Skocz do zawartości
IGNORED

Jaki wzmacniacz do tannoy xt8f


Prosto2016
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam jest ktos w stanie mi coś polecić ? Posiadam onkyo 8250 ale to nie to . Poszukuję wzmacniacza do niego dokupie sobie jakieś pudełko z Yamahy do spotify itp. Słucham dużo muzyki klasycznej , rzadziej elektroniki . Cena tak do 6000 zł .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

XT 8F są nieco jasne, proponował bym coś ciepłego do nich. Można by było sprówać z Atoll'a, Marantz'a.

 

Jakiego oczekujesz końńcowego dźwięku od tego zestawu, co chciałbyś w nim zmienić?

 

Pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

spójrz na hybrydy lampowe Vincent, np. model SV-227 MK, świetną alternatywą będzie także Haiku Audio Bright MK4. To optymalne połączenie z Tannoy, gwarantujące szybki, dynamiczny, dociążony i przede wszystkim plastyczny dźwięk. Jeśli nie odrzucasz lampy, ciekawą opcją będzie także Haiku Audio Selene. Atoll to także dobra opcja, ale raczej od modelu IN200 w górę.

Jeśli rozważasz urządzenie poekspozycyjne, mamy w salonie Wile Rock. To potężny, bardzo dobry wzmacniacz.

 

Przejrzyj moje propozycje, oczywiście najlepiej poszczególne opcje posłuchać i porównać, jest także opcje wypożyczenia i testów w domu.

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jeżeli chcesz wydać mniej pieniędzy to możesz pójść w Lampę np Yaqin MS30L, ja mam Precision 6.2 i z nimi się całkiem robrze sprawdza. W yaqinie mam wymienione lampy mocy i sterujące oraz kondensatory. Z tym wszystkim wychodzi poniżej 4,5 tys. zł. Możesz spróbować Roksana Caspiana, fajne połączenie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie to xt8f są dość uniwersalne. Mają trochę wyższy sopran podkreślony. Jechać tylko do salonu i przepinać po kolei wzmacniacze dostępne na półce i coś dobrać.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Krzysiek B
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cena tak do 6000 zł .

 

Jak do 6ciu za używany to dołóż tysiaka, kup sugdena i wtedy zobaczysz co te paczki potrafią ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

For us, there is no spring. Just the wind that smells fresh before the storm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A moim zdaniem to wcale nie są uniwersalne kolumny i nie są łatwe do napędzenia, jakby to wynikało z cyfr i powszechnej opinii.

Na pewno MF3 jest za słaby. Brzmi ładnie, ale nie wyciągnie wszystkiego z tych kolumn. Z Vincentem brzmi ok, ale trzeba lubić taki lekko podbarwiony dźwięk. Mnie się akurat podobało. Musiałbyś sam spróbować.

Na Twoim miejscu szukałbym albo dobrej lampy, albo równego tranzystora (faktycznie może Haiku, ale bardziej Sol II). Różne propozycje, ale nie znam preferencji i gustu dźwiękowego szanownego Kolegi.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Q21 pisał jak kupowałem te kolumny,że to ciepłe pełne brzmienie itp,to samo s4dom a teraz bazgroli,że to jasna muzyka,?Dobry wzmak to Cayin 55 lub Roksan k3 lub nie wiem co.mam cayina z xt8f

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja słuchałem Haiku Sol II z Moimi Precision 6.2 i nie polecałbym takiego połączenia, choć seria XF trochę inaczej gra ale sol mi pasował do starszych Revolution DC6 SE. Dlatego nie wiem czy z serio XF to dobre połączenie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warto tu zerknąć....

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lubie wysokie tony , mam taki dziwny nawyk ze jak trebles ma zakres 9 to mam na 6-7 bass na 2 . Wiec nie zależy mi na czymś co wyciągnie bass a zdecydowanie niskie i średnie tony.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To kolumny zdecydowanie wybrzydzajace w rodzaju wzmocnienia.

Do 6k zł to poradziłbym Pionner a70 ale zdecydowanie lepiej jest dołożyć do mocnej lampy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klasa wysokich tonów dużo zależy od kondensatorów w torze analogowym. Mały upgrade w zwrotnicy na alumeny byłby tym co potrzebujesz. Sam wzmacniacz też warto by wymienić, tranzystor czy lampa to już rzecz gustu. W tranie wysokie podbijasz decybelami w lampie zmianą lamp zmieniasz ich charakter.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Musica curat cor meum et animam meam delenit

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co sądzicie o TEAC AI-503 ? Wpadłem na niego przypadkiem wiem ze to takie all in one ale podoba mi się bt z aptx . Miał ktoś z tym jakaś styczność ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co sądzicie o TEAC AI-503

Zapomnij. Bardzo fajny ale to wzmacniacz do małych monitorków. Raczej do systemów na biurko niż do klasycznych zestawów audio

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo ja wiem, te kolumny są chyba dość łatwym obciążeniem. Wiele monitorów jest bardziej wymagających.

