Skocz do zawartości
IGNORED

Yamaha RN 500 vs Yamaha RN 602, amplituner do Magnat Quantum 673


adamura88

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

 

Aktualnie posiadam wzmacniacz Yamaha A-520, ale jego okres świetności zbliża się ku końcowi, przynajmniej w moich rękach.

Od jakiegoś czasu przerywa mu prawy kanał. Doskwiera mi również brak wtyków bananowych, a jako że mam grube kable, to często się wypinają.

 

Chciałbym go wymienić na coś nowocześniejszego, najlepiej amplituner i tutaj skłaniam się ku dwóm modelom:

Yamaha RN-500, do kupienia za około 1k

oraz Yamaha RN-602, używka do kupienia za około 1,5k.

 

Co byście doradzili?

 

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

 

Aktualnie posiadam wzmacniacz Yamaha A-520, ale jego okres świetności zbliża się ku końcowi, przynajmniej w moich rękach.

Od jakiegoś czasu przerywa mu prawy kanał. Doskwiera mi również brak wtyków bananowych, a jako że mam grube kable, to często się wypinają.

 

Chciałbym go wymienić na coś nowocześniejszego, najlepiej amplituner i tutaj skłaniam się ku dwóm modelom:

Yamaha RN-500, do kupienia za około 1k

oraz Yamaha RN-602, używka do kupienia za około 1,5k.

 

Co byście doradzili?

 

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Część analogowa (przedwzmacniacz i końcówka mocy) w 500 i 602 jest praktycznie taka sama. 602 ma nieco lepszy DAC. Część cyfrowa ma zdecydowanie lepszą funkcjonalność w 602, bo to nowszy model.

 

Wolałbym używany RX-V677, lepsze końcówki mocy i większa funkcjonalność. Tylko trzeba pilnować, żeby w komplecie był mikrofon pomiarowy. Z nowych amplitunerów w tej cenie można popatrzeć na RX-V481, byłby to mniej więcej odpowiednik Twoich typów.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie R-N602 szczególnie pod względem funkcjonalności sieciowej, dźwiękowo to podobne urządzenia z drobnym plusem dla R-N602.

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak nie używasz komputera , tylko przyzwoity Cedek, to sr** na nowinki yamahy z DACami kup starego ampli yamah797 który 2x lepiej zbudowany ''elektrycznie'' niż nowe popierdułki z normami EU , te z DACami,i i innymi to dymanie ludu

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To mnie trochę zaskoczyliście. Zawsze się mówiło, że do słuchania muzyki lepiej stereo. W podobnym budżecie zawsze będzie lepsze. A tutaj pojawiają się dwie propozycje wielokanałowe..

Jak to możliwe, że RX-V481 to ta sama półka co RN 602/500, gdy kosztuje mniej i ma wiele kanałów?

 

Jeżeli chodzi o funkcjonalności, to jednak trochę mi zależy, np. na spotify. Niby mam w TV z androidem, ale wolałbym go za każdym razem nie włączać.

Dodatkowo, dochodzi kwestia ogranicznego miejsca. Na ten moment nie mam CDka, ale pojawiły się myśli, żeby kiedyś go nabyć.

W ten sposób całe miejsce byłoby zajęte przez ampli i CDek.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yamaha rx 797 to amplituner stereo , zbudowany na poziomie , potrzebujesz funkcji sieciowych to bież coś nowego , tylko jak porównać ''napakowanie'' np yamahy ax 596 , rx 797 , i rn 500/602 to w tych ostatnich bieda piszczy w środku , np. jeden mały radiatorek wspólny dla 2 kanałów , i co? kolumny 4 ohmy sprzęt się grzeje ,w starych gratach tego nie było , lepiej chyba konkretny wzmacniacz i jakąś'' przystawkę'' sieciową , zmiany w sieci są szybkie i może się okazać że szybko skończy się wsparcie aktualizacjami producenta i zostaniesz z nędznym wzmacniaczykiem wartym 300 złotych , dlatego stawiam konkretny ''czysty'' wzmacniacz a funkcje sieciowe z osobnego taniego pudełka

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już nie raz pisałem o tym R-N602 to dziadostwo ładnie opakowane to samo tyczy się 500 i nowej 803 choć ta gra ciut lepiej od poprzedniczek. To że ma to i tamto i w ogóle super ach i ech. Tylko po co ci to wszystko skoro dźwięk wydobywający się z kolumn do nich podłączonych to jakaś kpina.

