Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  29 członków

Wireworld Klub
IGNORED

Klub Wireworld


bronx99

Rekomendowane odpowiedzi

23 minuty temu, obcymars napisał:

Sztywne są te kable Electry? Na olx ten 2m E. to Twój Sebgla?

Tak to moj. Są bardzo elastyczne. Można zagiąć praktycznie za samą wtyczką. 

ART LOUDSPEAKERS DECO 10+LECTOR AUDIO (CDP707+ZOE+VM200+EDISON230)+ ROSE RS250+SAP RELAXA+PURIST AUDIO DESIGN + OYAIDE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie sprawdziłem. Moje wtyki Silver Clad mają nawet oznaczenia Neotecha NC-P303 i NC-P312 tyle, że są pokryte srebrem a nie zlotem jak Neotechy o tych symbolach. 

ART LOUDSPEAKERS DECO 10+LECTOR AUDIO (CDP707+ZOE+VM200+EDISON230)+ ROSE RS250+SAP RELAXA+PURIST AUDIO DESIGN + OYAIDE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy. Moja kilkumiesięczna Electra 2m. na olx. Skuszę się jednak na jedną sztukę Electry Silver. Obym nie żałował i nie było za ostro ze srebrem, bo wtedy znowu będę musiał sprzedać Silvera i polować na używaną zwykłą Electrę, którą mam sprawdzoną.  No ale kto nie ryzykuje ten ....

Edytowane przez sebgla

ART LOUDSPEAKERS DECO 10+LECTOR AUDIO (CDP707+ZOE+VM200+EDISON230)+ ROSE RS250+SAP RELAXA+PURIST AUDIO DESIGN + OYAIDE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, sebgla napisał:

Koledzy. Moja kilkumiesięczna Electra 2m. na olx. Skuszę się jednak na jedną sztukę Electry Silver. Obym nie żałował i nie było za ostro ze srebrem, bo wtedy znowu będę musiał sprzedać Silvera i polować na używaną zwykłą Electrę, którą mam sprawdzoną.  No ale kto nie ryzykuje ten ....

Kupiłeś tą z aukcji na wtykach silver occ Wireworlda?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 29.01.2021 o 10:25, sebgla napisał:

Napisz proszę o Twych odczuciach odnośnie wtyków zalewanych WW a Silver Clad? Zapewne je masz skoro polecasz Silver Clady.

Z góry dziękuję ?

Po pierwsze dużo lepsza jakość wykonania - pewnie siedzą w gniazdach i dla mnie to było bardzo ważne. Dodatkowo jest wszystkiego więcej ale bez chropowatości. Pamiętaj tylko, że mówimy o zmianach jakie są powodowane na poziomie wtyków/kabli zasilających ? jak masz już swój dzwięk to jest to takie dopięcie wszystkiego na ostatni guzik ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
W dniu 9.02.2021 o 01:02, bronx99 napisał:

Po pierwsze dużo lepsza jakość wykonania - pewnie siedzą w gniazdach i dla mnie to było bardzo ważne. Dodatkowo jest wszystkiego więcej ale bez chropowatości. Pamiętaj tylko, że mówimy o zmianach jakie są powodowane na poziomie wtyków/kabli zasilających ? jak masz już swój dzwięk to jest to takie dopięcie wszystkiego na ostatni guzik ?

Wy naprawdę panowie „słyszycie” różnię na tym samym kablu ale na różnych wtykach..? 
 

Qrva Szacun ???
 

Sieciówki od 2013r mam tylko Wireworldy.; stratus, aurora, electra, matrix2.. ale żeby aż różne wtyki słyszeć.. ??

Edytowane przez Niepokorny
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Niepokorny napisał:

Wy naprawdę panowie „słyszycie” różnię na tym samym kablu ale na różnych wtykach..? 
 

Qrva Szacun ???
 

Sieciówki od 2013r mam tylko Wireworldy.; stratus, aurora, electra, matrix2.. ale żeby aż różne wtyki słyszeć.. ??

Silverclad są posrebrzane więc zawsze coś tam zmienią - ich największą zaletą jest jakoś wykonania w stosunku do standardowych i tego jak siedzą w gniazdach.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 2 miesiące temu...