 

Skuteczność - 91 dB

Impedancja - 8 Ω

 

Testowałem kiedyś NAD'a D7050 i za te ~4k chyba absolutną niemożliwością jest kupić lepszy wzmacniacz w klasie A/B, a tu jeszcze funkcja DAC'a i streamera w gratisie. Co śmieszne pełnowymiarowe wzmacniacze NADa musiały przekroczyć cenę 7k, żeby być w stanie z tą popierdułką nawiązać walkę.

Grało to wtedy z jakimiś podłogowymi bowersami (dno) i jakimiś Elac'ami - super. Jedyny słyszalny minus był taki, że nie było mocy, żeby grać jakoś baaaaaardzo głośno.

Także nie widzę żadnych przeciwwskazań, żeby tego TEAC'a z tymi Tannoyami przetestować (albo np tego NADa). Można będzie na tym manewrze zaoszczędzić sporo kasy :)

 

Tannoyów xt6f słuchałem ze wzmacniaczami:

 

Musical Fidelity, Audio Analogue do ~8k - zamulaszcze granie, na przecenie 50% i do sypialni bym nie wziął ;)

 

REGA - z droższym Elicit-R była zmuła jak wyżej, w ogóle wzmacniacz chyba nic nie grał powyżej 10 kHz ;)

z kolei z tańszym Elax-R było naprawdę w pytkę - dźwięk trochę koloryzowany, ale dynamiczny i z pierdolnięciem - do 6k nic lepszego nie znalazłem.

 

Naim Nait XS 2 - tu było bosko. Magiczny dźwięk. Głęboki, muzykalny, bez koloryzowania. Naim ogólnie trochę za gładko gra na górze, ale do tych 10k i tak niewielu gra lepiej.

I teraz najlepsze. Naim ostatnio odświeżał linię swoich wzmacniaczy i wszystkie te XS2 pół roku temu poszły na wyprzedaż z 10-12k na ~6k. Jak się jeszcze da je dorwać, to w tej cenie nie ma nic lepszego.

 

EDIT: Jeszcze widzę jest w jednym sklepie, możesz brać w ciemno ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Ujemny

For us, there is no spring. Just the wind that smells fresh before the storm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie wiem co ludzie myślą o tych kolumnach,chcą kupić pół roczne za 3900,widząc,ze nie ma tego niby g....a na rynku wtórnym ale 502 persone musiały tak kużwa zajrzeć i łapska zacierać bo jakiś debil im takie granie opchnie za ich choreą cenę.Nie ,nie będzie taniej niż po rabacie ,kup sobie pylony 25.Zostają ze mną na amen

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 7 miesięcy temu...
Gość degsterr

(Konto usunięte)

Witam,
Pierwotnie planowałem zakup mniejszych paczek tj. XT6F, ale w bezpośredniej konfrontacji XT8F okazały się zupełnie lepsze, szersza scena, większa detaliczność et cetera...
Nadal mam dylemat co do wzmacniacza. Odsłuchiwałem z:
1. CXA80 - świetna scena, bardzo dobra góra i średnica, bas po prostu jest i dobrze kontrolowany, ciut brakuje dynamiki.
2. CXA60 - to nie to.
3. Cyrus One - wszystko na miejscu, basu ciut więcej niż w 80, tłuściejszy, ale i chyba lepiej kontrolowany i ta energia

W CXA80 mam w zasadzie wszystko co mi potrzebne - sekcja cyfrowa z SPDIF - źródłem u mnie jest Raspberry Pi,  toslink - podłączę TV, USB B - do notebook'a. Nie wiem jakiej jakości to USB jest i jak się ma do zewnętrznego DAC, który musiałby towarzyszyć Cyrusowi, nie wiem DacMAgic 100 lub Plus czy iFi Audio iOne Nano. No chyba, że Cyrus One HD?
Konfigurację chciałbym w bliskiej przyszłości rozbudować o gramofon, no i karta się odwraca Cyrus posiada "phono stage" podobno dobre, natomiast do CXA musiał bym dokupić.

Ktoś posiada takie zestawienia? Jakieś rady?
Może spróbować jeszcze jakiś inny wzmacniacz?

Edytowane przez degsterr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

mam na testach TX8F z Cambridgem CXA60 i jest dobrze. Niczego w dźwięku nie brakuje - wręcz przeciwnie - dobrze niekiedy zejść z basami o 1-2dB na potencjometrze. Jedno co mogę zarzucić temu brzmieniu ale tylko w niektórych utworach, to charakter basu. Czasami jest zbyt dominujący i za twardy, taki trochę chropowaty. Może to kwestia przyzwyczajeń (Dali Ikon) a może akustyki oraz niewielkiej powierzchni(28m2) pomieszczenia ale trochę mi to przeszkadza. Natomiast CXA60 raczej nie jest przyczyną tego stanu rzeczy. On raczej właśnie trochę ten bas zmiękcza natomiast w CXA80 będzie raczej bardziej twardy. Co kto woli.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
On 3/6/2019 at 6:26 PM, degsterr said:

