Skocz do zawartości
IGNORED

Dali Grand vs Audio Physic Avanti II


adams84

Rekomendowane odpowiedzi

  • 4 tygodnie później...

Grandy sprzedane. Na stole lezy 7000tys do wydania. Jakieś propozycje? Na ta chwile biore po uwage Spendor sp1/2 oraz Dali Skyline 2000. Jakies inne propozycje

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grandy sprzedane.

Oj , będziesz płakał :)

Jakies inne propozycje

Z kolumn które dotychczas słuchałem, to swoje Grandy zamieniłbym jedynie na Taga Harmony Diamond F 200.

Nie wiem jak model 2000, ale kumpel ma Skyline 1000 i chyba więcej już wydał na ustroje akustyczne ,niż zapłacił za te kolumny. Trudno im znaleźć właściwe miejsce.

Ale z drugiej strony trochę Cię rozumiem , choroba audio tak działa , zawsze gdzieś się czai , że jak zmienię to będzie lepiej :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Stereo: WBA Blazebird + Ironbird; Pioneer N-70A CDX-1060 ; K-1020; ; JVC QL A7; YAMAHA Yp-701, RME Adi2 PRO FS R Black Edition ; Sony STR-V5 , ;kolumny: Altec Lansing Valencia, ProAc Response One SC. Kino: Yamaha RX-A3030;BC Acoustique EX-502; kolumny: Dali Grand Vocal, B&W 685 S2, Mivoc SW 1500; Raspberry Pi3 B+;DDRC-24 ; DDRC-22D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na stole lezy 7000tys do wydania.

 

Co to była za wersja? Ze złotymi obudowami? ;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

„W co motłoch bez dowodów uwierzył, jakże byśmy to mogli dowodami obalić?”

- Friedrich Nietzsche

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Użytkownik adams84 dnia 29.08.2018 - 02:57 napisał

Grandy sprzedane.

Oj , będziesz płakał :)

 

Sadze, ze nie koniecznie bedzie musial plakac... Juz kiedys zapraszalem adamusa na posluchanie Tannoy-i, ale on stwierdzil, ze za daleko mieszkam, a tak naprawde, to tylko ok 110 km, a pociagiem - ktorych bardzo wiele - to zaledwie 1-na godz. jazdy.

Kiedys porownywalismy u mnie z Audio Physic Padua (wtedy one kosztowaly cos ok 16 kzl !) Juz po pierwszych kilku dzwiekach bylo slychac ile je dzieli do Tannoy-i. Jeden z uczestnikow odsluchu - byly uczestnik tego forum (moze niektorzy pamietaja: lancaster) - od razu zaczal sie glosno smiac trzymajac sie za brzuch. Na koniec odsluchow jeszcze raz poprosil mnie o podpiecie tych Padua mowiac: "abym na koniec jeszcze raz mogl sie posmiac " :-) Tak wowczas wygladalo porownanie tych dwoch par kolumn.

 

> adamus84

Moja rada: rozgladajac sie za innymi kolumnami wsiadaj do samochodu czy moze pociagu i wpadnij tez posluchac rowniez Tannoy-i zanim juz na cos sie zdecydujesz, bo to naprawde nie jest dalego, a juz szczegolnie jak szuka sie innych - lepiej grajacych - kolumn. Ciekawy jestem Twojej opinii w stosunku do posiadanych dotychczas Grandow.

 

Nie wiem jaki rodzaj dzwieku preferujesz, to moze krotko Ci naswietle: Z kolumn tych mamy dzwiek bezposredni, otwarty, dzwieczny, energetyczny, dynamiczny, dajacy spore zludzenie obecnosci muzykow w pomieszczeniu odsluchowym i muzyki na zywo, bas szybki (bardzo dobra odpowiedz impulsowa), o ladnej barwie, itp. Jesli ktos preferuje taki dzwiek zblizony do brzmienia instrumentow na zywo, to tych kolumn raczej nie sprzeda przez dlugie lata (ja slucham juz kilkanascie lat i nic - jak dla mnie - na razie lepiej nie zagralo) Dodam, ze Tannoy-e sa wysokoefektywne, skutecznosc 92db - Anechoic (czyli w komorze bezechowej), a 95db - Domestic (czyli w warunkach domowych), a co najwazniejsze, ich minimalna impedancja nie spada ponizej 6 omow , co jest rzadkoscia wsrod kolumn i dlatego tez one graja juz z kazdym dobrym wzmacniaczem poczawszy od kilku wat ! Np. u mnie przed laty nawet juz z Sun Audio 2A3 o mocy 3,5 W ! Obecnie napedzam Cayin-em A88T o mocy 40 W w PP, trybie linearnym (pentodowym), lub 27 W w trybie triodowym, ale to juz dla Tannoy-i jest moc potezna.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja rada: rozgladajac sie za innymi kolumnami wsiadaj do samochodu czy moze pociagu i wpadnij tez posluchac rowniez Tannoy-i zanim juz na cos sie zdecydujesz, bo to naprawde nie jest dalego, a juz szczegolnie jak szuka sie innych - lepiej grajacych - kolumn. Ciekawy jestem Twojej opinii w stosunku do posiadanych dotychczas Grandow.

