Skocz do zawartości
Trwa aktualizacja silnika forum! Czytaj więcej.. ×
slaaawek

Klub systemów słuchawkowych

Rekomendowane odpowiedzi

opartych na wzmacniaczach źródłach i oczywiście słuchawkach...
Zapraszam się do opisywania swoich zestawów i pytam czy są realną alternatywą dla zwykłego stereo kolumnowego ??? Wiadomo to inny świat, ale czy lepszy?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Carat Ruby mkII + Bayerdynamic DT770 32 om...
Zestaw baaardzo do siebie pasujący.

Słuchawki i kolumny to zupełnie inny świat. Mając słuchawki można żyć... ale jak ktoś usłyszy fajny zestaw kolumn będzie miał za czym tęsknić.

Wysłane z mojego SM-G965F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Trzeba by było znaleźć binauralne nagrania żeby było stereo.
Obecnie Ultrasone pro900i z Xonar STU (2 gałki zewnętrzny zasilacz).
W planach może Phonitor II.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
slaawek
Czepiasz się - u mnie źródła są najczęściej zmieniane ale ostatnio mam niedostatek kasy, więc się nie afiszuję.
Względem tego co wiem, że chciałbym, to bida.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Ja mam skromny ale zestaw grający naprawdę z jajem.
Słuchawki Audio Technica ATH A900X
Wzmacniacz lampowy Miniwatt SE
Lub Fiio E07K
DAC to Denafrips Pontus
I jako streamer. Raspiberry + I2S izolator + Recloker Kali
Sygnał po I2S wypuszczony max 5 cm kabelek.
Całość wszystkie 3 elementy na zasilaczu liniowym.
Oczywiście DAC i streamer pełnią też te samą funkcję w systemie stacjonarnym

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Czy mógłby ktoś polecić ładny zestaw słuchawkowy do kwoty 1500 zł ? Dac posiadam. Lubię dynamiczne brzmienie z ładną średnicą i nieostrą górą. Muzyka przeważnie rock, hard rock, heavy, rock progresywny czasami lubię posłuchać Jean Michel Jarre. Jeśli chodzi o słuchawki i wzmacniacz słuchawkowy nie mam zielonego pojęcia co z czym się je ;) Słyszałem o słuchawkach Audio Technika dosyć pochlebne recenzje. Może jakaś hybryda ? Wolałbym słuchawki zamknięte. Może uda mi się nagiąć budżet do 2 tyś. Jak wzmacniacz dobry może być używka, słuchawki nowe. Edytowane przez Satori

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
AudioTechnika to dobry kierunek... granie dynamiczne z dobrą średnicą. Nie podpowiem modelu ja szukałem słuchawek tańszych.. ale ath m50x grały dobrze. Ostatecznie kupiłem Bayerdynamic DT660. Rozczarowaniem były natomiast słuchawki Senheisera - każde grały zbyt jasno i zwiewnie - z wyjątkiem hd 380 pro... ale ja lubię sporo dołu.

Wybierz się najlepiej do salonu i posłuchaj czegokolwiek bo tak to wróżenie z fusów - każdy ma swoje ucho.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
[quote name='AndrzejPiaseczno' timestamp='1536073846' post='4407774']
Wybierz się najlepiej do salonu i posłuchaj czegokolwiek bo tak to wróżenie z fusów - każdy ma swoje ucho.
[/quote]
No fakt, to tak jak z kolumnami i wzmakiem... Ale mógłby ktoś podać chociaż trop na jakiś wzmacniacz godny uwagi? Jakieś parametry by był wydajny prądowo? Nie chciałbym kupić czegoś by potem okazało się, że nie wydoli z jakimiś słuchawkami a jak pisałem nie znam się na łączeniu słuch. + wzm. Nie wiem nic o impedancji słuch+wzmak.

Tak patrzyłem na słuchawki Audio Technica ATH-A500X gdzie impedancja jest 48 Ohm więc jaki wzmacniacz do tych słuchawek a przykładowo jaki wzmacniacz do słuchawek o imedancji 300 ohm ? Edytowane przez Satori

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi