Skocz do zawartości
IGNORED

Pylon Diamond 25 vs Akkus F1s le vs Audio Academy Hyperion IV


jarrro

Rekomendowane odpowiedzi

Zastanawia mnie, które zagrają najciekawiej, od brzmienia których nie będzie można się oderwać, które zachwycą głębokim basem, cudną średnicą, nie nachalną górą, pokój wypełnią potężnym dźwiękiem.

Znam tylko te pierwsze.

Jest jeszcze YB Audio, ale ich główny produkt, Zephyry, określane są przez producenta jako jasne lekkie brzmienie, a takie określenia dźwięku mnie lekko odpychają.

Pylony znam i posiadam, cieszy mnie ich dźwięk, ale można w tej cenie lepiej?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Pozdrawiam serdecznie

jarrro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

ostatnia propozycja moje paczki

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Vandersteen 1ci, bije na głowę wszystkie które wymieniłeś.

Mi też ręce opadają jak czytam biją na głowę, wciągnął nosem, albo zjadł na śniadanie?

Stereo to tak indywidualne hobby, że tego typu teksty są pustymi frazesami pozbawionymi merytorycznych wartości.

 

Kolumny z różnych przedziałów finansowych zawsze będziemy dzielić się na lepsze/gorsze, jednak poszczególne kolumny w zbliżonym budżecie brzmią po prostu inaczej.

 

Paradoksalnie zabawne jest całe to audio, gdy jeden drugiego stara się za wszelką cenę przekonać do konkretnego elementu systemu.

 

Tego typu osobom szwankuje chyba czerwona lampka w głowie, bo choćby słuchali większości uznanych i cenionych klocków to zapominają jak bardzo różne są gusta, konfiguracje i przede wszystkim pomieszczenia odsłuchowe.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

„We read to know we are not alone.“  C.S. Lewis

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wypożycz posłuchaj będziesz wiedział, na forum się tego nie dowiesz która kolumna gra najlepiej. Gdybyś stawiał na neutralność to można to przynajmniej zmierzyć i powiedzieć kolumna x jest bardziej neutralna od kolumny y. Tak jak to ktoś już wyżej napisał taka wymiana to krok w bok nic więcej i tak będzie w praktyce zakładając że akustyka i konfiguracja w której pracują Diamondy nie jest skopana.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiadomo, że odsłuch jest najważniejszy ale jesli kolega pyta o propozycje to tak, Vandersteeny biją na głowę podane trzy propozycje.

1ci to przestrzen, stereofonia, barwa, otwartość, bas...oczywiscie wbrew temu co niektórzy twierdzą, potrzebuje dobrego i mocnego wzmacniacza.

 

noooo jeśli "biją na głowę" to sorry za moje propozycje

 

Chodziło mi o propozycje autora wątku ;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

 

Mi też ręce opadają jak czytam biją na głowę, wciągnął nosem, albo zjadł na śniadanie?

Stereo to tak indywidualne hobby, że tego typu teksty są pustymi frazesami pozbawionymi merytorycznych wartości.

 

Kolumny z różnych przedziałów finansowych zawsze będziemy dzielić się na lepsze/gorsze, jednak poszczególne kolumny w zbliżonym budżecie brzmią po prostu inaczej.

 

Paradoksalnie zabawne jest całe to audio, gdy jeden drugiego stara się za wszelką cenę przekonać do konkretnego elementu systemu.

 

Tego typu osobom szwankuje chyba czerwona lampka w głowie, bo choćby słuchali większości uznanych i cenionych klocków to zapominają jak bardzo różne są gusta, konfiguracje i przede wszystkim pomieszczenia odsłuchowe.

