Skocz do zawartości
IGNORED

Wile (Soundart) - wątek alternatywny


WIOSNA

Rekomendowane odpowiedzi

Tak. Miałem, mam i mieć będę. Znakomite urządzenie. Zdecydowanie polecam przetestować. Naturalne, linowe bez specjalnej, własnej sygnatury, wybitne czarne tło, świetnie czyści "brudy". Recenzja w sieci Pana Knagi obiektywna w mojej opinii. Nie zgodzę się tylko z tezą o wyostrzeniu góry. Mocarz otwiera najwyższe pasmo bez zaokrąglania. Jeżeli system jest w stanie poprawnie to przenieść staje się to zaletą. 

Edytowane przez WIOSNA
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, WIOSNA napisał:

Tak. Miałem, mam i mieć będę. Znakomite urządzenie. Zdecydowanie polecam przetestować. Naturalne, linowe bez specjalnej, własnej sygnatury, wybitne czarne tło, świetnie czyści "brudy". 

.... jakby  nie był to problem to wrzuć fotkę tego  kondycjonera....jaka cena? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://www.infoaudio.pl/test/106,mocarz-wile-mocna-premiera

Jestem poza domem. Zdjęcia mogę wysłać we wtorek. Powyżej przesyłam link do recenzji. Tam wszystko widać. Na początku kosztował 6.900 zł. Ja płaciłem już 8.500 zł, a teraz z tego, co kojarzę jest jeszcze droższy. Pewnie koło 10.000 zł, ale pytaj u źródła, bo dokładnej ceny na ten moment nie znam. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mocarz to bardzo dobry kondycjoner w tej cenie, ale nie najlepszy... Co do głośnikowych TON 2020 to również czekam na te kable, mam dostać w najbliższym czasie...Do sprzedania mam poprzednie TONy długość 3m. Jeśli jest ktoś chętny to chętnie sprzedam w dobrej cenie.

Bardziej jednak czekam na mój odtwarzacz Sarah który właśnie jest doprowadzany do najnowszej wersji...Bardzo jestem ciekawy co z tego wyjdzie? Panowie z Wile robią zmianę całego układu lampowego...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

 

Mam akurat dokładnie odwrotne zdanie, jeśli chodzi o ocenę tych dwóch kondycjonerów, o których pisze kolega "doludzi", ale w audio czasem tak bywa, że oceny bywają, rozbieżne. W niedzielę moja Sarah wyjeżdża na wymianę układu lampowego. Prawdę mówiąc nie wiem do końca, czego się spodziewać, ale ma to być zupełnie inna bajka, bo i technologia kompletnie inna. Ogólnie ma być lepiej. Do tej pory się nie zawiodłem i jeśli miało być lepiej po zmianach, to było lepiej. Kolego "doludzi". Prawdopodobnie dostaniesz swój kompakt wcześniej niż ja. Jestem ciekawy Twoich wrażeń. Skrobnij coś po odsłuchu. Pozdrawiam. 

Edytowane przez WIOSNA
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, WIOSNA napisał:

Mam akurat dokładnie odwrotne zdanie, jeśli chodzi o ocenę tych dwóch kondycjonerów, o których pisze kolega "doludzi", ale w audio czasem tak bywa, że oceny bywają, rozbieżne. W niedzielę moja Sarah wyjeżdża na wymianę układu lampowego. Prawdę mówiąc nie wiem do końca, czego się spodziewać, ale ma to być zupełnie inna bajka, bo i technologia kompletnie inna. Ogólnie ma być lepiej. Do tej pory się nie zawiodłem i jeśli miało być lepiej po zmianach, to było lepiej. Kolego "doludzi". Prawdopodobnie dostaniesz swój kompakt wcześniej niż ja. Jestem ciekawy Twoich wrażeń. Skrobnij coś po odsłuchu. Pozdrawiam. 

Czyli też zaryzykowałeś... Zobaczymy dam znać mam nadzieje że to była dobra decyzja he he?

