Skocz do zawartości
IGNORED

Komputer do muzyki


Robi_nowy

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich

Chciałbym zasięgnąć informacji, porady, odnośnie tematu. Oczywiście wcześniej poczytałem trochę, przeczytałem wątek

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) , tak że odrobiłem choć trochę pracę domową. Są jednak zazwyczaj wątpliwości, tematy są już trochę przestarzałe, a postęp w elektronice niedościgniony, a więc odkopuję trochę stare wiadomości. Żeby nie przedłużać, to do rzeczy:

 

Jestem w posiadaniu płyty micro itx w rodzaju

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) , a więc temat komputera mam załatwiony. Dodatkowo jestem na etapie budowy wzmacniacza (hifi, czy hi-end)-jak zwał, tak zwał, ale coś w tym stylu. Nadmieniam, że nigdy wcześniej nie tworzyłem tego typu konfiguracji, a więc nie mam doświadczenia w optymalnym, sensownym i poprawnym zestawianiu takich klocków. Chciałbym zmontować coś dobrego w miarę budżetowego (pewnie, jak większość), ale działającego jak najlepiej. I teraz w celu uzyskania jak najlepszego bezstratnego dźwięku chcę użyć tor cyfrowy. A więc płyta ma wyjście optyczne, które mogę wykorzystać. Jaki kabelek proponujecie zakupić, to po pierwsze. Po drugie potrzebuję pewnie jakiś przetwornik na wejście mojego wzmacniacza homemade, a żeby się połączyć z wyjściem optycznym kompa. JAKI MOŻNA TU ZASTOSOWAĆ ?. Dale, czy to wyście cyfrowe z płyty itx jest ok, czy lepiej dokupić dodatkowe na usb, które będzie lepsze, czy to nie ma sensu i nie zaprzątać tą kwestią głowy. Na początek może tyle, a żeby nie gmatwać zbytnio. Proszę o konstruktywne odpowiedzi i pomoc. Pozdrowionka.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich

Chciałbym zasięgnąć informacji, porady, odnośnie tematu. Oczywiście wcześniej poczytałem trochę, przeczytałem wątek

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) , tak że odrobiłem choć trochę pracę domową. Są jednak zazwyczaj wątpliwości, tematy są już trochę przestarzałe, a postęp w elektronice niedościgniony, a więc odkopuję trochę stare wiadomości. Żeby nie przedłużać, to do rzeczy:

 

Jestem w posiadaniu płyty micro itx w rodzaju

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) , a więc temat komputera mam załatwiony. Dodatkowo jestem na etapie budowy wzmacniacza (hifi, czy hi-end)-jak zwał, tak zwał, ale coś w tym stylu. Nadmieniam, że nigdy wcześniej nie tworzyłem tego typu konfiguracji, a więc nie mam doświadczenia w optymalnym, sensownym i poprawnym zestawianiu takich klocków. Chciałbym zmontować coś dobrego w miarę budżetowego (pewnie, jak większość), ale działającego jak najlepiej. I teraz w celu uzyskania jak najlepszego bezstratnego dźwięku chcę użyć tor cyfrowy. A więc płyta ma wyjście optyczne, które mogę wykorzystać. Jaki kabelek proponujecie zakupić, to po pierwsze. Po drugie potrzebuję pewnie jakiś przetwornik na wejście mojego wzmacniacza homemade, a żeby się połączyć z wyjściem optycznym kompa. JAKI MOŻNA TU ZASTOSOWAĆ ?. Dalej, czy to wyjście cyfrowe z płyty itx jest ok, czy lepiej dokupić dodatkowe na usb, które będzie lepsze, czy to nie ma sensu i nie zaprzątać tą kwestią głowy. Na początek może tyle, a żeby nie gmatwać zbytnio. Proszę o konstruktywne odpowiedzi i pomoc. Pozdrowionka.

Czyżby nikt nie zechciał się wypowiedzieć i podzielić swoimi doświadczeniami ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość

(Konto usunięte)

Robi, cierpliwości i nie dubluj postów. We własnym wątku na starcie robisz śmietnik.

 

Większość porządnych ludzi o tej porze pracuje i nie ma czasu na forum.

Zaczekaj do wieczora, myślę że parę osób się odezwie.

