Jump to content
bronx99

Klub Wireworld

Recommended Posts

To może zaczne - na codzień używam zasilających wireworld goldelectra, ale mam też zwykłą electre i stratusa na wtykach silverclad i wszystkie bardzo sobie chwale. Ogólnie fajne kabelki i wtyki w bardzo przyzwoitych cenach.

Posiadam coaxial STARLIGHT 7 do połączenia DAC'a z CD. Jakość wykonania kabla bardzo dobra.

Bardzo ciężko wchodzi w gniazda RCA ale o to chyba chodzi w sygnale cyfrowym czyli o porządny styk.

Drugi to Ultraviolet 7 USB A-B.

Kolejne to przewody HDMI łączące TV z urządzeniami peryferyjnymi.

Przy wyborze kierowałem się jakością wykonania która w przypadku Wireworld jest znakomita.

O różnicach w brzmieniu się nie wypowiadam. Wszak to cyfrówka. Niech się wypowie ktoś, kto porównywał.

Ciekaw jestem czy byłaby różnica w porównaniu do np. Wireworld Platiunum Starlight 7 za ponad 2000zł.

xavian

Wireworld świetnie spisywał się z każdym FiiO. Pozbyłem się już całej kolekcji wzmacniaczy i Dac-ów FiiO, ale nadal uważam, ze było to wspaniałe połączenie, bo dopełniały się znakomicie.Im wyższy model kabla, tym lepsze doznania akustyczne (choć niewielkie) . Szczegółowość góry i kontrola basu - bajka.

Edited by GłuchyJakPień

W sumie oprócz głośnikowych to cenowo nie ma tragedii w porównaniu do niektórych marek. Dla mnie zasilające to akurat jest to (oczywiście w dostępnych pieniądzach)

Jestem bardzo zdziwiony faktem, iż jest tak mało wpisów w tym temacie, myślałem ze to jest bardziej popularna marka.
Moja przygoda z WireWorld zaczęła się na początku 2018 r. od kabla głośnikowego Oasis 7 - BiWire.
Zastąpił on u mnie, wcześnie posiadane lub odsłuchiwane przewody: Chord C-Screen, Chord Clearway, Chord Odyssey,  QED Reference X-Tube™ XT 40,  Tellurium Q Ultra Blue. W moim systemie zagrał na bardzo wysokim poziomie, doskonale wszystko ze sobą łącząc.

Na początku pod Denonem PMA 1520AE i Klipsch 160M, później Klipsche podmieniłem na Monitor Audio Silver 100, finalnie został tez podmieniony wzmacniacz na Musical Fidelity M6Si.
Dodatkowo doszedł streamer Pioneer N70AE, który ze wzmacniaczem został spięty XRL WireWorld Oasis 7.

Ostatnio naszła mnie ponownie chęć na poszukanie lepszego przewodu głośnikowego i wypożyczyłem do testów  Tellurium Q Black II, ze zworkami Qblack, oraz Albedo Blue.

Oczekiwania i nadzieje były duże, liczyłem że usłyszę coś więcej na tych przewodach, które w sklepie były bardzo zachwalane, jednak w moim systemie zmiany niebyły na tyle duże by się pokusić o wymianę WireWorlda.

Jeżeli już cokolwiek dało się zauważyć, to Q Black 2 ze zworkami, delikatnie wyciągał górę, jakby ją nabłyszczał, pociągnięcia strun dostawały większej mocy, szczegółowości. Jednak nie zawsze i to były tak nikłe zmiany że właściwie nie wiem czy w ślepym teście byłbym w stanie to wychwycić.

Albedo niestety nie miał swoich zworek i na głośnikowych była to totalna porażka.

Po zastosowaniu zworek od Q black, góra pozostawała praktycznie bez zmian delikatnie może bas się utwardzał i troszkę więcej konturów zyskiwał, ale też niestety w ślepym teście nie byłbym tego w stanie wychwycić.

Jeżeli miałbym coś zmienić w swoim systemie i dopieści bardziej dźwięk, to chciałbym sprawdzić czy właśnie mocniejszy bas i bardziej wybrzmiewająca góra będzie tym co lubię, ale jak się okazuje nie wiem jakie jeszcze przewody mógłbym do testu spróbować wypożyczyć.

