Jump to content

Open Club  ·  190 members

STX Klub
logarytm

Klub miłośników głośników STX

Recommended Posts

Witam.

Zakładam klub miłośników głośników polskiej firmy STX z Józefowa. Bardzo proszę o merytoryczną dyskusję na temat technologii oraz aplikacji produkowanych przez STX głośników oraz innych związanych ze wspomnianymi zagadnieniami.

 

Na początek chciałbym zauważyć że firma STX zaczyna budowę nowego zakład w sąsiednim Karczewie i z moich informacji wynika, że będą tam produkowane nowe rodzaje membran. Może powinniśmy podyskutować jaki rodzai membran jest przez użytkowników najbardziej ceniony i z jakich powodów.

 

Zapraszam do dyskusji.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jeżeli można na chwilę wrócić do przeszłości, kiedyś STX produkował świetne membrany z kevlaru, było to ze 20 lat temu. Pamiętam jak właściciel tej firmy pokazywał mi certyfikaty z amerykańskiej firmy Dupont na potwierdzenie autentyczności materiału. Membrany kevlarowe formowane przez tą firmę miały znakomite charakterystyki kierunkowe, szczególnie 5" w tej większej czyli 8" było trochę gorzej ale i tak charakterystyki na osi oraz na 45 stopni były ok. Pytanie, dlaczego STX zaniechał produkcji tak dobrych membran oraz to czy można liczyć na wznowienie ich produkcji? Pytanie chyba do Logarytm?

Share this post


Link to post
Share on other sites
xavian

Witam.

Zakładam klub miłośników głośników polskiej firmy STX z Józefowa.....

 

Proszę korzystać z istniejącego już od dawna Klubu STX, lub otworzyć w nim tematyczne sub forum.

 

Ten zamykam jako dublujący już istniejący w zakładce Kluby.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.