 

Tego i tak 90% ludzi nie zrozumie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

Jedź i słuchaj kolumn, a najlepiej wypożycz do domu. Opisy jasny i lekki nie zawsze może kojarzyć się z czymś złym i na pewno w Zefirach nie uświadczysz lekkości i jasności, o których myślisz. Grają swobodnie, energetycznie, wciągająco- jeśli zapewni się im mocny wzmacniacz (pomaga skontrolować odpowiednio bas, lekko usztywnić jeśli jest taka potrzeba). Kolumny możesz zasilić, także lampą. Zadzwoń do YB Audio- pogadaj, umów się na odsłuch (panowie nie gryzą, a wręcz przeciwnie pomogą wstępnie ukierunkować).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli nikt nie posiada kolumn tych polskich marek? Szkoda...

 

Miałem Pylon Diamond 25 i Hyperion IV. Dla mnie Pylon Diamond 25 o wiele bardziej podobały się od tych Hyperionów. Wspaniały bas, świetna średnica, wysokie. Brzmienie gęste, masywne, dynamiczne, selektywne, Hyperiony 4 to znacznie jaśniejszy przekaz, bez tej otoczki magii. Nie piszę , że to złe kolumny ale mi o wiele bardziej podeszły te Pylony. Ważne jest z czym grają te kolumny , no i akustyka przede wszystkim.

 

Także cytując:

Zastanawia mnie, które zagrają najciekawiej, od brzmienia których nie będzie można się oderwać, które zachwycą głębokim basem, cudną średnicą, nie nachalną górą, pokój wypełnią potężnym dźwiękiem.

 

W mojej opinii zdecydowanie Pylon Diamond 25 z tych dwóch.

Oczywiście wszystko zależy też od metrażu, Te Pylony w 30 m2 nie zagrają jak trzeba, ale do 20m2 dźwięk bajka. Oczywiście co kto lubi ;)

 

Ale i tak trzeba słuchać samemu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odsluchy sa najwazniejsze. Jak widac kazdy inaczej slyszy.

Ja porownywalem wlasnie na jednym odsluchu Dali Zensor 7 i Pylon Diamond 25 na dwoch wzmacniaczach - Roksan K3 i Naim 5si. Pokoj 20m2. Pylony doslownie zdeklasowaly Zensory w kazdym aspekcie brzmienia. To zupelnie inna wyzsza klasa. Wiec troche dziwi mnie powyzsza opinia, dlatego trzeba sluchac.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchałem niedawno audio za 250k pln zrobione i ustawione przez profesjonalną firmę. Grało spoko, ale szczerze mówiąc nie widziałem tak kolosalnej różnicy vs mój zestaw stereo za 6k ;)

 

To naprawdę trzeba być dużym audiofilem i mieć świetne ucho, żeby się „jarać” tymi smaczkami.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Idę dziś do sklepu posłuchać różnych kolumn z zakresu 6-8 tys. Będę mądrzejszy, a może raczej wiedzę jakąś zdobędę. Na pewno Audio Physic Classic 5, Dynaudio emit 30, Tannoy xt6f, Linn, może coś jeszcze. Punktem odniesienia będą moje Pylon Diamond 25

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Pozdrawiam serdecznie

jarrro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o Dynaudio kolumn Emit m30 nie słuchałem ale wątpię aby nawet droższe Excite x34 były lepsze od D25. Podobnie xt6f moim zdaniem lepsze nie są. Udanej nauki, każdy ma inne uszy jak i preferencje.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieję, że po dzisiejszej przygodzie będę mieć takie samo zdanie jak Ty.

 

Poza tym nie sądzę, bym poznał prawdziwe brzmienie tych kolumn, gdyż zapewne będą niewygrzane

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Pozdrawiam serdecznie

jarrro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Excite X34 nie mają doliny na górnej średni tak jak Diamondy 25 - już z tego powodu "łatwiejsze" w słuchaniu w typowym niezaadaptowanym pomieszczeniu będą Pylony (nie znaczy, że dzięki tej dolinie są lepsze... ale oczywiście co kto lubi). Za to szybkością na basie i "wykopem" X34 pogonią wyraźnie D25. Emity m30 to raczej "półka" Diamondów 25 i "sprawiedliwszym" byłoby ich porównywanie.

