Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  29 członków

Wireworld Klub
IGNORED

Klub Wireworld


bronx99

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie.

Używam zasilających Wireworld Stratus od około dwóch lat. Teraz sukcesywnie zmieniam je na Electry ( za moment będą dwie, a w sumie chcę dojść do czterech). Mają docelowo zasilać CD, wzmacniacz, DAC i listwę ? 

Bardzo dobre okablowanie, z którego jestem zadowolony. Nawet najtańszy model STRATUS jest naprawdę OK. Ale ELECTRA pokazuję dlaczego kosztuje więcej i słychać różnicę klas. 

ART LOUDSPEAKERS DECO 10+LECTOR AUDIO (CDP707+ZOE+VM200+EDISON230)+ ROSE RS250+SAP RELAXA+PURIST AUDIO DESIGN + OYAIDE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, sebgla napisał:

Witajcie.

Używam zasilających Wireworld Stratus od około dwóch lat. Teraz sukcesywnie zmieniam je na Electry ( za moment będą dwie, a w sumie chcę dojść do czterech). Mają docelowo zasilać CD, wzmacniacz, DAC i listwę ? 

Bardzo dobre okablowanie, z którego jestem zadowolony. Nawet najtańszy model STRATUS jest naprawdę OK. Ale ELECTRA pokazuję dlaczego kosztuje więcej i słychać różnicę klas. 

Electra już jest bardzo fajna. Dla mnie najsłabiej wypadla aurora. Teraz mam gold electry i silver electry i nie szukam dalej ?

Na jakich wtykach masz electry? Polecam wtyki silverclad wireworlda - są świetne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedną mam na fabrycznych. Druga przyjedzie za dwa dni i ta bedzie na Silver cladach. A przyszłe to zobaczymy jakie używki sie trafią w necie. 

ART LOUDSPEAKERS DECO 10+LECTOR AUDIO (CDP707+ZOE+VM200+EDISON230)+ ROSE RS250+SAP RELAXA+PURIST AUDIO DESIGN + OYAIDE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

A co powiecie o coaxial od wireworlda? Od niedawna mam raspberry pi i póki co by ruszyć z miejsca podłączyłem to co miałem w domu czyli jakieś zwykłe prolink czy vitalco za 25 zł. Fajnie to już gra, ale zdaje sobie sprawę, że może być i na pewno będzie lepiej gdy zmienię interkonekt. Tanio i dobrze, czy ultraviolet jest już dobrym kompromisem jakości do ceny. A może seria chroma wystarczy ? Budżetowo podchodzę do tematu, dopiero buduję system i małymi krokami co jakiś czas coś usprawniam. Najtaniej i "markowo" byłaby melodika, ale różne kontrowersyjne opinie o niej krążą więc odpuszczam. Fajnie by było gdyby trochę osłodzic górę, mam Monitor Audio Bronze 6 i one są raczej po jaśniejszej stronie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Wito76 napisał:

Budżetowo podchodzę do tematu,

I tego się trzymaj

Godzinę temu, Wito76 napisał:

Najtaniej i "markowo" byłaby melodika,

Błąd.

http://mogami.pl/322-hd-interkonekt-rca-cinch-digital

Ten jest o wiele lepszym wyborem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na Olx jest koleś, który ma sporo markowych interkonektów, z tym że to kabelki DIY. Przewód np Mogami z wtykami Neutrik Rean albo Amphenol (nie kojarzę). Cena za taki 0.5m to 95zł.
Jakiś Tomek z Radomia. I zastanawiam się teraz czy taki sklepowy, linku, który podałeś będzie w czymś lepszy w sensie wykonania.
A jako że jesteśmy w klubie WW, taki interkonekt Mogami to ta sama liga co np Ultraviolet? Nie miałem nigdy do czynienia z Mogami, mało popularne. Wszechobecna jest melodika, Qed, Chord, Tellurium itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Wito76 napisał:

Wszechobecna jest melodika, Qed, Chord, Tellurium itd.

A ile z nich (także tych znacznie droższych) trzyma podstawowy parametr dla przesyłu sygnału  S/PDIF czyli zachowaniu .impedancji 75 Ohm? Niewiele. 

14 minut temu, Wito76 napisał:

Mogami, mało popularne.

Na rynku audio domowego. Specjalizują się w okablowaniu profesjonalnym 

19 minut temu, Wito76 napisał:

A jako że jesteśmy w klubie WW, taki interkonekt Mogami to ta sama liga co np Ultraviolet?

