Skocz do zawartości
IGNORED

Bluesound Node 2 + DAC


bl4ck

Rekomendowane odpowiedzi

hmm, redaktor testujący nowa wersje Noda2 dał wpis że jest różnica na zewnętrznym DACu, fakt, ... podłączył się pod lepsze zabawki. Czy warto?

 

....."Sytuacja uległa za to diametralnej poprawie po zmianie sposobu transmisji i roli NODE’a w moim systemie. Przesiadka na coaxiala i wykorzystanie możliwości sekcji cyfrowej w moim dyżurnym Ayonie CD-35 sprawiło, że 2i wrzucił wyższy bieg i zaczął grać na poziomie o jaki trudno go było podejrzewać. Interakcje pomiędzy muzykami stały się oczywiste, wieloplanowość generowanej sceny przybrała na namacalności a rezydujący na pierwszym planie soliści bez jakiegokolwiek skrępowania zaglądali z zaciekawieniem sprawdzając cóż tam zapamiętale zapisuje podczas odsłuchów''

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pojawia się kwestia na ile ta różnica jest znacząca. Ile w tym dorabiania bajkopisarstwa a ile rzeczywistej zmiany.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Arcam SA30 + Tannoy Revolution XT 8F

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaka różnica o czym wy piszecie nowy node 2i nie różnie się w sekcji audio niczym od poprzednika, różnica o której pisze recenzja to przepięcie się z analogowego wyjścia na zewnętrzny dac i tyle.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm, ale wnikamy w dźwięk Node2 czy uległ zmianie, tylko wpinamy Bluesound na zewnętrzny DAC. Kolega "jaxcek" podłączył się pod Chorda i opisał nam swoje wrażenia. tu nikt nie pisze o zmianie dźwięku samego Node 2, wersji świeżej i poprzedniej, czytajmy ze zrozumieniem, będzie nam łatwiej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego bl4ck, czytaj uważniej. Nie piszemy przecież o różnicy między starym a nowym Node-m, a właśnie o różnicy (dyskusyjnej) między zewnętrznym Dac a tym wbudowanym. Bogusław przywołał akurat recenzję nowej wersji Node'a, ale tylko po to aby kontynuować temat Daca.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Arcam SA30 + Tannoy Revolution XT 8F

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To tym bardziej nie rozumiem jedna osoba podłączyła noda2 do zewnętrznego daca i napisała że nie słyszała różnicy i co ma to byś jakieś święte zdanie? przecież jest wiele opinii w sieci o tym że node2 gra po podłączeniu do zewnętrznego dac'a bardzo przyzwoicie ale to chyba nie dziwi?

 

ps no nawet o chodzie pisano kilka tygodni temu że w połączeniu z nodem2 cud miód...

 

macie zresztą kilka postów wyżej w tym wątku:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

jeden napiszę że w nodzie dac to gówno i trzeba daca zewnętrznego.

drugi napiszę że kupił dac Qutest i jest rewelacja w połączeniu z nodem2

a trzecie napiszę że porównywał z Qutest i brak różnic.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście przyznam ze sam jestem lekko zdziwiony tym ze Chord nie dal poprawy. W ciemno byłem pewien ze będzie dźwiękowo lepiej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja odnoszę wrażenie, że im popularniejsze jest granie plików tym bardziej gloryfikowane są osobne DAC-i, a te wbudowane w różne urządzenia (czy to we wzmacniacze czy właśnie np. w odtwarzacze strumieniowe) bardzo często są z góry skreślane. A niby dlaczego DAC wbudowany w Bluesound musi być gorszy niż ten opisywany tutaj Chord. Tylko dlatego, że Chord to osobne pudełeczko i dodatkowo wycenione na ponad 5000zł ?