Oczywiście wiesz, że z takiego odtwarzacza żadnego hajenda nie będzie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. potrzebujesz DAC-a. Na usb (lepsza technicznie opcja, choć ma swoje minusy) lub na spdif po optyku (opcja technologicznie starsza, ale ma swoje zalety)

Zaletą usb jest jego współczesność i z odpowiednim odbiornikiem i daciem będziesz w stanie wypuścić PCM w dowolnej gęstości i konfiguracji i DSD, w dodatku w trybie asynchronicznym. Z minusów - masz połączenie elektryczne więc istnieje ryzyko przeniesienia po usb szumów/zakłóceń z komputera. Na to są rozwiązania w postaci izolacji USB albo izolacji I2S

Zaletą łącza optycznego jest brak połączenia elektrycznego - więc nie przenoszą się zakłócenia. Wady - ujawniają się w wyższych częstotliwościach- podatność na jitter no i brak najnowszych formatów, brakDSD (tylko PCM)

Sam dac ma największy wpływ z całego zestawu na dźwięk. Jest spory wybór, dla każdego coś miłego. Możesz kupić fajnego chińczyka (na np. AK4490 które jest nieźle opisane na forum i sam mam) z odbiornikiem na xmosie.

2. System operacyjny. Musisz się zastanowić czy na windowsie (z jego poblemami, kopotem ze zdalnym sterowaniem, potrzebny jest jakiś ekran) albo jakiś dedykowany pod HTPC typu Daphile.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. potrzebujesz DAC-a. Na usb (lepsza technicznie opcja, choć ma swoje minusy) lub na spdif po optyku (opcja technologicznie starsza, ale ma swoje zalety)

Zaletą usb jest jego współczesność i z odpowiednim odbiornikiem i daciem będziesz w stanie wypuścić PCM w dowolnej gęstości i konfiguracji i DSD, w dodatku w trybie asynchronicznym. Z minusów - masz połączenie elektryczne więc istnieje ryzyko przeniesienia po usb szumów/zakłóceń z komputera. Na to są rozwiązania w postaci izolacji USB albo izolacji I2S

Zaletą łącza optycznego jest brak połączenia elektrycznego - więc nie przenoszą się zakłócenia. Wady - ujawniają się w wyższych częstotliwościach- podatność na jitter no i brak najnowszych formatów, brakDSD (tylko PCM)

Sam dac ma największy wpływ z całego zestawu na dźwięk. Jest spory wybór, dla każdego coś miłego. Możesz kupić fajnego chińczyka (na np. AK4490 które jest nieźle opisane na forum i sam mam) z odbiornikiem na xmosie.

2. System operacyjny. Musisz się zastanowić czy na windowsie (z jego poblemami, kopotem ze zdalnym sterowaniem, potrzebny jest jakiś ekran) albo jakiś dedykowany pod HTPC typu Daphile.

Dziękuję kolegom za odpowiedź. No i przepraszam za zniecierpliwienie. No ja, mimo że nie jestem porządny (żartuję :), to też jestem w pracy, ale mam możliwość nieraz coś napisać i z tego korzystam. Faktycznie poczekam do wieczora. Jeszcze raz sorki. Wiem, że HI-END to nie będzie, ponieważ na samym początku (pecet) teoria legła w gruzach, ale może w przyszłości coś się rozwinie. Na tą chwilę kupiłem quadrale shoguny, robię wzmacniacz i używam pc-ta. Muszę ostrożnie z finansami, a chciałbym coś pozytywnego uzyskać. Optyczny pewnie bezpieczny dla systemu (komputer i reszta, masy...), ale jak to się ma do jakości w stosunku do np. rca. Dużo się zastanawiam, zanim coś podejmę. Pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję kolegom za odpowiedź. No i przepraszam za zniecierpliwienie. No ja, mimo że nie jestem porządny (żartuję :), to też jestem w pracy, ale mam możliwość nieraz coś napisać i z tego korzystam. Faktycznie poczekam do wieczora. Jeszcze raz sorki. Wiem, że HI-END to nie będzie, ponieważ na samym początku (pecet) teoria legła w gruzach, ale może w przyszłości coś się rozwinie. Na tą chwilę kupiłem quadrale shoguny, robię wzmacniacz i używam pc-ta. Muszę ostrożnie z finansami, a chciałbym coś pozytywnego uzyskać. Optyczny pewnie bezpieczny dla systemu (komputer i reszta, masy...), ale jak to się ma do jakości w stosunku do np. rca. Dużo się zastanawiam, zanim coś podejmę. Pozdrawiam.

