Skocz do zawartości
IGNORED

kolumny stereo na szafce?!


YouAreNext

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

 

w chwili obecnej posiadam zestaw Denon AVR-x2100w + 2x kolumny podłogowe Dali Zensor 7 i jestem z niego bardzo zadowolony. Będę zmieniał mieszkanie, w którym naprawdopodobniej będe zmuszony kolumny trzymać na szafce RTV, a nie podłodze... I w tym momencie potrzebuję waszej pomocy.

 

Będę kupować nowy sprzęt i prawdopodobnie ponownie zdecyduję się na amplituner Denon. Tylko co z kolumnami?? czy mogę trzymać podłogowe na szafce? np na specjalnej płytce.

 

Robiąc krótki rekonesans wyczytałem, że kolumny podstawkowe (monitory) również mogą dawać radę.

 

- Pomieszczenie Salon 25m2 + kuchnia 7,7m2

- budżet na kolumny ok 3-4k PLN

- muszą być ładne..

- kolumny do TV/Netflix + słuchanie muzyki głównie ze Spotify

 

gorąca prośba o pomoc

 

ORM44Up.png

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy fota pokazuje teraz czy w przyszłości ustawienie?

Tak i tak może być ten "podest" nie wydaje się być wysoki.

Z tego co czytam to stereo masz. Ja bym zmienił avr na avr stereo np. Onkyo 8270

Małe "ładne dla oka" kolumny:

Kef R300, Focal Aria 906, Monitor Audio Gold PL100 lub S2, Dali Opticon2 lub Z3, Kef LS50.

Dokupić suba i mieć 2.1 set, lub cieszyć się tym co masz.

 

Wysłane z mojego SM-G928F przy użyciu Tapatalka

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Denon AVR-X6200W / Denon PMA-1510AE / Denon DBT-3313UD

Monitor Audio Silver 10 / Silver Center / Silver 1 / Dali sub E-12F

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli słuchasz z odległości powyżej 3 m wysokość ma mniejsze znaczenie, ale kopułka od wysokich

powinna być na wysokości uszu słuchacza.

Sam mam monitory na szafce ( 45 cm ) więc tweeter akurat pasuje wysokością.

Zainteresuj się BMN:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

masz tam sporo wykończeń a co do woofera, to polecam do tego metrażu 180 mm lub więcej.

Jest duży wybór dużych monitorów, które - jak przejrzysz sobie parametry - wcale nie odbiegają

możliwościami basu od konstrukcji podłogowych.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ring radiator rules

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

większym problemem w tej sytuacji jest to, że kolumny dotykaja placami ściany - do takiego ustawienia trzeba kupić odpowiednie kolumny.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

For us, there is no spring. Just the wind that smells fresh before the storm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za dotychczasowe odpowiedzi. Przedstawiona wizualizacja pokazuje to, co będę miał w nowym mieszkaniu. Kanapa będzie w odległości 2,5m od głośników. Szerokość szafki to ok 40cm

 

Czy do takich monitorów powinienem mieć standy, jeśli szafka raczej nie będzie bardzo wysoka? Kurczę one kosztują czasem tyle co sama kolumna!?

 

Taka kolumna podłogowa nie będę wpadać w rezonans z szafka, jakbym ja postawił na granitowej płytce?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli podstawka jest naprawdę designerska, to chyba powinna kosztować więcej niż kolumna.

Ciągle pomijasz rzeczywistą wysokość szafki, ale nie sądzę, by miała mniej, niż 35 cm - to wystarcza,

żeby się obejść bez dokładek - nawet granitowych, ale jak ktoś chce ...

Co do rezonansu, to mało prawdopodobne, bo nie sądzę, by kolumna stała na części środkowej

takiej szafki - na długiej płycie bez bliskiej podpory. Zapomnij.

Ważniejsze, żeby sama kolumna nie miała takich skłonności, a występuje to dość często jeśli stoi

w rogu pomieszczenia albo ma podbity bas zbyt małym tunelem BR itd...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ring radiator rules

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dali Zensor7 mają niecały metr wysokości, i ne są aż tak głębokie.

Ja bym to zostawił wszytko aż będzie komoda/szafka gotowa i wtedy sam się przekonasz czy Dali Z7 pasują, jak nie to zamiana na małe.

Zmień amp av na amp stereo, fajne jest Onkyo bo posiada hdmi i wyświetla info na TV.

