Skocz do zawartości
Aktualizacja silnika forum Czytaj więcej.. ×
maxoff

Sony STR-DA5400ES + TA-N55ES

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, Panowie potrzebuję pomocy...

Posiadam amplituner Sony STR-DA5400ES i by poprawić sobie jakość STEREO zamówiłem końcówkę mocy Sony TA-N55ES która po niedzieli do mnie dotrze...

Na tą chwilę posiadam 2 kolumny przednie (monitory) oraz subwoofer.... i tu pojawia się problem.

Otóż myślałem że sprzęt bez problemów powinienem podłączyć tak:

- ampli przez PRE-OUT FRONT z końcówką

- kolumny (fronty) do końcówki

- a sub pozostaje podłączony tak jak jest do ampli do PRE-OUT SUBWOOFER'a.

Przy tym przełącznik wyboru kolumn A, B, A+B lub OFF (który mam na przednim panelu amplitunera) ustawić powinienem na OFF.

Podczas takiego podlaczenia nie działa mi PRE-OUT amplitunera i także suba (brak dźwieku).

I tu pytanie czy jeśli zostawię przełącznik wyboru kolumn na A, a kolumny będą podpięte do końcówki to czy podczas podgłaśniania dźwięku przez amplituner nie popalę w nim końcówek jeśli nie będą podłączone do nich kolumny ?

A może trzeba to jakoś inaczej popodłączać by grały 2 kolumny + sub i regulować głośność poprzez amplituner który będzie połączony z końcówką?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Czyli PRE-OUT z ampli do końcówki, przełącznik kolumn na "A" w amplitunerze, a kolumny oczywiście podpinam do końcówki - tak ?

I jesteś pewien że końcówka w amplitunerze nie spali się gdy sporo podgłośnie amplituner mimo że nie będzie obciążona zadnymi podpiętymi kolumnami ?

Przypominam że gdy przełącznik kolumn ustawię w pozycji "A" to końcówka będzie cały czas pracować bez obciążenia.

Pytam bo pierwszy raz tak będę podłączał, a sprzęt już trochę lat ma i nie chciał bym go przypadkiem uszkodzić...

Czy wtedy ważne jest jaką impedancje ustawię w ampli jeśli nie będą podpięte żadne kolumny ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Kolego, nic się nie stanie, miałem kiedyś kino i fronty podpięte były pod wzmacniacz stereo który pracował jako końcówka mocy w kinie. Także wiem o czym piszesz Ty i ja .

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

OK to dzięki serdeczne, uspokoiłeś mnie bo już miałem odmawiać końcówkę lub zmieniać ampli na jakiś przedwzmacniacz (wiem że wtedy jakoś dźwięku w STEREO była by dużo lepsza).

Jednak takie rozwiązanie ampli + końcówka najbardziej mi odpowiada bo czasem lubię sobie także jakiś film obejrzeć.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi