Skocz do zawartości
IGNORED

Wile (Soundart) - wątek alternatywny


WIOSNA
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ok. możliwe, że ta moja kość to nie jest Philips, ale na 100 % jest 20 bitowa. Dowiem się. Firma Wile próbowała też "walczyć" z 24 bitowcami i nawet chyba powstały jakieś egzemplarze, ale Panowie stwierdzili, że za duży oversampling. Muszę jeszcze zapytać u źródła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No Lewinsona kiedys słuchałem , ciepły nie jest ale nie mozna powiedziec że wpada w przesadną analityczność czy kliniczność brzmienia. A SARAH za 6 tys ? A czy one już odtwarzają płyty bez problemu ? Kolega przez okres gwarancji borykał sie z problemami ,w zasadzie ten cedek przeleżał w WILE ( kiedys pisałęm w wątku głównym ) i został sprzedany na alle za 3 tys.

 

Ten egzemplarz nie ma problemów z czytaniem płyt, robi to błyskawicznie, również nagrywane.

Z Heglem 200 zagrał zjawiskowo, bardzo dociążony dźwięk, super plastyka, rewelacyjne wokale, niesamowita dynamika, lekko zaokrąglone krawędzie (słychać było lampy w torze), z H360 pojawiło się jeszcze więcej szczegółów, dźwięk był dokładniejszy, reszta bez zmian.

Natomiast u Pana Witkowskiego podpięty do Jazza zagrał trochę ostrzej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Ten egzemplarz nie ma problemów z czytaniem płyt, robi to błyskawicznie, również nagrywane.

Z Heglem 200 zagrał zjawiskowo, bardzo dociążony dźwięk, super plastyka, rewelacyjne wokale, niesamowita dynamika, lekko zaokrąglone krawędzie (słychać było lampy w torze), z H360 pojawiło się jeszcze więcej szczegółów, dźwięk był dokładniejszy, reszta bez zmian.

Natomiast u Pana Witkowskiego podpięty do Jazza zagrał trochę ostrzej.

 

Tak właśnie to wygląda. Zarówno Jazz i Sarah to urządzenia neutralne na wysokim poziomie, szczegółowe, bardzo czysto brzmiące, z bardzo dobrą dynamiką, żwawe, precyzyjne i liniowe przede wszystkim. Dlatego ze sobą brzmią ciut ostrzej niż w towarzystwie ciepłego tranzystora,ale przy odpowiednim doborze pozostałych elementów torów, na pewno nie jest to dźwięk ostry. Dla niektórych dźwięk w połączeniu Sara-Jazz może być ciut za suchy, ale z kolei jest bardzo transparentny i szczegółowy. Coś za coś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

W zeszlym roku z zestawow w normalnych pieniadzach byl dla mnie jednym z dźwiękow wystawy. W tym roku to jakaś porazka. Czy oni nie zestawiali tych kolumn wczesniej z jazzem? Jeden wielki wrzask.

 

W zeszlym roku z zestawow w normalnych pieniadzach byl dla mnie jednym z dźwiękow wystawy. W tym roku to jakaś porazka. Czy oni nie zestawiali tych kolumn wczesniej z jazzem? Jeden wielki wrzask.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli norma. Od lat z tego co czytam, Wile (Soundart) na AS to sinusoida przez kolumny. Moim zdaniem powinni brać swoje-tyle,że pieruńsko ciężkie i niewygodne w transporcie.Przypominam,że Jazz niemal nowy w środku wciąż do sprzedania. Dzisiaj był klient, ale rozbiło się o kilka stówek:).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli norma. Od lat z tego co czytam, Wile (Soundart) na AS to sinusoida przez kolumny. Moim zdaniem powinni brać swoje-tyle,że pieruńsko ciężkie i niewygodne w transporcie.Przypominam,że Jazz niemal nowy w środku wciąż do sprzedania. Dzisiaj był klient, ale rozbiło się o kilka stówek:).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wzmacniaczy u mnie nadmiar 3 grajace systemy i jeszcze odpoczywajace by się znalazły ;) Ale chetnie bym przygarnoł jazza. W tym momencie jednak szukam jednak kolumn do wzmacniaczy do triody w SE.

 

 

 

Mówisz o tych swansach z modyfikowanymi zwrotnicami? Idealne też nie są male też nie ale nie byłoby takiej checy jak w tym roku...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wzmacniaczy u mnie nadmiar 3 grajace systemy i jeszcze odpoczywajace by się znalazły ;) Ale chetnie bym przygarnoł jazza. W tym momencie jednak szukam jednak kolumn do wzmacniaczy do triody w SE.

 

 

 

Mówisz o tych swansach z modyfikowanymi zwrotnicami? Idealne też nie są male też nie ale nie byłoby takiej checy jak w tym roku...

 

Mówię o tych, których jestem szczęśliwym posiadaczem. Wyglądają przeciętnie, ale grają moim zdaniem naprawdę ok. Były kilka lat temu na AS. Zrobiłem zdjęcie Jazza w środku. Bałagan może trochę jest, ale nie ma tragedii. Co do przetwornika w Sarze, to trochę namieszałem. Mam 24 bitowy Crystal-cofnięty do 18 bitów.

 

A co to za kolumny grały w ich pokoju w tym roku?

post-6033-0-53257100-1543081155_thumb.jpg

post-6033-0-41658400-1543081375_thumb.jpg

Edytowane przez WIOSNA
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, bo niespecjalnie byłem zainteresowany... nawet zdjęcia nie zrobiłem.

