Jump to content
PabloNh

Beresford tc-7220 MKIII

Recommended Posts

Witam,

 

Tak jak w temacie, jestem na kupnie takiego przełącznika audio

Hidden Content

    Give reaction or reply to this topic to see the hidden content.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) to wykorzystać głównie do podłączenia wzmacniacza stereo i KD do jednej pary kolumn frontowych tak żeby, nie bawić się w przepinanie kabli jak będę miał ochotę posłuchać muzyki w stereo, a gdy będę chciał oglądać film żeby w prosty i szybko sposób przełączyć na amplituner KD. Niestety cena mnie troszkę odstrasza jak za takie urządzenie, które w środku jeśli chodzi o budowę nie powala. Czy ktoś może posiada taki przełącznik audio, gdzie mógł by się wypowiedzieć na ten temat , chodzi mi czy jest jakaś znaczna utrata dźwięku po podłączeniu do tego przełącznika i czy jest to na tyle bezpiecznie urządzenie żeby coś przez przypadek się nie spaliło ??

Share this post


Link to post
Share on other sites

Policz kable, cenę tego przełącznika. Z mojego doświadczenia zdecydowanie najwygodniej jest posiadanie ampli KD z wyjściem pre-out i wzmacniacza z wejściem main-in. Zakup na lata i masz dwa zintegrowane systemy. Alternetywnie, bo wzmacniacze z bezpośrednim wejściem na końcówkę mocy są drogie, wpinać po prostu pod wejście liniowe i odpowiednio skalibrować poziom głośności. Temat co jakiś czas pojawia się na forum.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Z przełącznikiem jest bardziej po audiofilsku ;) Ludzie jakoś nie kumają połączenia dwóch wzmaciaczy razem i jest to mało popularne ;)

BRANŻA

Share this post


Link to post
Share on other sites
xavian

Cześć,

 

ja zrobiłem taki przełącznik

Hidden Content

    Give reaction or reply to this topic to see the hidden content.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Działa to dobrze.

Jeśli chodzi o wyjście pre-out w amplitunerze KD (Denon x3400h) to u mnie się nie sprawdziło. Gra to słabo (dalej tak jakby grał amplituner) z połączonym wzmacniaczem (Harman HK 630) jako końcówka.

Trzeba pamiętać, że przedwzmacniacz będzie w amplitunerze i u mnie jak widać jest on dość słaby. Trzeba testować, może u Ciebie zagra dobrze.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ale jak masz przełącznik to przecież nie zagra lepiej, bo dalej gra amplituner KD. Włączenie ampli KD pod wzmacniacz stereo do zasilania frontów pełni tylko rolę dla wygody, zmniejsza koszty związane z inwestycją w dodatkową parę kabli. Przełacznik działa tak jakbyś przepinał kable /niepolecam/. Jeżeli wychodzi tanio to można rozważyć, ale jeżeli masz dobre okablowanie pod front to jak mniemam pojawia się wydatek dodatkowych kabli /a co jak jest bi-wiring itp./.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ale jak masz przełącznik to przecież nie zagra lepiej, bo dalej gra amplituner KD.

Jak jest przełącznik to gra tylko wzmacniacz i kolumny frontowe. Akurat mam normalne kable miedziane 2x2,5mm to tutaj nie ma problemu. Przełącznik wykonany jest również z takich przewodów.

Jeśli na fronty są lepsze przewody to wypadałoby zastosować takie w całym torze.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mój Amplitunera posiada wyjście pro out, ale wzmacniacza niestety nie posiada wejścia main- in. Nie opłaca Mi się zmieniać wzmacniacz na taki który posiada takie wyjście main-in, a z tego co wiem to jest ich bardzo mało..

Share this post


Link to post
Share on other sites

No aż tak mało to może nie, ale faktycznie są one droższe. Modele z nowych poniżej 4 / 5 tys. zwykle wejścia na końcówkę mocy nie posiadają, ale to nie problem, ja przez kilka miesięcy "jechałem" na zwyczajnym wejściu liniowym. Jeżeli jeszcze potecjometry są cyfrowe to ustawiasz jakąś wartość w obu jednostkach zapamiętujsz / zapisujesz, robisz kalibrację i nie ma problemu - efekt masz ten sam. U mnie się to bardzo dobrze sprawdzało.