Tannoy może stanowić up grade do Grand, ale ogólnie to jestem załamany. W sobotę przyjechał do mnie lukag72 i przywiózł polecane wcześniej Spendor Sp1/2. Napalilem się strasznie. Podłączam i po 2 min odsłuchać myślę "kurcze co ja zrobilem". W absolutnie żadnym z kryteriow Spendory nie są lepsze. Przestrzeń zero. Płasko jak decha. Barwy gorsze. Bas ok choć w Grand lepiej. Szczegolowosc podobna. Jedyne co miały spendor lepiej/inaczej to wypchnieta wyższa średnica. Faktycznie akustykczne granie może się podobać, choć efekt live lepszy na Grand. Namacalnosc instrumentów w Grand duzzzo lepsza. Jestem załamany nie wiem co dalej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> adams84

Ja na Twoim miejscu - mieszkajac w takiej odleglosci i majac taki problem - bez namyslu zapakowalbym nawet Grandy do samochodu (lub chocby bez nich) i przyjechalbym bezposrednio skonfrotowac z tymi Tannoy-ami o ktorych pisze. Nawet nie zabierajac Grandow ze soba od razu sie zorientujesz co do charakteru brzmienia, a jak zabierzesz, to juz dokladnie bedziesz slyszal roznice w roznych aspektach brzmienia, bo sie postawi bezposrednio jedne obok drugich. To jest zakup - a przynajmniej powinien byc - na lata, wiec nie mozna od razu sie napalac, a tym bardziej kupowac w ciemno. W takim wypadku wiec nie powinno sie patrzec na odleglosc - zreszta niezbyt duza - bo po zakupie powinno sie byc zadowolonym z dzwieku przez lata, a nie, ze za pare tygodni czy miesiecy cos w dzwieku nie tak, cos zaczyna przeszkadzac, jedziemy do kogos, a tam okazuje sie, ze gra lepiej jak u nas i zalamka, i znow szukanie nastepnych kolumn, i znow sprzedawanie ze strata itp. W kazdym razie ja na Tannoy-ach slucham juz kilkanascie lat i nic a nic w dzwieku mi sie nie znudzilo. A dlatego tez tak jest - jak pisalem - bo nigdzie jak dla mnie nie zagralo lepiej. W kazdym razie, jesli preferujesz charakter dzwieku, o jakim pisalem powyzej, to nie bardzo chce mi sie wierzyc aby Tannoy-e nie spodobaly Ci sie dzwiekowo wyraznie lepiej niz Grandy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołoż, wypozycz YB.

O jakim modelu myslisz

 

> adams84

Ja na Twoim miejscu - mieszkajac w takiej odleglosci i majac taki problem - bez namyslu zapakowalbym nawet Grandy do samochodu (lub chocby bez nich) i przyjechalbym bezposrednio skonfrotowac z tymi Tannoy-ami o ktorych pisze. Nawet nie zabierajac Grandow ze soba od razu sie zorientujesz co do charakteru brzmienia, a jak zabierzesz, to juz dokladnie bedziesz slyszal roznice w roznych aspektach brzmienia, bo sie postawi bezposrednio jedne obok drugich. To jest zakup - a przynajmniej powinien byc - na lata, wiec nie mozna od razu sie napalac, a tym bardziej kupowac w ciemno. W takim wypadku wiec nie powinno sie patrzec na odleglosc - zreszta niezbyt duza - bo po zakupie powinno sie byc zadowolonym z dzwieku przez lata, a nie, ze za pare tygodni czy miesiecy cos w dzwieku nie tak, cos zaczyna przeszkadzac, jedziemy do kogos, a tam okazuje sie, ze gra lepiej jak u nas i zalamka, i znow szukanie nastepnych kolumn, i znow sprzedawanie ze strata itp. W kazdym razie ja na Tannoy-ach slucham juz kilkanascie lat i nic a nic w dzwieku mi sie nie znudzilo. A dlatego tez tak jest - jak pisalem - bo nigdzie jak dla mnie nie zagralo lepiej. W kazdym razie, jesli preferujesz charakter dzwieku, o jakim pisalem powyzej, to nie bardzo chce mi sie wierzyc aby Tannoy-e nie spodobaly Ci sie dzwiekowo wyraznie lepiej niz Grandy.

