Skocz do zawartości
IGNORED

Dali Grand vs Audio Physic Avanti II


adams84

Rekomendowane odpowiedzi

Witam czy ktos z szanownych kolego sluchal ww. kolumn. Mam Grandy i z Primare przestrzeń rysowana jest za linie kolumn. Generalnie robi ona bardzo duze wrazenie ale czy Avanti II potrafia jeszcze wiecej. Reszta systemu w opisie. Prosxe o pomoc osoby ktore slychaly dobrze wysterowanych Grandow i legendarna przestrzen Audio Physic.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma małe te fizyki? :) stoją takie w Giżycku :)

O nich piszę. Od Poznania daleko. Sprzedajacy z ceny nie chce zejsc, a sprzedawac Grandy i rozczarowac sie z AP slabo. Wszyskie opinie o o AP Avanti II mowią o fanastycznej przestrzeni. Z drugiej strony Grandy też grają swietona przestrzenia ze swietnym dobrze kontrolowanym basem. Chcialbym sprobowac czegos innego ale boje sie ze moze to bys strzal w kolano, do tego kosztowny strzal bo te Avantii z Gizycka wisza juz pol roku i jakos sprzedac sie nie moga.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak to jest z kupowaniem uzywanych klamotów. W razie W bedziesz sprzedawał kolejny rok albo plecy. A najczęściej jedno i drugie. Może dołoż monety i wypozycz cos z YB?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowe sprzety w ogole nie biore pod uwage. Jak mi sie zechce zmian z czystej nudy, dla zabawy strata niemiłosierna. Generalnie ciezko zastapic Grandy w podobnych, nawet sporo wyzszych pieniadzach.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowe sprzety w ogole nie biore pod uwage. Jak mi sie zechce zmian z czystej nudy, dla zabawy strata niemiłosierna. Generalnie ciezko zastapic Grandy w podobnych, nawet sporo wyzszych pieniadzach.

Znam AP dość dobrze miałem Tempo Virgo Paduła Scorpio i Avanti , im wyżej tym dość trudno dobrać odpowiednią elektronikę , ale przy dobrym ustawieniu czarują przestrzenią , choć dla mnie najsłabszym elementem jest Bass . Grandy to świetne kolumny, nie wiem czy nie zrobisz kroku w tył. A poza tym cena za te AP jest dość wysoka . Jak jakieś sugestie info na priv

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mialem Virgo ll i musze stwierdzic ze bas faktycznie nie podszedl mi .Wtedy wybralem Jbl Ti 5000.

Z tego co wiem Avanti ll maja magnezowego seasa a to zdaje sie trudny glosnik w aplikacji ze wzgledu na rezonans bodajze juz w okolicy 4-5 khz.Malo ktore firmy stosuja ten glosnil wiec o czyms to moze swiadczyc .

Oczywiscie to tylko moja uwaga.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowe sprzety w ogole nie biore pod uwage

 

Tu masz używki. Wydają się fajne. Musiałbyś posłuchać jak to gra.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu masz używki. Wydają się fajne. Musiałbyś posłuchać jak to gra.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Dziękuję, jednakże na dzień dzisiejszy cena zaporowa. Choć nie ukrywam wyglądają zacnie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A poza tym cena za te AP jest dość wysoka

A jaka cena za te paczki jest ok?

 

Może dołoż monety i wypozycz cos z YB?

Doświadczenie z kolumnami mam nie małe. Dali Ikon6, Mentor miałem. Słuchałem także u znajomego porównanie bezpośrednie Mentor6 i Grand Coupe. W sklepie odsluchiwalem wzmacniacze na Focał Aria 948V. Jak usłyszałem posiadane wówczas Mentor 6 i po chwili Grand Coupe szczeka mi opadła. Przepasc ale najbardziej zaskoczył mnie bas z małych Coupe. Był dużo lepszy niż spore kolumny stojące Mentor. Dlatego napaliłam się na Grand. Udało się wygospodarować kasę na duże Grand. Posiadając już Grand poszedłem do sklepu posłuchać kilku wzmacniaczy. Zaproponowali Duże Aria948 jako symulacja Grand. Z każdym z 6 wzmacniaczy Aria zagrały jak glosniczki od kompa przy Grand. Zdaje sobie sprawę jaka klasę mają Grand i czy wyższy slyszalny poziom da się osiągnąć nie dużym nakładem finansowym czy trzeba np kupić proponowany YB za 12tys. czyli okolo 2 razy Grand. I czy macie pewność ze takie kolumny są lepsze?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niekoniecznie Dali Grand muszą zagrać lepiej od mniejszego brata Dali Grand Coupe (miałem jedne i drugie)

to wszystko zależy od wielkości pomieszczenia i wzmacniacza....faktycznie D.G.Coupe potrafią zaskoczyć basem

kolega do dziś Grandy napędza Mcintoshem MA7000 i bardzo sobie chwali takie połączenie