Problem z kablami pojawia się gdy masz droższe okablowanie. Ja np. używam Melodiki Purple Rain i zastosowanie przełacznika wymagałoby kupienia co najmniej jeden / dwóch par dodatkowych przewodow. Jeżeli jeszcze kombinujesz z bi-wiringiem albo b-ampingiem /poprzez terminale A i B/ to sprawa z przełacznikiem jeszcze bardziej się komplikuje. Tak czy inaczej, na tym forum były posty, że użytkownicy z takiego przełącznika byli zadowoleni, poszukaj, były takie tematy na forum.

Share this post


Link to post
Share on other sites

To już wolę kupić ten przełącznik Beresford, zamiast wzmacniacza w cenie 4-5 tys :)Czytalem te posty i ludzie się różnie wypowiadali jeśli chodzi o praktyczność tego urządzenia to sobie chwalili. Natomiast jeśli chodzi o jakość dźwięku to dużo osób pisało że jest różnica w dźwięku. Więc mnie to trochę zdziwiło bo gdy testowali to urządzenie czytając na różnych stronach to oceny były pozytywne i brak różnicy w dźwięku. Więc dlatego chciałem dopytać jak to w rzeczywistości jest.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja posiadam Beresford tc-7220 i bardzo sobie chwalę. Mam Amplituner Deno AVR3313 i też po Pre-out z dźwięku nie byłem zadowolony, u mnie jako drugi chodzi wzmacniacz lampowy. Degradacji dźwięku nie wyczuwam, być może jest bo jak zwykle to kolejne połączenia kabli, ale poza moimi zdolnościami wyłapania. Kable wejściowe mam takie same jak kable wyjściowe. Muzyki słucham w stereo z lampy, a filmy i żona wszystkiego z Amplitunera.

 

Z drugiej strony przełącznik pozwala robić proste testy sprzętu, co już z kolegami kilka razy robiliśmy.

Share this post


Link to post
Share on other sites

też kupiłem w tym roku beresforda. Nie odczuwam degradacji dźwięku. Fakt tani w Polsce nie jest. Wolałem wydać ponad cztery stówy, niż wąchać spaleniznę z kolumn albo z klocków, gdy sprzętem pod moją nieobecność bawiła się moja lepsza połowa i o mały włos czegoś nie spalłai. Teraz już mam święty spokój, że przez przypadkowe załączenie dwóch wzmacniaczy na raz co się spali.

Edited by tomektt

Share this post


Link to post
Share on other sites

Witam wszystkich :)

Mam taką sytuację w salonie - KD z podłączonymi doń kolumnami i zestaw stereo - analogicznie - ma swój zestaw głośników. Mój problem polega na tym , że chciałbym się pozbyć jednej pary kolumn. Chciałbym, żeby kolumny od stereo były jednocześnie frontami KD. Matrwi mnie jedno - wyczytałem w jakiejś recenzji , że używając Beresford TC-7220 MKIII nie wolno jednocześnie uruchomić dwóch wzmacniaczy. A to się u mnie może zdarzyć np. słucham muzyki na swoim zestawie stereo ale na strefie B ( inne pomieszczenie ) a żona włącza TV ( KD odpala się automatycznie  ). 

I drugi wariant - znowóż słucham muzy w innym pomieszczeniu ( strefa B  - nie jest podpięta do Beresford TC-7220 MKIII ) a żona ogląda TV na frontach obecnie nie wykorzystywanych do stereo. 
Reasumując - pytanie do wszystkich użutkowników - jak to jest z bezpiecznym, jednoczesnym odpaleniem dwóch wzmacniaczy ?
Dziękuję za pomoc
Pozdrawiam

Share this post


Link to post
Share on other sites
13 godzin temu, misio39 napisał:

Reasumując - pytanie do wszystkich użutkowników - jak to jest z bezpiecznym, jednoczesnym odpaleniem dwóch wzmacniaczy ?

Taki przełącznik jak do odpalenia rakiety Sojuz sobie poradzi (PRZEŁĄCZNIK DŹWIGNIOWY 3 POZYCJE 12 PIN KN3(B)403)

spacer.png

spacer.png

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.