Skocz do zawartości
IGNORED

Wile (Soundart) - wątek alternatywny


WIOSNA
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 miesiące temu...
  • 4 tygodnie później...

Nie wiem czy miałeś do czynienia z poprzednimi wersjami kabli Wile, jeśli tak to mogę odnieść się do porównania z wersją 5,1. Kabel zachowuje charakter poprzednich konstrukcji. Nadal jest liniowy, idzie pełną parą, nie ogranicza sygnału i nie podkreśla niczego konkretnego. W stosunku do 5,1 słychać, że jest zrobiony z lepszych materiałów. U mnie wpłynęło to przede wszystkim lepszą czytelność, plastykę dźwięku i w sumie na wszystkie pozostałe aspekty, które też uległy poprawie. Czy jest to przepaść? Raczej nie, ale zauważalna i dość konkretna poprawa. W różnych systemach może trochę inaczej zadziałać, ale to już zależy od innych czynników. Ogólnie. Czy warto wymieniać z 5,1? Dla mnie warto, ale te kable są sporo droższe, więc jest to decyzja indywidualna. Czy warto wytestować? Zdecydowanie warto. 

Edytowane przez WIOSNA
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

….od trzech dni mam WILE TON 2020 XLR (najnowsza wersja) ….wcześniej kupiłem sieciowy 2020 do tranzystora....jeżeli chodzi o xlr to mogę pisać tylko o  pierwszych wrażeniach....a są bardzo pozytywne......za jakiś czas napiszę coś więcej, porównam do Cardas XLR.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

IC XLR 2020 jest pod każdym względem lepszy od Cardsa Clear Light - przynajmniej na moim tranzystorze....wszystkiego jest więcej, lepiej i mocniej....przede wszystkim dynamika w skali mikro/makr jest lepsza...więcej detalu/niuansów/informacji....brzmienie jest gładkie czyste ale nie jasne....na razie tyle.....może słowa na ''amen''  zostaw na inne czasy ? ....jeszcze daj szanse 2020 ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawdę mówiąc nigdy nie przypuszczałem, że będę miał kable po 4000 zł. za sztukę, ale z biegiem lat doszło się do takiego momentu. Nawet, jeżeli Ton będzie się jeszcze rozwijał, choć sam producent twierdzi, że to już jest raczej "szklany sufit", to chyba dam sobie z tym spokój. Tym kablom już naprawdę ciężko cokolwiek zarzucić. Może dostęp do technologii procesu Alpha coś by jeszcze ulepszył, ale to gdybanie. Na ten moment kupiłem sobie coś takiego. Kabel mikrofonowy do studia. Dzisiaj porównywałem go z popularnymi kablami tego typu do 100 zł., to z konkurencji nie było, co zbierać. Niedługo będę miał możliwość porównania tego z dwoma analogicznymi produktami firmy "Transparent Audio". Sam jestem ciekawy wniosków. 

Resized_20200606_140107_11149358049179.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@tedi02  wiem że masz inne zdanie na temat kabli WILE  i to jest naturalne/normalne  pisałeś o tym do mnie na priv (nie wypada przytaczać takich rozmów) więc tego nie zrobię...może  napisz coś w temacie  bo takie uśmieszki to jakoś nie bardzo poważnie.....miej też na uwadze że składam/dobieram kable by mi poprawiły brzmienie a nie spierdoliły....tak więc zapraszam do dyskusji....do czego porównywałeś i jak wypadło...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tedi ciężko zrozumieć, co napisałeś. Zrozumiałem tylko, że kiedyś byłeś zwolennikiem, a teraz nie jesteś i tego nie rozumiem.Rozumiałbym gdyby ich jakość padła, ale jest dokładnie odwrotnie. Kable Wile są robione od prawie 20 lat. Wersji było już kilkanaście, każde następne są lepsze od poprzednich, dlatego nie rozumiem. Na świecie jest pierdyliard firm robiących kable, z czego pewnie z 90 procent robi je z gotowych materiałów (Wile nigdy nie kryło, że jest inaczej) . Wychodzą oczywiście różnie, część z nich to fejk i konstrukcyjny i brzmieniowy, ale wśród nich są też te dobre i bardzo dobre. Oczywiście robione są bez technologii dostępnych dla nielicznych (precyzynego szlifowania przewodników, procesów Alpha itd.). Te kable mogą mieć jednak plusy. Robione są często ręcznie, nad produkcją nie czuwa bezwzględny księgowy. Często jest to jeden, dwa kable z rodziny, a nie kilka, podzielonych na półki od kilkuset do kilkudziesięciu tysięcy złotych. Nie rozumiem też czemu  DIY w tej dziedzinie, to coś złego. Często są to duże lepsze rzeczy za podobne pieniądze od masowej produkcji. Kable Wile mogą oczywiście komuś nie pasować, ale to naprawdę dobrze brzmiące druty w swojej klasie cenowej a może i wyższej. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz to ja ciebie nie rozumiem , napisałem jakich kabli słuchałem  ,i okazało się że dotychczasowe czyli wile są dobrymi kablami w swoim przedziale cenowym ,chcąc przeskoczyć wyżej , trzeba  poszukać innych

