Skocz do zawartości
IGNORED

Wzmacniacz OLA od Waldi_06


Lambek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

>zjj_wwa -ponawiam informację - nie można się z tobą skontaktować na PW i wysłać info o zakupie płytek.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 miesiące temu...

Witam,

Przesylam kilka fotek mojej Oli2. 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

20200822_112155.jpg

20200822_112253.jpg

20200822_112336.jpg

20200822_112401.jpg

20200822_112431.jpg

20200822_112440.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Lubie elektronike, ktora prezentuje moje dzwieki, tak jak to sobie wymarzylem..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 18.06.2020 o 22:34, Waldi_06 napisał:

>zjj_wwa -ponawiam informację - nie można się z tobą skontaktować na PW i wysłać info o zakupie płytek.

Kurcze, teraz to dopiero widzę, ten komunikat.  Podaj na PW dane do przelewu, co i jak. 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesz Lambek,

Fakt gra, ale nie bez Ciebie.. 

Bas, instrumenty, moc-na goraco w pierwszym odsluchu.. Dzwiekowo komletne walory. Jeszcze nie wpinalem docelowo w system, bo testuje od 2 dni kompletny docelowy odsluch/pomiar.

Mam odniesienia i fakt.  Spokojnie, dajje sobie czas. Podziele sie , a mam z czym walczyc ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Lubie elektronike, ktora prezentuje moje dzwieki, tak jak to sobie wymarzylem..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję Jimmi. Mam nadzieję, że będziesz zadowolony z dźwięku  i stwierdzisz, że warto było spróbować.

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osłuchałem się już na tyle, że jestem w stanie mieć pewność co do moich założeń porównawczych. Miały one na celu sprawdzenie, czy DYI może grać lepiej od markowego sprzętu w moim przypadku w przedziale 12-15kpln.

Wobec porównań wstepnych, Ola nie gra gorzej od Musical Fidelity M6si, przy wykożystaniu przedwzmacniacza z tej integry. (mam wiec test sprawiedliwy)  Dodam, że ocena ta, jest od osób postronnych w odsłuchu u mnie w domu. Ja również to stwierdziłem, acz zauważam wieksze podkreślenie basu u Oli. 

Teraz czas na porównanie z innym przedwzmacniaczem... Bez ograniczeń...

pozdrawiam 

 

Dodam, że przy zmianie żródeł Ola reaguje mocniej. Interesująca cecha..

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez jimmi

Lubie elektronike, ktora prezentuje moje dzwieki, tak jak to sobie wymarzylem..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wietam,

Mozesz cos powiedziec nowego temacie przedwzmacniacza @Waldi? Testowałes juz moze gotowy projekt?

pzdr.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez jimmi

Lubie elektronike, ktora prezentuje moje dzwieki, tak jak to sobie wymarzylem..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej wszystkim,

Mam swoje płytki prawie polutowane (brakuje końcowych tranzystorów).

Mam pytanie co do odpalenia płytek:

1. podłączam 56V reguluję do 50V

2. lutuję zworę na dolnej stronie płytki

3. podłączam wszystkie zasilania, reguluję offset i już ?

 

Oczywiście wszystko przy założeniu poprawnego polutowania.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Kenwood 5090,Rapsberry + Konwerter USB-I2S-SPDIF (JarekC)

