Skocz do zawartości
IGNORED

Jaki wzmacniacz do tannoy xt8f


Prosto2016
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

3 godziny temu, Na Temat Audio napisał:

Cześć,

myślę że sparowanie ich z lampą może dać bardzo dobry efekt, fajnie dociąży bas i uspokoi trochę górę pasma. Środek pasma powinien być świetny. Warto posłuchać jeśli masz możliwość.

Pozdrawiam,

Michał

Dzięki , co do lamp 845 to myślę że też by było super , ale zastanawiam się czy z lampą KT 120 nie będzie zbyt ostro , oczywiście można zmienić lampy sterujące na lekko ocieplone lub kablami się jeszcze pobawić 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
13 godzin temu, mundek-2 napisał:

Dzięki , co do lamp 845 to myślę że też by było super , ale zastanawiam się czy z lampą KT 120 nie będzie zbyt ostro , oczywiście można zmienić lampy sterujące na lekko ocieplone lub kablami się jeszcze pobawić 

Wszystko zależy od preferowanego dźwięku czy też słuchanej muzyki. Oczywiście, że lampa KT120 zagra potencjalnie jaśniej, szybciej od 845, będą gatunki gdzie będzie to na plus, będzie muzyka gdzie zdecydowanie lepiej wypadnie czar 845. To już dość subiektywne wybór. Bezpieczniej na pewno będzie z 845.

Pozdrawiam,

Michał

Zapraszamy na odsłuchy i do wypożyczeń - www.natemataudio.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie od ponad dwóch lat Tannoye XT8F grają z NADem C375. Brzmi to całkiem dobrze, ale mam ochotę na zmianę wzmacniacza. W zeszłym roku miałem wypożyczonego Lectora ZXT-70 i to połączenie pokazało mi, że z Tannoyów można wyciągnąć znacznie lepsze granie niż z NADem. Jednak Lector odpada ze względu na to, że dawał wyraźne bzyczenie w głośnikach przy braku sygnału, poza tym brakuje zdalnego sterowania (jest pilot, ale daje on tylko możliwość regulacji głośności). 

Planuję zakup używki do 10 tys. i aktualnie mam upatrzone dwa typy: Musical Fidelity M6si oraz Arcam SA30. Czy te wzmacniacze dadzą istotny progres w stosunku do NADa? Chciałbym uzyskać więcej barwy, bardziej zwartego ale mocnego basu oraz bogatszej góry pasma. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Arcam SA30 + Tannoy Revolution XT 8F

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 7.05.2022 o 14:12, memphissto napisał:

Planuję zakup używki do 10 tys. i aktualnie mam upatrzone dwa typy: Musical Fidelity M6si oraz Arcam SA30. Czy te wzmacniacze dadzą istotny progres w stosunku do NADa? Chciałbym uzyskać więcej barwy, bardziej zwartego ale mocnego basu oraz bogatszej góry pasma. 

Cześć,

spójrz czy nie ma gdzieś na rynku Unison Research Unico Due, to bardzo dobry kompan dla XT8F, biorąc pod uwagę jakiego dźwięku oczekujesz. Musical M6si również klasowo będzie znacznym postępem, jednak nie jestem w pełni przekonany, czy zaoferuje Ci sposób grania jakiego oczekujesz. Niemniej wzmacniacz jest świetny. Niestety nie miałem okazji słuchać tych kolumn z Arcamem, więc ciężko mi powiedzieć jak wypadnie, wzmacniacz na pewno gra po cieplejszej stronie.

Pozdrawiam,

Michał

Zapraszamy na odsłuchy i do wypożyczeń - www.natemataudio.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W przypadku Tannoy XT8F proponuję zwrócić uwagę na łagodniejsze brzmienie wzmacniacza. Musical Fidelity jest dobrym pomysłem ale porównałbym M5si z M6si, ponieważ lepszą barwę uzyskasz na modelu niższym i w mojej ocenie może to być lepsze zgranie. Arcam SA30 jest jak najbardziej dobrym pomysłem i zyskasz dodatkowo streamer 🙂
Od siebie polecałbym poszukać na rynku wtórnym Vincenta SV227mk lub jeśli tylko uda się znaleźć w dobrych pieniądzach ASR Emitter, który jest petardą. 

Polecam także zwrócić uwagę na Haiku Audio Selene 6550, tak wiem że to lampa ale zgranie z XT8f jest bardzo dobre. 
 

Edytowane przez Q21

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lampa w moim przypadku odpada, wzmacniacz gra u mnie niemal codziennie po kilkanaście godzin i obawiam się konieczności częstej wymiany lamp. Poza tym miałbym problem z zapewnieniem odpowiedniego miejsca na postawienie.

