Skocz do zawartości
IGNORED

Problem z dźwiękiem stereo z konsoli PS4 - co może pomóc?


simopl

Rekomendowane odpowiedzi

Cieszymy się twoim szczęściem ;)

 

Jaki masz TV że obsługuje Dolby Vision? LG?

 

Koniecznie, ale to koniecznie pomyśl w przyszłości o rozbudowie do 5.1, nie do 5.0, bo bez subwoofera to będzie nadal nie do końca to co powinno. Co ja gadam, zdecydowanie bez subwoofera nie ma dobrego dźwięku wielokanałowego (przynajmniej w mainstreamie). Wiadomo, nie wszystko musi być od razu, ale nie masz wielkiego metrażu więc coś fajnego znajdziesz, bo nie musi być wielki potwór żeby zrobić dobry efekt.

 

Miłej zabawy z nowym sprzętem :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki masz TV że obsługuje Dolby Vision? LG?

 

Koniecznie, ale to koniecznie pomyśl w przyszłości o rozbudowie do 5.1, nie do 5.0, bo bez subwoofera to będzie nadal nie do końca to co powinno. Co ja gadam, zdecydowanie bez subwoofera nie ma dobrego dźwięku wielokanałowego (przynajmniej w mainstreamie). Wiadomo, nie wszystko musi być od razu, ale nie masz wielkiego metrażu więc coś fajnego znajdziesz, bo nie musi być wielki potwór żeby zrobić dobry efekt.

 

TV to Sony z serii XF9005 w wersji 55 cali. Przerobiłem mnóstwo modeli w domu i zostałem jednak przy LCD, odrzuciłem OLED. Każda z technologii ma swoje wady i zalety. Dla mnie te w LCD przewyższyły nad OLEDem, ale to długa historia chyba na osobny temat ;)

 

Co do rozbudowy to z ciekawości właśnie rozglądam się za ofertami w sklepach. Mimo wszystko szedłbym już w firmę Dali. Na przód Spektor 2, na tył Spektor 1, na środek jakiś mniejszy głośnik z serii Vokal. Co do suba to musiałoby to być coś naprawdę niewielkiego żeby mi pokoju już nie rozniosło ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez simopl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm myślałem, że Sony się wypięło na Dolby Vision, ale pewnie to jeden z tych modeli co jeszcze miały wsparcie dla tego formatu. Ja z kolei poszedłem właśnie w OLED niedawno, ale to też historia na osobny temat :)

 

Słusznie rozumujesz, jak ci pasują te Dali, które masz i nie chcesz zmian, to najlepiej uzupełnić zestaw kolumnami z tej samej serii. O subwoofer się nie martw, też miałem takie obawy jak ty, ale zupełnie bezpodstawne. W filmach i grach ciężko sobie wyobrazić brak subwoofera jak się raz poznało zalety zestawu wielokanałowego :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W filmach i grach ciężko sobie wyobrazić brak subwoofera jak się raz poznało zalety zestawu wielokanałowego :)

podpisuje się pod tym wszystkimi kończynami ;)

 

na środek jakiś mniejszy głośnik z serii Vokal

od siebie tylko dodam, żeby w tym wszystkim nie traktować po macoszemu kolumny centralnej, która w zestawie 5.1 jest równie ważna jak sub - nie lekceważ kolego jej znaczenia

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@simopl

O widzisz, zupełnie jakby dla ciebie skrojone okazje się pojawiły :D W tym wątku, na ten moment najświeższy post:

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Linki bezpośrednie do aukcji:

 

- central Dali Zensor Vokal

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

- subwoofer BK Electronics XLS200-FF

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Sam mam subwoofer tej firmy i jest świetny, polecam! Szybko uderzaj do Bociana czy innego Providenta i bierzesz fajne sprzęty ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprzęt w końcu dotarł. Jestem po kilku godzinach testów. Jak na razie ogólne wrażenie jest średnie.