Lampucera + bufor GIC (praca własna), Creek Evo2, Epos M22i

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>jimmi dwie sprawy
po pierwsze zakładam, że masz dwa mostki prostownicze zasilania tranzystorów mocy,
po drugie na zdjęciu drugim od dołu masz punkt masy poprzez podłaczenie krótką zworą dwóch kondensatorów - to nalezy zmienic na kabel Y (a właściwie to V) gdzie górne nózki naszego "Y" ("V") idą właśnie na kondensatory ALE dolna nózka (połączenie lewej i prawej połowy V ) powinny byc jak najblizej złącza masy przy pcb.
Na własny uzytek złożyłem przewód na pół, w połowie delikatnie obrałem 2cm izolacji i zalutowałem wsuwkę.
tak jak pisałem zmiana z jednego mostka na dwa robi róznicę. Zastosowanie lepszych mostków robi róznicę. Zastosowanie mostków na większy prąd i uwaga - niższe napięcie tez robi rónicę na plus. Tak, tak na niższe napięcie. czyli mostki 15-30A na 200volt a nie 10amper na 800volt.
Zasilanie stopnia napięciowego nie jest krytyczne, ale jak zrobisz kabel Y z przewodu o mniejszym przekroju, to jedna nitkę puścisz na kondensatory zasilania stopnia napięciowego a druga nitka niech robi za podłączenie dodatkowych obwodów potrzebujacych masy, jezeli takie występuja.

W dniu 7.09.2020 o 10:27, jimmi napisał:

Mozesz cos powiedziec nowego temacie przedwzmacniacza @Waldi? Testowałes juz moze gotowy projekt?

Rok temu podjąłem się zadania niezwiązanego z DIY i to ogranicza mi czas. W załaczeniu zdjęcie czystej płytki przedwzmacniacza. Mozna powiedzieź, że soft dla wyświetlacza hd4478o już jest i czeka, aż samo pre się poskłada.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Płytka jest bardzo duża.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, Macios napisał:

1. podłączam 56V reguluję do 50V

Uruchamiasz zasilanie 50volt, tak jak piszesz zapodając kilka volt więcej, ponieważ drop takich stabilizatorów wynosi kilka volt. jak jest ok idziesz dalej. ok to znaczy napięcie się reguluje, nic sie nie grzeje nadmiernie i nic złego się nie stało. UWAGA na wejście założ zworkę.

Następnie Za pierwszym razem :
- ustaw PR biasu na maksymalna wartość (omomierz na nózki PRka i kręć do uzsyskania maksymalnej wartosci rezystancji),
- podłącz napięcie
poprzez rezystory 100om 3waty,
- włącz zasilanie, jak wszystko jest ok, to się nic nie stanie, najwyżej jęknie trafo zasilone , lub kliknie przekaźnik softstartu jak masz od razu duże trafo, ale na stole można użyć dowlonego innego na napięcie ok 40volt po wyprostowaniu, na poczatek nie potrzbujemy pradu a nawet go nie chcemy,
- jak napięcia się zgadzaja to czas na
- podłącz miliwoltomierz do punktów opisanych jako BIAS,
- kręć PRkiem aż na miliwoltomierzu uzyskasz 1mV (0.001 volt) - to oznacza, że na rezystorze emiterowym 0.22oma zaczyna występować spadek napięcia owe 1mV, czyli z prawa oma I=U/R [A=V/om] otrzymujemy I= 0.001/0.22 = 0.0045mA, czyli 4.5mA,
- sprawdź czy wszystko jest ok, ja nawet po kilku minutach podłączyłem muzykę, grało, więc ...
- uważnie obserwuj i sprawdzaj temperaturę, tranzystorów i naszych rezystorów na tymczasowych przewodach zasilających,
- jak jest ok to odłacz rezystory 100om i podłacz zasilanie na stopnie mocy,
- teraz podnieś stopniowo bias do 0.002, potem 0.003 volta, niechaj wzmacniacz na desce z radiatorami sobie pogra,
- jeżeli wszystko ok, to powinieneś na desce ale z pełnymi radiatorami i docelowym zasilaniem zrobic pomiary mocy i sprawdzić wzbudzanie się, (żadna sztuka mi sie nie wzbudzała) ale sprawdzić trzeba - rezystory , oscyloskop i do dzieła,
- jak nie masz oscyloskopu to sprawdź na większych mocach, w zalezności jakie masz obciążenie , może rezystor 8om /100watów, a może tylko pomocnicza kolumna,
- jak wszystko będzie ok to wyreguluj bias na maks 40mA , następnie przelicz ile to jest wat na gniazdku 230volt , dodaj 20% i podłącz zasilacz przez watomierz (nalezy zakupic na necie lub w MediaMarkt - cwane ustrojstwo, będzie wam pomocne nie raz) - na watomierzu ustaw pomiar watów i włącz wzmacniacz - zobaczysz jak w kontekście poboru pradu wygląda uruchomienie (skok do 100wat) rozgrzewanie - spadek do ok 15-25wat (wszystko dla jednego kanału) ,
- i teraz uwaga gdy mamy warunki chłodzenia za słabe (ultra mały radiator itp) pobór prądu spadnie a potem będzie się podnosił,
- w normalnych warunkach stabilność termiczną uzyska się po godzinie wówczas cierpliwie co 15minut podnosimy bias do przedziału 50-80mA, obserwujcie temperaturę radiatorów, optymalną wartością biasu dla tranzystorów 5200/1943 jest do 80mA, no ale nalezy mieć radiatory jak jimmi.