Z czystej ciekawości zaklepałem wychwalane Albedo monolith  monocrystal i mam nadzieję że będzie już ze zworkami tej firmy.
A może coś w Wirewolda warto spróbować?

Oczywiście wiem że przewód droższy od głośników, ale z uwagi na FAW tylko taka zabawa na tą chwilę.

KD 5.1.2: 4400H, DBT-3313, Stereo: M6Si, DBT-3313UD, Pioneer N-70AE, GŁośniki: Monitor Audio Silver 100, Klipsch, 440C, 240s, 112SW, 500SA, miniDSP-DDRC24

Ja miałem onegdaj Usb ultraviolet (kiedy jeszcze miałem potrzebę posiadać kabel usb). Dopiero nordost heimdall 2 go pokonał... kabel dużo droższy. Teraz mam znów kable ww: sieciowy electra 7 i zamówione oasis 8. Dam znać, za jakiś czas 🙂

????

Używam między kompem A DAC-em WireWorld Platinum Starlight USB i osobne ekranowanie zasilania w nim robi bardzo dobrą robotę, tylko dlaczego za tak prosty myk tak drogo🧐

W dniu 5.12.2019 o 01:16, ASURA napisał:

Używam między kompem A DAC-em WireWorld Platinum Starlight USB i osobne ekranowanie zasilania w nim robi bardzo dobrą robotę, tylko dlaczego za tak prosty myk tak drogo🧐

Warto kupić ten USB? Właśnie się zastanawiam nad tym kabelkiem żeby połączyć lapka ze wzmakiem Lyngdorfa 

5 godzin temu, szczypior88 napisał:

Warto kupić ten USB? Właśnie się zastanawiam nad tym kabelkiem żeby połączyć lapka ze wzmakiem Lyngdorfa 

Warto bo nie masz innego źródła żeby go dopieścić sieciówką. Sieciówka do kompa daje podobny efekt ale mniejszy niż sieciówki do innych urządzeń. Sieciówka do kompa i WW USB od niego i dopiero jest efekt sieciówki gdzie indziej w torze. Moim zdaniem tak z kompem mimo że delikatniejsza poprawa ale jej jakość jest bardzo pozytywnie odbierana przeze mnie. Jak by to określić jest naturalniej z dźwiękiem. 

Edited by ASURA
Literówka

1 minutę temu, ASURA napisał:

Warto bo nie masz innego źródła żeby go dopieścić sieciówką. Sieciówka do kompa daje podobny efekt ale mniejszy niż sieciówki do innych urządzeń. Sieciówka do kompa i WW USB od niego i dopiero jest efekt sieciówki gdzie indziej w torze. Moim zdaniem tak z kompem mimo że delikatniejsza poprawa ale jej jakość jest bardzo pozytywnie odbierana przezemnie. Jak by to określić jest naturalniejsze z dźwiękiem. 

Aktualnie bawię się z Raspberry pi 4 i też pod tym kątem zakupiłem tego WW. Ze względu na to, że Lyngdorf ma fajne wejście USB wbudowane to stwierdziłem, że jak by się udało to może sama podstawowa płytka wystarczy, żeby fajnie słuchać muzyczki 🙂

Od Wireworld mam COAX któego używałem ze streamerem i bardzo sobie go chwalę.Mam też na testach Cocktail Audio n15d. Fajne małe pudełeczko. Ciekawe granko 🙂

7 minut temu, szczypior88 napisał:

Aktualnie bawię się z Raspberry pi 4 i też pod tym kątem zakupiłem tego WW

5 godzin i kupiony .

14 minut temu, szczypior88 napisał:

Trzeba działać 😛 Będę mieć 2 Wireworldy Starglight 8 - Coax i USB 🙂

No to czekamy na recenzje 

Dzisiaj przyszedł wireworld silver electra na wtykach silverclad do listwy...wygrzewa sie 😉😂

• Like 1

43 minuty temu, bronx99 napisał:

Dzisiaj przyszedł wireworld silver electra na wtykach silverclad do listwy...wygrzewa sie 😉😂

To jest bardzo dobry kabel. Na tym kablu usłyszałem po raz pierwszy - prawdziwy dźwięk saksofonu - taki gęsty, mięsisty i jędrny. Bez niego zawsze niedostateczny.