 

Plusy:

- kolumny dostały kopa i faktycznie dźwięk jest bardziej szczegółowy przy niskim poziomie głośności. Można skorzystać też z dodatkowego "dopalacza" Audyssey MultEQ XT, który dodatkowo podkręca odbiór treści

- dźwięk z PS4 się poprawił, można fajnie pokombinować z różnymi ustawieniami i trybami, naprawdę jest w czym wybierać

 

Minusy:

- głównie jeden minus, ale bardzo znaczący. Średnio podoba mi się brzmienie amplitunera w muzyce (klasyczne stereo). Sprzęt gra trochę za ciepło i za ciemno. Delikatnie podbija też niskie partie co skutkuje małym nadmiarem basu. Włączenie funkcji Direct lub wyłączenie wszystkich "wspomagaczy" oczywiście dużo zmienia na plus, ale mimo wszystko czuję, że coś jest nie w porządku. Ta wspaniała lekkość dźwięku kolumn Dali i to, że można ich było słuchać naprawdę godzinami z mega przyjemnością gdzieś się ulotniła :(

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety, nie wymagaj by ampli KD w cenie tysiąca-kilkuset złotych dawał dobre wrażenie w odsłuchu stereo. Tu nic nie poradzisz. Obiegowa opinia jest taka, że każdy ampli KD w cenie mniej więcej do 4 / 5 tys złotych polegnie w starciu ze wzmacniaczem stereo za tysiąc złotych.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprzęt gra trochę za ciepło i za ciemno.

Zmień ustawienia Audyssey z "Reference" na "Flat". Ustawienie "Reference" jest dla filmów i celowo ma takie cechy, jak opisałeś.

 

Delikatnie podbija też niskie partie co skutkuje małym nadmiarem basu.

W ustawieniach Dynamic EQ zmień "Ref.Lev.Offset". Spróbuj np. -10dB. Standardowe 0dB jest dla filmów, gdzie referencyjny poziom nagrania jest zdefiniowany. W muzyce nie ma poziomu referencyjnego, często producenci na siłę podnoszę średnią głośność nagrania. W rezultacie system Dynamic EQ nie działa na właściwym poziomie i może zbyt mocno podbijać niskie tony. Ustawienie offsetu pozwala nieco to skompensować.

 

Ta wspaniała lekkość dźwięku kolumn Dali i to, że można ich było słuchać naprawdę godzinami z mega przyjemnością gdzieś się ulotniła :(

Kolumny i wpływ pomieszczenia odsłuchowego to czynniki mocno zniekształcające brzmienie nagrania, szczególnie poprzez zafalowania charakterystyk częstotliwościowych. Zapewne dobrałeś sobie kolumny wg własnych upodobań, poniekąd akceptując wprowadzane zniekształcenia. System Audyssey stara się te zniekształcenia usunąć i tym samym zmienia brzmienie. Takie zmiany mogą być odbierane negatywnie, jeżeli przyzwyczaiłeś się do poprzedniego dźwięku. Przyzwyczajenia zmienią się, jeżeli trochę posłuchasz sprzętu w nowych ustawieniach. Audiofile nazywają to "wygrzewaniem sprzętu' ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@simopl

 

Audyssey to nie żaden dodatkowy dopalacz jako taki (może tylko niektóre jego opcje), tylko system kalibracji automatycznej. Zrobiłeś cały proces kalibracji przy użyciu mikrofonu dołączonego do amplitunera? Jeśli nie, to od tego zacznij, oczywiście w amplitunerze zaznacz opcje zgodnie ze stanem faktycznym, czyli 2 kolumny i ustawieniach częstotliwości odcięcia daj pełne pasmo. Jak już Audyssey zrobi kalibrację to włącz jeszcze Dynamic EQ, a wyłącz Dynamic Volume. Jeśli nie robiłeś kalibracji to koniecznie to zrób, a dopiero potem bierz się za testy :)

 

Co do kwestii że zestaw ten gra zbyt ciepło to hmm... Niektórzy za ciepłym graniem gonią i zmieniają sprzęty co rusz byle to znaleźć ;) Być może zestawienie Denona, którego amplitunery grają właśnie ciepło (wg niektórych mułowato i mało dynamicznie) akurat z tymi kolumnami daje taki efekt jak piszesz.

 

Niestety, nie wymagaj by ampli KD w cenie tysiąca-kilkuset złotych dawał dobre wrażenie w odsłuchu stereo. Tu nic nie poradzisz. Obiegowa opinia jest taka, że każdy ampli KD w cenie mniej więcej do 4 / 5 tys złotych polegnie w starciu ze wzmacniaczem stereo za tysiąc złotych.