Witam,
Pierwotnie planowałem zakup mniejszych paczek tj. XT6F, ale w bezpośredniej konfrontacji XT8F okazały się zupełnie lepsze, szersza scena, większa detaliczność et cetera...
Nadal mam dylemat co do wzmacniacza. Odsłuchiwałem z:
1. CXA80 - świetna scena, bardzo dobra góra i średnica, bas po prostu jest i dobrze kontrolowany, ciut brakuje dynamiki.
2. CXA60 - to nie to.
3. Cyrus One - wszystko na miejscu, basu ciut więcej niż w 80, tłuściejszy, ale i chyba lepiej kontrolowany i ta energia

W CXA80 mam w zasadzie wszystko co mi potrzebne - sekcja cyfrowa z SPDIF - źródłem u mnie jest Raspberry Pi,  toslink - podłączę TV, USB B - do notebook'a. Nie wiem jakiej jakości to USB jest i jak się ma do zewnętrznego DAC, który musiałby towarzyszyć Cyrusowi, nie wiem DacMAgic 100 lub Plus czy iFi Audio iOne Nano. No chyba, że Cyrus One HD?
Konfigurację chciałbym w bliskiej przyszłości rozbudować o gramofon, no i karta się odwraca Cyrus posiada "phono stage" podobno dobre, natomiast do CXA musiał bym dokupić.

Ktoś posiada takie zestawienia? Jakieś rady?
Może spróbować jeszcze jakiś inny wzmacniacz?

Hej.mozesz napisać w jakim metrażu  je porównywalem,bo sam się zastanawiam które wybrać.ja.mam salon 18m2 I czytałem że xt8 potrzebują sporo miejsca  żeby się rozkręcić. 

59 minutes ago, marso72 said:

Witam,

mam na testach TX8F z Cambridgem CXA60 i jest dobrze. Niczego w dźwięku nie brakuje - wręcz przeciwnie - dobrze niekiedy zejść z basami o 1-2dB na potencjometrze. Jedno co mogę zarzucić temu brzmieniu ale tylko w niektórych utworach, to charakter basu. Czasami jest zbyt dominujący i za twardy, taki trochę chropowaty. Może to kwestia przyzwyczajeń (Dali Ikon) a może akustyki oraz niewielkiej powierzchni(28m2) pomieszczenia ale trochę mi to przeszkadza. Natomiast CXA60 raczej nie jest przyczyną tego stanu rzeczy. On raczej właśnie trochę ten bas zmiękcza natomiast w CXA80 będzie raczej bardziej twardy. Co kto woli.

Hmm ,jeżeli.u Ciebie w 28m jest za dużo basu to ja chyba nawet nie.mam co.o nich myśleć  I lepiej kupić xf6.czytałem że 8 potrzebują sporo miejsca

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
50 minut temu, Ronaldo9 napisał:

Hmm ,jeżeli.u Ciebie w 28m jest za dużo basu to ja chyba nawet nie.mam co.o nich myśleć  I lepiej kupić xf6.czytałem że 8 potrzebują sporo miejsca

Odwagi! Moje pomieszczenie jest znacznie mniejsze i japońska szkoła pakowania dużych skrzynek do malutkich przestrzeni bardzo się sprawdziła. ? 

Owszem, przy jakichś drastycznie głośnych odsłuchach czasem trochę się duszą. Zależy od muzyki. Przy akceptowalnie głośnych i cichych jest całkiem dobrze. xf6 to zupełnie inne brzmienie, nie tylko gabaryt. Wzmacniacz jednak dopasuj i przetestuj czy da radę, bo kapryśne te kolumny są pod tym względem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
8 minutes ago, szaman777 said:

Odwagi! Moje pomieszczenie jest znacznie mniejsze i japońska szkoła pakowania dużych skrzynek do malutkich przestrzeni bardzo się sprawdziła. ? 

Owszem, przy jakichś drastycznie głośnych odsłuchach czasem trochę się duszą. Zależy od muzyki. Przy akceptowalnie głośnych i cichych jest całkiem dobrze. xf6 to zupełnie inne brzmienie, nie tylko gabaryt. Wzmacniacz jednak dopasuj i przetestuj czy da radę, bo kapryśne te kolumny są pod tym względem.

Kupuje z drugiej ręki więc przosłuchać ich nie moge.wlasnie rozmawiałem ze sprzedawca który odradza  mi xt8 do 18m.i przekonuje że xf6 w takim pomieszczeniu zagrają lepiej.jestem cięty na buczacy bas 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18m to trudne pomieszczenie. Bo 6ki mogą być za małe. To jednak małe przetworniki 15 cm. Mimo sporego zapasu mocy i basu. Z kolei 8ki walą już 20tkami.

Wypożycz z jakiegoś salonu do domu, sprawdzisz sam a nie będziesz słuchał sprzedawcy.

Z wymienionych przez Ciebie, ja bym szedł w Cyrusa, ale sprawdził bym jeszcze Atolla i Marantza.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.