Jeżeli mogę, to również dołączę się do klubu, bo mam całą kolekcję Wireworldów.

1. 2 zwykłe optyczne Wireworldy

2. USB Ultraviolet WW

3. Głośnikowe WW Orbit 5

4. Interconekty - WW Eclipse 6

5.WW Silver Electra

6.I ostatnio dotarły do mnie głośnikowe prawdziwe cudeńka WW Siver Eclipse 7. 

• Like 2

6 minut temu, ArturR napisał:

To jest bardzo dobry kabel. Na tym kablu usłyszałem po raz pierwszy - prawdziwy dźwięk saksofonu - taki gęsty, mięsisty i jędrny. Bez niego zawsze niedostateczny.

2. USB Ultraviolet WW

3. Głośnikowe WW Orbit 5

5.WW Silver Electra

Piękna kolekcja😉

Godzinę temu, ArturR napisał:

2. USB Ultraviolet WW

3. Głośnikowe WW Orbit 5

5.WW Silver Electra

Fajny zestaw 😎

U mnie akurat sprawdziły się zasilające Wireworld gold electra a ten Silver jest do listwy.

Edited by bronx99

8 godzin temu, bronx99 napisał:

Fajny zestaw 😎

U mnie akurat sprawdziły się zasilające Wireworld gold electra a ten Silver jest do listwy.

A jaka listwa? Miałem 3 electry i długo się zastanawiałem nad wyborem. Silver mi bardziej odpowiadał - lepsza dynamika na instrumentach dętych w moim zestawie (byłem bardzo sceptyczny, że kable zasilające mogą coś zmienić, ale zauważyli zmianę nawet wszyscy domownicy). Gold był w dobrej cenie, ale poprawy nie wnosił. Może dłuższe wygrzewanie należało zastosować - nie wiem.

1 godzinę temu, ArturR napisał:

A jaka listwa? Miałem 3 electry i długo się zastanawiałem nad wyborem. Silver mi bardziej odpowiadał - lepsza dynamika na instrumentach dętych w moim zestawie (byłem bardzo sceptyczny, że kable zasilające mogą coś zmienić, ale zauważyli zmianę nawet wszyscy domownicy). Gold był w dobrej cenie, ale poprawy nie wnosił. Może dłuższe wygrzewanie należało zastosować - nie wiem.

Listwa została ze poprzedniego zestawu - chińska Bada lb-5600 i tą ją będę w następnej kolejności wymieniał.

Co do goldów to dla mnie są one "kremowe" w barwie a do tego maja dużo detalu i bardzo dobrze się wpasowały w mój system (zresztą całe okablowanie mam ze srebra). 

Chciałem dać szanse Silver Electrze - zobaczymy co z tego wyjdzie 😉Zraziłem się kiedyś do kabli posrebrzanych i wychodzę z założenia że albo czyste srebro albo jak najczystrza miedź.

W dniu 22.01.2020 o 09:12, bronx99 napisał:

Zraziłem się kiedyś do kabli posrebrzanych i wychodzę z założenia że albo czyste srebro albo jak najczystrza miedź.

Właśnie ostatni mój nabytek - kable głośnikowe WW Silver Eclipse 7 są posrebrzane, a grają cudownie. Niektóre utwory i vocale po kilkudziesięciu latach słuchania zagrały inaczej. Być może srebrne WW Gold albo Platinum zagrałyby jeszcze lepiej, ale na te kable już mnie nie stać. Na forum również nikt jak dotąd nie wypowiedział się na temat tych kabli, więc wniosek, że mało kto ma te kable, nie mówiąc już o kablach z czystego srebra.

Witam, mam pytanie odnośnie kabli głośnikowych  Wireworld.

Czy ktoś miał okazję używać lub słuchać sprzętu z kablami Wireworld Luna 8 lub Wireworld Solstice 8, szukam równego kabla pod CXA60 + Dynaudio Emit 20.

6 godzin temu, CivisRK napisał:

Witam, mam pytanie odnośnie kabli głośnikowych  Wireworld.

Czy ktoś miał okazję używać lub słuchać sprzętu z kablami Wireworld Luna 8 lub Wireworld Solstice 8, szukam równego kabla pod CXA60 + Dynaudio Emit 20.

Chcesz równych kabli to kup Qed Genesis

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.