 

Tak, tak, wzmacniacze stereo to w ogóle są robione caaaałkiem inaczej, przez panów w białych rękawiczkach i w ogóle ę i ą ;) Poniekąd masz trochę racji, wiadomo, że od taniego amplitunera cudów się nie ma co spodziewać, ale też nie przesadzajmy z takimi porównaniami... Poza tym kolega miał dopiero co mini zestawik Denona i co, akurat on tak wspaniale gra, że amplituner od razu trzeba oznaczyć jako nie nadający się do niczego...?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Granie na PS4 w 2.0 to tak jakbyś samochodem tylko na dwójce jeździł:)

 

Ale że co ... giphy.gif

 

Chodzi Tobie że w kinie jest lepiej, bo masz efekty dźwiękowe. Tak ? Takie no wiesz ... że se lata dźwięk dookoła po całym pokoju.

A w stereo nie masz takich efektów i dla Ciebie " mam rozumieć " granie na PlayStation 4 jest jak jazda samochodem na dwójce. Tak ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Gry przygodowe ... " Wyłącznie Single Player !!! " ... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obiegowa opinia jest taka, że każdy ampli KD w cenie mniej więcej do 4 / 5 tys złotych polegnie w starciu ze wzmacniaczem stereo za tysiąc złotych.

 

Niestety, tego najbardziej się obawiałem i jak na razie muszę się z tą opinią zgodzić.

 

Zmień ustawienia Audyssey z "Reference" na "Flat". Ustawienie "Reference" jest dla filmów i celowo ma takie cechy, jak opisałeś.

 

To pierwsze co zrobiłem. Dla mnie jednak zdecydowanie najlepszy efekt w przypadku odsłuchu muzyki jest w przypadku wyłączenia funkcji Dynamic EQ i MultEQ XT. Drugą opcją jest fukcja Direct, która też od biedy daje radę.

 

Mam wrażenie, że mimo wszystko sprzęt nie zgrywa się z kolumnami. Ten Denon gra dość ciepło, nawet bardzo ciepło i do tego ciemno. Dali też są lekko ciepłymi kolumnami. Takie połączenie nigdy nic dobrego nie wniesie, chyba, że ktoś lubi taki mega ocieplony pulpowaty dźwięk.

 

Jeśli nie robiłeś kalibracji to koniecznie to zrób, a dopiero potem bierz się za testy :)

 

Kalibracja to pierwsze co od czego zacząłem. Swoją drogą bardzo ciekawa sprawa. Nie ukrywam, że była to dla mnie nowinka :)

 

Być może zestawienie Denona, którego amplitunery grają właśnie ciepło (wg niektórych mułowato i mało dynamicznie) akurat z tymi kolumnami daje taki efekt jak piszesz.

 

Właśnie tak to brzmienie odbieram. Ciepłota to pół biedy, ale ta mułowatość zabrała mi całą muzykalność z kolumn.

 

_______________________________

 

No nic. Nie ma co się denerwować. Zawsze jest możliwość zwrotu. Spróbowałem akurat Denona, nadal testuję i sprawdzam co tylko można. Sprzęt mam od 10 godzin, a i tak siedzę jak głupek non stop w pokoju i słucham co się da i ile się da. Chyba pora na przerwę ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To pierwsze co zrobiłem. Dla mnie jednak zdecydowanie najlepszy efekt w przypadku odsłuchu muzyki jest w przypadku wyłączenia funkcji Dynamic EQ i MultEQ XT. Drugą opcją jest fukcja Direct, która też od biedy daje radę.

 

OK, to dobrze że zrobiłeś kalibrację. Zobacz proszę jeszcze co pisałem powyżej, tj. po kalibracji automatycznej myślę, że dobre efekty da ci w ustawieniach zmiana typu kolumn na "duże", zmiana odcięcia kolumn na pełnopasmowe, włączenie Dynamic EQ i jednoczesne WYŁĄCZENIE Dynamic Volume - szczególnie ta ostatnia opcja, która chyba standardowo jest domyślnie włączona, powinna dać pożądane zmiany na plus. Do tego możesz pokombinować z ustawieniami profili Audyssey jak pisał @popej - spróbuj Flat, a jeśli korekcje Audyssey ci nie przypadną do gustu to L/R Bypass i naprzód :)

 

Mam wrażenie, że mimo wszystko sprzęt nie zgrywa się z kolumnami. Ten Denon gra dość ciepło, nawet bardzo ciepło i do tego ciemno. Dali też są lekko ciepłymi kolumnami. Takie połączenie nigdy nic dobrego nie wniesie, chyba, że ktoś lubi taki mega ocieplony pulpowaty dźwięk.