 

Zestaw który zaproponowałem czyli Marantz PM 6005 i Tuner Hama DIT 2010 razem są wyższe od Yamahy o 2,4 cm więc nie przesadzaj. Poza tym tuner obsługuje Spotify. A tobie nawet nie chciało się sprawdzić.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to możliwe, że RX-V481 to ta sama półka co RN 602/500, gdy kosztuje mniej i ma wiele kanałów?

To się nazywa marketing. Rynek KD jest bardziej masowy i pewnie bardziej konkurencyjny. Za to spora część klientów rynku stereo ocenia jakość sprzętu wg ceny, więc producent tę cenę zawyża i wszyscy są zadowoleni :)

A może po prostu ładna obudowa stanowi większość kosztów?

 

Konstrukcyjne amplitunery KD i stereo się nie różnią. Powszechne jest np. używanie 8-kanałowych scalonych przedwzmacniaczy z KD w wersjach stereo (Yamaha 500, 602 i 481 wszystkie mają scalak BD3473KS2). Skrajny przypadek to stereofoniczny Onkyo TX-8270, który zawiera płytkę drukowaną wzmacniacza 7-kanałowego bez wstawionych elementów. A do tego kosztuje ~500zł więcej niż kompletny amplituner KD Onkyo TX-NR676.

 

Wspomniana Yamaha RX-797 jest bardziej zaawansowanym technicznie sprzętem, niestety bez funkcji sieciowych. Współczesnym odpowiednikiem byłaby może Yamaha R-N803.

 

jednak trochę mi zależy, np. na spotify

IMHO amplituner ze Spotify to najwygodniejsze rozwiązanie. Jeden klocek, który robi wszystko.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To się nazywa marketing. Rynek KD jest bardziej masowy i pewnie bardziej konkurencyjny. Za to spora część klientów rynku stereo ocenia jakość sprzętu wg ceny, więc producent tę cenę zawyża i wszyscy są zadowoleni :)

A może po prostu ładna obudowa stanowi większość kosztów?

 

Konstrukcyjne amplitunery KD i stereo się nie różnią. Powszechne jest np. używanie 8-kanałowych scalonych przedwzmacniaczy z KD w wersjach stereo (Yamaha 500, 602 i 481 wszystkie mają scalak BD3473KS2). Skrajny przypadek to stereofoniczny Onkyo TX-8270, który zawiera płytkę drukowaną wzmacniacza 7-kanałowego bez wstawionych elementów. A do tego kosztuje ~500zł więcej niż kompletny amplituner KD Onkyo TX-NR676.

 

Wspomniana Yamaha RX-797 jest bardziej zaawansowanym technicznie sprzętem, niestety bez funkcji sieciowych. Współczesnym odpowiednikiem byłaby może Yamaha R-N803.

 

 

IMHO amplituner ze Spotify to najwygodniejsze rozwiązanie. Jeden klocek, który robi wszystko.

To jest dla mnie największe zaskoczenie. Gdzie bym nie czytał, to wszędzie, wszyscy jak jeden mąż, do stereo tylko wzmacniacz/amplituner stereo...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaraz tu też tak będzie :)

A te amplitunery KD nie są przypadkiem tak zestrojone, żeby obsługiwać subwoofer, którego u mnie nie będzie?

I mimo podobnej/tej samej elektroniki zagrają gorzej na kolumnach 2.0?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najwięcej to się wypowiadają ci którzy albo nie testowali danego sprzętu, albo słuchali przez chwilę i już wszystko wiedzą. R-N 602 obsługuje kolumny 4 ohm, nie jest słaby mocowo - choć max do 20 m się nada. Jak pogra trochę i dołoży się do niego kolumny, które nie podkreśłają dolnego i górnego pasma to będzie dobrze. Mam ten sprzęt jako zestaw sypialniany od ponad 2 lat, oprogramowanie było aktualizowane 4-5 razy i ciekawi mnie czy te inne wynalazki choćby tak miały - wątpię. Dla mnie nawet wtedy gdy kupowałem ten klocek jak by był już do wyboru "wyższy" model 803 to bym go nie brał, bo większa moc i YAPO mi do niczego i tyle. Pozdrawiam muzycznie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Audiofilizm mnie nie interesuje, jedynie dobry sprzęt i jeszcze lepsza muzyka ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jak dobrze wydać do 1,5k na w miarę nowy sprzęt do Magnat Quantum 673?

Do podpięcia TV + Xbox.

Jak sam wzmak będzie najlepszą opcją, to jaki tak do 1k (musi coś zostać na multimedia)?