Stosujcie podkładki ceramiczne ,pod trany mocy ale uwazajcie na dokręcenie , aby nie pękły.

Ważne dla stabilnosci cieplnej jest aby tranzystory T20 i T21 były umiejscowione na radiatorze z jakimś tam oddaleniem od tranów mocy. taka konstrukcja ma długi czas korekcji temperatury stąd tyle zachodu.

6 godzin temu, Macios napisał:

2. lutuję zworę na dolnej stronie płytki

Nie wiem o jaka zworę ci chodzi.
Na płytce muszą być przylutowane wszelkie elementy zwłaszcza R17 - który powinien być rzeczywiście zworą (kawałek dobrego drucika w koszulce termo albo teflonowej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
20 godzin temu, Waldi_06 napisał:

>jimmi dwie sprawy
po pierwsze zakładam, że masz dwa mostki prostownicze zasilania tranzystorów mocy,
po drugie na zdjęciu drugim od dołu masz punkt masy poprzez podłaczenie krótką zworą dwóch kondensatorów - to nalezy zmienic na kabel Y (a właściwie to V) gdzie górne nózki naszego "Y" ("V") idą właśnie na kondensatory ALE dolna nózka (połączenie lewej i prawej połowy V ) powinny byc jak najblizej złącza masy przy pcb.
Na własny uzytek złożyłem przewód na pół, w połowie delikatnie obrałem 2cm izolacji i zalutowałem wsuwkę.
tak jak pisałem zmiana z jednego mostka na dwa robi róznicę. Zastosowanie lepszych mostków robi róznicę.

Dziekuje Waldku za wskazówki, widać musze to poprawić. Rozumiem to, że tak jak na rysunku poniżej?:

Akurat do zasilania tranow mocy, uzylem jednego mostka. Trzeba bedzie dołożyć jeden mostek, jeśli przełoży się to na jakość, to pewnie..

19 godzin temu, Waldi_06 napisał:

Na płytce muszą być przylutowane wszelkie elementy zwłaszcza R17 - który powinien być rzeczywiście zworą (kawałek dobrego drucika w koszulce termo albo teflonowej.

Ja dałem w to miejsce rezystor 0 ohm, miałem to zaaplikowałem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez jimmi

Lubie elektronike, ktora prezentuje moje dzwieki, tak jak to sobie wymarzylem..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jimmi - napiszę inaczej - zamknij oczy i zapomnij o wszystkim - popatrz od końca - tam gdzie przychodzi masa to i tam podłączamy masę kolumny i robimy wszystko aby nie latały nam brudne prądy z sygnałem, czyli doładowania kondensatorów.
A z tego wynika, że najlepszy jest monoblok  i do takiej obudowy zaprojektowałem Olę. Ponieważ zbiegają się w jednym punkcie na płytce wszystkie masy, wejsciowa też.
Było dobrze.
Ale jak chcemy dwa kanały we wspólnej obudowie to się robi kłopot. W tej sytuacji ja bym zrobił na zasilaniu mocy kabel X zamiast Y . Następnie rozrysował bym tylko jeden kanał a potem podłączył wszelkie masy w gwiazdę. i tu należałoby eksperymentować. Albo gwiazdę blisko płytek i to najmniejsze zło, albo gdzieś po środku ale z podłączeniem w tym drugim wariancie do tej gwiazdy masy głośników.
Na poczatek dwa mostki i daj znać , czy było warto. Oczywiście do dwóch mostków musimy mieć trafo z dwoma niezaleznymi uzwojeniami. nie moze to być odczep masy po środku napięć. Czyli musi byc 2x40 volt a nie 40-0-40.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Waldi_06, Melduję posłusznie, że płytki OLA dotarły do mnie całe i zdrowe. Całe śliczniutkie. 
Wielkie dzięki.  Pozdrawiam, Ziggy. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@jimmi,  tak czytam ... 