Jeśli chodzi o Vincenta to miałem kiedyś testowo model 237mk (to było jeszcze z poprzednimi kolumnami) i bas wydawał mi się słabo kontrolowany, poza tym doskwierała mało precyzyjna regulacja głośności z pilota. 

Ciekawym tropem jest wspomniany Union Research. Z budowy i opisów ciekawa konstrukcja, choć moje zainteresowanie nieco opadło jak zobaczyłem pilota 😀

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez memphissto
Puste wiersze

Arcam SA30 + Tannoy Revolution XT 8F

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 7.05.2022 o 14:12, memphissto napisał:

Planuję zakup używki do 10 tys. i aktualnie mam upatrzone dwa typy: Musical Fidelity M6si oraz Arcam SA30. Czy te wzmacniacze dadzą istotny progres w stosunku do NADa? Chciałbym uzyskać więcej barwy, bardziej zwartego ale mocnego basu oraz bogatszej góry pasma. 

W tej cenie masz nowy wzmacniacz lampowy Cayin A55TP

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grałem dość długo na m5si z tymi kolumnami. Moim zdaniem bardzo dobre połączenie. Fajnie kontrolował bas i wypadł lepiej niż dużo droższa Leema Tucana II. Miałem też Rega Elex R, ale tutaj było zbyt ostro na górze. Bardzo ciekawie wypadł też Dayens Menuetto, który zagrał bardziej miękko, co akurat dobrze się sprawdza z dość jasno grającymi xt8f. Próbowałem też lampy - Unison S6, ale była buła na basie.  Finalnie zostałem z Dayens Ecstasy IVse, ale to już z innymi kolumnami (Tannoy dc10t, Devon, obecnie ATC 50). To dźwięk myślę zbliżony do musicala (zrównoważony, bez faworyzowania skrajów pasma, świetna separacja). 

Myślę, że m6si, to byłaby petarda i świetna baza pod ewentualny upgrade systemu, ale nie słuchałem.  

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za wpis . No właśnie ten M6si najbardziej chodzi mi po głowie. W dłuższej perspektywie za jakiś czas pomyślę pewnie i o zmianie kolumn. Dlatego chciałbym, żeby nowy wzmacniacz nie tylko poprawił dźwięk tu i teraz po NADzie i dobrze zgrywał się z XT8F, ale też żeby był perspektywiczny na przyszłość.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Arcam SA30 + Tannoy Revolution XT 8F

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
13 godzin temu, memphissto napisał:

choć moje zainteresowanie nieco opadło jak zobaczyłem pilota 😀

Bywają też czarne. Moim zdaniem z punktu widzenia jakości wykonania ( drewno i metal ) ten pilot to petarda patrząc na przykład na piloty Musical Fidelity... 🙂

Pozdrawiam,

Michał

Zapraszamy na odsłuchy i do wypożyczeń - www.natemataudio.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 rok później...
W dniu 27.07.2018 o 16:07, S4Home napisał:

XT 8F są nieco jasne, proponował bym coś ciepłego do nich. Można by było sprówać z Atoll'a,

XT8F są tylko troche jasne ze wzgledu na eksponowany srodek pasma. Gora pasma już nie jest tak jasna. Z atollem IN200 mam wrazenie ze nawet tej góry brakuje. Nowe z kartonu grają jasno, później się uspokajają. Za to basu jest pod dostatkiem i to potęznego.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Atoll IN200 Signature, CD-Primare CD-31, Pioneer PL30LII, preamp Buphono, Kolumny-Tannoy XT8F, Kabel gł.-Tellurium Q Ultra Blue, DAC SMSL SU-9, Streamer Raspberry Pi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posiadam Tannoy XT8F obecnie z Rotelem RA 1592 MK 2 i wreszcie nic mi nie brakuje. Nie muszę używać regulacji wysokich i niskich tonów. Wcześniej miałem Rotela RA 1572 i było też bardzo dobrze.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez robixx1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
17 godzin temu, bumbum napisał:

XT8F są tylko troche jasne ze wzgledu na eksponowany srodek pasma. Gora pasma już nie jest tak jasna. Z atollem IN200 mam wrazenie ze nawet tej góry brakuje. Nowe z kartonu grają jasno, później się uspokajają. Za to basu jest pod dostatkiem i to potęznego.

A jak to znalazłeś po takim czasie. 

Nie wiem czy to wtedy był mój wpis czy już nie 

2018 rok. Kupa czasu 🙂

21 minut temu, robixx1 napisał:

Posiadam Tannoy XT8F obecnie z Rotelem RA 1592 MK 2 i wreszcie nic mi nie brakuje. Nie muszę używać regulacji wysokich i niskich tonów. Wcześniej miałem Rotela RA 1572 i było też bardzo dobrze.

No będzie brakować tej firmy i ich produktów. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.