Czy AS-500 będzie dobrą opcją?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam yamahę RN-500 od jakichś dwóch lat i jestem bardzo zadowolony. Brzmieniowo to przyjemny miś, taki dźwięk lubię. Funkcjonalnie - kombajn poza spotify które jest w teorii, ampli podłączony do netu po kablu i nie byłem w stanie uruchomić. Także bierz model wyżej jeśli na tym Ci zależy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taki urok tych kombajnów że po chwili przestają działać ;)

 

As500 spoko tylko brak wejść cyfrowych wymaga inwestycji w jakiegoś chińskiego Daca typu Fx Audio dac x6

 

Pod TV, Xbox itp. kupowanie stereo jest absurdalne skoro są urządzenia AV typu Yamaha RX-V483 ze wszystkim co potrzebne

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To cieżko z wyborem, na pewno Yamaha RX-V481 do wyrwania

 

Ale ja bym poszedł w jakiś konkret

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Zdecydowanie R-N602 szczególnie pod względem funkcjonalności sieciowej, dźwiękowo to podobne urządzenia z drobnym plusem dla R-N602.
Jak to jest, że ludzie polecają ampitunery KD pisząc, że oferują taka sama jakość dźwięku i więcej funkcjonalności za tą samą cenę? Jak to w końcu jest?

Dla uproszczenia sytuacji, porównajmy V683 z RN 602.

 

Wysłane z mojego EVA-L09 przy użyciu Tapatalka

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

porównajmy V683 z RN 602

 

Zalety R-N602:

- estetyka obudowy, metalowy front

- prosta obsługa, nie wymaga monitora do konfiguracji

 

Zalety RX-V683

- trochę lepsze końcówki mocy (nieco więcej mocy w stereo)

- mocniejszy zasilacz

- cyfrowe wejście audio po HDMI

- system korekty akustyki pomieszczenia (dużo lepszy niż w V483)

- cyfrowy loudness

- dekodery dźwięku wielokanałowego (przydaje się także w konfiguracji stereo)

- aktywna zwrotnica do subwoofera

- obsługa drugiej strefy (niezależne głośniki w innym pomieszczeniu)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Użytkownik Popej to wyżej tłumaczył :) Ale to jest grochem o ściane ;)
Nie zrozumiałeś. Chciałem posłuchać argumentacji Q21, ktory proponował RN 602 i jak rozumiem reprezentuje tenże sklep.

 

Wysłane z mojego EVA-L09 przy użyciu Tapatalka

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Podałem tobie rozwiązanie, które ma wszystko czego potrzebujesz, aby podłączyć swój sprzęt. No cóż gadał dziad do obrazu a obraz ani razu.
Barwne te okreslenia, ale chyba nie trafione.

Chciałem, żeby Q21 wytłumaczył się skąd te jego polecenia.

Ja szukam V481/3 - V681/3.

Dzięki

 

Wysłane z mojego EVA-L09 przy użyciu Tapatalka

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

RN602 mam i jestem zadowolony, bo za te pieniądze spełnia wszystkie oczekiwania normalnego słuchacza.

To jest sprzęt grający ładnie, dużo ładniej niż "wieże" stereo czy inne cuda-wynalazki, nadaje się świetnie do codziennego słuchania radia, muzyki sieciowej czy CD, a do tego nie ma kupy jak się wieczorem zapuści płytę czy gramiaka. W normalnym domowym środowisku słuchania - nieprzygotowan salony, dzieci/teściowa, szczekający pies czy ruch za oknem, gra na dobrym poziomie.

Natomiast nie ma co oczekiwać cudów na poziomie HiEndu czy choćby wysokiej klasy HiFi (osobny dobry wzmacniacz + źródło). Ale to nie po to jest ten sprzęt, nie jest po to żeby siedzieć i słuchać szczegółów. Jeśli ktoś myśli że za 2k będzie miał efektowne granie jak za 20kzł to sam się oszukuje.

 

Natomiast bardzo mocno wygrywa funkcjonalnością - AllInOne i sterowanie ze smartfona, w użyciu codziennym to bardzo duże ułatwienie.

 

Jak nie jesteś melomanem zoboczonym na punkcie wyszukiwania niuansów czy szczegółów, ale nie znosisz też popiskiwania głośniczków BT czy młocki z BoomBoxa to to jest dobry sprzęt dla Ciebie.

 

A zawsze można się pobawić w dobór kolumn/monitorów czy adaptację lekką wnętrza.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Marantz SR5008 + UD5007 + Tonsil Siesta 5.0 + Taga TSW90 v3

Yamaha R-N602 + CD-S300 + Pro-Ject Debut Carbon Esprit SB DC + Pylon Pearl Monitor

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.