Od czasu, gdy zdałem sobie sprawę, że każdy elektrolit jest urządzeniem czteronóżkowym, a nie dwunóżkowym, to od razu kilka moich konstrukcji, po zaaplikowaniu takiej filozofii, zaczęło działać o te małe ciut lepiej. 

Jak dla mnie, to każdy elektrolit posiada cztery nogi:  1). Plus WEJściowy, 2). Plus WYJściowy, 3). Minus WEJściowy, 4). Minus WYJściowy.   Jeśli w moich cudakach do elektrolita nie dochodzą cztery przewody, to znaczy, że coś jest nie halo. Jeśli np. dochodzą tylko trzy przewody, to znaczy, że gdzieś mam rozwidlenie typu "T", a elektrolit jest gdzieś z boku, poza głównym torem przepływu energii - mocno nie halo. A jeśli tylko dochodzą dwa przewody, .... to już nic tylko usiąść i płakać, bo ten elektrolit jest gdzieś w ogóle z "boku", poza obszarem, gdzie się cała akcja rozgrywa, zdegradowany do rangi mniejszej istotności z racji na dwie boczne odnogi "T", które pozbawiają go możliwości pokazania, co on naprawdę potrafi. 

Być może powiem to, co było wcześniej mówione, trochę inaczej, ale wnioski chyba będą podobne. 

Potraktuj uzwojenie wtórne, mostek i elektrolit jako sposobność do stworzenia wirtualnej baterii. Wirtualna bateria to jest taka czarna skrzynka, co ma magiczne końcówki. Sztuk dwie. Jedna z plusem, druga z minusem.  Zauważ, że żadnej z nich nie nazwałem "masą".

Jeśli potrzebujesz takich wirtualnych baterii np. dwie, czy cztery, to po prostu robisz ich dwie, lub cztery. Robisz ich tyle, ile TRZEBA. 

W wirtualnej baterii - nie ma czegoś takiego jak masa. Jest tylko czarna skrzynka i dwa przewody: "+" oraz "-".  Fruwają sobie, niczym sokół (ale nie jak gołębica). 

Masa jest tam, gdzie ją Waldi stworzył. Czyli w jednym konkretnym miejscu, w jednym PUNKCIE,  na jednej konkretnej monoblokowej płytce OLA. To ona jest pępkiem monoblokowego wszechświata. To do TEJ masy podłączasz wirtualne baterie. W taki sposób, aby zapewnić zasilanie płytki. To do TEJ masy podłączasz czarny powrót z głośnika. 

Masa jest na płytce OLA, a nie w jakimś "zasilaczu".    Masa jest pojedynczym punktem, a nie jakąś szyną. 

Jeśli chcesz zrobić urządzenie 'stereo' - to generalnie jest to problem, wyzwanie. 
Jeśli możesz, to najlepiej to chyba jednak robić jako monobloki, czyli zrobić z osobną masą płytki OLA prawej, oraz osobną masą płytki OLA lewej. Czyli z dwoma punktami, które nie mają ze sobą nic wspólnego.  Do każdego z tych dwóch niezależnych światów - podłączyłbym dwie wirtualne baterie. Dwie do punktu na płytce prawej, a kolejne dwie do punktu na płytce lewej. 

Do tego przydadzą się cztery niezależne uzwojenia wtórne, bo zapewne będziesz potrzebował stworzyć cztery wirtualne baterie. ('stereo'). 

