Skocz do zawartości
IGNORED

Opinia o przewodach głośnikowych Melodika BSBW4500 i BSC2330


Gość SaruSc

Rekomendowane odpowiedzi

Gość SaruSc

(Konto usunięte)

Witam, zakupiłem sobie zestaw Atoll IN100SE z Monitor Audio Gold 100 a teraz poszukuje do niego przewodów głośnikowych. Najpierw mailem przewód Inakustik SILVER 2.5MM przez który wysokie tony bardzo „kuły” w uszy a bas był bardzo słaby, teraz zakupiłem przewód Melodika MSC2250 z żyłą BassCore dzięki któremu góra już nie „kuje” w uszy i jestem z niej zadowolony, bas stał się mocniejszy ale niestety też... niewiem jak to określić, taki dudniący, tak jak by mniej kontrolowany, chaotyczny, płaski, w każdym bądź razie nieprzyjemny. Teraz zastanawiam się nad przewodami Melodika BSC2330 a może nawet BSBW4500, tylko ze to już są droższe przewody i wolał bym poznać waszą opinie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Szukałem na tym forum wpisując w wyszukiwarkę In100se i nie znalazłem żadnych złych opini, wszedłem w ok 15 tematów i wszędzie polecali ten wzmacniacz
Kto? Branża?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Rotel RA-980BX+Heco Aurora 700 SONY 550ES + Emit M20@Nostromo Wolf2 - Solid Core audio cable set

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tez słuchasz kablami muzy, ale nie gratuluje

 

Wez sobie kup sobie normalne miedziane kable 2,5 mm2, jakies 3 zł/mb,

to przynajmniej nie stracisz kasy ; albo zostaw te co juz masz

 

opinia :"wstęga oferuje bardzo dobrą rozdzielczość. Gra jasno, z polotem, nie żałując góry. Potrafi zabrzmieć przenikliwie. Na tle reszty pasma dosadnie zaznacza swoją obecność, ale nie hałasuje. Wydaje się nawet bardziej kulturalna od złoconych kopułek RX-ów, ale zapewnia większą zawartość sopranów w paśmie. Przez to może się wydawać, że dźwięk GX 100 jest jaśniejszy"

 

tu poczytaj sobie :

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, zakupiłem sobie zestaw Atoll IN100SE z Monitor Audio Gold 100 a teraz poszukuje do niego przewodów głośnikowych. Najpierw mailem przewód Inakustik SILVER 2.5MM przez który wysokie tony bardzo „kuły” w uszy a bas był bardzo słaby, teraz zakupiłem przewód Melodika MSC2250 z żyłą BassCore dzięki któremu góra już nie „kuje” w uszy i jestem z niej zadowolony, bas stał się mocniejszy ale niestety też... niewiem jak to określić, taki dudniący, tak jak by mniej kontrolowany, chaotyczny, płaski, w każdym bądź razie nieprzyjemny. Teraz zastanawiam się nad przewodami Melodika BSC2330 a może nawet BSBW4500, tylko ze to już są droższe przewody i wolał bym poznać waszą opinie.

 

Jak widac z Twojego wpisu, kable dzialaja jak korektor graficzny. Wychodzi na to ze cos z nimi jest nie tak, bo normalny kabel z czystej miedzi i o odpowiednim przekroju nie powinien wprowadzac zadnych zmian.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, zakupiłem sobie zestaw Atoll IN100SE z Monitor Audio Gold 100 a teraz poszukuje do niego przewodów głośnikowych. Najpierw mailem przewód Inakustik SILVER 2.5MM przez który wysokie tony bardzo „kuły” w uszy a bas był bardzo słaby, teraz zakupiłem przewód Melodika MSC2250 z żyłą BassCore dzięki któremu góra już nie „kuje” w uszy i jestem z niej zadowolony, bas stał się mocniejszy ale niestety też... niewiem jak to określić, taki dudniący, tak jak by mniej kontrolowany, chaotyczny, płaski, w każdym bądź razie nieprzyjemny. Teraz zastanawiam się nad przewodami Melodika BSC2330 a może nawet BSBW4500, tylko ze to już są droższe przewody i wolał bym poznać waszą opinie.

 

Mam te kable i w posiadanych zestawach używam Melodikę. Kable 2250 są niczego sobie, może jedynie podkreslają niedomagania wzmacniacza lub kolumn, może konkretnie we wzajemnym zestawieniu (nie oznacza to, że same w sobie są złym sprzętem). Efekt, który opisujesz może się pojawić właśnie w takim układzie, miałem tak przy połączeniu KEF R300 z Yamahą 803 D poprzez połączenie biwiring /terminale A+B) takim kablem 4mm na dół, 2,5mm na górę. problem zniknął po wymianie wzmacniacza, który lepiej kontroluje dół. Połączenie Biwiring zwykle poprawia detaliczność i stereofonie, ale ja bym się w BW4500 nie pchał. Jak Biwiring to raczej osobne terminale we wzmacniaczu albo - co już inna liga - osobne końcówki mocy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.