 

Może tak być, że akurat ten amplituner z tymi kolumnami to nie najszczęśliwsze połączenie, ale do tego dochodzą inne kwestie - nie do końca jeszcze ogarnięte przez ciebie ustawienia korekcji dźwięku Audyssey, przyzwyczajenia wcześniejsze o których pisał @popej... Do tego mam wrażenie, że może być taka sytuacja, że dopiero teraz z amplitunerem te kolumny są dobrze wysterowane i słyszysz to szczególnie jeśli chodzi o bas, a wcześniejsza "lekkość" dźwięku to tak naprawdę słabość poprzedniego sprzętu ;)

 

Właśnie tak to brzmienie odbieram. Ciepłota to pół biedy, ale ta mułowatość zabrała mi całą muzykalność z kolumn.

 

No nic. Nie ma co się denerwować. Zawsze jest możliwość zwrotu. Spróbowałem akurat Denona, nadal testuję i sprawdzam co tylko można. Sprzęt mam od 10 godzin, a i tak siedzę jak głupek non stop w pokoju i słucham co się da i ile się da. Chyba pora na przerwę ;)

 

Jak pisałem, być może nie jest to najlepsze zestawienie amplituner + kolumny, ale dla pewności popróbuj jeszcze zmian w ustawieniach o których pisałem ja i @popej i daj sobie kilka dni na posłuchanie. Jak stwierdzisz po tym czasie, że to nadal ci nie pasuje to zawsze możesz poszukać czegoś innego. Yamaha na pewno zagra nieco ostrzej, Onkyo z kolei uchodzi za producenta najbardziej dynamicznych dźwiękowo amplitunerów (ale znowu odstaje troszkę od innych pod względem możliwości kalibracji, do tego niektórzy narzekają na problemy z ich amplitunerami).

 

A swoją drogą to z jakiego źródła grasz muzykę do tego amplitunera i wcześniej do tego zestawu, który miałeś?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zobacz proszę jeszcze co pisałem powyżej, tj. po kalibracji automatycznej myślę, że dobre efekty da ci w ustawieniach zmiana typu kolumn na "duże", zmiana odcięcia kolumn na pełnopasmowe, włączenie Dynamic EQ i jednoczesne WYŁĄCZENIE Dynamic Volume - szczególnie ta ostatnia opcja, która chyba standardowo jest domyślnie włączona, powinna dać pożądane zmiany na plus. Do tego możesz pokombinować z ustawieniami profili Audyssey jak pisał @popej - spróbuj Flat, a jeśli korekcje Audyssey ci nie przypadną do gustu to L/R Bypass i naprzód :)

 

Tak, ustawienie kolumn mam na "duże". Zresztą nie ma możliwości ustawienia ich na "małe" przy opcji 2.0. Musi być wtedy wybrany sub lub głośnik centralny. Sprawdzam teraz właśnie opcję z Dynamic EQ (Dynamic Volume wyłączone) i wrażenia mam takie, że jestem na nie. Bas się wzmaga, dźwięk troszkę bardziej przymula. Natomiast jeśli chodzi o opcję "odcięcie" to jest ona na szaro (niedostępna) i za za nic w świecie nie mogę tego zmienić - myślę, że to może mieć też związek, że moja konfiguracja to 2.0. Opcja Flat z kolei faktycznie uspokaja dźwięk i zdejmuje sporo basu, nie jest taki przebarwiony i na siłę efektowny.

 

Gereneralnie te opcje są świetne jeśli chodzi o kino/filmy. Wszystkie te bajery wzmagają doznania i mogą zrobić wrażenie. Do muzyki mimo wszystko nie mogę znaleźć złotego środka jak na razie, ale zrobię tak jak piszesz - nic na szybko. Osłucham sprzęt przez kilka dni na spokojnie.