Ps. Masz już ten nowy "tajemniczy" wzmacniacz? Czy plany się zmieniły?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra już wiem, jak to jest z modelami 5,1 5,1 pro, 5,2 i 5,1 v3. Wersja 5,1 pro to rozszerzenie pierwszej wersji 5,1.Była ciut droższa od pierwszej 5,1 i ciut lepsza (różne teflony). Wersja 5,2 była pierwowzorem modelu Ton (eksperymenty ze złotem) i cenowo było już zauważalnie drożej niż w przypadku pierwszych 5,1.Tych kabli było jednak zrobionych bardzo mało. Tak duża ilość modeli w tamtym czasie spowodowana była właśnie licznymi eksperymentami. Obecnie robione są 2 modele kabli firmy Wile - 5,1 i Ton. Wersja 5,1 oznaczana jest symbolem v3 i zawiera wszystko to, co miał 5,1 pro plus jeszcze jakieś dodatkowe ulepszenie. Eksperymenty, których elementem była wersja 5,2 zakończyły się finalnie powstaniem najwyższej serii Ton. Różnice jakości między pierwszą serią 5,1, kablami 5,1 pro a obecnymi 5,1 v3 są raczej drobne i na pewno nie można nazwać ich przepaścią. Obecnie robione kable z serii Ton oznaczane są jako Ton 2020.

Edytowane przez WIOSNA
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

...no i mam już komplet kablie TON 2020 dwa dni temu dostałem drugi sieciowy do CD....(całkowicie nowy).....więc wypada dać trochę czasu.....2 sieciowe + XLR + głosnikowy...całość podłączyłem do FBI i niech sobie teraz gra ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 31.01.2021 o 13:35, Miroslav1 napisał:

...no i mam już komplet kablie TON 2020 dwa dni temu dostałem drugi sieciowy do CD....(całkowicie nowy).....więc wypada dać trochę czasu.....2 sieciowe + XLR + głosnikowy...całość podłączyłem do FBI i niech sobie teraz gra ?

Czekam na Twoją opinię co do głośnikowych... ja niestety nie mam na czym słuchać...

 

W dniu 11.12.2020 o 15:17, WIOSNA napisał:

 Tak. Zaryzykowałem, bo ma to iść w kierunku, w którym moim zdaniem Sarah iść powinna. Zobaczymy:). 

Też czekasz, czy zrezygnowałeś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, doludzi napisał:

Czekam na Twoją opinię co do głośnikowych... ja niestety nie mam na czym słuchać...

 

Też czekasz, czy zrezygnowałeś?

Czekam i już trochę się niecierpliwie, ale ze względu na perturbacje z kooperantami są spore opóźnienia. Mam obiecany finisz na początek marca. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W dniu 31.01.2021 o 13:35, Miroslav1 napisał:

...no i mam już komplet kablie TON 2020 dwa dni temu dostałem drugi sieciowy do CD....(całkowicie nowy).....więc wypada dać trochę czasu.....2 sieciowe + XLR + głosnikowy...całość podłączyłem do FBI i niech sobie teraz gra ?

No i jak kable Mirosław, coś cicho w temacie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 14.02.2021 o 08:19, pantagruel napisał:

No i jak kable Mirosław, coś cicho w temacie...

...czekam na inne głośnikowe tamte odesłałem, w tym tygodniu mam dostać i wtedy opiszę....dla mnie temat bardzo ciekawy i wart zainteresowania....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Miroslav1 napisał:

...czekam na inne głośnikowe tamte odesłałem, w tym tygodniu mam dostać i wtedy opiszę....dla mnie temat bardzo ciekawy i wart zainteresowania....

Miroslav brzmi to tajemniczo...robisz coś pod Swoje preferencje, czy o co chodzi? Czy banał, przyszły za krótkie he he.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, doludzi napisał:

Miroslav brzmi to tajemniczo...robisz coś pod Swoje preferencje, czy o co chodzi? Czy banał, przyszły za krótkie he he.