Ja odwróciłbym pytanie. Czy Ultraviolet to ta sama liga co Mogami. Trzeba by porównać bezpośrednio u siebie. Niemniej ja obstawiałbym Japończyka jako zwycięzcę 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koleś na allegro ma dużo kabli diy na markowych kablach. Z interkonektów cyfrowych miał tylko Mogami i Neotech (na miedzi krystalicznej OCC 7N - nie ofc). Obczytałem się i... zamawiam neotecha. Pogadaliśmy, przejrzałem fora zagraniczne i tajwański Neotech to jedna z kilku firm, które produkują kable OCC, dużo czystsze niż OFC. Inne bardziej markowe kable często są na ich miedzi. Mogami też dobrze stoi i jest chwalony, ale w podobnych pieniądzach są te IC więc stawiam na Neotecha. Jedno czego się boję to cena... za niska trochę :0.
Ale kiedyś miałem podobne obawy przy kablach glosnikowych. Kupiłem bardzo chwalone i polecane zagranicą Van Damme up-lcofc 4mm2. U nas mniej popularne a ze szpuli śmiesznie tanie 25 zł/m. Kable okazały się super i wygryzły Chorda i QED. Człowiek ma obawy gdy kiełbasa kosztuje 14zł i omija z daleka , z kablami jak widać ta filozofia się nie sprawdza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Witam,

Mam duży dylemat, który kabel zakupić - Wireworld Silver Electra 7 czy Electra 7. 

Skłaniam sie ku Silver Electra, głownie przez rozdzielczość, tylko sie boje, że będzie ciut za jasny przy górnych dzwiękach za ktorymi nie przepadam. 

Kabel będzie zamawiany razem z zasilaczem Keces P8, który bedzie zasilał Pathos Aurium i Burson C3X. 

Który bedzie lepszym wyborem do mojego systemu?

Byłbym niezmiernie wdzieczny za pomoc. Musze kupić w ciemno i nie będę mial mozliwosci zwrotu, bo kabel bedzie na zamowienie z wtyczką UK.

Dziekuje i pozdrawiam,

Michał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy Ci pomogę ale zwykła Electra to bardzo dobry kabel, równy, nie wyostrzający góry, ładnie wszystko układający. Nie mam niestety porównania do wersji Silver. Całe zasilanie mam oparte na Electrze.

ART LOUDSPEAKERS DECO 10+LECTOR AUDIO (CDP707+ZOE+VM200+EDISON230)+ ROSE RS250+SAP RELAXA+PURIST AUDIO DESIGN + OYAIDE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje za odpowiedz. A czy wyznajesz zasade minimum 2metry w przypadku kabli zasilajacych Wireworlda? Faktycznie jest cos na rzeczy? Ktos mi mowil, ze lepiej kupic zwyklą Electre 2m niz 1m Silver Electry. Podzielasz to zdanie?

Edytowane przez MichalZZZZ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napiszę może tak. Mam Electry o długościach 1m, 1,75m, i 2 m. I nie słyszę jakoś różnicy pomiędzy nimi.

ART LOUDSPEAKERS DECO 10+LECTOR AUDIO (CDP707+ZOE+VM200+EDISON230)+ ROSE RS250+SAP RELAXA+PURIST AUDIO DESIGN + OYAIDE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, MichalZZZZ napisał:

Wielkie dzieki. Gdyby ktos jeszcze zechcial wyrazic swoje zdanie nt. Electra 7 vs Silver Electra, to byłbym niezmiernie wdzieczny. 

Pozdrawiam,

Michał.

Miałem wszystkie modele zasilających Wireworld (oprócz ostatniej Platinum) i mam do tej pory kable Electra i Gold Electra. I tu moge powiedzieć, że Electra to bardzo dobry kabel ale gold jest lepszy, dużo bardziej szczegółowy i "kremowy" 

Co do Silver Electra to mam bardzo krótki odcinek do listwy więc raczej nic nie wnosi do całości.

Ogólnie kable zasilające Wireworlda moge szczerze polecić (za wyjątkiem aurory która była słaba).

Polecam jednocześnie aby kabelki były zaopatrzone we wtyki Silverclad.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja zdecydowanie polecałbym Silvera. Różnica jest spora, ale gitary i saksofon lepiej grają na Silverze. Miałem do wyboru Golda lub Silwera, ale zdecydowanie lepiej wypalił Silver. Ważniejsze są jednak głośnikowe, one potrafią zmienić wiele

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I właśnie o to chodzi w tej zabawie. Dla kogoś gold będzie lepszy a dla kogoś innego silver. Dlatego uważam, że zawsze trzeba samemu posłuchać i zadecydować.

U mnie całe główme okablowanie to srebro i to mi najbardziej pasuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 26.01.2021 o 19:34, bronx99 napisał:

Miałem wszystkie modele zasilających Wireworld (oprócz ostatniej Platinum) i mam do tej pory kable Electra i Gold Electra. I tu moge powiedzieć, że Electra to bardzo dobry kabel ale gold jest lepszy, dużo bardziej szczegółowy i "kremowy" 

Co do Silver Electra to mam bardzo krótki odcinek do listwy więc raczej nic nie wnosi do całości.