Jeśli natomiast koniecznie pragniesz strzelić sobie w kolano, i "połączyć" punkt prawy (masę prawą), z punktem lewym (masa lewa), to ... hmmm .... boli, .... ale jeśli już to robić, to bym całą geografię rozkładu urządzenia stereo przeorganizował przestrzennie w taki sposób, aby te dwa punkty były fizycznie, "centymetrowo" jak najbliżej siebie.  A Centralny Super-Punkt stworzył dokładnie w połowie tej niedużej odległości pomiędzy nimi. Czyli "centymetrowo / 2".  

A jeśli bredzę, to trudno. 

 

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez zjj_wwa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@zjj_wwa 

11 godzin temu, Waldi_06 napisał:

Na poczatek dwa mostki i daj znać , czy było warto. Oczywiście do dwóch mostków musimy mieć trafo z dwoma niezaleznymi uzwojeniami. nie moze to być odczep masy po środku napięć. Czyli musi byc 2x40 volt a nie 40-0-40.

Jesli chodzi o moją Olę i zasilacze, to zdecydowalem sie na wspolne zasilanie obu kanałów w jednej obudowie.

Mam tu 2 trafa z czego jedno na zasilanie ukladu i drugie tranow mocy, czyli: 2 x 40volt 50VA (2 mostki) i 2 x 33volt 400VA (jeden mostek)

Na zasilanie tranow mocy jest trafo z dwoma niezaleznymi uzwojeniami 2x33v 400VA. 

Ok, kilka wyjaśnień:

Oczywiście była kwestia rozważnia zasilacza z jednym mostkiem, czy z dwoma... Jeden mostek zastosowalem do zasilacza 2x45V, ponieważ te napięcia nie są stabilizowane na płytce, a wyczytałem, że wtedy jest lepsza symetryczność zasilania. Oto powód dlaczego użyłem jednego mostka wówczas.

 

Rozumiem, ze teraz najlepiej w moim przypadku wybrać rozwiazanie z dwoma mostkami i dać ma to lepsze usprawnienie mojego zasilania Waldku, więc tak też zrobię. Potem zostanie jeszcze kwestia usprawnienia połączeń mas.

@Waldi dziękuję wstępnie. 

 

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez jimmi

Lubie elektronike, ktora prezentuje moje dzwieki, tak jak to sobie wymarzylem..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>jimmi - to co napisałem to sposób na eksperymenty, i tak juz zrobiłeś kawał dobrej roboty.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie pytanie do Kolegi Ziggy ,czy po tak obszernym wyjasnieniu zagadnienia można poprosic zdjęcia, jakis szkic dla lepszego zrozumienia tak ważnego zagadnienia jakim jest układ zasilania .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
17 minut temu, mario00 napisał:

Witam serdecznie pytanie do Kolegi Ziggy ,czy po tak obszernym wyjasnieniu zagadnienia można poprosic zdjęcia, jakis szkic dla lepszego zrozumienia tak ważnego zagadnienia jakim jest układ zasilania .

Całkowicie wyczerpałem limit załączników, a nie widzę żadnego przycisku aby cokolwiek kasować z już zamieszczonych. Więc jakby coś, to tylko na pryw email. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, zjj_wwa napisał:

Całkowicie wyczerpałem limit załączników, a nie widzę żadnego przycisku aby cokolwiek kasować z już zamieszczonych. Więc jakby coś, to tylko na pryw email. 

Zygmunt napisz w funkcjonalnym prośbę o zwięszenie limitu

"zasłużonym" dają , tylko nie wiem czy dla branży jest tak samo

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

ten świat na trzeźwo jest nie do przyjęcia 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, slawek.xm napisał:

Zygmunt napisz w funkcjonalnym prośbę o zwięszenie limitu

"zasłużonym" dają , tylko nie wiem czy dla branży jest tak samo

Prośbę? 