@SLS te X34 to akurat bardzo udany model Dynek.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najpierw w sklepie podłączono Audio Physic Classic 5 pod Cyrus 8. Początkowo mi się podobało, nadmieniam, że wszystkie kolumny grały z większą przestrzenią z racji adaptacji akustycznej , której nie posiadam.

Nie podobały mi się wysokie tony, cykały, a tego nie lubię ,według mnie wprowadza to sztuczność. Na moje życzenie podłączono wzmak o budowie dual mono, jako że sam z takiego korzystam ( Audio Gd Precission 2). Zacząłem słuchać na Atollu 300. Wysokie złagodniały, niemniej czuć było pewną papierowość brzmienia wysokich i wyższych średnich. Bas zdawał się całkiem w porządku do momentu, gdy zapuściłem swój testowy numer, to na nim Kefy LS50 rozłożyły się całkiem. To utwór A. Kidjo z płyty „Eve” o tytule M’baamba, pierwszy na płycie. Niskiego basu zabrakło, w ogóle go nie było słychać.

Kolejny produkt to Tannoy xt6f. Jasność grania powaliła mnie na kolana i po pół minucie włączyłem nasz produkt marki dla mnie wcześniej nieznanej, na forum niewystępującej, czyli na nasze Equilibrum D6. Były duże rozmiarami, ale bas był taki biedny, kartonowy, z żalem jeszcze chwilę posłuchałem i je wyłączyłem.

Poprosiłem szanownego właściciela o kolumny z obszernym basem. Zaproponowano mi Focale 926. Bas w końcu mnie uspokoił, obfity , ociężały, czyli taki, co się tygryskom podoba.

Wszystko było dobrze dopóki nie pojawiły się wysokie tony i wyższa średnia, które swą jazgotliwością zmusiły do kolejnej zmiany. Raczej chciałem już wyjść i podziękować.

Focale grały potwornie niespójnie, bas obfity i wysokie zabójcze. Efektem było szybkie zmęczenie.

Wypiąłem pendrive’a i chciałem już iść, ale Pan zaproponował mi wielce szanowną markę, czyli

PMC, model Twenty 23. Opowiadał o zaawansowanej technice , mającej na celu poprawę niskich tonów. To są straszne maleństwa. Zagrały w sposób spójny, niemęczący, partie niskiego basu było słychać, ale nie był on wypełniony ciężarem niskich tonów.

Podsumowując, wszystkie zestawy zagrały z nienaturalną górą, była ona papierowa, kartonowa, nie przychodzi mi lepsze określenie do mej tępej głowy.

Wszystkie poległy przy płycie francuskiej progresywnej kapeli zwanej Piniol. Nie było słychać basu!! Byłem w głębokim szoku , że go nie , a mnie jest .

 

 

 

Na wstępie zapytałem się pana , czy ma w ofercie Pylony. Powiedział, że słuchał trzech modeli, i tych droższych, nie przekonały go , dlatego nie sprzedaje tej marki.

 

Cóż… Wróciłem do domu i z radością włączyłem Pylon Diamond 25 , aby usłyszeć Piniol, gdzie basu jest dawka potężna, tylko nie ma jej w zestawach słynnych firm. Zapewne , aby go usłyszeć, trzeba więcej zer w cenach.

Właściciel zapewniał, że wszystkie głośniki były wygrzane, nie wiem , na ile to jest prawda, ową papierowość brzmienia wysokich, przypisywałbym właśnie niewygrzaniu. A jeśli one mimo tego tak grają, to bardzo słabo widzę to. Ogólnie brzmienie tych wszystkich zestawów męczyło i irytowało, człek marzył tylko o ciszy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Pozdrawiam serdecznie

jarrro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.