Chciałem jeszcze dodać, że posiadam również kartę zewnętrzną E-MU 0204, której używałem do zupełnie innych celów, niż słuchanie muzyki. Leży w opakowaniu. Może to w moim przypadku wystarczy ?. Tylko że dochodzi kolejny zewnętrzny klocek, a ja myślałem o zamontowaniu jakiegoś daca w środku wzmacniacza. Z kolei z e-mu jest większa "mobilność", no i chyba ta karta załatwia problem daca ?. Dorobić tylko krótkie przewody ???. Co o tym sądzicie?.

No i chyba karta ma przełączniczki do odłączenia mas pomiędzy urządzeniami.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mam tą emu, ale strasznie mam z nią kłopoty jeśli chodzi o sterowniki. Identyczny system.. Na jednym komputerze gra OK, na drugim pierdzi przy każdej zmianie próbkowania, trzeba resetować, na trzecim bluescreeny...

Ale gra poprawnie, przy cenie ok 250zł, trudno znaleźć coś co będzie z nią konkurowało cena/jakość. Niektóre chińskie daci do diy będą w tych pieniądzach lepsze, nawet sporo lepsze, ale z gotowych urządzeń nic nie znajdziesz IMO.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mam tą emu, ale strasznie mam z nią kłopoty jeśli chodzi o sterowniki. Identyczny system.. Na jednym komputerze gra OK, na drugim pierdzi przy każdej zmianie próbkowania, trzeba resetować, na trzecim bluescreeny...

Ale gra poprawnie, przy cenie ok 250zł, trudno znaleźć coś co będzie z nią konkurowało cena/jakość. Niektóre chińskie daci do diy będą w tych pieniądzach lepsze, nawet sporo lepsze, ale z gotowych urządzeń nic nie znajdziesz IMO.

Dzięki micwoj za odzew. Jakoś mój temat mało interesujący, jak widzę, no ale trudno. Jak sam nie pokombinuję, to się nie dowiem, ale po prostu nie chciałem otwierać otwartych drzwi...

Poczytałem sporo wczoraj na te tematy i trochę mi się rozjaśniło. Ot mam dużą lukę czasową w tych tematach i muszę się uczyć od nowa i nowych dla mnie rzeczy. co do problemów z e-mu, to natrafiłem na wpisy. U jednych działa, a u drugich nie. Ja używałem jej w urządzeniach sdr do nadawania i odbioru na falach krótkich, ale to inna bajka. U mnie działała w tym zakresie bez problemu. Teraz wyjąłem zakurzone pudełko i moja w zasadzie nową kartę i zobaczę, jak będzie. Parametry same w sobie ma bardzo dobre. Ktoś tu na forum pisał, że używa jej głównie jako interfejs usb z bardzo dobrym DAC. Czy mam rozumieć, że do moich potrzeb na początek jest ok i nie ma sensu np. kupować taniego(20-50zł) interfejsu

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) , czy też wykorzystać wyjście optyczne mojej płyty itx i dokupić do mojego wzmacniacza homemade coś takiego

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) , zamontować centralnie w środku wzmacniacza i użyć tylko kabelek opt.

Fakt, że emu ma lepsze parametry, ale puki co słucham cd (44,1), z internetu-youtube itp.... Sorry, jeśli zadaję trochę męczące i dla kogoś proste pytania, ale temat poznaję i chyba po to między innymi jest forum i tu szukam pomocy. Pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest jeszcze jedno rozwiązanie bardzo mało popularne na tym forum

Możesz kupić kartę obsługująca format DANTE / AES67

To transmisja dźwięku po eternecie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

to rzowiązanie daje ci możiwość zbudowania sieci dżwiękowej w całum domu bo możesz podłaczyć wiele takich kart

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki KrisNext

Poczytam i przyswoję temat. Nie wiem tylko, czemu nikt nie chce się odnieść do moich pytać, ale dobra. Dzięki jeszcze raz.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kupować taniego(20-50zł) interfejsu

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) ,

Heh: tu jest śmieszna historia.

Najpierw kupiłem sobie takiego

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) żeby córce do wzmacniacza dołożyć. Posłuchałem na swoim salonowym sprzęcie, na słuchawkach i... byłem mile zaskoczony, bo nawet to jakieś w miarę dźwięki miłe dla ucha wydaje, gdzieś tam dla mniej ambitnego zestawu kuchenno sypialnianego jest OK.