Sławku, chyba oszalałeś. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja napisałem chyba poprosze o zwiekszenie limitu

moze i jestem szalony ? ?

ale mozliwość wklejki czasem sie przydaje dlatego było mi to potrzebne i na rękę

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

ten świat na trzeźwo jest nie do przyjęcia 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@zjj_wwa, ja czesto mam podobnie z wklejaniem zdjec. Zmieniam wówczas ich rozmiar na mniejszy i wszystko wchodzi. Notorycznie wręcz.

Ok, skoro dzielimy się wiedzą i doświadczeniem,  to wracajac do Oli, chciałbym podzielić się z wami czymś, co być może dla wielu jest znane, a być może nie dla wszystkich.

Jeśli zdażyło się, że po zamontowaniu trafa w obudowe zaczęło ono nagle brumić, to antidotum znajduje się w izolacji śróby mocujacej trafo  do obudowy. Miernikiem należy to sprawdzić. 

7 godzin temu, Waldi_06 napisał:

>jimmi - to co napisałem to sposób na eksperymenty, i tak juz zrobiłeś kawał dobrej roboty.

Tak, tak rozumiem. Sprawdze Waldku na dwóch mostkach obiecuje. Oczywiście musze zamówic itd. Dam znać.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez jimmi

Lubie elektronike, ktora prezentuje moje dzwieki, tak jak to sobie wymarzylem..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodam jeszcze, że w połaczeniu z kolumnami ATC Ola jest niemożliwa. Oczywiście już mi sie elektronika w niej pewnie bardziej dotarła od ostatniej oceny, więc walory dzwiękowe są naprawde in plus.

Pomijając biadolenie powiem, że tutaj mnie nic nie nudzi dzwiękowo, wręcz przeciwnie... A żadka to cecha.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Lubie elektronike, ktora prezentuje moje dzwieki, tak jak to sobie wymarzylem..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 12.09.2020 o 20:29, jimmi napisał:

Jeśli zdażyło się, że po zamontowaniu trafa w obudowe zaczęło ono nagle brumić, to antidotum znajduje się w izolacji śróby mocujacej trafo  do obudowy. Miernikiem należy to sprawdzić. 

Może to kwestia izolacji mechanicznej (od wibracji), a nie elektrycznej ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

AMB

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie pracuja juz oba zasilacze na dwóch mostkach. Zdjecie przedstawia jaki rodzaj mostkow użyłem. Moge śmiało powiedzieć, że nie ma żadnych przeciwwskazań. Zostawiam, wiec tak jak jest. Jeśli ma ktoś dylemat, jakie rozwiązanie przyjąć, to proponuje użyć dwóch mostków dla świętego spokoju. Ola, to bardzo dobry wzmacniacz. Warto tutaj zainwestować w najlepsze komponenty..Życze owocnej pracy dla tych, którzy sa jeszcze w trakcie składania.

Oczywiscie przy okazji,  dziekuje konstruktorowi za projekt!

pozdrawiam.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez jimmi

Lubie elektronike, ktora prezentuje moje dzwieki, tak jak to sobie wymarzylem..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@jimmi  Ale zastosowanie dwóch mostków coś poprawiło w brzmieniu czy nie ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez payong
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 18.09.2020 o 21:47, payong napisał:

@jimmi  Ale zastosowanie dwóch mostków coś poprawiło w brzmieniu czy nie ?

Jak przed zmiana miał optymalnie to nic. A jak było coś nie tak, to raczej na basie.

Płytki się rozeszły.
U mnie zostały dwa komplety jeden dla mnie na tzw zapas, a drugi dla kolegi, który będę musiał poskładać.
Ale dopiero jak pre uruchomię.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sklepie TME oferowane są tranzystory firmy NTE electronics jako zamienniki trudniej dostępnych elementów. Co o nich sądzicie (często są droższe od oryginałów a w opisie znalazłem informację, że ich parametry są identyczne z oryginalnymi lub lepsze.

I druga sprawa. Czy dobrze będzie umieścić płytkę Oli na radiatorze tak aby tranzystory mocy znalazły się w dolnej części radiatora (ciepło dąży ku górze)?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.