Swoją drogą ciekawe, że w nowej wersji Node'a pozostawiono sekcję audio bez zmian - wygląda na to, że producent uznał urządzenie za na tyle udane, że nie ma co na siłę grzebać, a dalszy postęp wymagałby dużej ingerencji.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Arcam SA30 + Tannoy Revolution XT 8F

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja odnoszę wrażenie, że im popularniejsze jest granie plików tym bardziej gloryfikowane są osobne DAC-i, a te wbudowane w różne urządzenia (czy to we wzmacniacze czy właśnie np. w odtwarzacze strumieniowe) bardzo często są z góry skreślane. A niby dlaczego DAC wbudowany w Bluesound musi być gorszy niż ten opisywany tutaj Chord. Tylko dlatego, że Chord to osobne pudełeczko i dodatkowo wycenione na ponad 5000zł ?

Swoją drogą ciekawe, że w nowej wersji Node'a pozostawiono sekcję audio bez zmian - wygląda na to, że producent uznał urządzenie za na tyle udane, że nie ma co na siłę grzebać, a dalszy postęp wymagałby dużej ingerencji.

Kolega sprawdził i stwierdził, że nie ma różnic. Należy pamiętać, że różnic nie było też między Chordem a DACiem dodanym do wzmacniacza. Jedyną konkluzją jest to, że autor wątku takich różnic nie słyszy co napisał wprost i bez napinki. Nie wiem tylko po co na tej podstawie strzępić język na teoretyczne dywagacje. Każdy może sobie wyrobić pogląd robiąc to co autor wątku - czyli porównać kilka konfiguracji.

 

Wysłane z mojego LG-H870 przy użyciu Tapatalka

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak. To ze ja tego nie usłyszałem, nie znaczy że ktoś inny nie usłyszy.

Trzeba sprawdzi sobie samemu u siebie w systemie.

Jak ktoś usłyszy, to nie mam z tym problemu. Wiele razy napisano, ze są różne percepcje i akustyki, które da się rozróżnić.

Moja chyba kończy się na kolumnach i wzmacniaczach, bo w tym obszarze jestem w stanie rozróżnić.

Na kable i przetworniki chyba mój słuch już jest otępiony.

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie się doszukiwałem, ale nie usłyszałem.

Dziwne, choć jak pisałem wcześniej, nie słuchałem Qutesta w ogóle, także w połączeniu z Bluesound. Naturalnie nie kwestionuję Twojej opinii. Ja akurat wczoraj pokazywałem znajomemu co potrafi Node 2 i moje wcześniejsze spostrzeżenia się potwierdziły - najlepsze efekty przyniosło podłączenie do bardzo drogiego DACa. Czy ma sens, żeby łączyć pudełeczko za 2 tys zł z drogim DACem ? Pewnie nie, ale na to pytanie każdy musi sobie sam udzielić odpowiedzi. Ja zrobiłem to z czystej ciekawości :) Pewnie z tych samych pobudek recenzent połączył Node z DACem w Ayonie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwne, choć jak pisałem wcześniej, nie słuchałem Qutesta w ogóle, także w połączeniu z Bluesound. Naturalnie nie kwestionuję Twojej opinii. Ja akurat wczoraj pokazywałem znajomemu co potrafi Node 2 i moje wcześniejsze spostrzeżenia się potwierdziły - najlepsze efekty przyniosło podłączenie do bardzo drogiego DACa. Czy ma sens, żeby łączyć pudełeczko za 2 tys zł z drogim DACem ? Pewnie nie, ale na to pytanie każdy musi sobie sam udzielić odpowiedzi. Ja zrobiłem to z czystej ciekawości :) Pewnie z tych samych pobudek recenzent połączył Node z DACem w Ayonie.

Jak to nie ma sensu. Przecież najważniejszą robotę robi DAC czyli przetwornik cyfrowo analogowy. Transport tez jest ważny ale do pewnego poziomu można sobie podarować.

Dla przykładu u mnie za transport plików robi squeezebox clasic a za DAC Xindak DAC-20. Różnica w cenie miedzy jednym a drugim znaczna. Może kiedyś pomyślę o czymś lepszym w roli transportu ale na obecna chwile jestem bardzo zadowolony z takiego rozwiązania.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież najważniejszą robotę robi DAC

Nie wyczułem, czy w Twoim stwierdzeniu jest odrobina szydereczki :) , ale na wszelki wypadek odpowiem całkiem serio. DAC jak każdy element systemu ma wpływ na dźwięk, nie potrafię jednak powiedzieć, czy największy.