 

To drugą sztukę sobie do pracy kupiłem, dokładnie taką jak podlinkowałeś, droższa, sobie myślałem, z przewlekanymi elementami lepszej jakości - myślałem, to musi być lepiej. I figa, okazało się że gra gorzej, ostrzej i jakoś tak bez jaj.

 

Więc lepiej kup tę tańszą :)

Ale do emu jej trochę jednak brakuje, szczególnie na górze, więc lepiej nie kupuj nic, albo kup tę tańszą dla zaspokojenia ciekawości.

Poza tym masz komputer, masz kartę muzyczną, to jeszcze pozostaje ci kwestia wyboru i instalacji systemu operacyjnego i odpalaj muzykę. Jak ci się nie spodoba, to sobie coś będziesz zmieniał.

 

A jeśli chcesz zintegrować w obudowie wzmacniacza i uzyskać klasę uczciwego hifi, to poluj na jakiegoś dobrego forumowego daca, albo celuj w jakiegoś chińczyka i buduj.

 

Nikt się nie odzywa, bo właściwie powinieneś pisać w PC audio, może poproś modera o przeniesienie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh: tu jest śmieszna historia.

Najpierw kupiłem sobie takiego

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) żeby córce do wzmacniacza dołożyć. Posłuchałem na swoim salonowym sprzęcie, na słuchawkach i... byłem mile zaskoczony, bo nawet to jakieś w miarę dźwięki miłe dla ucha wydaje, gdzieś tam dla mniej ambitnego zestawu kuchenno sypialnianego jest OK.

 

To drugą sztukę sobie do pracy kupiłem, dokładnie taką jak podlinkowałeś, droższa, sobie myślałem, z przewlekanymi elementami lepszej jakości - myślałem, to musi być lepiej. I figa, okazało się że gra gorzej, ostrzej i jakoś tak bez jaj.

 

Więc lepiej kup tę tańszą :)

Ale do emu jej trochę jednak brakuje, szczególnie na górze, więc lepiej nie kupuj nic, albo kup tę tańszą dla zaspokojenia ciekawości.

Poza tym masz komputer, masz kartę muzyczną, to jeszcze pozostaje ci kwestia wyboru i instalacji systemu operacyjnego i odpalaj muzykę. Jak ci się nie spodoba, to sobie coś będziesz zmieniał.

 

A jeśli chcesz zintegrować w obudowie wzmacniacza i uzyskać klasę uczciwego hifi, to poluj na jakiegoś dobrego forumowego daca, albo celuj w jakiegoś chińczyka i buduj.

 

Nikt się nie odzywa, bo właściwie powinieneś pisać w PC audio, może poproś modera o przeniesienie.

Dzięki za jakieś konkrety. Teraz wiem trochę więcej. Czyli, jeśli mam e-mu, to w zasadzie na tą chwilę nic nie potrzebuję, ale kupię sobie z czystej ciekawości, ponieważ nawet nigdy nie miałem nawet kabelka optycznego w ręku hi. To jest oczywiste, że za 20-50 zł nic porządnego nie będzie. Inaczej nikt by nie wydawał 1000 na dobry przetwornik, ale chciałem usłyszeć jakąś opinię praktyka. W weekend podłączę e-mu i zobaczę, czy będzie działać prawidłowo. Jakich jeszcze programów użyć do słuchania ?. Co do złego działu na moje posty, to szczerze mówiąc nie wiedziałem, że to ma znaczenie. Osobiście rzadko korzystam i trochę nie znam zasad. Myślałem, że wystarczy po prostu założyć temat, napisać i po sprawie. Dzięki za uświadomienie mnie. Najlepszego na weekend. Pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem na windowsie i używam foobara. Ma wszystko co potrzebne, wyjście konfigutujesz jak ci potrzeba, możesz grać na sterownikach asio, albo KS i wychodzić bitstream.

Ja gram na 24bit, muzykę 44,1 upsampluję do 88,2, podobno niekoszernie, ale przy upsamplingu całkowita liczbę razy nie powinno być dodatkowych zniekształceń, a filtr wyjściowy daca ma lżej ;) nie pamiętam tylko czy emu potrafi grać w wielokrotnościach 44,1, czy tylko 48śmiu (różnie to z dacami bywa)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zawsze można kupić drogie zabawki studyjne np rme , Ua itp.. i mieć ten swój hi-end (albo być blisko) jak już ktoś się upsze

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem na windowsie i używam foobara. Ma wszystko co potrzebne, wyjście konfigutujesz jak ci potrzeba, możesz grać na sterownikach asio, albo KS i wychodzić bitstream.