 

Wysłane z mojego SM-G928F przy użyciu Tapatalka

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Denon AVR-X6200W / Denon PMA-1510AE / Denon DBT-3313UD

Monitor Audio Silver 10 / Silver Center / Silver 1 / Dali sub E-12F

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bywają duże monitory, którym w sam raz będzie na takiej szafce, np B&W DM602S3.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Daphile, Onkyo A-5VL, B&W 606+ASW608 i gra muzyka!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli podstawka jest naprawdę designerska, to chyba powinna kosztować więcej niż kolumna.

 

Jeśli szafka RTV jest naprawdę designerska to chyba powinna kosztować więcej niż telewizor.

Litości...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łatwo Ci przychodzi deprecjonowanie sztuk plastycznych i rękodzieła wobec plastikowych TV

czy w końcu seryjnie trzaskanych pażdzierzowych kolumn.

Jak chcesz zamówić prostą skrzynkę nawet bez wykończenia, to widziałem oferty od 600 zł / szt

przy znanej ogólnie cenie nowych kompletnych kolumn ...

Pewnie za auto dałbyś i 330 tysięcy, ale za podstawki 3300 zeta już nie, bo ilu to zobaczy ..;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ring radiator rules

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie dał bym, bo to zwykłe naciąganie frajerów. Niektóre firmy nieźle prosperują dzięki żerowaniu na takich naiwniakach - przepraszam - audiofilach szaleńcach co to podłączają kable kierunkowe i inne tego typu wynalazki.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzieś wyczytałem, że ten amplituner stereo Onkyo TX- 8270 to tak naprawdę jest to samo co amplituner kd tylko troche marketingowo zmieniony, a taki Denon KDmoze grać lepiej. Jak się ma do tego 8270 taki Denon AVR 3400H?

 

nie ukrywam, że zależy mi na podłączeniu PS4/Dekodera/Blu Ray/TV do amplitunera i strumieniowanie muzyki z iPhone/Spotify.

 

Przychylę się radzie Baliego i przymierzę najpierw obecny sprzęt w nowym mieszkaniu, a później ewentualnie pomyślę nad amplitunerem bądź głośnikami. Bądź, co bądź jestem zadowolony z obecnego zestawu :)

 

W kwestii standów rozumiem, że może być coś super designerskiego i za to więcej zapłacić, ale w przypadku większości są to takie zwykłe raczej podstawki pod kolumny i jednak 2k PLN za sztukę to wg mnie koszenie kasy na pasjonatach/ludziach zamożnych.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego tak szufladkujesz wszystkich ludzi? Jeśli ktoś może sobie pozwolić to niech kupuje - dlaczego odrazu ma być pozerem i burakiem?

 

Chodzi tu tylko o to ze w wielu przypadkach (wg mojej opini) jest to mocno przewartościowane.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra nie będę już zakładał nowego tematu tylko kontynuuje w obecnym.

 

Zacząłem się zastanawiać nad innymi możliwościami zbudowania systemu audio opartego bardziej na wzmacniaczu, a nie amplitunerze kd

 

1. Jestem pewny że chcę system stereo i nie planuję rozbudowy w przyszłości do kina domowego

2. Potrzebuję żeby ten system połączony z TV także obsługiwał PS4/dekoder TV. Nie potrzebuję dodatkowego odtwarzacza CD - używać będę ewentualnie do tego PS4 na filmy. Nie słucham muzyki na płytach

3. Istotną kwestią jest streaming muzyki z urządzeń mobilnych w tym iOS (Spotify, Youtube)

4. Pomieszczenie Salon 25m2 + kuchnia 7,7m2

5. Muzyka bardzo szeroko, z przewagą klubowej, house, hip hop. Chciałbym, aby ta dobra jakość dźwięku już była słyszalna juz od niskiego volume - czysto i głęboko. Rzadko będę ten sprzęt słuchać bardzo głośno. Zaznaczam, że nie jestem żadnym audiofilem

5. Kwota na total sprzęt z głośnikami do wydania ustalmy 6k. Najlepiej sprzęt nowy, ale też ewentualnie będę rozważać używki (ale nie głośniki)

6. Nie chcę mieć miliona urządzeń i kabli. Musi to wyglądać estetycznie w nowoczesnym pomieszczeniu. Raczej większość będzie schowana.

7. Kolumny będą stały blisko ściany i na niskiej szafce RTV 40 szer i wys ok 40

 

Czy dobrze myślę, że powinno to wyglądać tak, że wszystkie sprzęty są podpięte do TV, a dzwięk idzie do wzmacniacza (z DAC lub wcześniej do DAC) i dalej na kolumny ?

