Skocz do zawartości
IGNORED

Avance Omega 503 mk2


Łukasz_71309

Rekomendowane odpowiedzi

Szanowni koledzy,

 

Szukam informacji nt kolumn Avance Omega 503 mk2. Czy ktoś zna może ich dane techniczne? W internecie ciężko coś znaleźć, więcej informacji tylko nt pierwszej wersji, która wg naklejki ma skutecznosć 89 decybeli, jest 4ohmowa, a producent zaleca podłączanie wzmacniacza o mocy od 30 do 200 W i tyle.

 

Pozdrawiam,

Łukasz

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To bardzo fajnie grające zestawy. Sam miałem kiedyś 505 mkII. Dobra scena, w miarę równe pasmo. Brakowało nieco uderzenia, ale oprócz tego naprawdę je lubiłem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za informacje. Kupiłem, podłączyłem pod 8ohm Duala CR9065 i chodzą cudnie. Idealnie pasują mocą do mojego 20m2 pokoju. Do wcześniejszych opinii dodam, że mają świetną stereofonię, a bas jak się odstawi je lekko od ściany jest bardzo przyjemny. Świetnie brzmią praktycznie z każdym rodzajem muzyki, bardzo uniwersalne i wydaje mi się, że mają potencjał duży przy zmianie w przyszłości amplitunera.

 

Nadal mnie jednak zastanawia jakie są dane techniczne tych kolumn. Jeśli ktoś posiada taką wiedzę to bardzo proszę o podzielenie się nią :)

 

Przypominam, że Avance Omega 503 mk2, a nie mk1

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciesz się dźwiękiem, a nie przejmuj brakiem danych technicznych :)

 

Jedno jest pewne, te kolumny wymagają szybkiego, dynamicznego i raczej lekko po jasnej stronie neutralności wzmacniacza. Inaczej będzie klucha.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega pisał, że ma miejsce, by odstawić je od ściany, wiec nie bedzie wiekszych problemów z basem, a wszystkie istotne dla użytkownika parametry są podane. Co jeszcze potrzeba? Wagę i wymiary można zmierzyć ;-)

Charakterystyka z komory bezechowej w domu i tak jest nieistotna, podobnie jak częstotliwość podziału. Mozna pobawic się w pomiary charakterystyk kątowych, ale sposób ustawienia kolumn też ma na to wpływ.

Jak pisano powyzej- jeśli brzmienie odpowiada, trzeba dopieścić ustawienie i cieszyć się muzyką.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To, ile mają ohmów, nie ma nic do rzeczy- zbyt niska impedancja może zaszkodzić WZMACNIACZOWI, nigdy kolumnom.

Zbyt wysoka natomiast nie ma żadnego wpływu oprocz tego, że zagra ciszej.

Impedancję średnią łatwo (z grubsza) oszacować- wystarczy zmierzyć opór dla prądu stałego i dodać 25%, warunek jest jednak taki, że nie moze być w zwrotnicy filtra subsonicznego. Nie da się jednak w ten sposób zmierzyć minimalnej impedancji kolumny.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za informacje. Kupiłem, podłączyłem pod 8ohm Duala CR9065 i chodzą cudnie. Idealnie pasują mocą do mojego 20m2 pokoju. Do wcześniejszych opinii dodam, że mają świetną stereofonię, a bas jak się odstawi je lekko od ściany jest bardzo przyjemny. Świetnie brzmią praktycznie z każdym rodzajem muzyki, bardzo uniwersalne i wydaje mi się, że mają potencjał duży przy zmianie w przyszłości amplitunera.

 

Nadal mnie jednak zastanawia jakie są dane techniczne tych kolumn. Jeśli ktoś posiada taką wiedzę to bardzo proszę o podzielenie się nią :)

 

Przypominam, że Avance Omega 503 mk2, a nie mk1

Nie wiem przypadkiem czy te kolumny nie były sprzętem redakcyjnym?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

De gustibus non est disputandum

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest duża szansa na poprawność tych danych znalezionych w aukcji archiwum All...

" Omega 503 mk2 – to zmiany w obudowie w stosunku do pierwszej serii 503. Dodano podstawę z kolcami ( jak dotychczas w modelu 509). Zmieniono wymiary. Kolumny są wyższe o 9 cm i węższe o 2 cm. Nadało to smuklejszego i bardziej eleganckiego wyglądu. Impedancja 6 ohm pozwala na łatwiejsze dopasowanie.503 mk2 -głośnik wysokotonowy: zmieniony w całej serii na głośnik identyczny jak w serii Dana. Parametry techniczne: System: 2 drożny układ d`Appolito Przetwornik basowy: 2 x 5" Avance/Vifa Przetwornik wysokotonowy: 1" Vifa Pasmo przenoszenia: 50Hz - 20kHz Impedancja: 6 ohm Renomendowana moc wzmacniacza: 50-200W Skuteczność: 88 dB Wymiary: 98 x 15x 25 cm Waga: 13,5 kg "

 

Nie wiem przypadkiem czy te kolumny nie były sprzętem redakcyjnym?

Były około 2000r. ale 530, a następca wersja 503 mk1 zachwyciła jeszcze bardziej, wówczas 1880zł para to był hit :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

♪ ♪ ♫  ♪  Najważniejsza jest muzyka i przyjemność jej słuchania  ♪ ♫ ♪ ♫ ♪ ♫ 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za pomoc, czyli z moich DUAL 9065 CR nie powinno być problemów, wg producenta można podłączyć głośniki 4-16 ohm, mimo, że z tyłu napisali tylko 8

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.