 

Moim źródłem jest Tidal w wersji Hi-Fi i Spotify Premium. Sprawdzam wszystko w kilku możliwych podłączeniach - przez HDMI ARC z aplikacji na telewizorze, konsoli lub bezpośrednio z amplitunera - nawet tutaj są duże różnice. Wiadomo - najgorzej jak to wszystko jest mielone przez telewizor.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, ustawienie kolumn mam na "duże". Zresztą nie ma możliwości ustawienia ich na "małe" przy opcji 2.0. Musi być wtedy wybrany sub lub głośnik centralny. Sprawdzam teraz właśnie opcję z Dynamic EQ (Dynamic Volume wyłączone) i wrażenia mam takie, że jestem na nie. Bas się wzmaga, dźwięk troszkę bardziej przymula. Natomiast jeśli chodzi o opcję "odcięcie" to jest ona na szaro (niedostępna) i za za nic w świecie nie mogę tego zmienić - myślę, że to może mieć też związek, że moja konfiguracja to 2.0. Opcja Flat z kolei faktycznie uspokaja dźwięk i zdejmuje sporo basu, nie jest taki przebarwiony i na siłę efektowny.

 

Racja, zapomniałem że przecież masz tylko fronty podpięte, więc one i tak pewnie grają całym pasmem jako "duże" (w ustawieniach amplitunera).

 

Nie do końca jednak jest tak jak piszesz jeśli chodzi o kalibrację... Zacytuję kolegę, który pisał powyżej:

 

"(...) Ustawienie "Reference" jest dla filmów i celowo ma takie cechy, jak opisałeś. (...) Standardowe 0dB jest dla filmów, gdzie referencyjny poziom nagrania jest zdefiniowany. W muzyce nie ma poziomu referencyjnego, często producenci na siłę podnoszę średnią głośność nagrania. W rezultacie system Dynamic EQ nie działa na właściwym poziomie i może zbyt mocno podbijać niskie tony. Ustawienie offsetu pozwala nieco to skompensować. (...) Kolumny i wpływ pomieszczenia odsłuchowego to czynniki mocno zniekształcające brzmienie nagrania, szczególnie poprzez zafalowania charakterystyk częstotliwościowych. Zapewne dobrałeś sobie kolumny wg własnych upodobań, poniekąd akceptując wprowadzane zniekształcenia. System Audyssey stara się te zniekształcenia usunąć i tym samym zmienia brzmienie. Takie zmiany mogą być odbierane negatywnie, jeżeli przyzwyczaiłeś się do poprzedniego dźwięku. Przyzwyczajenia zmienią się, jeżeli trochę posłuchasz sprzętu w nowych ustawieniach. Audiofile nazywają to "wygrzewaniem sprzętu' ;)"

 

System kalibracji próbuje "naprawić" charakterystykę dźwięku zmierzoną w czasie pomiaru za pośrednictwem mikrofonu, a jak napisał kolega @popej na tę charakterystykę ma wpływ całe środowisko odsłuchowe - elektronika, kolumny i przede wszystkim pomieszczenie... Wiadomo, że efekty kalibracji są raz lepsze, raz gorsze, ale należy dać szansę tej technologii, przystosować pod swój gust (bo w końcu to jest dla nas i nam ma sprawiać przyjemność) i cieszyć się tym :) Nie jest jednak tak, że kalibracja to dodatkowy bajer, coś co ma wprowadzać jakieś dodatkowe ubarwienia w dźwięku, żeby było efektowniej, tylko właśnie wręcz przeciwnie, teoretycznie ma się "pozbyć" z dźwięku tego co sprawia, że odstaje on od poziomu referencyjnego. Ale to właśnie dotyczy bardziej dźwięku "kinowego" niż muzyki w stereo... Tutaj jest trudniej bo i realizacje są bardziej zróżnicowane, "loudness war" odciska swoje piętno...