Ja dziś zrobiłem test. Miałem w systemie 2x electra 2m i 1x Silver Electra też 2m. Wszystko na montowanych przeze mnie wtykach Silver Clad. Przepinałem tą Silver electre pomiędzy cd a wzmacniaczem co jakiś czas i nie potrafiłem się zdecydować kiedy jest lepiej. Wtedy to drugie urządzenie pracowało na zwykłej electrze. Dzisiaj podjąłem drastyczną decyzję. Przeciąłem tą  Silver electre na dwa kawałki i powstały mi 2 x 1m Silver electry. Niezwłocznie podpiąłem oba kable pod cd i wzmaka. I co? I siedzę, słucham i cieszę się jak dzieciak.  Co do szczegółów to relacje zdam za kilka dni. Muszę się osluchac.  Napiszę tylko, że nie żałuję ani odrobinę tego, że kabel pociąłem. Zdecydowanie ciekawiej brzmi system z dwoma krótszymi silverami niż jedną dłuższą.  🙂

Edytowane przez sebgla

ART LOUDSPEAKERS DECO 10+LECTOR AUDIO (CDP707+ZOE+VM200+EDISON230)+ ROSE RS250+SAP RELAXA+PURIST AUDIO DESIGN + OYAIDE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@sebgla czyli obalasz teorie, że w przypadku kabli zasilających Wireworlda 2metry brzmią lepiej niż 1 metr ? Pytam, bo sam potrzebuje dwa kolejne kable zasilające (mam juz jeden Silver Electra 1,5 metra zamówiony, w sumie potrzebuje trzy kable zasilające w systemie) i zastanawiam sie teraz czy brać 2x Electra 7 odcinki 2 metrowe, czy kupić 2x Silver Electra odcinki 1 metrowe. Co sądzisz/sądzicie ?

Sugeruje sie tym tematem :

https://www.audioaficionado.org/archive/index.php/t-25475.html

Ludzie tam piszący wspominają, że lepiej brać 2 metry w przypadku kabli Wireworlda, że słychac różnice.

Edytowane przez MichalZZZZ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz, no trudno mi powiedzieć czy 2 x Silver Electra 2mb nie zagrałaby lepiej niż 2 x Silver Electra 1mb.  Wiem, że u mnie lepiej zagrało 2 x Silver Electra 1 mb niż kombinacja 1 x Silver Electra 2m + 1 x Electra 2mb.

ART LOUDSPEAKERS DECO 10+LECTOR AUDIO (CDP707+ZOE+VM200+EDISON230)+ ROSE RS250+SAP RELAXA+PURIST AUDIO DESIGN + OYAIDE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdybym miał nieograniczony budżet to kupiłbym 5 x Silver Electra 2 mb 🙂 Ale to już się robi duża kwota i wolałbym to przeznaczyć na jakieś inne komponenty systemu niż kable zasilające.  

ART LOUDSPEAKERS DECO 10+LECTOR AUDIO (CDP707+ZOE+VM200+EDISON230)+ ROSE RS250+SAP RELAXA+PURIST AUDIO DESIGN + OYAIDE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A powiedz mi prosze jeszcze taką rzecz. Porównujac ze sobą Electre i Silver Electre, to rozumiem, że zwykła Electra dociąża nieco brzmienie i bas schodzi bardzo nisko, natomiast Silver Electra otwiera jeszcze bardziej to brzmienie, czy zatem Silver Electra nie ma żadnych braków na basie ? 

@sebgla

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napiszę tak. W silverze na pewno bas jest bardziej kontrolowany i przez to wydaje się go jakby mniej. Zależy od kolumn i systemu. Jeśli czasami Ci coś zaduduni to silver może na to pomóc. Ale jak masz basu w sam raz to wydaje sie ze w niektórych utworach może go brakować. Ja tez jak mam silvera pod cd i do wzmaka to po kilku dniach wylapalem kilka znanych mi utworów gdzie brakuje mi trochę tego niskiego basu. Po podpieciu na test ponownie electry zwykłej do wzmaka bas powrócił.  Chyba nie ma idealnego rozwiązania 🙂

ART LOUDSPEAKERS DECO 10+LECTOR AUDIO (CDP707+ZOE+VM200+EDISON230)+ ROSE RS250+SAP RELAXA+PURIST AUDIO DESIGN + OYAIDE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam kolumn, tylko system budowany stricte pod słuchawki. Jest to DAC Matrix X Sabre Pro Mqa + Matrix X Spdif 2. Wzmak Pathos Aurium. Słuchawki głownie Audeze LCD3 i ZMF Atticus (te czasami dudnią, choc po wymianie kabla sluchawkowego na jaśniejszy jest o niebo lepiej). Dojdą jeszcze ZMF Verite Closed, które oczekuje. Aktualnie jestem na etapie rozbudowywania zasilania do systemu. Mam juz zamowiony zasilacz liniowy Keces P8. Pozostaje wybór kabli zasilających...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno  2 x silver electra to genialna rozdzielczość, genialne wokale, nie pojawiają się wyostrzenia. Plus to co wyżej napisałem o basie. 

