. Było to dla mnie dziwne ponieważ słuchawki pozostałe pasmo odtwarza na wysokim poziomie, wręcz bardzo naturalnie. Miałem cykora że spalę więc powolutku podkręcałem głośność. Jest bas ten najniższy. Gałka jest na tym samym poziomie co przez gniazdo słuchawkowe. Podkręcając na Maksa nie występuje przesterowanie ( przez dziurkę występowało przy dużej głośności myślałem że może słuchawki są już zużyte) . Jestem bardzo zadowolony z dźwięku. To wygląda że pomimo transformatorów w każdej słuchawce, dziurka nie jest w stanie je odpowiednio napędzić pomimo dość mocnego wzmaka. Trafo w tym wzmaku jest potężne. Bas nie jest pokolorowany jak to jest w dynamicznych gdzie sztucznie robi się kanały basowe czy otwory. Tu nie ma czegoś takiego co potęguje moje zdziwienie. Na pojawieniu się basu średnica zyskała dociążenie a wysokie są na takim samym poziomie jak wysokotonowy w głośnikach.

 

Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 12

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.