 

wymiana kolumn na A.P Avanti II niekoniecznie musi równać się z poprawą brzmienia

wpierw trzeba zacząć od podstawowego pytania - co chcesz zmienić/poprawić ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wpierw trzeba zacząć od podstawowego pytania - co chcesz zmienić/poprawić ?

Sęk w tym, że nie wiem w czym tkwią rezerwy. Nie chcialbym sie cofnąć, a jezeli jeszcze mialbym sie cofnąć do tylu to juz w ogole słabo :). Avantii czarują przestrzenią z drugiej strony jezeli bas mialby brzmiec jak np. Z Dali lkon to jednak dziekuje. Niestety obawiam sie, że wymiana Grand wiąże sie ze sporą dopłatą aby uzyskać wyraźny postęp.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem Avanti I i II, próbowałem je z kilkoma wzmacniaczami i końcówką Ushera R-1.5 i oprócz przestrzeni (trochę trzeba się postarać żeby była) nic wielkiego w nich nie słyszałem, generalnie zaczynają grać przy czymś wydajnym, za to wiele więcej usłyszałem z Grandów u kolegi. W moim odczuciu nic nie zyskasz.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja chciałbym kiedyś posłuchać tych słynnych tempo VI :) a tak wogóle to wyleczyłem sie z audio physic po audioshow - ale były to chyba sitary. Gdyby ktoś z Warszawy miał u siebie tempo VI to chętnie wpadłbym posłuchać, poważnie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem Avanti I i II, próbowałem je z kilkoma wzmacniaczami i końcówką Ushera R-1.5 i oprócz przestrzeni (trochę trzeba się postarać żeby była) nic wielkiego w nich nie słyszałem, generalnie zaczynają grać przy czymś wydajnym, za to wiele więcej usłyszałem z Grandów u kolegi. W moim odczuciu nic nie zyskasz.

dziekuje bardzo cenna rada. Kogoś takiego szukałem .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega ma Grandy i powiem, że akurat mnie nie zachwyciły. Ot takie kolumny co grają poprawnie i nie mają żadnego wyraźnego charakteru. Może to kwestia zestawienia reszty sprzętu albo pomieszczenia (na 3 różnych wzmacniaczach słuchaliśmy - tranzystor, hybryda i lampa). Mam u siebie Tempo 6 i są to kolumny z wyraźnym charakterem i prócz detaliczności dają fajny bas (w moim odczuciu niżej schodzący niż w Grandach - ale tutaj zaznaczam, nie słuchaliśmy Grandów i tempo w tym samym pomieszczeniu). Musiałbyś posłuchać i zobaczyć, które granie jest bliższe twojemu sercu. Jak Grandy spełniają twoje oczekiwania to po co dłubać? Łycha do ręki, rozsiądź się na fotelu i skup się na muzyce ;)

Tempo na Grandy bym nie zmienił - podobnie zresztą mój kolega swoich Grandów na Tempo by nie zmieniał.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mało kto słyszał chyba Avanti I i II w dobrym towarzystwie.

Avanti I grają bardzo neutralnie, przestrzeń najlepsza jaką słyszałem ( w dobrym towarzystwie i akustycznie pomieszczeniu ).

Avanti II mają twardszy i bardziej obszerny bas i jeśli źle dobierzesz wzmacniacz to da się odczuć podbicie wyższej średnicy.

Nie licz jednak, że zagra to ze słabym wzmacniaczem w małym pomieszczeniu.