Edytowane przez sebgla

ART LOUDSPEAKERS DECO 10+LECTOR AUDIO (CDP707+ZOE+VM200+EDISON230)+ ROSE RS250+SAP RELAXA+PURIST AUDIO DESIGN + OYAIDE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam klubowiczów.

Posiadam rpi 4 i dac Gustard x16. Chce to podłączyć przewodem USB A B. Wybór padł na firmę Wireworld. Do wyboru mam dwa ultraviolet 7 lub starlight 8. Pierwszy to USB 2.0 drugi USB 3.0. Malina obsługuje USB 3.0 nie wiem jak z Dac. 

Jeśli jest różnica w brzmieniu to chętnie wybrałbym ten mniej basujacy.

Pozdrawiam

Denon DCD-3000 + Rotel A14 mk2 + Bowers & Wilkins 707 S3 // I'm the man on the silver mountain

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

„Bo mierzyć można RÓŻNIE” - mógłby brzmieć Slogan reklamowy wrocławskiej firmy znanej z konfekcji kabli Audio od 98r

Nie dla każdego 1 metr to 100 cm.. a 1 m kabla może być mierzony: razem z wtykami, pośrodku wtyków lub jak sie komu podoba..

Przyznam że nie wpadłem na to by po odbiór zamówionej Electry z wtykami Silver-Clad udać się z innym 1 metrowym gotowym fabrycznie Wireworldem - celem „przymiarki”. 
10 cm różnicy to niby nic ale na 10 tak zrobionych kablach Silver lub Platinium Electry mamy 1m do przodu - jakieś kilka tysięcy w kieszeni 😉💰👍

68DDEBF8-DBF9-4910-8398-FD479F909ECF.jpeg
 

Sprawdźcie swoje 1-metrowe kable ręcznie konfekcjonowane vs do fabrycznych długości a możecie się zdziwić.. 

Edytowane przez Niepokorny
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Koledzy. Po zmianie, jakiś czas temu kolumn, nie potrzebuję już tak rozdzielczych kabli jak WW Silver Electra 7 . Mam 2 kable o długości 1mb na skręcanych bardzo dobrych wtykach Silver Clad. Jeśli ktoś zainteresowany to proszę o kontakt. Wrzuciłem też je na olxa. 

ART LOUDSPEAKERS DECO 10+LECTOR AUDIO (CDP707+ZOE+VM200+EDISON230)+ ROSE RS250+SAP RELAXA+PURIST AUDIO DESIGN + OYAIDE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 4 miesiące temu...
  • 6 miesięcy temu...

Dwa tematy ze stajni WW. Mam głośnikowe WW Eclipse 6 2,2 m ale potrzebuje znacznie krótszych - ok 1m. W gotowcu takiego nie widziałem - pytanie czy można w ogóle ten kabel kupić z metra wraz z firmową konfekcją do zamontowania - chodzi mi o ten metalowy spliter, bo koncówki są normalnie do kupienia. 

Drugie pytanie - jak konfekcjonujecie sieciowe Electry czym obieracie te małe druciki z jakich sie ten kabel sklada. One sa pokryte jakims takim lekko gumowym tworzywem i obieranie tego to jest jakaś masakra. Macie jakis sposób na to ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, barni napisał:

Dwa tematy ze stajni WW. Mam głośnikowe WW Eclipse 6 2,2 m ale potrzebuje znacznie krótszych - ok 1m. W gotowcu takiego nie widziałem - pytanie czy można w ogóle ten kabel kupić z metra wraz z firmową konfekcją do zamontowania - chodzi mi o ten metalowy spliter, bo koncówki są normalnie do kupienia. 

Drugie pytanie - jak konfekcjonujecie sieciowe Electry czym obieracie te małe druciki z jakich sie ten kabel sklada. One sa pokryte jakims takim lekko gumowym tworzywem i obieranie tego to jest jakaś masakra. Macie jakis sposób na to ?

Głośnikowy kupisz ale już raczej wersje 7. 

Co do konfekcji to we Wrocławiu chyba jest firma która specjalizuje się w tym jeżeli chodzi o kable WW

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 29.08.2020 o 12:03, Wito76 napisał:

A co powiecie o coaxial od wireworlda? Od niedawna mam raspberry pi i póki co by ruszyć z miejsca podłączyłem to co miałem w domu czyli jakieś zwykłe prolink czy vitalco za 25 zł. Fajnie to już gra, ale zdaje sobie sprawę, że może być i na pewno będzie lepiej gdy zmienię interkonekt. Tanio i dobrze, czy ultraviolet jest już dobrym kompromisem jakości do ceny. A może seria chroma wystarczy ? Budżetowo podchodzę do tematu, dopiero buduję system i małymi krokami co jakiś czas coś usprawniam. Najtaniej i "markowo" byłaby melodika, ale różne kontrowersyjne opinie o niej krążą więc odpuszczam. Fajnie by było gdyby trochę osłodzic górę, mam Monitor Audio Bronze 6 i one są raczej po jaśniejszej stronie. 