Ja gram na 24bit, muzykę 44,1 upsampluję do 88,2, podobno niekoszernie, ale przy upsamplingu całkowita liczbę razy nie powinno być dodatkowych zniekształceń, a filtr wyjściowy daca ma lżej ;) nie pamiętam tylko czy emu potrafi grać w wielokrotnościach 44,1, czy tylko 48śmiu (różnie to z dacami bywa)

Dzięki micwoj.

Cenne informacje dla mnie. Jak już wszystko skompletuję i zacznę grać, to pewnie poczytam o programach. Jak generalnie używam win7, ale i linuxa ubuntu. Zobaczę co jest dobrego na linuxa. Mam jeszcze takie pytanie. Czy żeby wycisnąć z e-mu tyle ile ona potrafi, to muszę użyć sterowników asio, czy na "standardowych" też można pracować z pozytywnym skutkiem?

Z tego, co zauważyłem przy zastosowaniu karty do sdr radio, to na asio nieraz był problem. Po przełączeniu sterownika działało prawidłowo, ale chyba miałem troszkę większe opóźnienia.

 

"zawsze można kupić drogie zabawki studyjne np rme , Ua itp.. i mieć ten swój hi-end (albo być blisko) jak już ktoś się upsze"

 

No tak. Może i jest to jakieś wyjście, ale mi bardziej chodzi o uzyskanie dobrych efektów przy niezbyt wygórowanych nakładach finansowych. No i nie zależy mi na tym, a żeby pokazać co ja nie mam i za ile i na siłę wpierać sobie, że no teraz to nawet ultradźwięki słyszę za taką kasę. Mam słuch już trochę zmęczony pracą i tak bym różnicy nie zauważył :). Pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego, co zauważyłem przy zastosowaniu karty do sdr radio, to na asio nieraz był problem. Po przełączeniu sterownika działało prawidłowo, ale chyba miałem troszkę większe opóźnienia.

 

Bez ASIO będziesz miał wymuszony upsampling. Nowe Windows zaczynając od Vista nie przełączają automatycznie częstotliwości biernej DAC. N.p. masz ustawioną częstotliwość karty dźwiękowej 44,1/16. Przy odtwarzaniu YouTube (on ma ścieżkę 48/16), Windows nie przełączy kartę na 48/16 lecz pozostawi 44/16 i będzie robić downsampling/upsampling. On jest dość słabej jakości i to słychać nawet w słuchawkach za 500 zł. Przy tym konwersja 48->44 jeszcze szarpie od czasu do czasu.

 

Nie znalazłem oprogramowania, które może to robić automatycznie. Myślałem napisać samemu, ale na razie nic nie zrobiłem.

 

Z tego co wiem PulseAudio pod Linux ma taki sam problem. Osobiście wybierałbym jako źródło Mac mini. Przy tym starszy z wbudowanymi wyjsciem i wejściem SPDIF.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez ASIO będziesz miał wymuszony upsampling.

 

od dawna, jest łatka do Windows, od 7 w górę, i ten up/down sampling nie jest słyszalny w ogóle.

Ale oczywiście nie mniej z KS/Asio jest najbardziej koszernie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

od dawna, jest łatka do Windows, od 7 w górę, i ten up/down sampling nie jest słyszalny w ogóle.

Ale oczywiście nie mniej z KS/Asio jest najbardziej koszernie.

 

Niestety słychać i na pomiarach on jest. Wystarczy właczyć tryb 48/16 u karty i otworzyć jakiegoś Spotify. Potem przełączyć na 44/16 i porównać. Różnica jest większa od różnicy pomiędzy 320kbit MP3 a FLAC.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zupdatuj sobie Windows, bo może nie masz tej łatki.

Z tego co piszesz, to było dokładnie tak jak to opisujesz, ale od dawna tego nie słyszę po tej łatce.

Ja to słyszałem bardzo wyraźnie, nawet bas tracił zupełnie kontrole.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zupdatuj sobie Windows, bo może nie masz tej łatki.