 

Nie mogę się też ciągle pozbyć wrażenia, że wcześniej po prostu nie miałeś basu odpowiedniego i teraz doznałeś szoku ;) Ewentualnie pomieszczenie jest niewielkie, odległość od kolumn też mała, stąd dopiero przy ustawieniu "flat" podbite są wyższe częstotliwości i bas się tak nie wybija. Inne wyjście jest takie, że faktycznie zarówno amplituner jak i kolumny grają aż tak ciemno i ciepło i przez to nadają się tylko do słuchania Barry'ego White'a wieczorową porą ;)

 

Posłuchaj trochę na spokojnie, pokombinuj i wtedy zdecydujesz, czy zostaje ten amplituner czy jednak trzeba szukać czegoś co lepiej się sprawdzi :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam Onkyo tx sr 707 i tam też jest audysei. jako, że prawie nie korzystamy z KD ten ampli KD nadal wykorzystujemy, a ma chyba z 10 lat, był już po przeglądzie technicznym a w czasie swojej świetności kosztował chyba z 4 tys., więc teraz odpowiada chyba sprzętowi co najmniej z podobnej półki. Piszę tylko o swoich doświadczeniach - w stereo nie miał startu nawet do Nada 316, a to wzmacniacz za 1300 zł, a używki jeszcze niższe. Nic tu się nie poradzi. Trzeba iść na kompromisy. Z drugiej strony, może jak się kupi ampli KD za 10 tys w górę to można rozmawiać... nie wiem. Może są jakieś wyjątki, ale dominująca opinia, także na tym forum, jest właśnie taka. Oczywiście, jak ktoś gra na miniwieży za kilkaset złotych i kupi ampli KD plus kolumny to różnica powinna być na plus. Porównujemy jednak sprzęt aspirujący do miana grającego, a nie wydzielającego dźwięki.

Z moich doświadczeń po kalibracji Audysei ustawienia Eq warto przerzucić na FLAT. U mnie zestaw gra po kalibracji tym systemem skrajami pasma, podbijając znacznie bas /jak to w kinie/ i wysokie tony. Może to jest jakieś rozwiązanie - wyłącz wszystkie "ulepszacze". Dla mnie kalibracja to tylko prawidłowe ustawienie głośności poszczególnych kanałów pod względem prawidłowo zmierzonej odległości od miejsca odsłuchu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam Onkyo tx sr 707 i tam też jest audysei.

 

Nowsze Onkyo nie mają już Audyssey tylko inny system kalibracji, w ogólnej opinii gorszy od Audyssey czy YPAO od Yamahy.

 

jako, że prawie nie korzystamy z KD ten ampli KD nadal wykorzystujemy, a ma chyba z 10 lat, był już po przeglądzie technicznym a w czasie swojej świetności kosztował chyba z 4 tys., więc teraz odpowiada chyba sprzętowi co najmniej z podobnej półki. Piszę tylko o swoich doświadczeniach - w stereo nie miał startu nawet do Nada 316, a to wzmacniacz za 1300 zł, a używki jeszcze niższe. Nic tu się nie poradzi. Trzeba iść na kompromisy. Z drugiej strony, może jak się kupi ampli KD za 10 tys w górę to można rozmawiać... nie wiem. Może są jakieś wyjątki, ale dominująca opinia, także na tym forum, jest właśnie taka. Oczywiście, jak ktoś gra na miniwieży za kilkaset złotych i kupi ampli KD plus kolumny to różnica powinna być na plus. Porównujemy jednak sprzęt aspirujący do miana grającego, a nie wydzielającego dźwięki.

 

Nie neguję tego, że wzmacniacz zagra lepiej niż nawet droższy amplituner. Kwestią wyboru jest czy ktoś chce się ograniczyć do takiego sprzętu czy chce wykorzystać możliwości amplitunera, lub też może chce zbudować odrębne systemy do KD i muzyki w stereo? Obiegowa opinia jakoby każdy wzmacniacz miażdżył w stereo nawet wielokrotnie droższe amplitunery też jest trochę miejską legendą, głoszoną przede wszystkim przez uznających wyższość klasycznych wzmacniaczy nad tymi plebejskimi naszpikowanymi bajerami amplitunerami ;) Na pewno wzmacniacz w większości sensownych porównań da lepszą jakość, pytanie tylko czy dla każdego jest ona warta wydawania kasy na dodatkowy sprzęt lub ograniczania się tylko do niego?