....wiem że to brzmi dość  tajemniczo ale daj mi jeszcze  trochę czasu...faktycznie robię pod swoje preferencje i wiem  że Witkowski sobie z tym poradzi....cholernie ciekawa sytuacja u mnie wyszła...w swoim czasie opiszę to dość dokładnie....jedyne co powiem ...u mnie kable 2020 zagrały wybornie ale tylko w komplecie....2x sieciowy + XLR + głośnikowy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Miroslav1 napisał:

....wiem że to brzmi dość  tajemniczo ale daj mi jeszcze  trochę czasu...faktycznie robię pod swoje preferencje i wiem  że Witkowski sobie z tym poradzi....cholernie ciekawa sytuacja u mnie wyszła...w swoim czasie opiszę to dość dokładnie....jedyne co powiem ...u mnie kable 2020 zagrały wybornie ale tylko w komplecie....2x sieciowy + XLR + głośnikowy...

Starsza wersja Ton też moim zdaniem najlepiej wypadała w komplecie...Czekamy więc... mam nadzieje że będziesz zadowolony z efektów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 15.02.2021 o 09:31, Miroslav1 napisał:

...czekam na inne głośnikowe tamte odesłałem, w tym tygodniu mam dostać i wtedy opiszę....dla mnie temat bardzo ciekawy i wart zainteresowania....

Wiem, że modyfikuje impedancję czy coś takiego, przez co zmienia charakter kabli. Miałem trzy różne IC. Specjalnej różnicy nie było dla mnie. A poziom grania? - sam doświadczyłeś, prawda?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

....głosnikowy 2020 miał i nadal ma  bardzo wysoko podniesioną poprzeczkę, dlatego że  ostatnio miałem kilka znakomitych głośnikowych,  warto zaznaczyć że każdy z tych kabli  jest  wielokrotnie droższy od 2020 (patrząc na cenę wyjściową) ...i tak z grubsza...Argento Flow i Jadis 10x droższe.....topowy Audiomica cena o ile pamiętam + - 20tys zł, Furutech (już nie pamiętam który model miałem) ponad 10tys zł i moja Tara Labs The 0.8...wielokrotnie droższa.... moim zdaniem warto o tym pamiętać przy takich porównaniach.... żeby nie było....nie idę na żadne kompromisy....tańszy to może trochę gorzej ''grać''...nic z tych rzeczy.....wszystkie kable 2020 mają się tak  wpasować do Krella FBI że nie będę już wspominał kabli w/w.....

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Ja widziałem jeden zasilający na giełdzie i to Moc 3 czyli prehistoria. U mnie praktycznie cały set sprzedany. Została ostatnia sieciówka z serii Ton. Podobno kolega "Do Ludzi" otrzymał już kompakt po upgreadzie. Może kolega skrobnąłby parę zdań, co się zmieniło? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 2.04.2021 o 22:20, WIOSNA napisał:

Ja widziałem jeden zasilający na giełdzie i to Moc 3 czyli prehistoria. U mnie praktycznie cały set sprzedany. Została ostatnia sieciówka z serii Ton. Podobno kolega "Do Ludzi" otrzymał już kompakt po upgreadzie. Może kolega skrobnąłby parę zdań, co się zmieniło? 

Zmiany bardzo na plus, natomiast trudno mi rzetelnie ocenić , bo trwało to wieki...i dosyć mocno zmieniło mi się otoczenie w miedzy czasie. Na pewno jest poprawa w stereofonii i lokalizacji instrumentów, oraz mocna poprawa w aspekcie przestrzeni. Namacalność i barwa wokali też na plus. Wszystko jeszcze świeże, nowy też przetwornik i zasilacz wiec potrzebuje to trochę czasu... Mam też głośnikowe 2020 i lekko mnie rozczarowały... Raczej nie zostaną u mnie. Są lepsze od starszej wersji, ale bez szału jak dla mnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 14

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.