 

Czy taki system dużo lepiej będzie grał niż te moje obecne x2100w + Dali Zensor 7? tak jak mówię, jestem w sumie z tego zadowolony, ale jeśli system oparty na prawdziwym wzmacniaczu ma zmienić mój światopogląd to jestem ciekawm, aby tego spróbować. Oczywiście wybiorę się na odsłuchy

 

Ostatnie pytanie to podpowiedzcie co architekt zaplanował pod telewizorem? Patrz wizualizacja wyżej

 

Będę bardzo wdzięczny za pomoc w temacie

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak szczerze mówiąc, z kronikarskiego obowiązku:

 

Ja rozumiem, że architekt zrobił ładnie i estetycznie, ale ten design jeśli chodzi o stereo, jest po prostu z dupy :)

Piszę, bo może w ogóle nie masz tego świadomości, skoro nie siedzisz w temacie.

 

Ta szafka nie pozawala na sensowne ustawienie kolumn. Żeby to zrobić dobrze musisz mieć konkretny model kolumn pozwalający na dosunięcie plecami do ściany. Nie możesz ich skręcić w stronę miejsca odsłuchowego. Kolumny muszą stać na kolcach, będziesz potrzebował na tej szafce położyć jeszcze jakiś granit i dopiero na tym kolumny. Będzie to wyglądało zupełnie inaczej niż na wizualizacji. Nikt ci nie powie czy ta szafka nie będzie rezonować.

Większość standardowych wzmacniaczy jest szerokości tej szafki, a potrzebujesz jeszcze min. 5 cm z tyłu na podłączenie kabli. Bedziesz ograniczony do wzmacniaczy o głębokości max 35 cm.

Możesz na tej szafce postawić jakieś monitory, ale do twojego metrażu zdecydowanie wskazane są podłogówki. Jak już będą monitory to będą musiały mieć podstawki o niestandardowej wysokości, najpewniej robione na zamówienie, żeby tweeter wypadał na wysokości uszu.

Czy tam w ogóle będzie miejsce na kable? czy będziesz miał wiązki kabli leżące na szafce?

 

Po drugie ściana za kolumnami nie pozostawia żadnej opcji adaptacji akustycznej. Żeby utrzymać ten poziom minimalizmu i estetyki musiałbyś od razu zrobić akustyczną przedściankę. Jeśli reszta pomieszczenia jest równie minimalistyczna, to bez adaptacji akustycznej będziesz miał tam pogłos jak w kościele i każdy sprzęt jaki tam wstawisz będzie grał na 50% swoich możliwości.

 

To jest audiofilskie forum, a nie forum miłośników minimalistycznego designu więc ja ci powiem tak:

skróć tą szafkę do np. ~2m. Zostaw z każdego boku ~1m przestrzeni na normalne ustawienie kolumn na podłodze, pamiętając o tym, że ich tylna ścianka kolumn będzie musiała być odsunięta od ściany na ~30 cm.

Stać cie na bajerancki design, więc pewnie też masz parę groszy na zrobienie akustycznej przedścianki (jeśli chcesz zachować gładką ścianę jak na wizualizacji. Pamiętaj o kablach, do wszystkiego idą kable, zaplanuj którędy. Architekci mają to w pompie - na wizualizacjach wszystko jest bezprzewodowe, a elektronika niewidzialna.

 

2. Potrzebuję żeby ten system połączony z TV także obsługiwał PS4/dekoder TV. Nie potrzebuję dodatkowego odtwarzacza CD - używać będę ewentualnie do tego PS4 na filmy. Nie słucham muzyki na płytach

3. Istotną kwestią jest streaming muzyki z urządzeń mobilnych w tym iOS (Spotify, Youtube)

 

Potrzebujesz zewnętrznego DACa. Wszystkie źródła podłączasz do DACa. DAC do wzmacniacza. Do streamingu chromecast audio.

 

W 6k budżet podzieliłbym tak: ~2,5k na kolumny. ~2,2k na wzmacniacz, 1,3k na DAC.

Przy czym serio, w tym budżecie bierz używane, bo jeśli chodzi o nowe to załapiesz się tylko na najtańsze urządzenia. Szkoda życia marnować ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

For us, there is no spring. Just the wind that smells fresh before the storm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź. Oczywiście jestem świadomy, że nie będzie tam idealnych warunków do poprawnej akustyki. Audio jest jednak tylko dodatkiem, a nie priorytetem, jeśli chodzi o urządzenie salonu. Obecnie mam kolumny dosłownie też przy ścianie i jestem zadowolony z tego jak gra.