Z tego co piszesz, to było dokładnie tak jak to opisujesz, ale od dawna tego nie słyszę po tej łatce.

Ja to słyszałem bardzo wyraźnie, nawet bas tracił zupełnie kontrole.

Mam aktualny oryginalny Windows 10.

Czy masz linka do jakiegoś artykułu od MS że system audio został zmieniony?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeciez upsampling slychac jak choinka. Wlaczcie sobie kawalek gdzie gra samo pianino/fortepian - trzeba byc gluchym zeby tego nie uslyszec.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich.

Pozwolę sobie coś napisać,jak to dzisiaj u mnie wygląda. Nie codziennie tu zaglądam, a więc przepraszam za opóźnienia. Otóż na razie testuję windowsa z e-mu 0204 i innymi kartami. Mam również soundblaster extigy, audigy zs gold, asus xonar ds audio. mam sporo kart, które używam z sdr radio. Windows jest czysty bez żadnych łatek. Update wyłączone. Dzisiaj przyszedł nowy dysk ssd do mojego madiacenter, który sobie składam na potrzeby multimediów, a więc windows 7 będzie postawiony od nowa. Dodatkowo jakiś linux, ale nie wiem, czy jest jakiś "dedykowany do audio". Normalnie do zwykłej pracy używam ubuntu. Co do e-mu 0204, to przy pierwszym uruchomieniu był problem. Było charczenie, zniekształcenia, jakby przesterowanie. Nic nie pomagało. Przy poruszaniu myszką nasilało się. Trochę poczytałem pokombinowałem i co się okazało. Podłączyłem dodatkowego śledzia z gniazdami usb i podpiąłem się do płyty głównej, czyli wypiąłem kartę z gniazd zewnętrznych z tyłu obudowy. Od tej pory jak ręką odjął. Wygląda na to, że e-mu nie lubi dzielić się z urządzeniami na tym samym kontrolerze, a miałem tam mysz i wifi. Piszę to dla tego, że może to być cenna wskazówka dla innych, którzy mają podobny problem. Jedyne, co jest nie tak, to sterowniki asio. Nie widzę ich na pasku przy zegarku i w systemie. Zassałem i zainstalowałem asio4all z tej strony

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) . Nie pomogło. Nie wiem, czemu.

Extigy działała od razu z myszą i wifi wspólnie i to na domyślnym sterowniku win7. Oryginalnego sterownika do win7 nie znalazłem. Nie mogę ustawić bitrate i Hz. Jest podświetlone na szaro i nie aktywne, ale dźwięk jest super i na moje nie najlepsze ucho porównywalny z e-mu 0204. No i ma we/wy optical, a e-mu nie. Pozostałych kart jeszcze nie testowałem. Może koledzy coś podpowiedzą z tym asio i sterownikami do extigy pod win7 32 bit. Foobar też nie widzi asio w panelu konfig. Pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pluin umożliwiający używanie asio do foobara trzeba doinstalować.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Dużo nt linuxa do grania masz tu:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Ze sterownikami nie wiem, sam mam kłopoty. Tak z doświadczeń to mam wrażenie że Creative raz, że ze sterownikami jest zwyczajnie słaby, bo zawsze nawet te oryginalne z płyty pod dedykowanym systemem sprawiały mniejsze lub większe kłopoty a dwa, że wydaje jakieś pokraczne wersje do nowszych systemów żeby sprzedać nowy sprzęt.

Natomiast ten patent z dodatkowym kontrolerem usb ciekawy, gdzieś mi się jakiś kontroler po szafie poniewiera, spróbuję w wolnej chwili.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki micwoj za odpowiedź.

Na dniach sprawdzę, co podpowiedziałeś. Co do kontrolera usb, to ja niczego nie dodawałem. Zawsze na płycie są dodatkowe porty usb (piny do podłączenia). Tam wpiąłem śledzia z gniazdami usb. Dzisiaj postawiłem nowy win7 i jest dokładnie tak samo. Wpinam e-mu z tyłu (2 x usb2.0 i 2x usb3.0) i jest kaszana, ale, przepinam na dodatkowy port z wewnątrz płyty (2 x usb 2.0) i chodzi miodzio. Zobaczę jeszcze po wyjęciu myszy usb i wifi usb z tyłu i podłączę tylko e-mu. Zobaczę, co będzie, ale w poniedziałek. Pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 13

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.