 

Duże podstawkowce chyba w ukladzie dapollo w obudowie zamkniętej. W tym roku było trochę ciekawych kolumn. Zwrocilem uwagę na Blumenchofery, Wilsony ale w amplifikacji z Majtkiem no i pewna Polska firma, ktorej nie wymienię bo chyba zamowię u nich kolumny ale na forum nie będę robil im reklamy ;).

 

Ja też mam crystala. Ale w Unison Research.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie zauwazyłem komentarz Dyzmana na temat mojej krytyki dźwięku w pokoju Wile na AVS.

Hmm..chyba to wyjaśnia po co powstał watek alternatywny :)

 

Nie, w niedzielę dźwięk był też daleki, bardzo daleki od doskonałości. W tym roku wystawcy w innych pokojach bardziej się przylozyli do prawidlowego ustawieniu sprzetu i zadbali o akustykę. Wiele systemow grało. Nie wszystkie oczywiscie na miarę swoich mozliwosci ale mozna było sluchać muzyki. Niestety ten fakt dodatkowo podkreslił niezbyt feralne zestawienie. Mam nadzieję, ze Panowie wyciagną wnioski i w przyszlym roku udowodnią, że są w czołowce audio, a to potkniecie bedzie dowodem na to, ze sprzet wysokiej klasy trzeba dobierac ze szczegolną starannością.

 

I nie trzeba tu wic sie jak piskorz, bawic sie w dyplomację, wmawiać ludziom brednie. Pokoj hotelowy mozna rownie dobrze zaadoptowac do grania jak pokoj w kazdym domu. Tylko trzeba to zrobić, a nie liczyc na łut szczescia. Wielu wystawców pomierzylo swoje pokoje i dobrali podstawowe ustroje akustyczne. Da się?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wątek alternatywny powstał po to, żeby prowadzić dyskusję w normalnych warunkach, szanując różne zdania i opinie i nie siać propagandy. Cieszę się, że jak dotąd moim zdaniem się to udaje.Tak jak napisałem na początku nie chcę się odnosić do tego, co jest pisane w wątku klubowym, bo zwyczajnie już tam nie zaglądam. Na AS nie byłem, więc się nie wypowiem.Wyczułem jednak, że Panowie z Wile traktują AS ze sporą rezerwą i przykładają się do tej imprezy - średnio.

 

Zapytam jeszcze z ciekawości. Na czym polegało to słabe granie w tym roku w stosunku do ubiegłego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brak dociazenia, wypelnienia. Szelest, zapiaszczenie, sybilanty. Brak gradacji niskich tonów. Probowalem 2 krotnie w piątek i niedziele. Nic lub niewiele sie zmieniło. Nie wysiedzialem 10min kiedy w niektorych pokojach prosilem o rożne gatunki muzyczne i przepinanie na różne kolumny. 3 dni ( nie licząc piatku od godz 14)chodzilem od rana do wieczora starajac się jak najwięcej sluchać, a najmniej gadac ze znajomymi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sarah +Jazz + Mocarz to nie jest szczególnie dociążony i wypełniony dźwięk.Jest też dość trudny w aplikacji i wrażliwy na resztę toru. Jest co prawda bardzo czysty, liniowy, szczegółowy, neutralny, punktowy i szybki, ale jeżeli dodamy do tego średnie, szczegółowe kolumny plus, słabe pomieszczenie i niewygrzanie, może być ciężko strawnie.Odkąd mam Mocarza system zmienił mi się na bardzo transparentny. Niestety przy słabszych realizacjach, wszystko wychodzi jak na patelni.Nie ma zmiłuj się. Ma to swoje plusy i minusy.

Edytowane przez WIOSNA
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilka miesięcy temu wspominałem na forum o problemie buczącego transformatora we wzmacniaczu Jazz.

Buczenie było uciążliwe szczególnie przy wieczornych, cichych odsłuchach. Przy cichszych partiach po prostu było je słychać.

 

Wykonałem sobie prosty DC Blocker na podstawie schematu udostępnionego na naszym forum (schemat w załączniku).

Problem został całkowicie wyeliminowany.

 

Dodam, że DC Blocker pomoże tylko w tedy gdy problemem przyczyną buczenia jest składowa stała.

 

Postanowiłem o tym napisać bo być może komuś się ta informacja przyda.

Koszt wykonania DC Blockera to około 20zł.

DCB_PCB.pdf

DCB_schemat.pdf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...

Powiem Wam moi drodzy, że sprzedałem w swoim życiu mieszkanie, kilka samochodów i setki drobniejszych rzeczy i dochodzę do wniosku, że klient że świata "audio- hi-end", to delikatnie mówiąc najbardziej specyficzny klient ze wszystkich. Nie dotyczy to oczywiście wszystkich, ale ta tendencja jest ewidentnie widoczna. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 6 miesięcy temu...
  • 1 miesiąc temu...
  • 4 miesiące temu...
  • 1 miesiąc temu...

Witam

Mam do sprzedania zestaw kabelków WILE

Głośnikowe WILE wersja 5.1 -1,7m(nowe) cena 1500zł

Głośnikowych WILE wersja 5.1-2m - 1500zł(używane)

XLR WILE wersja 5.1- 1,2m cena 1200zł(używane)

XLR WILE wersja TON- 1,2m cena 1800zł(używane)

Sieciowe Wile 2szt. -1,5m -  1szt -1,2m starsza wersja - cena 400zł za szt.(używane)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.