Skocz do zawartości
IGNORED

Słuchawki AKG K702 jaki USB DAC/AMP?


STREET

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Szukam wzmacniacza słuchawkowego i dac'a usb w jednym który napędzi słuchawki AKG K702.

Do tej pory przetestowałem urządzenie Teac UD-H01, ale kompletnie poległ z tymi słuchawkami. Mam jeszcze Grado SR-80 i z nimi było trochę lepiej, ale AKG są wygodniejsze dla mnie i chciałbym aby były głównymi słuchakami, które będę używał.

Muzyka: Jazz, Rock.

Budżet umowny 1000zł (może być więcej).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ile czasu ja będę jeszcze miał potrzebować, by zarobić to wszystko, wygrać i pokupować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

AKG K702 to świetne słuchawki o bardzo dobrym stosunku jakości do ceny. Pomimo wysokiej skuteczności są to wymagające słuchawki, które potrzebują mocnego wzmacniacza aby prawidłowo je wysterował. Z muzyki, którą Pan słucha można wywnioskować iż stawia Pan na dużą dynamikę, naturalną średnicę oraz odpowiednie budowanie sceny.

W nieco wyższej kwocie możemy zaproponować urządzenie iFi Audio iCAN Micro, który dysponuje dużą mocą na wyjściu 4W, która wystarczy na odpowiednie wysterowanie oraz napędzenie słuchawek. Wzmacniacz pracuje w czystej klasie A więc nie ma najmniejszego problemu z wymagającymi słuchawkami, a dźwięk jest czysty i namacalny. Mamy tutaj wypchniętą średnicę do słuchacza, dzięki której wokale brzmią naturalnie. Jeżeli jakieś utwory posiadają niedobory w najniższych rejestrach można podbić bas ale nie ma nic za darmo, tracimy wtedy trochę na dynamice.

 

Pozdrawiam

Szymon W.

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć Szymon,

Dziękuję za sugestię odnośnie iFi. NIestety jest to tylko wzmaciacz słuchawkowy, a jak szukam combo z USB DAC.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ile czasu ja będę jeszcze miał potrzebować, by zarobić to wszystko, wygrać i pokupować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej.

 

Cześć Szymon,

Dziękuję za sugestię odnośnie iFi. NIestety jest to tylko wzmaciacz słuchawkowy, a jak szukam combo z USB DAC

 

Popatrz naiFI Audio iDSD LE Nano zmiesci się w budżecie i posiada to czego oczekujesz, ewentualnei jeśli chcesz coś lepszego to iFi Audio iDAC2 Micro.

 

Pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej.

Popatrz naiFI Audio iDSD LE Nano zmiesci się w budżecie i posiada to czego oczekujesz, ewentualnei jeśli chcesz coś lepszego to iFi Audio iDAC2 Micro.

 

Pozdrawiam.

 

Cześć,

iFi ma jedną wadę, brakuje jednej opcji: potrzebuję 1 wejście coax i 1 optical.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ile czasu ja będę jeszcze miał potrzebować, by zarobić to wszystko, wygrać i pokupować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

iFi ma jedną wadę, brakuje jednej opcji: potrzebuję 1 wejście coax i 1 optical.

 

Mam dla Ciebie propozycję ale nie co droższą spełniające twoje wygamania, jest to Audiolab M-DAC spójrz na niego świetne urządzenie, posiada naturalne brzmienie, b.dużą rozdzielczość i świetny balans pomiędzy wszystkimi zakresami.

 

Pozdrawiam,

Grzegorz.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam dla Ciebie propozycję ale nie co droższą spełniające twoje wygamania, jest to Audiolab M-DAC spójrz na niego świetne urządzenie, posiada naturalne brzmienie, b.dużą rozdzielczość i świetny balans pomiędzy wszystkimi zakresami.

 

Pozdrawiam,

Grzegorz.

 

Ma wszystko czego potrzebuję. Rozejrzę się za nim. Dzięki.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ile czasu ja będę jeszcze miał potrzebować, by zarobić to wszystko, wygrać i pokupować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chord Mojo. Budżet przekroczony dwukrotnie, ale raczej warto. W każdym razie radzi sobie z moimi K701, których inne urządzenia nie potrafiły ożywić (zaznaczam: osławionego Schiita nie próbowałem). Nawet się rockowego łojenia da na tym posłuchać, ale zgadzam się z @tadeo, że 990Pro mają więcej witaminy :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

“That which can be asserted without evidence can be dismissed without evidence.” (Christopher Hitchens).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę "sucho" z tymi AKG ,zdecydowanie lepiej z Beyerdynamic 990Pro .Jest synergia.

Jaką wersję tych 990 masz (ile ohm?). Nie miałem jeszcze Beyerów i chciałbym kupić jakąś parę, jak znajdę tego Audiolaba to je rozważę.

 

Chord Mojo. Budżet przekroczony dwukrotnie, ale raczej warto. W każdym razie radzi sobie z moimi K701, których inne urządzenia nie potrafiły ożywić (zaznaczam: osławionego Schiita nie próbowałem). Nawet się rockowego łojenia da na tym posłuchać, ale zgadzam się z @tadeo, że 990Pro mają więcej witaminy :-)

 

Chord Mojo odpada ze względu na wygląd.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ile czasu ja będę jeszcze miał potrzebować, by zarobić to wszystko, wygrać i pokupować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

M-Daca już nie mam ,Bayery 990Pro zostały ,syn ich używa do pracy przy kompie i do słuchania muzyki.

Oznaczenie Pro przy tych 990-siątkach oznacza 250 Ohm .

Słuchawki nie są drogie jak się dobrze trafi ale mają inna "niedogodność", nie za długi skręcony kabel.

Można rekablować lepszym przewodem jak to zrobił mój znajomy i sobie chwali ,ja dokupiłem oryginalny

kabel Beyerdynamica u polskiego Dystrybutora z jednej strony zakończony wtykiem Jack 6,3mm

a z drugiej były gołe kable .Za konfekcjonowałem dobrym gniazdem na małego Jacka i mam taką

swoistą przedłużkę ,która się często przydaje.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.