Lukag72 również polecał Tannoy na 15" głośniki. Po tym co piszesz jestem przekonany że to wspaniałe kolumny tylko u mnie nie przejdzie wygląd. Żona zrobi piekło :). A poważnie to mój pokój odsluchowy to jednocześnie salon więc kwestia wygladowe są jednak istotne. Duzo mniej niż dźwięk ale jednak.

 

W tym przypadku wszystkie stare konstrukcje Tannoy odpadają.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... jestem przekonany że to wspaniałe kolumny tylko u mnie nie przejdzie wygląd.

W tym przypadku wszystkie stare konstrukcje Tannoy odpadają.

 

A dla mnie nie do przyjecia, aby wyglad gorowal nad jakoscia dzwieku. W czasie sluchania wyglad przestaje miec jakiekolwiek znaczenie, a wrazenia i emeocje wywoluje w nas muzyka i to tym wieksze, im w lepszej jakosci jest podana, a w "lepszej jakosci podana" oznacza dla mnie przede wszystkim: blizsza jest brzmieniu na zywo, bo takiego brzmienia nic nie zastapi.

U mnie rowniez kolumny stoja w pokoju dziennym (zona nazywa je trumnami) i czy jest tak zle ? (jak masz ochote , to kliknij na: " Lutek " i zobacz jak to wyglada - sa tam zdjecia). Z tym, ze ja nie zrezygnowalem ze starych mebli i takie same glosniki jak siedza w SRM-ach wsadzilem do innych obudow, faktycznie bardziej pasujacych do tych mebli. Ale wczesniej - przez dlugie lata - sluchalem z SRM-ow i gdybym nie zdecydowal sie na budowe innych obudow, to do dzisiaj sluchalbym na tamtych. Nie napisalem chyba, ze chodzi mi o model SRM 12X, a te sa na 12-to calowych glosnikach i nie sa duze: 45 X 27 x 85 cm.

No to cóz... ? Jak z zona w zaden sposob nie jest do przeskoczenia, to w takim razie wpadnij chociaz towarzysko posluchac. Jestem ciekaw Twojej opinii w stosunku do Grandow, a przy okazji bedziesz mogl zaliczyc jakies tam kolejne ciekawe doswiadczenie sluchajac tych samych glosnikow w roznych obudowach doswiadczajac, jakimi aspektami dzwieku rozni sie brzmienie identycznych glosnikow, lecz umieszczonych w roznych obudowach.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O jakim modelu myslisz

 

Zephyr+, Zonda. Najlepiej wypożycz coś z tych podłogowych trzech dróg. Jak bedzie OK z basem itp kwestia dalszego dogrania, wymiany przeytworników to już bułka z masłem. Masz do wyboru mnóstwo modeli, które różnią się przetwornikami i charakterem.

 

I żona będzie zachwycona wyglądem :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

O jakim modelu myslisz

Rzeczywiście Primare nie końca odpowiednio napedzilo Spendory . Wygląd u kolegi ma znaczenie żona nie dopuści starych skrzyn typu Tannoy do wyglądu wnętrza . Albo powrót do Grand albo Kef Reference 3 . Ja jeszcze myślałem o Usher DMD mini one

 

 

Lukag72 również polecał Tannoy na 15" głośniki. Po tym co piszesz jestem przekonany że to wspaniałe kolumny tylko u mnie nie przejdzie wygląd. Żona zrobi piekło :). A poważnie to mój pokój odsluchowy to jednocześnie salon więc kwestia wygladowe są jednak istotne. Duzo mniej niż dźwięk ale jednak.

 

W tym przypadku wszystkie stare konstrukcje Tannoy odpadają.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z Tannoyami jest śmieszna historia.

Ja kupiłem mniejsze LGM 'na tymczasem' i zostały u mnie najdłuzej ze wszystkich... mimo, że idealnie wcale nie jest z tym dźwiękiem... w tzw. międzyczasie dokupiłem SRM 12x :D

 

Dali Grand ma kolega, miałem okazję ich ostatnio trochę słuchać - muszę przyznać, że to bardzo ciekawe konstrukcje, naprawdę fajnie się tam dzieje - szczególnie na dole. Dużo detalu jest w szaprnięciach strunami, dobra głębia sceny itd.

 

Tannoy to przede wszystkim niezwykła naturalność przekazu, neutralność, barwa. Mniej wyczynowości, więcej muzyki.

 

Niemniej jednak, to głośnik, który nie ma litości do kiepsko zrealizowanych płyt, nie ma tutaj maskowania, upiększania, kolorowania. Jak jest podany dobry materiał - zagra fenomenalnie, jak jest kiepski - mocno to obnaży.

 

Na plus - fakt, że są bardzo łatwe do sterowania, zagrają i ze słabiutką lampką i tranzystorem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

www.wieczorzanalogiem.pl - moj dziennik przygód audio, dużo lamp, troche vintage'u, ale nie tylko...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.