 

W salonie będzie jednak sporo rzeczy typu szafki, dywan, ciężkie zasłony także może takiej tragedii nie będzie :)

 

Pytanie czy np nie poszukać używanego ampli Denon AVR serii x5 czy x7, bądź spróbować tego Onkyo 8270?

 

Jakie poleciłbyś sprzęty dla zakładanych budżetów (~2,5k na kolumny. ~2,2k na wzmacniacz, 1,3k na DAC.) ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie czy np nie poszukać używanego ampli Denon AVR serii x5 czy x7, bądź spróbować tego Onkyo 8270?

 

Ampli KD, żeby grać w stereo? why?

Te amplitunery onkyo są całkiem spoko jeśli chodzi o funkcjonalność, ale urządzenia tej klasy jak ostatnio słuchałem strasznie szumią. Ale kto wie, może dla twoich potrzeb będzie wystarczający...

 

Jakie poleciłbyś sprzęty dla zakładanych budżetów (~2,5k na kolumny. ~2,2k na wzmacniacz, 1,3k na DAC.

 

Jakbym w tym momencie miał taki budżet, to kupiłbym sobie:

używane kolumny Acoustic Energy Aelite 2 - ale one absolutnie nie nadają się do ustawienia pod ścianą ;)

Zostaje przejrzenie wątku o kolumnach z bass reflexem z przodu, może tam coś sensownego doradzają.

Poza tym czy musisz wymieniać te zensory? Za 2,5k chyba bardzo ciężko będzie znaleźć coś uzasadniającego wymianę.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Jeśli chodzi o wzmacniacz to kupiłbym Marantza KI pearl lite - ale akurat nie ma ofert żadnych.

Przy czym przy głębokości 38 cm niekoniecznie by ci się na tej szafce zmieścił...

 

Z DACami jest już spora dowolność, używanego asusa xonara one, albo jakiegoś audiolaba powinieneś spokojnie za 1,3k kupić. Tutaj najważniejsze, żeby miał tyle złączy cyfrowych ile potrzebujesz.

+chromecast audio jako streamer, cena pomijalna.

 

Biorąc powyższe problemy pod uwagę może spróbuj jakiegoś wzmaka w klasie D zintegrowanego z DACkiem :)

np: NAD 7050

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Teac ma takie urządzenia. Ostatnio szeroko reklamowany i zachwalany NuPrime. Powinien pan być zadowolony, w swojej klasie cenowej te sprzęciki naprawdę dają radę. Nie ma problemu z ustawieniem, podłączeniem, czekaniem aż się pojawi na allegro, nawet z nowym zmieścisz się w budżecie. Wolałbym kupić coś takiego niż ten amplituner onkyo.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

For us, there is no spring. Just the wind that smells fresh before the storm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziękuję za informacje i propozycję. Te szafeczki zawsze można nieco zwiększyć tak żeby sprzęt się zmieścił i było gdzie schować kable. Poprosiłem tez o propozycje z głośnikami po bokach obok szafki:)

 

I nie muszę zmieniać obecnych kolumn. Mogę za to pomyśleć nad zmiana ampli na coś rozsądnego właśnie :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolumny na szafce ;) tweeter pójdzie wyżej o 40 cm od założeń konstruktora. A nie ładniej by tam pasował sam sounbar ale lepszej klasy?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Musica curat cor meum et animam meam delenit

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Witam

Proszę o poradę. Chcę ustawić kolumny podstawkowe na szafce. Posiadam granitowe płyty grubości 3 cm oraz kolce z podkładkami. Czy ustawić kolumny - kolce - granit - (ewentualnie pod granit jakiś dodatkowy materiał typu filc) , czy kolumny - granit - kolce ? Albo zrezygnować z granitu i ustawić kolumny na samych kolcach ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolumny - kolce - granit

 

ja bym tak ustawił.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

For us, there is no spring. Just the wind that smells fresh before the storm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja przykleiłbym granit do kolumn bluetackiem, a pod płytą granitową przykleiłbym podlepki z korka- takie do mebli- tylko na rogach płyty, lub jeszcze lepiej, żeby było stabilnie, po 3 na płytę.

 

A tak w ogóle, to kolumny na szafce nie są najlepszym pomysłem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 14

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.