Najważniejsze, że Twoje rozwiązanie sprawia Ci frajdę, a jakość łączonych elementów jest bardzo względna i ma znaczenie drugoplanowe. Jak powiedziałem wcześniej, każdy musi sam sobie zadać pytanie co ma sens, a co nie i jeszcze na nie odpowiedzieć :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość

(Konto usunięte)

Dokładnie tak. To ze ja tego nie usłyszałem, nie znaczy że ktoś inny nie usłyszy.

Trzeba sprawdzi sobie samemu u siebie w systemie.

Jak ktoś usłyszy, to nie mam z tym problemu. Wiele razy napisano, ze są różne percepcje i akustyki, które da się rozróżnić.

Moja chyba kończy się na kolumnach i wzmacniaczach, bo w tym obszarze jestem w stanie rozróżnić.

Na kable i przetworniki chyba mój słuch już jest otępiony.

 

Kiedyś z ciekawości robiłem porównanie DAC w blurayu i w osobnym pudełeczku...

Dużo słuchania w każdym gatunku...

Usłyszałem różnicę jedynie na kawałku ze Street Fighting Years...bardziej wyeksponowana gitara???

 

Ale to pewnie z różnicy głośności między tymi dwoma źródłami wynika...

 

 

Dziwne, choć jak pisałem wcześniej, nie słuchałem Qutesta w ogóle, także w połączeniu z Bluesound. Naturalnie nie kwestionuję Twojej opinii. Ja akurat wczoraj pokazywałem znajomemu co potrafi Node 2 i moje wcześniejsze spostrzeżenia się potwierdziły - najlepsze efekty przyniosło podłączenie do bardzo drogiego DACa. Czy ma sens, żeby łączyć pudełeczko za 2 tys zł z drogim DACem ? Pewnie nie, ale na to pytanie każdy musi sobie sam udzielić odpowiedzi. Ja zrobiłem to z czystej ciekawości :) Pewnie z tych samych pobudek recenzent połączył Node z DACem w Ayonie.

 

A jakie zmiany wprowadził DAC?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma szydereczki :)

Po prostu nie uważam, że podłączanie tanich transportów typu squeezebox, bluesaund, auralic mini czy malina do drogich DAC-ów na pewnym poziomie jest bez sensu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jakie zmiany wprowadził DAC?

Dla ścisłości największe zmiany na korzyść nie wniósł DAC wolnostojący (bo z takich mam tylko Arcama iRdac II), ale wbudowany w CD. Najprościej byłoby stwierdzić, że zmienił wszystko :) To zestawienie zagrało na kompletnie innym poziomie. Moje wrażenia są podobne do tych, które recenzent opisał w teście Node 2i. Do tego dodałbym jeszcze wypełnienie dźwięku, ale także znaczną poprawę detali i wybrzmień. Najlepiej posłuchać w swoim systemie i wyciągnąć wnioski. Jeden z kolegów nie usłyszał różnicy podłączając do Chorda Qutest, więc to pokazuje, że sprawa nie jest oczywista. Wiele zależy od reszty toru i akustyki pomieszczenia

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość

(Konto usunięte)

Czyli standard...zawsze te same zmiany...wyciąganie dźwięku z szafy, zwane przeze mnie odmulaniem systemu...

 

Przepraszam, ale tak uważam...w większości przypadków testujący piszą o tym samym...???

 

Na którym z Twoich systemów testowałeś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli standard...zawsze te same zmiany...wyciąganie dźwięku z szafy, zwane przeze mnie odmulaniem systemu...

No bo to jest standard :) Czego się spodziewałeś ?

To co opisałem dotyczyło Moona, choć akurat tego nie trzeba "odmulać". Test odbył się w celach wyłącznie poznawczych. Node'a 2 kupiłem, aby podłączyć do amplitunera kina domowego, tam gra i tam zostanie

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli jak już jest system, który nie gra jak z szafy...efektu zmiany daca może nie być ;-)

Moim zdaniem wręcz przeciwnie, ale jeśli Cię ten temat nurtuje, to sprawdź u siebie :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 33

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.