Te które wymieniłem wyznaczają nowy kierunek ,mają to co wile czyli liniowość  ale dają dużo więcej. , na awet nie chce porównywać z BERTRAM ,bo różnica w cenie ,ale  hijrii  czy KABLE DIY NA DRUTACH SOLID CORE POKAZUJA SLABOSC WILE .! Dużo złego zrobił dyzman , przesądzając z ich klasa  ,one upraszczają ,zamykają ,zamulaja, ,A tą grubość działa na psychikę ,? ,,jeśli ktoś z okolic świętokrzyskiego jest,pożyczę te DIY . pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...od  niedawna mam IC XLR Wile TON 2020  wstawiłem go w miejsce Cardasa Clear Light i jestem z tej zamiany bardzo zadowolony.....gość który kupił ode mnie Cardasa również jest zadowolony....Cardas nie miał ani jednej  lepszej cechy od 2020....począwszy od dynamiki w skali mikro/makro poprzez lepszą górę/bas/średnicę  a na detalach/niuansach zakończywszy.....do mojego FBI wpisał się znakomicie....jeżeli ktoś ma lepszy IC XLR  w tej cenie to proszę o info....  jeżeli jest taka możliwość to proszę o wypożyczenie tego XLR......chwili nie będę się zastanawiał by wymienić  jak okaże się lepszy - nie jestem przyspawany do WILE 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...
W dniu 18.06.2020 o 21:12, tedi02 napisał:

Teraz to ja ciebie nie rozumiem , napisałem jakich kabli słuchałem  ,i okazało się że dotychczasowe czyli wile są dobrymi kablami w swoim przedziale cenowym ,chcąc przeskoczyć wyżej , trzeba  poszukać innych

Te które wymieniłem wyznaczają nowy kierunek ,mają to co wile czyli liniowość  ale dają dużo więcej. , na awet nie chce porównywać z BERTRAM ,bo różnica w cenie ,ale  hijrii  czy KABLE DIY NA DRUTACH SOLID CORE POKAZUJA SLABOSC WILE .! Dużo złego zrobił dyzman , przesądzając z ich klasa  ,one upraszczają ,zamykają ,zamulaja, ,A tą grubość działa na psychikę ,? ,,jeśli ktoś z okolic świętokrzyskiego jest,pożyczę te DIY . pozdrawiam.

AA Tedi. Spoko teraz skumałem, że to są nazwy:). Tony trochę odmulają w stosunku do starszych wersji, chociaż ogólnie to temat rzeka. Zależy dużo od systemu. No średnicy nie wywalą, ale czy zamykają? Tu bym się nie zgodził, bo raczej otwierają i grają liniowo - pełną parą. To, co pisze się w wątku oficjalnym o tych kablach i innych rzeczach pozwól nie skomentuję. 

Edytowane przez WIOSNA
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mówię o wersji ton ,nie 2020 bo tych nie znam ,ale panowie to sztuka wpasowania w sprzęt .....w kategoriach bezwzględnych ,w tej cenie bardzo dobre kable ,liniowe ,chcąc lepiej ,niestety WILE już ograniczają system pisałem z jakimi porównywałem ,jeszcze raz mówię ,ktoś z okolic ,pożyczę kable DIY ,na neotechu solid core ,coby nie być gołosłownym . pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, tedi02 napisał:

Mówię o wersji ton ,nie 2020 bo tych nie znam ,ale panowie to sztuka wpasowania w sprzęt .....w kategoriach bezwzględnych ,w tej cenie bardzo dobre kable ,liniowe ,chcąc lepiej ,niestety WILE już ograniczają system pisałem z jakimi porównywałem ,jeszcze raz mówię ,ktoś z okolic ,pożyczę kable DIY ,na neotechu solid core ,coby nie być gołosłownym . pozdrawiam.