Ogólnie kable zasilające Wireworlda moge szczerze polecić (za wyjątkiem aurory która była słaba).

Polecam jednocześnie aby kabelki były zaopatrzone we wtyki Silverclad.

Napisz proszę o Twych odczuciach odnośnie wtyków zalewanych WW a Silver Clad? Zapewne je masz skoro polecasz Silver Clady.

Z góry dziękuję ?

ART LOUDSPEAKERS DECO 10+LECTOR AUDIO (CDP707+ZOE+VM200+EDISON230)+ ROSE RS250+SAP RELAXA+PURIST AUDIO DESIGN + OYAIDE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na 90% zamówie Silver. Jeszcze co do tej długosci. Wireworld zaleca minimum 2 metry przy kablach zasilających. Czy ktoś jeszcze odczuwał jakąś różnice przesiadając sie np. z odcinka 1 metr badz 1,5 metra na 2 metrowy ? Mi osobiście 1,5 metra zdecydowanie wystarczy. Nawet 1 metr by mi wystarczył, jeżeli chodzi o odległość zasilacza do gniazdka w ścianie, ale dla świętego spokoju wezme chyba 1,5 metra. Jakie jest Wasze zdanie nt. tych długości ? Gdzies sie nawet spotkalem z informacją, że lepiej kupić 2 metry zwykłej Electry, niż 1 metr Silver.

Edytowane przez MichalZZZZ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, MichalZZZZ napisał:

Na 90% zamówie Silver. Jeszcze co do tej długosci. Wireworld zaleca minimum 2 metry przy kablach zasilających.

2 metry kabla zasilającego? Ja mam 0,6m , przed zakupem testowałem 1,5 m - żadnej różnicy moje ucho nie wyczuło. Na miejscu producenta polecałbym min 25 metrów kabla zasilającego, a głośnikowego - 150 metrów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy. Przestawiłem sprzęt i jeden z kabli jest mi teraz za krótki. Sprzedam Electrę 7 o długości 1m. Jeśli ktoś zainteresowany to proszę o kontakt na priv. Na olx jest tez moje ogłoszenie. Tylko jedna electra używana jest na olx. 

ART LOUDSPEAKERS DECO 10+LECTOR AUDIO (CDP707+ZOE+VM200+EDISON230)+ ROSE RS250+SAP RELAXA+PURIST AUDIO DESIGN + OYAIDE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 30.01.2021 o 12:15, sebgla napisał:

Koledzy. Przestawiłem sprzęt i jeden z kabli jest mi teraz za krótki. Sprzedam Electrę 7 o długości 1m. Jeśli ktoś zainteresowany to proszę o kontakt na priv. Na olx jest tez moje ogłoszenie. Tylko jedna electra używana jest na olx. 

Nieaktualne. Electra znalazła nowego właściciela : )

ART LOUDSPEAKERS DECO 10+LECTOR AUDIO (CDP707+ZOE+VM200+EDISON230)+ ROSE RS250+SAP RELAXA+PURIST AUDIO DESIGN + OYAIDE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy. Dziś miałem możliwość przetestowania u siebie Electry 7 o długości 2m. w wersji z zalewanymi wtykami (mam taką od pół roku) oraz zmontowanej przeze mnie wersji na wtykach Silver Clad o takiej samej długości. Testy robione na odtwarzaczu CD. 

I jaki efekt. Słyszalnie większa przestrzeń i więcej szczegółów na kablu zmontowanym przeze mnie na Silver Cladach. Nie trzeba się specjalnie wsłuchiwać aby to wyłapać. Wydaje mi się, że bas zrobił się  też bardziej energetyczny, kopie mocniej ?

Pojawiały się tu takie wpisy o tym, że na tych wtykach jest lepiej i ja to potwierdzam. 

ART LOUDSPEAKERS DECO 10+LECTOR AUDIO (CDP707+ZOE+VM200+EDISON230)+ ROSE RS250+SAP RELAXA+PURIST AUDIO DESIGN + OYAIDE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patrząc na zdjecia są chyba identyczne. Ale nie miałem wtyków Neotecha w ręku i nie wiem czy płaskie kable WW tez w Neotechy wchodzą bez problemu bez jakiegoś zaginania czy załamywania. 

ART LOUDSPEAKERS DECO 10+LECTOR AUDIO (CDP707+ZOE+VM200+EDISON230)+ ROSE RS250+SAP RELAXA+PURIST AUDIO DESIGN + OYAIDE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 20

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.