 

Wszystko jest kwestią priorytetów... W tym wątku sprawa się rozwinęła wychodząc od kwestii poprawienia dźwięku w grach z PS4, więc sądziłem, że to dźwięk wielokanałowy w grach i filmach powinien być priorytetem, a stereo to uzupełnienie. Teraz zaś skręcamy w stronę odsłuchu muzyki... Amplituner to rozsądny kompromis dla tych, którzy nie chcą lub nie mogą mieć dwóch systemów, a chcą jakoś pogodzić różne potrzeby. Nie nazwałbym go też "urządzeniem wydzielającym dźwięki", bo jak wtedy nazwać marne głośniczki BT, smartfony, kiepskie słuchawki, plastikowe "kina domowe" z marketu? Kolega wcześniej miał Denona DM41 bodajże, nie jest to więc jakiś hi-end, ale też nie miniwieża za kilkaset złotych jak napisałeś. Wg mnie amplituner, nawet niewysokiej serii jak ten kupiony przez niego, wcale nie powinien być gorszy od takiego all-in-one jaki miał wcześniej. Dlaczego mu to nie gra? Przyczyny mogą być różne, pisaliśmy wcześniej o tym...

 

Z moich doświadczeń po kalibracji Audysei ustawienia Eq warto przerzucić na FLAT. U mnie zestaw gra po kalibracji tym systemem skrajami pasma, podbijając znacznie bas /jak to w kinie/ i wysokie tony. Może to jest jakieś rozwiązanie - wyłącz wszystkie "ulepszacze". Dla mnie kalibracja to tylko prawidłowe ustawienie głośności poszczególnych kanałów pod względem prawidłowo zmierzonej odległości od miejsca odsłuchu.

 

Śmieszna sprawa, bo jak się przyjrzeć korektom Audyssey to właśnie system kalibracji stara się wyrównywać miejsca gdzie są górki i dołki na wykresie :) Dodatkowe opcje w tym systemie to nie tylko "ulepszacze", które jak niektórzy mają zakodowane tylko psują dźwięk i należy wszystko wyłączać, bo tak mówią audiofile, że dopiero bez tego "nagranie brzmi tak jak chcieli twórcy"... Każdy element jaki się składa na wrażenia odsłuchowe wprowadza przecież jakieś zniekształcenia i przekłamania i właśnie to system kalibracji próbuje wyrównać. Oczywiście każdy wybiera co mu bardziej pasuje, nie jestem za tym żeby się modlić do Audyssey jak do bożka, warto kombinować żeby znaleźć to co nam odpowiada... Warto jednak dać szansę takim systemom,

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ależ absolutnie ! Kalibracja to podstawa i zawsze należy ją robić, szczególnie że za to się płaci. Mam też amplituner stereo Yamahy 803D jako pierwszy posiadający YPAO i choć jeszcze niedoskonały to chyba jest to przyszłość i tu akurat Yamaha wstrzeliła się w niszę.

Co do wątku, mam dwie konsole - PS4 i PS3 obecnie nie gram przez brak czasu, ale przez wiele lat byłem namiętnym giercownikiem i szczerze - im jestem starszy tym bardziej skłaniam się, że lepiej jest zainwestować przykładowo 10 tys w porządne stereo, niż w system KD, chyba że co wieczór oglądamy filmy w rodzaju Terminatora. Do gier zaś by uzyskać fajne efekty przestrzenne wystarczą choćby dedykowane słuchawki Sony za 300-coś złotych do tych konsol. Ale może z wiekiem zmieniają się priorytety...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do wątku, mam dwie konsole - PS4 i PS3 obecnie nie gram przez brak czasu, ale przez wiele lat byłem namiętnym giercownikiem i szczerze - im jestem starszy tym bardziej skłaniam się, że lepiej jest zainwestować przykładowo 10 tys w porządne stereo, niż w system KD, chyba że co wieczór oglądamy filmy w rodzaju Terminatora. Do gier zaś by uzyskać fajne efekty przestrzenne wystarczą choćby dedykowane słuchawki Sony za 300-coś złotych do tych konsol. Ale może z wiekiem zmieniają się priorytety...