Im potrzeba powyżej 25m najlepiej i fajnej akustyki.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...Grandy mają obfity i lekko poluzowany bas, dlatego jest dość ryzykowne łączenie je z lampą

może być nieciekawie....tu zdecydowanie mocny tranzystor powinien wycisnąć wszystko co najlepsze

...te kolumny miałem wiele lat temu ale bardzo miło je wspominam...znając brzmienie AP chyba nie zdecydowałbym

się na taką zamianę ....co do wzmacniacza - poszedłem po najmniejszej linii oporu i podpiąłem do Grandów Krella KAV500i ;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...Grandy mają obfity i lekko poluzowany bas, dlatego jest dość ryzykowne łączenie je z lampą

może być nieciekawie....tu zdecydowanie mocny tranzystor powinien wycisnąć wszystko co najlepsze

...te kolumny miałem wiele lat temu ale bardzo miło je wspominam...znając brzmienie AP chyba nie zdecydowałbym

się na taką zamianę ....co do wzmacniacza - poszedłem po najmniejszej linii oporu i podpiąłem do Grandów Krella KAV500i ;-)

wiele osób na tym forum piszę o Grand że mają poluzowany bas a to świadczy że elektronika chyba była nieodpowiednia. Ok może nie jest to najszybszy bas ale słowo poluzowany nawet lekko też nie pasuje. Żeby dobrze kontrolować bas, wzmacniacz musi mieć wysoki współczynnik tłumienia(damping factor). Ten Krell który podlaczyleś ma tylko 90 . Primare 133 więc różnica znaczna.

 

Oczywiście dla 4Ohm

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Co to za Primare?

Krell nie podaje informacji o damping factor, skąd ją masz?

 

Już widzę A33 Końcówka zapewnia moc 200W przy obciążeniu 4 Ώ i 120W/8 Ώ. To dla porównania końcówka Krell KAV250a ma 500W i 250W, jak myślisz co lepiej zagra?

Co zagra lepiej nie wiem, natomiast nie podlega dyskusji ze Primare lepiej skontroluje kolumny.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dampimg factor yrzeba wyliczyć. Obciazenie 4ohm/output impedance urzadzenia.

 

 

 

Nie wierz temu co pisze na papierze, KAV250a to końcówka która siedzi w KAV500i, moc i wydajność prądowa KAV250a dosłownie miażdżą Primare :)

Ok :)

 

 

Co to za Primare?

Krell nie podaje informacji o damping factor, skąd ją masz?

 

Już widzę A33 Końcówka zapewnia moc 200W przy obciążeniu 4 Ώ i 120W/8 Ώ. To dla porównania końcówka Krell KAV250a ma 500W i 250W, jak myślisz co lepiej zagra?

Audiolab 8300mb tez maja 250W/8ohm i to ma swiadczyc ze te monobloki graja lepiej od slabszych ale drozszych sprzetow? Ja tego nie kupuje. KAV to seria budżetowa u Krella wiec.. ale powtorze. Nie uwazam ze Krell to gorszy piec. Jak kiedys poslucham bede mogl wyrazac zdanie. Rozumiem ze Ty slyszales bezposrednie porownanie?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krell KAV300i vs Primare A22/I22/A32/A33 - słuchałem ich i Primare moim zdaniem znacznie słabiej radził sobie z wysterowaniem trudnych kolumn.

Co do brzmienia nie wypowiem się ponieważ z różnymi kolumnami takie zestawy różnie zagrały.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krell KAV300i vs Primare A22/I22/A32/A33 - słuchałem ich i Primare moim zdaniem znacznie słabiej radził sobie z wysterowaniem trudnych kolumn.

Co do brzmienia nie wypowiem się ponieważ z różnymi kolumnami takie zestawy różnie zagrały.

Ale generalnie bardziej się krell podobał? I czy" bardziej się podobal" czy lepiej grał?

 

dziś, 07:51

 

Krell KAV300i vs Primare A22/I22/A32/A33 - słuchałem ich i Primare moim zdaniem znacznie słabiej radził sobie z wysterowaniem trudnych kolumn.

Nawet a32 ?To już bardzo mocna końcówka. Z tego co doświadczyłem końcówki nie wnoszą tyle do brzmienia co pre

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zawsze lepsze rezultaty,

lepsza przestrzeń, barwy bardziej realistyczne, bardziej szczegółowy, muzykalniejszy? Mógłbyś rozwinąć. I najważniejsze . Rozumiem, że wszelkie porównania robione były na tym samym pre ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.