Skocz do zawartości
IGNORED

Denon PMA-1600NE


1piotr13

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Czy można i jak, podłączyć subwoofer aktywny z regulacją głośnoścido tego wzmaka mimo iż nie posiada on dedykowanego wyjścia pod suba ?

 

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wyjściowe rca masz tylko dla nagrywarki czyli stałe i nic to nie daje, jedyna możliwość to głośnikowe do suba, o ile ten ma taką możliwość.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze taką opcję w subie. Czy to znaczy, że należy ten przewód podłączyć np. do wyjść głośnikowych tych samych do których mam podpięte kolumny czy do osobnych wyjść B ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podłączasz do tych samych wejść co masz kolumny. Mam tak samo podłączone w Xindaku sub REL

Tam powyżej tego obrazka, który pokazuje to podłączenie jest napisane, że takie podłączenie może być w ogóle niemożliwe lub po prostu nie zalecają takiego podłączenia jeżeli wzmacniacz ma wyjście cyfrowe klasy d. O co tu chodzi i jak to może się mieć do tego Denona ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pre-out oraz main-in w serii 1500 to były ważne elementy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

I jest jeszcze jeden argument za kupowaniem audio-systemów: w przypadku ewentualnego rozwodu rzadko się go traci na rzecz partnera: jacht przepadnie, dom przepadnie, dzieło sztuki przepadnie, prawa rodzicielskie przepadną - ale sprzęt na pewno będzie ci towarzyszył na nowej drodze życia. Nawet lichwiarz powinien to docenić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pre-out oraz main-in w serii 1500 to były ważne elementy.

Nie tylko ważne, ale b. praktyczne - wystarczy dobry dac, z którego łączy się z końcówką wzmacniacza i sound wskakuje na na poziom wyżej i tyle ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Audiofilizm mnie nie interesuje, jedynie dobry sprzęt i jeszcze lepsza muzyka ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podłączasz do tych samych wejść co masz kolumny. Mam tak samo podłączone w Xindaku sub REL

Czy w takim połączeniu jakość dźwięku z głównych kolumn oraz bas z suba nie jest gorszy niż w przypadku podłączenia subwoofera pod dedykowane wyjście ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy w takim połączeniu jakość dźwięku z głównych kolumn oraz bas z suba nie jest gorszy niż w przypadku podłączenia subwoofera pod dedykowane wyjście ?

 

Jakosc dzwieku sie nie zmienia,bo niby z jakiego powodu ma sie zmienić. Sub bierze tylko sygnał,nie zabiera mocy ze wzmacniacza.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakosc dzwieku sie nie zmienia,bo niby z jakiego powodu ma sie zmienić. Sub bierze tylko sygnał,nie zabiera mocy ze wzmacniacza.

Pytam bo wyżej forumowicz "Nikimaj" pisze, że po podłączeniu do gniazd głośnikowych gra to słabo

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytam bo wyżej forumowicz "Nikimaj" pisze, że po podłączeniu do gniazd głośnikowych gra to słabo

 

Napisałem jak mam to ja podłączone,a wręcz zalecane przez REL-a. Podłącz a sam się przekonasz,aż dziwie się ze jeszcze tego nie zrobiłeś.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisałem jak mam to ja podłączone,a wręcz zalecane przez REL-a. Podłącz a sam się przekonasz,aż dziwie się ze jeszcze tego nie zrobiłeś.

Jeszcze nie zrobiłem bo dopiero pod koniec tygodnia przyjedzie do mnie ten Denon a teraz jedynie badam grunt :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po czinczu "out" idzie mocniejszy sygnał a niż po głośnikowych, dlatego po tym pierwszym łatwiej jest dostroić sub do systemu.

 

Bardzo pomocna jest informacja, iż subwoofery REL prawie zawsze podłączane są za pomocą wejścia znajdującego się na tylnym panelu i oznaczonego „Hi Level” (wysoki poziom). Połączenie to dokonywane jest poprzez zastosowanie dostarczonego kabla o długości 10 metrów. Gołe przewody tego kabla należy podłączyć do terminali głośnikowych wzmacniacza mocy, a wtyk Neutrik Speakon ™ do subwoofera REL. Taki sposób podłączenia (do terminali głośnikowych) jest jednym z sekretów sukcesu subwooferów REL. Poprzez podłączenie do wejścia o wysokim poziomie sygnału ze wzmacniacza, przekazana zostaje soniczna sygnatura systemu audio, zawierająca między innymi barwę i tempo dźwięku całego systemu audio. W ten sposób REL jest zasilany dokładnie takim samym sygnałem jak ten zasilający główne głośniki.

 

I ja sie z tym zgadzam,bo tak własnie mam podłaczone.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Połączenie to dokonywane jest poprzez zastosowanie dostarczonego kabla o długości 10 metrów. Gołe przewody tego kabla należy podłączyć do terminali głośnikowych wzmacniacza mocy, a wtyk Neutrik Speakon ™ do subwoofera

Dokładnie taki sam kabel i tego typu mam dołączony do mojego subwoofera, jedynie jest trochę krótszy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no więc na czym ostatecznie stanęło?

Już mówię. No więc wczoraj przyszedł mój ampli Denon, podłączyłem kolumny oraz subwoofer tak jak mam w instrukcji i gra to wyśmienicie. Subek daje piękny bas, schodzi bardzo nisko, nie jest dominujący iładnie uzupełnia dolne pasmo. Jednym słowem jestem zadowolony.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.