Wrzuć foto który to ten neotech podaj model ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisałem kolego ,DIY kable , na solid core neo ,to nie gotówce ,to nie dieelektyki i ekrany jakie się widzi powszechnie ,spójrzcie na topowe kable i ich konstrukcje  ,na przekroje druta , uznawane za najlepsze BERTRAM ,to średnica prawie ludzkiego włosa , oczywiście solid core nie linka .   Zapraszam na priv , pomogę .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
37 minut temu, tedi02 napisał:

Pisałem kolego ,DIY kable , na solid core neo ,to nie gotówce ,to nie dieelektyki i ekrany jakie się widzi powszechnie ,spójrzcie na topowe kable i ich konstrukcje  ,na przekroje druta , uznawane za najlepsze BERTRAM ,to średnica prawie ludzkiego włosa , oczywiście solid core nie linka .   Zapraszam na priv , pomogę .

Wiem że diy pytam bardziej o model symbol ?może być na priv ?

Edytowane przez freju
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

.....jutro będę miał na sprawdzenie głośnikowy WILE TON....(kiedyś już miałem ten kabel do lampy) tak więc cały set kabli  WILE będzie do tranzystora....mam nadzieję że z takiego połączenia kabli wyjdzie coś ciekawego....

Miroslav, możesz coś napisać o tym głośnikowym, jak wrażenia ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może być ,albo miedź albo srebro ,Mirek widzę że ma KRELLA FBI ,z opisu charakteru grania tego klocka wynika że TON będzie bezpiecznym wyborem.Kable bardzo przejrzyste ,uwypuklily by zalety tego klocka i wady też ?A nie o to chodzi , AUDIO TO SZTUKA KOMPROMISU , CZASEM TRZEBA COS ZEPSUC ŻEBY BYLO LEPIEJ.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sztuka wpasowania w system plus zaspokojenie oczekiwań bym dodał. Zgadzam się Tedi. Audio to sztuka kompromisu. Z tym też się zgadzam. A kable, o których piszesz. Cóż chętnie bym posłuchał, żeby wyrobić sobie opinię. 

Edytowane przez WIOSNA
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Witam! 
Gdzie moge poczytać o lub  ewentualnie kupić kable Wile? 
Cieżko coś znalezć. Interesują mnie RCA. Później XLR. 
A moze ma ktoś do odsprzedania?Chcialym w końcu polskie produkty w swoim systemie. 
Narazie gra u mnie Audia Flight one i Ayon cd1 ale.... w kręgu zainteresowania jest Louis , Jazz i Sarah. Mozliwe kondycjiner MOC. Jednak z drugiej ręki. 
Mieszkam w UK i jezeli byłaby możliwość  odkupienia z drugiej ręki Kabelkow to jestem zainteresowany w ramach eksperymentu?

Edytowane przez nissio100
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

Cześć, strona producenta: wile.com.pl, a po używane zaglądaj na hifi.pl. Dość często pojawiają się różne kable wile, ale raczej starsze wersje, kiedy użykownicy przechodzą na wyższe półki  lub inne firmy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
14 godzin temu, pantagruel napisał:

Cześć, strona producenta: wile.com.pl, a po używane zaglądaj na hifi.pl. Dość często pojawiają się różne kable wile, ale raczej starsze wersje, kiedy użykownicy przechodzą na wyższe półki  lub inne firmy.

Dzięki za odpowiedz. Byłem na stronie WILE ale tam nie ma pokazanych kabli. No chyba że jestem ślepy? gdzie moge znaleźć opisy kabli Wile oraz ich ceny? Przydałby sue jakis katalog czy cos. 
 

Jak by ktoś miał do sprzedania RCA WILE 5.1 Pro to jestem zainteresowany. 
Pozatym chcialbym dowiedziec się wiecej o tych kablach. Jak i o innych z oferty Wile.

Edytowane przez nissio100
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

Niestety, nie ma czegoś takiego jak katalog. Wile traktuje kable jako produkt dodatkowy do swoich sprzętów, ale robi je na zamówienie. O brzmieniu i wszystkim innym możesz poczytać tutaj na forum. Są też jakieś recenzje w necie. Musisz szukać. Można też je wypożyczyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 14.07.2020 o 18:56, pantagruel napisał:

Niestety, nie ma czegoś takiego jak katalog. Wile traktuje kable jako produkt dodatkowy do swoich sprzętów, ale robi je na zamówienie. O brzmieniu i wszystkim innym możesz poczytać tutaj na forum. Są też jakieś recenzje w necie. Musisz szukać. Można też je wypożyczyć.

Dziekuję za odpowiedz. Z wypożyczeniem to moze być problem. Bo mieszkam w UK. 
Jezeli mogłbyś mi podpowiedziec chociaż jakie modele są w Ofercie i ktore są godne zakupu to byłoby super. A nie chcialbym wyjsc na głupka jak bede sie kontaktował w sprawie ew. wypożyczenia? 

Edytowane przez nissio100
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.