 

Słuchawki do grania są OK, ale jednak więcej swobody daje granie z dźwiękiem z kolumn, a jeśli tak to nie wyobrażam sobie ograniczenia się do stereo, nawet wysokiej klasy... W grach naprawdę masę radochy dają te efekty przestrzenne, czy efekty na basie granym przez subwoofer. Jak jeszcze ktoś do tego ogląda sporo filmów, nawet niekoniecznie tylko efekciarskich produkcji w tylu bajek Marvela, to system wielokanałowy jest po prostu must have wg mnie. Dobre stereo to super sprawa, ale w zasadzie taki system nadaje się wyłącznie do muzyki, a w innych zastosowaniach kuleje i nikt mi nie powie, że jest inaczej. Wzmacniacz funkcjonalnie jest bardzo ograniczony w porównaniu z typowym amplitunerem KD, do tego mamy problem w postaci downmixu ścieżek wielokanałowych żeby były w miarę poprawnie zagrane w systemie 2.0... Wiadomo, że jak dla kogoś słuchanie muzyki jest głównym oczekiwaniem to pewnie pójdzie w to dobre stereo, ale dla miłośników filmów i gier lub tych co są skazani na kompromis (po trochę wszystkiego) to właśnie amplituner KD i zestaw 5.1 jest najprostszym, najtańszym i najbardziej uniwersalnym wyjściem :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Po kilkudniowej nieobecności, mądrzejszy o kilka nowych doświadczeń i odsłuchanych zestawów w dość ograniczonym budżecie zdecydowałem się pozostać przy swoim pierwotnym wyborze. Zostaję więc przy skromnym Denonie M41 + Spektorach 2. Niestety, ale przyzwoicie brzmiący, podstawowy zestaw stereo to coś, co przy moim ograniczonym dość budżecie jest jedynym rozwiązaniem. Nie da się mieć w tej cenie dobrze brzmiącego amplitunera, który miałby robić też za wzmacniacz stereofoniczny. W swoim temacie poruszyłem głównie kwestię dźwięku w grach, filmach i problemów wynikających z korzystania właśnie z podstawowego wzmacniacza i konfiguracji 2.0. Zależało mi też jednak bardzo na tradycyjnym odsłuchu muzyki. Tutaj niestety amplituner X1400 jak i konkurencyjne konstrukcje w podobnym przedziale cenowym, które miałem okazję przetestować po prostu poległy (mówię tutaj o nowym sprzęcie). Ciągle mi coś nie pasowało - a to przerysowany bas, brak muzykalnośći, a to zbyt ostre brzmienie, a to jakaś dziwnie schowana, zmulona średnica.

 

Może jestem dziwny, może mam też jakieś swoje upodobania, ale naprawdę uważam, że ten mały prosty Denon M41 gra w stereo świetnie, porównując go do 2x droższych amplitunerów KD (piszę tutaj o cenie za samą skrzynkę).

 

Podsumowując - w moim budżecie nie znajdę zestawu uniwersalnego, który dobrze zabrzmi zarówno przy tradycyjnym stereo (muzyka) jak i w filmach / grach. Muszę po prostu to zaakceptować. Pozostaje tylko spokojnie odkładać kasę i w przyszłości (mam nadzieję, że niedalekiej) pokusić się o rozbudowę zestawu o coś już z nieco wyższej półki.

 

Mimo wszystko dziękuję raz jeszcze Wam wszystkim za wypowiedzi. Szczerze mówiąc nie spodziewałem się tak szerokiego odzewu i miłej atmosfery ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez simopl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Podłącze się pod temat, by nie zakładać nowego

KD to Yamaha RX-V420RDS

PS4 jako odtwarzacz BlueRay i DVD

PS4 optycznym przewodem do KD, HDMI do tv. W KD ustawione źródło dźwięku dokładnie to, które idzie po optycznym z PS4.

W ps4 ustawione wyjście dźwięku na optical DTS, DD, 5.1. Jako priorytet dźwięk DD 5.1 (PCM odznaczony) i nadal KD nie rozpoznaje sygnału jako 5.1 i działa w PCM. Gdzie leży przyczyna braku dźwięku 5.1?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko w konsoli masz dobrze ustawione z tego co piszesz więc trochę dziwne.Próbowałeś zmienić ustawienia w czasie odtwarzania filmu pod przyciskiem options na bitstream dolby/dts?Może w amplitunerze masz na sztywno jakiś inny tryb ustawiony?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podłączając odtwarzacz DVD i włączając film z 5.1, amplituner poprawnie odtwarza dźwięk, więc nic na sztywno nie mam ustawionego w KD, zresztą ten ampli nie ma takich możliwości ustawień. Przełączałem też w trakcie odtwarzania w PS4 i bez efektu :/

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 13

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.