Generalnie jeżeli chodzi o cyfrówki WW (ale piszę o AES/EBU) to starsze serie ( ze ze złotym oplotem) grają cieplejszym dźwiękiem i bardziej perlistą górą. Jak ma myć słodsza góra to szukaj tych starszych. Te nowsze w ciemnych siateczkach są bardziej wykonturowane, mają więcej basu ale krótkiego, kontrolowanego i bardziej dobitną górę.   Sama średnica jest zbliżona, po prostu mają inaczej rozłożone akcenty. Póki co mnie obie podobają się tak samo i w zależności od nagrania preferuje jedną lub drugą. Pewnie docelowo zostanie jedna, jednak na obecną chwilę ciężko wybrać. 

W dniu 26.01.2021 o 12:05, MichalZZZZ napisał:

Witam,

Mam duży dylemat, który kabel zakupić - Wireworld Silver Electra 7 czy Electra 7. 

Skłaniam sie ku Silver Electra, głownie przez rozdzielczość, tylko sie boje, że będzie ciut za jasny przy górnych dzwiękach za ktorymi nie przepadam. 

Kabel będzie zamawiany razem z zasilaczem Keces P8, który bedzie zasilał Pathos Aurium i Burson C3X. 

Który bedzie lepszym wyborem do mojego systemu?

Byłbym niezmiernie wdzieczny za pomoc. Musze kupić w ciemno i nie będę mial mozliwosci zwrotu, bo kabel bedzie na zamowienie z wtyczką UK.

Dziekuje i pozdrawiam,

Michał.

Masz słuszne obawy, SIlver jest bardziej rozdzielcza ale i nieco jaśniejsza przez mniejsze wypełnienie basu. Po prostu gra nieco lżej od zwykłej. U mnie na preampie było za jasno, ale już z DAC Meitnera super, bo tam pokazała rozdzielczość ale właśnie bez tego odchudzenia. WIęc wszystko bardzo zależy do toru ale zwykła będzie bezpieczniejszym  wyborem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, barni napisał:

Generalnie jeżeli chodzi o cyfrówki WW....

Zacytowałeś mnie dobrze sprzed dwóch lat - dzięki, że ktoś w końcu odpowiedział hehe. Skończyło się na IC Neotecha, żaden WW finalnie nie wpadł do mnie.

Niedawno niechcący wpadł mi w ręce TAKI kabelek Prolink HiEnd. Fajnie się nazywa, co? Opinie też spoko, Nostromo tym handluje. Za przysłowiową flaszkę dostałem ten kabelek 10m. Zrobiłem sobie z niego coaxial i parę analogowych RCA. Po analogu trochę lipa, lekko gasi i zamula, coaxial natomiast gra tak trochę bez jaj. Niby nie psuje, ale i nie masz wrażenia progresu. Zostało mi 7m tego kabelka, chciałem dać znajomym forumowiczom, ale po testach tych moich polutowanych kabelków nie ucieli sobie, żeby samemu zrobić. Mieli podobne wrażenia jak ja i nawet za darmochę nie chcieli.

A w rewanżu dostałem zupełnie mi nieznany coaxial MRS (Magic Road of Sound). Nie wiem, czy firma padła czy coś, ale nie ma już tego na rynku LINK do kabelka . Również Nostromo kiedyś tym handlowało i przeszli na tego prolinka j.w. Ten MRS to taki grubas boa jak zasilający niemalże, z ferrytem po jednej stronie, gęsto ekranowany. I zaskakująco dobrze gra, kolega dał mi go w dzierżawę bo sam nie korzysta teraz z cyfrowych kabli. Wygryzł mi ten MRS mojego Neotecha nawet. Dziwny ten świat audio.

Edytowane przez Wito76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 4 miesiące temu...

Moze ktoś ma sieciówkę Silver Electre 0,5m, którą zamieniłby na 1m za stosownym rozliczeniem albo dwie 0,5m ? Akurat potrzebuje w tej chwili krótsze a dłuższa mi miejsce na szafką zabiera.

PS Nie chce przecinać bo mam wersje 5.2 na oryginalnych zalewanych wtykach, wiec nie chce mieć drugiej strony na innych. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 12

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.